Buffalo – Ottawa 0:1 (kon.) | Carolina – Detroit 2:3 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 3:4 (0:1 po s.n.)
Columbus – Calgary 3:4 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 5:3 (kon.) | Colorado – Nashville 3:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
New Jersey Devils
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
New York Islanders
Sobota 05.10.2013, 01:15NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Ještě jednou vítejte u dnešního utkání zámořské NHL, ve kterém se střetnou domácí ďáblové z New Jersey, na jejichž stadion zavítají hosté z New Yorku Islanders.

V loňské sezóně zaznamenalo New Jersey zklamání, když se jim o osm bodů nepovedlo postoupit do play off, které je pro ďábli letos jasným cílem. Do nové sezóny ale nevstoupili úspěšně, když v zápase na hřišti Pittsburghu nedokázali vstřelit ani jedinou branku a odjížděli s porážkou 0:3. Dnes tedy na domácí půdě budou chtít naplno bodovat.

Hostům se v minulé sezóně podařil alespoň postup do play off, kde z osmého místa narazili na vítěze Východní konference Pittsburgh, který zvítězil v sérii 4:2 na zápasy.

Dnešní zápas je tak pro hosty úplně první v letošní sezóně NHL a jako všichni, budou chtít vstoupit do sezóny co nejlépe.

Vzájemná utkání

Při pohledu na poslední sezóny, mají tito dva soupeři velmi vyrovnanou vzájemnou bilanci. I letošní přípravná utkání o tom vypovídají, ve kterých obě mužstva na svém ledě svému soupeři podlehli.

Češi na ledě

Samozřejmě pro české fanoušky, je zpravidla největším lákadlem přítomnost Jaromíra Jágra v dresu Jersey. V minulém zápase si připsal jednu střelu a na ledě strávil necelých 16 minut.

Dále za domácí nastupují další velké české hvězdy Patrik Eliáš a Marek Židlický. Na soupisce domácích je také Rostislav Olesz, který ovšem v prvním zápase nenastoupil.

Za hosty nastupuje pouze jeden hráč slovenské národnosti Lubomír Višňovský.

Na ledovou plochu vjíždějí postupně hráči domácího celku, povzbuzováni hlasitým potleskem.

00:01

00:38
    První útok v podání hostů. Domácí nahazují a střídají.

01:16
    Jaromír Jágr se uvolnil za brankou a přihrával před bránu, kde bylo několik hráčů a nikdo nevěděl kde je kotouč. Část diváků dokonce už slavila branku, ale rozhodčí jasně rozpažil.

01:41
    Na druhé straně předvedl výborný zákrok Brodeur.

02:42
    Další Brodeurův zákrok.

02:59
    Devils právě vstřelili branku!
    Z protiútoku vznikla krásná a rychlá akce. Loktionov zavezl puk do pásma, po otočce předal Zubrusovi, jehož střelu dorazil za Nabokova záda DAMIAN BRUNNER.

03:32
    Židlický prověřil Nabokova.

04:20
    Domácí znovu postupují dopředu.

05:03
    Bernier už neudržel pásmo, ale ďáblové zakládají další útočnou akci.

05:22
    Harrold vystřelil od hrazení, ale Nabokov zasahovat nemusel.

07:36
    Hosté se vymanili z náporu, ale o kotouč brzy přišli.

07:50
    Zakázané uvolnění Jersey.

08:07
    Islanders právě vstřelili branku!
    Celou akci začal MICHAEL GRABNER, který se rozjel z obranného pásma, narazil si puk s Travisem Hamonicem a ve veliké rychlosti projel až k Brodeurovi, kterého překonal takřka po zemi.

09:05
    Střelec první branky domácích, Damien Brunner si vykoledoval menší trest za hákování.

09:39
    Domácí vyhazují.

10:11
    Polovina přesilové hry pro hosty je pryč.

10:50
    Donovanův pokus z levé strany skončil mimo a ďáblové znovu vyhazují přes všechny čáry.

11:05

11:14
    Brodeur raději podržel puk. Komerční přestávka.

11:45
    Domácí postupují dva na dva.

11:59
    Hráči Jersey stále drží útočnou třetinu.

12:21
    Až teď se Islanders podařilo osvobodit.

12:45
    A znovu domácí točí hosty v jejich třetině, ale střela z toho zatím nebyla.

13:08
    Zakázané uvolnění New Yorku.

13:42
    Nápor New Jersey pokračuje, bude se znovu vhazovat před Nabokovem.

14:08
    Chyba v domácí rozehrávce a dopředu jdou hosté.

14:31
    Na ledě je Jágrova formace, ale jejich pokus o založení útok nevyšel. Naopak tato řada málem podruhé inkasovala, když šel do protiútok Martin.

15:15
    Hosté nyní zkouší útočit.

15:51
    Ryder pálil zpoza obránce, ale Nabokov připraven.

16:33
    Grabner měl znovu rychlost a hbitě kličkoval, dnes je očividně velmi při chuti.

17:15
    Nechybělo moc a Nelson ujížděl sám na Brodeura.

17:34
    Dopředu šel Jágr s Eliášem a Clowem, ale dopustili se postavení mimo hru.

18:20
    Domácí v útočné snaze.

18:46
    Střela domácího obránce byla tečována mimo Nabokovo nebezpečí.

19:08
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina končí nerozhodným stavem 1:1. Aktivnějším mužstvem byli domácí, ale víc jak jednu branku se jim vstřelit nepodařilo a tu vyrovnal svou parádní akcí Grabner.

Druhá třetině začne přibližně ve 2:05.

20:01

20:24
    Hned v úvodu třetiny musel Nabokov řešit dvě nebezpečné situace.

20:44
    Grabner zavezl kotouč do útočné třetiny, ale jeho přihrávka byla nepřesná.

21:30
    Hosté teď zamkli domácí v jejich třetině. Na ledě je Jágrova řada.

21:58
    Domácí stále nemohou vystřídat, jsou pod velkým tlakem.

22:21
    Až teď se jim podařilo na chvíli osvobodit.

22:39
    Postavení mimo hru New Jersey.

23:53
    Carter pálil švihem, Nabokov vyrazil.

24:38
    Marek Židlický střílel z pravého kruhu do gólmana hostí.

24:46
    Domácí jdou znovu do vedení, díky povedené trefě MICHAELA RYDERA, který se dostal k odraženému puku na úrovni mezikruží. Asistence: Bryce Salvador, Marek Židlický.

25:40
    Pierre-Marc Bouchard si odsedí menší trest za nedovolené bránění. Přesilovka pro domácí.

26:11
    V loňské sezóně měli Devils 16% úspěšnost přesilových her.

26:31
    Tyčka zazvonila po jedné ze střel, které domácí vyslali.

27:07
    Hosté vyvážejí puk ze třetiny.

27:26
    Jágr s obtížemi nakonec předal puk spoluhráči, který nepřesně vystřelil a hosté můžou být znovu klidní.

27:40

27:42

28:09
    Martin Brodeur řeší nebezpečí před svou svatyní.

29:04
    Teď zase musel podržet puk v lapačce Nabokov.

30:40
    Hostům jejich akce nevyšla a dopředu startuje Eliáš.

32:02

33:28
    Gionta přenechal Jágrovi, ten posunul na druhou stranu, kde spoluhráč puk ztratil.

33:43
    Volchenkov zaváhal na útočné modré a byl z toho protiútok, který prudkou střelou švihem proměnil opět MICHAEL GRABNER. Asistence: Josh Bailey.

34:54

35:52
    Hráči Jersey drží útočné pásmo, i když na ohrožení Nabokova nedochází.

36:58
    Brodeur zasahoval proti Baileymu.

37:22
    A za nedlouho musel zasahovat zase Nabokov.

38:04

38:17
    Larssonova střela od modré byla zblokovaná.

39:15
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

I druhé dějství končí výsledkem 1:1. V této části byla hra vyrovnanější, ze začátku měli dokonce navrch hosté, ale na víc, než na druhou vyrovnávací branku Grabnera to nestačilo.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:55.

40:01

40:24
    Zase vidíme divoký začátek třetiny. Nabokov musel likvidovat Henriqueho pokus.

41:01
    A na druhé straně udeřili hosté. FRANS NIELSEN překonal Martina Brodeura mezi betony nádherným bekhendem.

42:24

43:32
    Henrique prověřil pozornost Nabokova.

44:53
    Eliáš spěchal za pukem, ale už musí střídat.

45:08
    Hostům jejich akce nevyšla a hra se vrací do jejich obranného pásma.

45:26
    Frans Nielson dostává 2 minuty za hrubost.

46:24
    New Jersey se nedaří získat útočnou třetinu.

47:18
    Pokus od modré čáry, ale Nabokov nemusel zasahovat.

47:34
    Nakonec ale domácí svou početní výhodu využili. Po střele od modré čáry se k snadné úloze dostal DAMIAN BRUNNER, který si připisuje svou druhou branku v utkání a vyrovnává na 3:3. Asistence: Ryane Clowe, Anton Volčenkov.

48:38
    Brodeur raději podržel kotouč v lapačce.

49:13
    Grabner se dostal do samostatného úniku a mohl zkompletovat hattrick, ale Brodeur jeho střelu zápěstím parádně zneškodnil.

50:04
    Ryan Carter dostává 2 minuty za hákování. Komerční přestávka.

50:49
    Tavares střílel švihem z levé strany, ale odražený kotouč od Brodeura se dostal k bránícímu hráči, který jej vyhodil.

51:24
    Hráč hostí pálil do odkryté brány, když na ono místo z ničeho nic přiskočil Martin Brodeur a šanci senzačně zlikvidoval.

52:04

52:51
    Jágr se srazil se soupeřem na obranné modré, ale domácí už pokračují v přechodu do útoku.

53:43
    Nelson našel nádherným pasem před brankou Boucharda, ale také jemu stál v cestě vynikající zákrok Martina Brodeura.

54:36
    Několik nepřesných přihrávek na obou stranách, hraje se ve středním pásmu.