Buffalo – Ottawa 0:1 (kon.) | Carolina – Detroit 2:3 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 3:4 (0:1 po s.n.)
Columbus – Calgary 3:4 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 5:3 (kon.) | Colorado – Nashville 3:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Detroit Red Wings
Sobota 05.10.2013, 01:00 • PNC Arena • NHL

Tímto se s Vámi loučím. Přeji pěkný sobotní den. (03:55:25)

3. Justin Faulk (CAR) 0+2

Detroit dnes musí být velmi spokojený, když dokázal v prodloužení dokončit svůj obrat a vyhrát 2:3. Carolina byla dnes ale velmi blízko vítězství, když Rudá křídla vyrovnala pouhých šestnáct vteřin před koncem utkání. V prodloužení si vzal hlavní slovo Stephen Weiss, který dokázal vstřelit první branku v dresu Detroitu, která má hodnotu dvou bodů pro Rudá křídla.

63:13
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit v prodloužení dokonává svůj dokonalý obrat a dnes vítězí. Kronwall vyslal na steč branky Franzena, který vystřelil jen do betonu Warda, od kterého se puk dostal k dojíždějícímu STEPHENU WEISSOVI a ten svojí první brankou v dresu Detroitu ukončuje dnešní utkání. Asistence: Johan Franzen, Niklas Kronwall.

62:33
    Alfredsson mohl být hrdinou Detroitu, ale po jeho střele dokázal Ward zasáhnout.

62:07
    Do ideální pozice pro střelu se dostal Kindl, ale na poslední chvíli mu puk ujel.

61:32
    Na druhé straně neuspěl střelou přes obránce Skinner.

60:53
    Zetterberg se pokusil překvapit Warda střelou z úhlu. Ale Ward byl připraven.

60:01

O osudu zápasu bude muset rozhodnout prodloužení.

60:00

59:44
    Neskutečný tlak před brankou Warda končí vyrovnávací brankou Detroitu. Ward dlouho odolával, když vyrazil střelu Dacjuka i následnou dorážku Alfredssona. Na pokus HENRIKA ZETTERBERGA byl již krátký. Detroit tak zřejmě posílá zápas do prodloužení. Asistence: Daniel Alfredsson, Pavel Dacjuk.

59:22
    Velmi blízko vyrovnání byl Zetterberg, ale jeho pokus z pravého kruhu dokázal Ward vyrazit.

58:44
    Dacjuk vyhrál velmi důležité vhazování pro Detroit.

58:43
    Od modré čáry vystřelil Smith a jeho střela skončila v lapačce Warda, který podržel svůj tým.

58:35
    Howard odjíždí na střídačku! Detroit hraje v šesti hráčích.

58:23
    Střelu Alfredssona velmi dobře tečoval Weiss, který nasměroval puk těsně vedle branky.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 14. Dvořák (Skinner, Faulk), 39. Gerbe (Faulk, Harrison) – 41. Abdelkader (Zetterberg, Ericsson), 60. Zetterberg (Alfredsson, Dacjuk.), 64. Weiss (Franzen, Kronwall)

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Faulk, Hainsey, Bellemore, Murphy, Harrison – Sjomin, E. Staal, Tlustý – Dwyer, J. Staal, Gerbe – Dvořák, Nash, Skinner – Bowman, Lindholm, Sutter
    Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, Kindl, DeKeyser, Smith, Quincey – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Alfredsson, Weiss, Franzen – Bertuzzi, Andersson, Cleary – Samuelsson, Emmerton, Miller

Rozhodčí: Jackson, Hebert – Mach, McElman

Diváci: 18680