Vítkovice – Pardubice 6:5 (po pr.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (2:0 po s.n.) | Chomutov – Slavia 6:7 (1:2 po s.n.)
Mountfield HK – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.) | Liberec – Kladno 1:3 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 4:3 (2:1 po s.n.)
Sparta – Třinec 8:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Rytíři Kladno
Pátek 27.09.2013, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Libereckou Tipsport arenu čeká duel dvou celků ze spodní poloviny tabulky.

Kladenští Rytíři zatím v probíhající sezoně nedokázali ani jednou plně bodovat. Své čtyři body vybojovali po samostatných nájezdech ve 2. kole ve Zlíně a ve 3. kole na domácím ledě s Vítkovicemi. Zbývající zápasy prohráli, naposledy v úterý na domácí půdě s královéhradeckým Mountfieldem, patří jim tak 13. příčka v extraligové tabulce.

Bílí Tygři naopak hrají jako na houpačce a střídají dobré výsledky s těmi nepříliš oslnivými. Ve čtvrtém kole například přestříleli pražskou Spartu 6:5, v úterním zápase na půdě Komety Brno však nedokázali vstřelit ani jeden gól a prohráli 0:3. Díky tomu spadli se sedmi body z nadějné 5. pozice až na 10. místo. Dlužno však podotknout, že například na třetí Hradec Králové ztrácí pouhé tři body.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Melicherčík) – Čakajík, Derner, Voráček, Kolmann, Výtisk, Hunkes, Říha – Vampola, Víšek, Bartek, Dušek, Pospíšil, Filippi, Valský, Bulík, Bulíř, Jass, Nedvěd ("C"), Zacha

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Procházka, Kaberle, Majeský, Bunda, Doudera, Hořava, Růžička – Patera ("C"), Strnad, Lukáč, Havlíček, Kuchler, Bajaruns, Eberle, Dalecký, Dragoun, Tenkrát, Treille, Rudovský

Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Hejl, Kajínek.

00:01

00:12
    Tygři vstoupili do utkání aktivně, po pár sekundách nahazoval na branku Hunkes, žádná hokejka však puk netečovala a ten tak minul Cháberovu klec.

01:51
    Hra se přesunula před Schwarze, kde se bude vhazovat.

02:28
    A vidíme první vyloučení. Za krosček si odpyká menší trest Petr Hořava.

02:33
    Hunkesova střela pouze provětrala lapačku kladenského brankáře.

03:05
    Po Nedvědově přihrávce pálil opět od modré Hunkes, Chábera byl však pozorný.

03:22
    Kladno se osvobozuje a konečně může vystřidat.

03:55
    Filippiho pumelice zpoza kruhů pouze orazítkovala zadní mantinel.

04:28
    Hosté hrají v plném počtu.

05:26
    První velká šance Kladna! Po procházkově ráně Schwarz vyrazil puk jen před sebe, odkud ho Havlíček dorážel na tyč domácí branky.

06:00
    Petr Vampola je vyloučen za hákování, uvidíme první přesilovou hru Kladna.

06:16
    Ve velké šanci se zjevil David Růžička, trefil však pouze Schwarzovu náruč.

06:44
    Protiútok Liberce! Hunkes dostal přesnou přihrávku, těsně však v akci dva na jednoho minul.

07:15
    A další velká šance! Jakub Valský dostal přihrávku prakticky před prázdnou branku a jen centimetry dělily jeho střelu od kladenské klece!

07:45
    Liberec vyhazuje a střídá, kladenská přesilovka se chýlí ke konci.

08:00
    Domácí hrají v plném počtu.

08:14
    Filippi se dostal do šance, Vampolovo počínání v následné skrumáži však rozhodčí posoudili jako nepovolené a ten si tak odsedí 2 minuty za krosček.

08:54
    Nadějnou akci Rytířů zastavilo postavení útočícího hráče v brankovišti.

09:34
    Růžička nebezpečně pálil od modré, Schwarzovu svatyni však minul.

10:00
    Domácí se osvobodili a vyvezli puk, vhazuje se před Cháberou.

10:14

11:11
    Víšek vyzkoušel z úhlu Cháberovu pozornost, ten však se střelou neměl žádný problém.

12:02
    Po Zachově pasu pálil Petr Kolmann, Cháberova vyrážečka však byla pozorná.

13:33
    Jassovu střelu zblokovala pozorná kladenská obrana,

14:02
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Po dobře provedeném úniku dva na jednoho se Kladno dostává do vedení! Havlíček přihrál JANU DALECKÉMU, který neměl problém usměrnit puk do odkryté branky.
    Asistence: Ondřej Havlíček

15:05
    Michal Lukáč atakoval u mantinelu Pavla Zachu a odpyká si tak menší trest za vražení na hrazení.

15:57
    Pospíšil se sám prokličkoval až před branku Rytířů, k zakončení se však nedostal.

16:34
    Tenkrát vyjel ve vlastním oslabení až do útočného pásma, Schwarz si však jeho pokus pohlídal.

17:05
    Kladno hraje v plném počtu.

18:12
    Zacha posunul puk k Jassovi, jeho střela však skončila na holeni kladenského obránce.

19:20
    Tenkrát zasáhl ve středním pásmu kolenem Petra Kolmanna, ten se jen těžce zvedal z ledu. Kladenský hráč si tak odsedí dvouminutový trest za faul kolenem.

19:51
    Hunkes střílel po Pospíšilově posunutí od modré čáry. Puk se několikrát odrazil v chumlu hráčů před bránou, cestu do branky si však nenašel.

20:00

V první třetině byli sice domácí Bílí Tygři aktivnější, zužitkovat své šance však nedokázali. Naopak Kladno dokázalo díky protiútoku Havlíčka a Daleckého otevřít skóre a po první třetině těsně vede. Druhá třetina začne zhruba v 18:52.

20:01

20:20
    Tygři se hned hrnou do útočného pásma, kde svého soupeře uzavírají.

20:57
    Kladno se však osvobozuje a mohl z toho být nebezpečný brejk, kdyby si Eberle všimnul volného Treilleho.

21:20
    Hosté opět v plném počtu.

22:38
    Vampola držel puk za kladenskou brankou, k přihrávce ho však obrana nepustila.

22:56
    Michal Lukáč si odpyká menší trest za sekání.

23:41
    Voráček nahazoval na bránu, kde Cháberovi stínil Vampola a kladenský brankář tak ani pořádně nevěděl, jak puk vyrazil.

24:54
    Pospíšil od modré prověřil Cháberovu lapačku.

24:56

25:01
    Kolmann nebezpečně střílel od modré, Chábera však byl připraven.

25:58
    Víšek dorážel před bránou z bezprostřední blízkosti, branku však i přesto přestřelil.

26:41
    Liberec si zahraje další přesilovku, za hákování si jde sednout Milan Doudera.

27:17
    Bartek měl mezi kruhy dostatek prostoru, aby vystřelil, jeho přízemní střela však branku minula.

28:15
    Vampola se už chystal vystřelit, rozhodčí však vykazují Liberecké z útočné třetiny pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

28:41
    Rytíři hrají v plném počtu.

29:05
    Vampola přihrál zpoza branky před Cháberu, Bulíř byl však od puku odstaven.

29:54
    Michal Dragoun hrál vysokou holí a odpyká si za to dvouminutový trest.

30:19
    Kladno ujelo do dalšího protiútoku! Střelu Treilleho však Schwarz kryl.

30:22
    Vzápětí však končí přesilovka Liberce. Jiří Hunkes jde na trestnou lavici za krosček.

31:19
    Filippi tvrdě vystřelil, Chábera však střelu bez obtíží kryje.

31:46
    Paterovu střelu srazil Výtisk mimo libereckou branku.

32:22
    Oba týmy hrají v plném počtu.

33:19
    Tygři přišli o puk už ve středním pásmu, útočit mohli Kladenští, ale k zakončení se nedostali.

33:45
    O chvilku později se však Rytíři radují podruhé! JIŘÍ KUCHLER se zjevil sám před Schwarzem a střelou na vzdálenější tyč ho propálil.
    Asistence: Tomáš Kaberle a Jan Dalecký

34:37
    Liberec si zahraje další z nekonečné řady svých přesilovek. Libor Procházka odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

34:59
    Bílí Tygři tlačí, Chábera však náporu odolává.

36:09
    Čakajíkova střela na Cháberově obličeji příliš vrásek nezpůsobila.

36:37
    Přesilovka Liberce opět končí neúspěchem.

36:49
    Následně však začíná další, za sekání jde na trestnou lavici Petr Tenkrát.

37:18
    Sacha Treille vyhazuje puk, Kladno střídá.

37:55
    Před Cháberovou klecí byl nyní trochu zmatek, puk se pohyboval v brankovišti, nikdo z Bílých Tygrů ho však nezasáhl.

38:51
    Kladno v plném počtu.

39:02
    Akci tři na jednoho Kladno nedokázalo úspěšně využít.

39:13
    Petr Tenkrát střílel, Schwarz si však i s následnou dorážkou poradil.

40:00

Druhá třetina se velmi podobala té první. Liberec trávil většinu času v útočném pásmu a hrál jednu přesilovou hru za druhou, skórovalo však Kladno. Bílí Tygři budou muset pořádně zlepšit produktivitu, pokud chtějí v poslední dvacetiminutovce pomýšlet na vyrovnání. Třetí třetina začne přibližně v 19:43.

40:01

40:22
    Valský pálil ze středního pásma, Chábera se nenechal překvapit.

40:57
    Michal Dragoun zakončoval po přihrávce bezprostředně před odkrytou branku. Puk mu však skočil a branku tak těsně minul!

41:47
    Lauris Bajaruns špatně zakončil akci dva na jednoho, Schwarz neměl problém zakročit.

Dnešní utkání sleduje 4351 diváků.

42:50
    Valský střílel mezi kruhy, ani tentokrát však Cháberu nepřekvapil.

43:30
    Trojice hráčů Kladna teď na brankovišti obléhala Schwarzovu branku, ten se ale prostřelit nenechal.

45:18
    Petru Tenkrátovi se nepodařilo zpracovat puk ve středním pásmu. Pokud by to dokázal, měl by cestu až k domácí brance zcela volnou!

46:10
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberečtí se konečně dočkali! Po pohledné kombinaci MICHALA BULÍŘE a Martina Čakajíka usměrnil první jmenovaný puk do zcela odkryté branky!
    Asistence: Martin Čakajík

47:03
    Po delší době uvidíme také přesilovou hru Kladna. Na dvě minuty za nedovolené bránění půjde na trestnou lavici Jan Výtisk. Navíc dostal ještě osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

47:08
    Přesilová hra byla velmi rychle využita! Po Kaberleho přihrávce se trefil PETR TENKRÁT a vrací Rytířům dvoubrankové vedení.
    Asistence: Tomáš Kaberle a Pavel Patera

47:27
    Ivan Majeský jde na trestnou lavici za podražení.

47:33
    Čakajíkova střela od modré příliš úspěchu nesklidila.

47:50
    Kladno se osvobozuje a vyhazuje.

48:45
    Filippiho střela od modré byla tečována mimo Cháberovu svatyni.

49:33
    Hunkesova střela trefila jen Cháberovy betony, přesilovka Tygrů končí.

50:12
    Liberci se nedaří probojovat se do útoku.

51:18
    Říha a Čakajík pálili od modré, ani jeden však branku netrefil.

52:33
    Bartek se pokusil o střelu bekhendem, ale ani on nebyl úspěšný.

52:46
    Pospíšilova střela vypadla Cháberovi z lapačky, nikdo ji však za brankovou čáru nedorazil.

53:52
    Treille donutil Schwarze pořádně roztáhnout betony, aby kotouč zastavil.

54:12
    Liberec hrál v šesti, na trestnou lavici si tak jde sednout Pavel Zacha.

55:17
    Rytíři nikam nespěchají, aktuální stav jim ke spokojenosti naprosto stačí.

56:12
    Bílí Tygři hrají v plném počtu, Kladno si v podstatě žádnou vážnější příležitost během své přesilovky nevypracovalo.

56:39
    Tenkrát zkoušel před bránou najít některého ze svých spoluhráčů, puk však nikdo netrefil.

57:46
    Pospíšil hledal skvěle postaveného Čakajíka, tomu však puk přeskočil čepel hole.

58:06
    Liberec si vyžádal oddechový čas.

58:08
    Schwarz odjíždí z brány!

58:17
    Tenkrát těsně minul prázdnou branku Liberce!

59:08
    Kladno opakovaně střílí na prázdnou bránu, ta je však pro ně zakletá a nikomu se nedaří skórovat.

59:44
    Filippimu utekl puk do středního pásma a naděje Tygrů tak pravděpodobně pohasínají.

60:00

Nejlepší hráči utkání: Jiří Kuchler (KLA) a Michal Bulíř (LIB)

Bílí Tygři tak podlehli ve vyrovnaném utkání kladenským Rytířům poměrem 1:3. Domácí přitom byli po většinu utkání lepším týmem, nedokázali však své šance využít. Kladno naopak pečlivě trestalo chyby svého soupeře a po právu si odváží z Liberce plný počet bodů.

Loučíme se s Vámi z liberecké Tipsport areny a těšíme se na shledanou u dalšího přenosu. (20:20:52)

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 47. Bulíř (Čakajík) – 15. Dalecký (Havlíček), 34. Kuchler (Kaberle, Dalecký), 48. Tenkrát (Kaberle, Patera)

Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Hejl, Kajínek