Toronto – Edmonton 6:5 (po pr.) | Detroit – Philadelphia 5:2 (kon.) | Tampa – Pittsburgh 4:5 (kon.)
Washington – Colorado 1:5 (kon.) | Chicago – Buffalo 2:1 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 5:3 (kon.)
Nashville – NY Islanders 3:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 5:1 (kon.) | Vancouver – Montreal 1:4 (kon.)
San Jose – Ottawa 3:2 (kon.) | Carolina – Arizona 3:5 (kon.) | Florida – Los Angeles 0:3 (kon.)
St. Louis Blues
5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
New York Rangers
Neděle 13.10.2013, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Všechny příznivce kanadsko-americké NHL vítám u sledování textového online přenosu z utkání St. Louis BluesNew York Rangers. Zápas je na programu v noci ze soboty na neděli. V mnohem lepší náladě jdou do duelu Bluesmani, kteří v této sezóně ještě neztratili ani bod. Naopak Rangers v posledních dvou utkáních inkasovali 15 gólů a momentálně se tak nachází v hodně mizerném rozpoložení.

New York Rangers:
    Rangers po odchodu náročného kouče Johna Tortorelly zatím v nové sezóně tápou. Ze čtyř venkovních duelů dokázali zvítězit pouze jednou a poslední dva zápasy navíc skončily ostudnými debakly. Nejprve si celek z New Yorku čtyřmi góly vychutnal český nováček Tomáš Hertl a Rangers si ze San Jose odvezli nakládačku 2:9 a o moc lepší to nebylo ani ve čtvrtek v Anaheimu, kde slavný klub prohrál 0:6. Nový trenér Alain Vigneault by tak už potřeboval dobrý výsledek, aby mohl se svým mužstvem v klidu pracovat. V tabulce Východní konference patří NYR se dvěma body až třináctá příčka.

Zápasy Rangers v nové sezóně:
    Phoenix Coyotes – New York Rangers 4:1
    Los Angeles Kings – New York Rangers 1:3
    San Jose Sharks – New York Rangers 9:2
    Anaheim Ducks – New York Rangers 6:0

Nejproduktivnější hráč: Brad Richards – 3 body (3+0)
    Nejlepší střelec: Brad Richards – 3 góly

St. Louis Blues:
    Hokejisté St. Louis Blues v nové sezóně vyhráli všechny tři zápasy, do kterých nastoupili a se šesti body jsou na západě čtvrtí. Bluesmanům se daří v obraně i ofenzivě, o čemž svědčí celkové skóre 14:4. Výbornými čísly tak disponuje i slovenský brankář Jaroslav Halák, který zatím v brankovišti svého týmu strávil všechny minuty. Sílu Blues okusila především Florida, která ze St. Louis odjela s debaklem 0:7. Cenný skalp ale svěřenci Kena Hitchcocka získali ve svém posledním vystoupení, když doma udolali 3:2 vítěze Stanley Cupu z Chicaga.

Zápasy St. Louis v nové sezóně:
    St.Louis Blues – Nashville Predators 4:2
    St.Louis Blues – Florida Panthers 7:0
    St.Louis Blues – Chicago Blackhawks 3:2

Nejproduktivnější hráč: Alex Pietrangelo – 5 bodů (0+5)
    Nejlepší střelec: Alexander Steen – 3 góly

Vzájemné zápasy:
    Pro poslední vzájemný zápas těchto soupeřů musíme zabrousit až do předloňské sezóny. 16. listopadu roku 2011 hokejisté Blues doma přehráli Rangers 4:1.

Československá stopa:
    Vladímír Sobotka (STL) – 3 zápasy, 3 body (1+2)
    Roman Polák (STL) – 3 zápasy, 0 bodů (0+0)
    Jaroslav Halák (STL) – 3 zápasy, 1.33, 94.81 %

St. Louis Blues: Halák (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Leopold, Polák, Jackman – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Stewart, Roy, Morrow – Reaves, Lapierre, Sobotka.

New York Rangers: Biron (Lundqvist) – Girardi, Staal, Stralman, McDonagh, Del Zotto, J. Moore, Falk – Callahan, Brassard, Richards – Fast, Boyle, Pouliot – Zuccarello, Stepan, Pyatt – D. Moore, Dorsett.

Rozhodčí: Hasenfratz, L'Ecuyer – Sharrers, Sericolo.

Trenér Rangers Vigneault zareagoval na poslední dva příděly proházením formací a nasazením Martina Birona mezi tyče. Jednička týmu Henrik Lundqvist tak poprvé v sezóně zahájí utkání na střídačce.

00:01

00:19
    První akce Rangers skončila sraženou střelou. Vhazování před Halákem.

00:58
    Po střele Pietrangela Biron schoval puk do lapačky a přerušil hru.

01:12
    Po nahození Shattenkirka kotouč poskakoval před brankovištěm, ale domácí ho nedokázali dorazit za Bironova záda.

02:35
    Bluesmani mají v úvodu více ze hry. Dalšími střelami se prezentovali Bouwmeester a Pietrangelo, ale obě jen zaduněly o mantinel.

03:43
    Rangers v útočném pásmu, ale domácí jejich snahu vytlačili za branku.

04:09
    Tarasenko se prezentoval odvážným individuálním průnikem. Jeho střelu ale srazila obrana Rangers do ochranné sítě.

04:35
    Dorsett s Pyattem operovali před domácím brankovištěm. Právě druhý jmenovaný nahrnul kotouč pod Haláka.

05:38
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí dokázali bleskově přejít do útoku a ujímají se vedení. Ve středním pásmu se kotouče ujal Backes a zavezl ho přes útočnou modrou. Poté našel T.J. Oshieho, který z mezikruží vypálil na Birona. Hostující gólman kotouč vyrazil pouze před sebe, kam už dojížděl ALEXANDER STEEN, pro kterého již nebylo problémem dorazit černý kus gumy za Bironova záda. Čtvrtý gól švédského forvarda v sezóně. Asistence: T.J. Oshie, David Backes.

06:25
    Po přejetí do útočného pásma střílel Berglund, Biron tentokrát udržel puk ve výstroji.

06:55
    První vyloučení zápasu. Na trestnou lavici jde domácí Brenden Morrow za nedovolené bránění.

07:22
    V oslabení se dostal ke střele Backes, zápěstím branku NYR minul.

08:09
    Pokus Richardse od modré končí v lapačce pozorného Jaroslava Haláka.

08:18
    Nyní již domácí vyhazují.

08:40
    Další vyhození Bluesmanů.

08:56
    Domácí oslabení skončilo, St. Louis u kotouče.

09:40
    Dominic Moore pálil ze středního pásma. Halák puk vyrazil jen před sebe a před dojíždějícím Pyattem musel odklízet kotouč jeden z obránců.

10:33
    Bombu Bouwmeestera od modré vyrážel Biron.

11:24
    Útoky Rangers postrádají přímočarost a většinou končí po koutech.

11:58
    Zuccarello pronikl po levém křídle a zápěstím vypálil na bližší tyčku. Halák zakročil vyrážečkou.

12:19
    Po ofsajdu Blues nadešel čas pro reklamní přestávku.

12:55
    Pietrangelo v pozici falešného křídla pronikl do pásma a vystřelil. Sražený kotouč zapadl do ochranné sítě.

13:07
    Po buly se dostal ke střele Chris Stewart, Biron vyráží.

13:43
    Hostující hráči raději vyhodili puk na icing.

14:01
    Po akci Shattenkirka se před Bironem ocitl Oshie. Z bezprostřední blízkosti Birona nepřekonal.

14:01
    Hostující Dorsett dostává dvouminutový trest za vražení Leopolda na mantinel.

14:07
    Bouwmeester hned nastřeloval kotouč před branku, tam ho ale nikdo z jeho spoluhráčů tečovat nedokázal.

14:41
    Pokus Berglunda z vrcholu kruhů vyrazil Biron.

15:07
    McDonagh vybojoval puk a následně vyhodil.

15:30
    Hráči Rangers se opět osvobodili. Kotouč až za Hálákovou klecí.

16:03
    Po křížné nahrávce Oshieho se ocitl sám před Bironem Derek Roy. Domácí útočník měl dost času zamířit, ale trefil jen hruď Birona.

16:04
    Hosté už samozřejmě v plném počtu.

17:19
    Steen hledal na útočné modré Backese, ten si s kotoučem neporadil.

17:30
    Falk si pomohl nedovoleně v souboji se Steenem a jde na trestnou lavici. Další početní výhoda pro Blues.

17:55
    Strkanice za hostující brankou, kterou odstartoval zákrok Oshieho na Stralmana. Domácí útočník poslal beka Rangers hlavou proti mantinelu. Dvě minuty pro Oshieho.

17:55
    Vyloučeni také Backes (STL) a Boyle (NYR) za následnou šarvátku.

18:29
    Del Zotto na modré šikovně uvolnil Richardse. Jeho pěknou střelu lapí krásným semaforem Halák.

19:00
    Přesně minutu před koncem první třetiny je vyloučen domácí Jackman. Rangers budou hrát přesilovou hru 4 na 3, poté dokonce chvíli 5 na 3.

19:28
    Po střele Richardse se jen těsně nedostal k dorážce Callahan!

19:54
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hosté už hráli přesilovku 5 na 3, do jejíhož konce chyběla jediná vteřina. Po obrovském závaru nakonec dorazil puk za ležícího Haláka RYAN CALLAHAN. 5,8 sekund před koncem první periody je tedy vyrovnáno. Asistence: Derick Brassard, Derek Stepan.

20:00

Po první třetině platí nerozhodný stav 1:1. Blues začali utkání lépe a už v 6. minutě šli do vedení zásluhou dorážejícího Alexandera Steena. V úvodu sezóny trápící se Rangers však zbraně nesložili a pouhých 6 sekund před koncem první části se dočkali vyrovnání, když ve dvojnásobné přesilovce dotlačil puk za Haláka Ryan Callahan. Tato branka do šatny by pro hosty mohla být velkou vzpruhou.

Střely na branku v 1. třetině 12:11

Další třetina začne přibližně ve 3:06.

20:01

20:01
    Ještě minuta přesilové hry 5 na 4 pro Rangers.

20:29
    Backes si v oslabení zaútočil, jeho pokus ale nakonec Birona k zákroku nedonutil.

20:45
    Stepanova střela zápěstím je kořistí pro Haláka.

21:07
    Domácí už v plném počtu. Přesto zahrozil Stepan, který se prezentoval hezkou individuální akcí, kdy prošel až před Haláka, jenž jeho zakončení na zadní tyč s vypětím všech sil zachytil.

22:46
    První vážnější příležitost domácích ve druhé třetině. Na levém kruhu zůstal volný Morrow, který ale trefil pouze dobře postaveného Birona.

23:21
    Střelou z úhlu zkoušel štěstí Callahan, Haláka nezaskočil.

24:00
    Hosté působí v úvodu druhé periody velice živým dojmem. Gól do šatny jim evidentně vlil do žil novou energii.

24:35
    Leopold roztleskal ochozy hitem, kterým poslal k ledu Dorsetta.

24:43
    A Dorsett si to nenechal líbit a je vyloučen za faul na Leopolda – konkrétně za držení.

24:43
    Ovšem vyloučen byl nakonec i domácí Lapierre, takže se bude hrát 4 na 4.

25:11
    Domácí se v situaci, kdy oba týmy měly na ledě o jedno hráče méně, prosazují! Alexander Steen zavezl puk po křídle do pásma a nahrál na opačnou stranu, kam si najel DAVID BACKES, který se trefil přesně mezi Bironovy betony. Asistence: Alexander Steen.

26:43
    Oba týmy kompletní.

27:18
    Kotouč skončil na ochranné síti za brankou Bluesmanů. Vhazovat se bude před Halákem, ale až po reklamní přestávce.

27:30
    Přesilová hra pro Rangers. Za nebezpečnou hru vysokou holí jde pykat T.J. Oshie.

27:43
    Hosté musí rozjíždět akci ze svého obranného pásma.

28:20
    Domácím se povedlo vyhodit.

28:38
    Po střele Stepana dorážel Brassard, Haláka zblízka nepřekonal.

29:24
    Hosté ostřelovali Haláka. Ten proti Richardsovi, Callahanovi i Stepanovi vždy uspěl.

29:31

30:25
    Domácí byli i v plném počtu pod velkým tlakem. Až teď Halák přerušuje hru.

30:48
    Shattenkirk na útočné modré nezpracoval puk a nadějná akce domácích je tak zastavena.

31:31
    Střelu Roye srazil Boyle až někam do hlediště.

32:00
    Domácím odpískán icing, což se divákům vůbec nelíbí. Steen totiž kotouč téměř dostihl.

32:08
    Přesilovou hru si zahrají Bluesmani. Justin Falk se provinil nedovoleným bráněním vůči Tarasenkovi.

32:35
    Dvojice Moore – Boyle zaútočila ve vlastním oslabení. Až k ohrožení Haláka se však nedostala.

32:44
    Hned z protiútoku se trefuje DEREK ROY a Martin Biron nemá úplně čisté svědomí. Shattenkirk uvolnil Roye ve středním pásmu, domácí útočník pak přejel útočnou modrou, najel si na střed hřiště a golfákem vystřelil. Kotouč se otřel o Bironovu vyrážečku a zapadl do jeho sítě. Myslím, že tohle se chytat dalo. Asistence: Kevin Shattenkirk, Alexander Steen.

33:01
    Od modré míjí branku Roman Polák.

34:45
    Z dobré pozice netrefuje domácí klec Brad Richards. Následuje komerční přestávka.

35:10
    Nahození Girardiho si cestu až na branku nenašlo. Poté to zkoušel bekhendem Boyle, Halák připraven.

36:08
    Z dobré práce Backese v rohu mohl těžit Oshie. Tísněn ale nedokázal dobře vypálit.

36:56
    Je sníženo! Domácí měli ve svém obranném pásmu kotouč v držení, ale chybovali a jsou za to potrestáni. Brassard zachytil nepřesnou rozehrávku Blues a z mezikruží bekhendem vystřelil na Haláka. Ten ještě stačil vyrazit, ale proti další střele z hole BRADA RICHARDSE se již nestačil přesunout. Asistence: Derick Brassard.

38:27
    Hosté se ze snížení dlouho neradovali. T.J. Oshie poslal od modré čáry střílenou přihrávku před branku, kde se nejlépe zorientoval DAVID BACKES, který pohotovou tečí nechytatelně změnil směr puku. Biron tentokrát neměl šanci – 4:2. Asistence: T.J. Oshie, Alexander Steen.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Hráči New Yorku Rangers rozhodně nebyli ve druhé periodě horším týmem než domácí, přesto ale tuto část hry vyhráli Bluesmani 3:1. Ve 26. minutě strhl vedení na stranu St. Louis Backes, a když ve 33. minutě Biron propustil i chytatelnou střelu Roye, vedli domácí již 3:1. Hráči Rangers však byli v útoku nebezpeční a ve 37. minutě se dočkali zaslouženého snížení, o které se postaral Richards. To je ale mohlo těšit pouhou minutu a půl, než David Backes svým druhým gólem v utkání upravil na stávajících 4:2.

Střely na branku ve 2. třetině – 5:13
    Střely na branku celkem – 17:24.

Další třetina začne přibližně ve 4:02.

40:01

40:01
    V brance Rangers se místo Birona objevuje Henrik Lundqvist.

40:26
    Brassard posílal kotouč před branku, ale tam se ho ujali domácí obránci.

41:51
    Přesilová hra pro NYR. Roy si v útočném pásmu zbytečně okatě přidržel Del Zotta a oslabuje Blues.

42:17
    Del Zotto z levého kruhu pálil na Haláka. Ten má puk v lapačce a Richards tak před brankovištěm čekal na dorážku marně.

42:55
    Přesilovky Rangers jsou nebezpečné a také z této přišlo snížení! Hosté pálili na Haláka jednu střelu za druhou a nakonec uspěli. Volej Richardse domácí brankář vyrazil jen před sebe a RYAN CALLAHAN kotouč na několikátý pokus přece jen dotlačil za brankovou čáru – 4:3. Asistence: Brad Richards, Derek Stepan.

44:12
    Stepan teď inkasoval ostrý hit od Romana Poláka.

44:46
    Přesilovku si vyzkouší také domácí. Vyloučen je Derick Brassard za podražení v útočném pásmu. Zbytečný faul.

45:10
    Rána Bouwmeestera branku minula, domácí ale zůstali u kotouče.

45:43
    Dělovku Pietrangela vyrazil Lundqvist a následně mu pomohla i obrana, která domácí nepustila k dorážkám.

46:46

46:56
    Lundqvist si poradil s jedovkou Sobotky.

47:59
    Domácí jsou při chuti a nadále zaměstnávají Henrika Lundqvista.

49:11
    Po dalším závaru, jenž si domácí vytvořili, končí kotouč pod Lundqvistem. Následuje reklamní brejk.

50:01
    Třetí třetina se přehoupla do své poslední desetiminutovky.

50:19
    Icing domácích, další reklamní přestávka.

50:36
    Derek Dorsett zasáhl protihráče vysokou holí a na dvě minuty si odpočine na trestné lavici.

50:42
    Domácí potřebovali na využití přesilovky jen šest vteřin! Roy vyhrál buly na Kevina Shattenkirka, který si na modré počkal, až se mu uvolní VLADIMIR TARASENKO, předal mu puk a talentovaný ruský útočník zápěstím překonal Lundqvista. Asistence: Kevin Shattenkirk, Derek Roy.

52:19
    Derek Stepan vybojoval pro hosty vhazování v útočném pásmu.

52:29
    Po střele Girardiho se dostal k dorážce Pouliot, ale zblízka netrefil odkrytou domácí klec!

53:21
    Leopold od modré prověřil Lundqvistovu pozornost, brankář hostí vyráží.

54:21
    Elitní útok NYR se snažil něco vymyslet, ale domácí nakonec dostávají puk do středního pásma.

54:57
    Steen se dokázal od brankové čáry natlačit až do střelecké pozice, Lundqvist vyráží do rohu.

55:47
    Leopold nebezpečně pálil od modré, Lundqvist vykopl betonem.

56:09
    Domácí teď soupeře sevřeli. Lundqvist na chvíli dokonce ležel mimo své brankoviště, ale Tarasenko toho nedokázal využít.

56:56
    V další šanci se objevil Steen. Trefil rameno Lundqvista.

57:25
    Bluesmani sklízí ovace ve stoje, teď totiž na ledě dominují. Jakoby hráčům Rangers došly síly.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:30
    Hosté bez brankáře!

58:57
    Domácí podrželi kotouč v útočném pásmu a pošetřili cenné sekundy.

59:41
    Stralman zastavil Steena ve středním pásmu faulem a je vyloučen. Lundqvist se musí vrátit do své branky. Je rozhodnuto.

59:56
    Od modré to ještě zkoušel Fast, ale Halákovu branku minul.

60:00

Hráči St. Louis poráží v zajímavém utkání New York Rangers 5:3 a také po svém čtvrtém zápase v sezóně tak zůstávají stoprocentní. Naopak Rangers si připisují třetí porážku v řadě a asi je ani moc netěší, že dnes podali mnohem lepší výkon než v předchozích dvou případech.

Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 4:2 pro domácí. Hned v jejím úvodu snížil v přesilovce Callahan a dal tak celku z New Yorku naději na obrat. Tu však hostům sebral v čase 50:42 taktéž v početní výhodě Vladimir Tarasenko. Hokejisté Rangers už poté v sobě další síly na zdramatizování závěru utkání nenašli.

Roman Polák (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:43
    Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:23 (04:48:13)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Steen (Oshie, Backes), 26. Backes (Steen), 33. Roy (Shattenkirk, Steen), 39. Backes (Oshie, Steen), 51. Tarasenko (Shattenkirk, Roy) – 20. Callahan (Brassard, Stepan), 37. Richards (Brassard), 43. Callahan (Richards, Stepan)

New York Rangers: Biron (od 41. Lundqvist) – Girardi, Staal, Stralman, McDonagh, Del Zotto, J. Moore, Falk – Callahan, Brassard, Richards – Fast, Boyle, Pouliot – Zuccarello, Stepan, Pyatt – D. Moore, Dorsett.

Rozhodčí: Hasenfratz, L'Ecuyer – Sharrers, Sericolo

Diváci: 18130