Chomutov – K. Vary 4:2 (kon.)
Piráti Chomutov
4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 10.10.2013, 17:30 • SD ARÉNA Chomutov • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den z Chomutova. V dnešním zápase ELIOD Extraligy mladšího dorostu, přivítají Piráti Chomutov, Energii Karlovy Vary. Hosté ze západu Čech si v soutěži vedou střídavě. Tři zápasy prohráli a stejnou porci vyhráli. Piráti jsou na tom výsledkově výborně. Zatím v extralize nepotkali přemožitele a všech šest zápasů vyhráli. Celkové skóre má Chomutov aktivní, v poměru 38:17.

Zápas se měl odehrát původně 22.9., ale z důvodu onemocnění v chomutovské kabině, byl zápas přesunut.

Piráti Chomutov: Vecka (Khün) – Buchtela, Jirovec, Petržilka, Seemann, Novák, Šilar, Lyszczarczyk, J. Svoboda, Lauko, Kulich, M. Svoboda, Kharboutli, Palička, Dejmek, Hřebíček, Jindra, Chlán, Hnídek.

HC Energie Karlovy Vary: Grančorov (Fuksa) – Bernáth, Přibyl, Pátek, Kunc, Nídl, Šála, Chodounský, Vildumetz, Kurfürst, Prošek, Habr, Bečka, Halberštát, Hrůša, Slabý, Pastyřík..

00:01

00:21
    První sekundy a mohli jsme tu vidět první šanci v zápase. Hosté si nepohlídali modrou čáru, kam se hnal domácí útočník. Puk na modré čáře nestihnul a následně bylo pískáno zakázané uvolnění.

02:46
    Pokus z hole Petra Chlána. Brankář chytil puk do rukavice...

03:50
    Domácí si podmanili od úvodních minut útočnou třetinu, kde se pokoušení přehrát Energii.

04:02
    Alan Lyszczarczyk pálil mezi kruhy do chráničů brankáře Grančarova.

05:10
    Nenápadný pokus a Alan Lyszczarczyk si připisuje druhou střelu v zápase.

05:48
    Piráti právě vstřelili branku!
    První střelu ještě brankář Karlových Varů vyrazil, ale z dorážky se už radoval FILIP PALIČKA, který překonal Grančarova skrze betony. Asistence: Ondřej Buchtela

06:20
    Hosté z Karlových Varů chtěli okamžitě odpovědět, ale domácí bránili pečlivě.

09:13
    První vyloučení v zápase. Tomáš Vildumetz (KVA) – hákování.

10:10
    První minutu oslabení Západočeši přežili, bez inkasovaného gólu. Chomutov kombinoval tak dlouho, až na konec přišel o puk.

11:13
    Druhá minuta přesilovky nepřinesla nic nového. Energie předvedla dobré bránění, při kterém nedala Chomutovu nic zadarmo.

11:59
    V krátké době druhý vyloučený na hostující straně. Albert Hrůša (KVA) – podražení.

13:00
    Kombinace Pirátů před brankou, kde si udělali prostor na zakončení. V poslední chvíli zasáhli obránci Karlových Varů. Následně kotouč putoval ven z obranné třetiny hostujících.

13:59

14:10
    A máme to o dva góly! Puk propasíroval do brány ALAN LYSZCZARCZYK. Asistence: Jan Svoboda.

Ve stejném čase proběhlo střídání brankářů na hostující straně. Odešel Filip Grančarov a nahradil ho Miroslav Fuksa.

16:30
    Nový brankář v bráně Karlových Varů se musel hned činit, při přečíslení Chomutova.

18:13
    Poslední dvě minuty, úvodní části. Vhazovalo se před brankou Západočechů. Puk mají na svých holích hokejisté Energie.

19:20
    V útočné třetině nic nevymysleli. Puku se tedy chopili Piráti.

20:00

Po úvodní třetině vedou Piráti Chomutov o dva góly. První gól vstřelil Filip Palička a druhý zářez přidal Alan Lyszczarczyk. Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:01

20:50
    Karlovy Vary se brání tlaku Chomutova v úvodu prostřední části.

21:30
    Domácí puk neudřeli. Karlovým Varům se nepodařilo zaútočit.

22:10
    Rozpačitá rozehrávka Pirátů ve vlastní obranné třetině. K puku se na několik málo sekund dostali hosté.

23:40
    Střela v podání hostující obránce, která připomínala padající list.

23:47
    První přesilovka pro hosty. Štěpán Jírovec (CHM) – nedovolené bránění.

24:50
    Hosté se do útoku ještě nedostali. Větší šanci měl Chomutov, který mohl využit zaváhání v rozehrávce na modré čáře. Obránci Energie si nakonec poradili.

25:10
    Tečovaná střela, před brankářem Pirátů. Puk šel nakonec mimo bránu Daniela Vecka.

25:47

26:37
    Lehčí střela Jiřího Halberštáta, do náruče chomutovského gólmana.

28:10
    Přečíslení a následnou šanci Chomutova zmařil pískot rozhodčího, který signalizoval ofsajd.

29:18
    Pokus Filipa Paličky přibližně z šesti metrů od brány, skončil ve výstroji brankáře.

29:30
    Zazvonila branková konstrukce. Hosté si teď v obraně zahrávali.

30:40
    To samé v bledě modrém platilo i na druhé straně u brány Chomutova. Laxní rozehrání a následné odebrání puku hráči Energie. Kdyby prošla přihrávka za bránou, sám před brankářem by byl jeden z hostujících útočníků.

32:10
    Pěkná akce Jana Svobody, který si pokryl puk a následně vystřelil zpoza obránce. Brankář zasáhnul.

32:41
    Třetí gól do hostující sítě. Matyáš Svoboda vystřelil z pravé strany, ale střela se odrazilo od obránce k úplně volnému spoluhráči. JAN SVOBODA trefil puk bekhendem pod horní tyčku. Asistence: Matyáš Svoboda a Alan Lyszczarczyk.

34:51
    Pastyřík Marek (KVA) – hákování.

35:52
    Zvýhodněná přesilovka pro domácí. Halberštat Jiří (KVA) – podražení.

35:55
    Domácí se drží v útoku.

36:30
    Důležitý zákrok hostujícího brankářem, který zasáhnul na dvakrát pravým betonem. Domácí útočník následně puk nedokázal přehodit přes výstroj brankáře Fuksy do brány.

36:51
    Hosté ve čtyřech.

37:52
    Hosté v plném počtu. Domácí nic nevymysleli.

38:11
    Hostům se začíná obranná hra bortit. Čtvrtý gól zaznamenal FILIP PALIČKA, který má druhou trefu v zápase. Asistence: Jan Svoboda a Jakub Lauko.

39:22
    Jírovec Štěpán (CHM) – napadení.

39:58
    Snad pět dorážek u brankáře domácích, ale ani jeden pokus neskončil gólem. Domácí gólman Daniel Vecka stále drží nulu v dnešním zápase.

40:00

Po druhé třetině Piráti své vedení zdvojnásobili. Nejprve spolupráce bratrské dvojice Svobodových a pak druhý gól Filipa Paličky. Závěrečná třetina začne v cca 19:03.

40:01

40:30
    Útočník Pirátů jel sám na bránu, ale střelou mířil vedle.

43:40
    Po dlouhé době se přerušuje po střele Daniela Kunce z Karlových Varů.

44:30
    Sám na bránu se řítil Daniel Kunc, ale brankář domácích, Daniel Vecka zasáhnul lapačkou!

45:58
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Dvě šance Energie, nebylo pro Chomutov dostatečným varováním. Po parádní přihrávce od mantinelu, kterou servíroval Marek Pastyřík, se do horního růžku branky prosadil OLIVER PÁTEK. Asistence: Marek Pastyřík.

48:20
    Další šance hostujících Karlových Varů. S přečíslením dva na jednoho si poradil brankář Daniel Vecka, parádním způsobem.

51:01
    Pískáno zakázané postavení v útočné třetině. Hra se trochu uklidnila.

51:30
    Stejný prohřešek o pár sekund později...

52:20
    Karlovy Vary jsou evidentně při chuti. Ve třetí části hry, jsou jednoznačně lepším celkem, co se do střel a šancí týká...

53:30
    Pokus Alana Lyszczarczyka, který to chtěl vyvrátil. Brankáře zasáhnul puk do výstroje.

55:00
    Máme tu poslední pětiminutovku v řádné hrací době.

50:30
    Pokus Dominika Šály , brankář Daniel Vecka vyrazil.

55:59
    A máme tu ještě drama. Z pokračující akce se prosadil MATĚJ KURFÜRST, který uspěl střelou skrze betony. Asistence: Dominik Šála.