Kometa Brno – HC Plzeň 6:2 (kon.) | Zlín – Chomutov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 1:2 (kon.)
Olomouc – Kladno 6:2 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 4:1 (kon.) | Jihlava – Sparta 4:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 1:5 (kon.)
HC Kometa Brno
6:2 (1:0, 1:2, 4:0)
HC Plzeň 1929
Pátek 18.10.2013, 12:00 • KAJOT ARENA • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 12:00.

HC Kometa Brno:
    Brněnští junioři v letošní sezóně zatím střídají špatné výsledky s těmi dobrými. Trápí se především v koncovce, což je stvrzuje poslední utkání proti Litvínovu, kdy nedokázali vstřelit ani jednu branku. V tabulce tak brněnští junioři okupují aktuálně čtrnácté místo, na kontě mají jedenáct bodů, což je pouze o dva více než poslední sedmnácté České Budějovice.

HC Plzeň 1929:
    Indiáni se nachází na opačném konci tabulky, s dvaceti body na kontě jim náleží druhá příčka v tabulce Noen extraligy. Plzeňští poslední čtyři zápasy dotáhli do vítězného konce, jejich poslední prohra se datuje ke konci září, kdy nestačili na domácím ledě pražské Spartě. S Holešovickými prohráli po velké přestřelce 5:7.

HC Kometa Brno: Jekel (Klimeš) – Šidák, Cívka, Mytiska, Štancl, Klaus, Sedlák (C), Zbořil, Vojáček – Kozel, Papp, Raška, Mrázek, Kusko, Beneš, Boček, Král, Garčic, Grünwald, Pelikán, Ondráček.
    Trenér: Pavel Pazourek.

HC Plzeň 1929: Pacl (Kuneš) – Marcel, Kubík, Kohel, Hanus, Moravčík, Holý, Houfek – Pejchar, Kopta, Mašek, Schleiss, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Přikryl, Tulačka, Langer, Vlček, Kepka.
    Trenér: David Bruk..

Oba týmy jsou nastoupeny na ledové ploše, začátku utkání už nic nebrání.

00:01

00:06
    Úvodní buly pro hosty, kteří se také hned snaží dostat do útočného pásma.

00:29
    Oba týmy už nakoukly do útočných třetin, brankáři jsou však zatím bez práce.

00:53
    Pappa zastavuje v akci ofsajd.

01:07
    Technický přestupek i na druhé straně, Plzeň zahrála první zakázané uvolnění.

01:24
    Houfkova střela z levého křídla mířila přímo na prostředek branky a Jekel si připisuje první snadný zákrok.

01:43
    Západočeši si vytvořili krátký tlak, který končím domácím icingem.

01:50
    Klaus obětavě padl do plzeňské rány a na střídačku se doslova doplazil.

02:32
    Vlček zpoza branky poslal puk do ohně na hůl Polaty, ten ale z voleje bekhendem nedokázal trefit branku.

02:49
    Po Rajalově nahození raději Jekel přerušuje hru, začátek duelu patří hostům.

03:09
    Šance pro Kometu. Kuska ve středním pásmu hákoval Jiří Kepka a je vyloučen na dvě minuty.

03:27
    Tulačka dokázal vyhodit puk až za Jekela a Kometa se musí znovu dostat do pásma.

03:51
    Benešovu střelu z plné rychlosti vyrazil Pacl ramenem a puk míří do středního pásma.

04:12
    Kvůli přihrávce rukou vykazují rozhodčí Brňany do středního pásma.

04:30
    Velká šance pro Plzeň v oslabení. Vlček s Rajalem se dostali do přečíslení dva na jednoho, proti zakončení druhého jmenovaného se ale Jekel bleskově přemístil a betonem zastavil puk.

05:01
    Kometa právě vstřelila branku!
    A tak se mění skóre na druhé straně, Brňané v závěru využívají přesilovku. Sedlák ve skrumáží před Paclem vybojoval puk a poslal ho volnému SILVESTRU KUSKOVI, který rychle přeposlal kotouč do odkryté sítě. Asistence: Jan Sedlák.

05:34
    Richard Garčic nyní předvedl ukázkový hit, kterým odzbrojil Moravčíka.

05:44
    Domácí po gólu zvedají hlavu, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

06:14
    Jekel nejprve vyrazil Holého střelu od modré, pak ale ještě stačil schovat puk pod lapačku před blížícím se Kristlem.

06:38
    Tři na jednoho teď jeli Brňané. Raška s Mrázkem ale celou situaci překombinovali a domácím se nakonec nepovedlo vůbec zakončit.

07:39
    V zápase se hraje pořádně do těla, rozhodčí Doležal zatím hru dost pouští.

08:08
    Plzeň si vytvořila nápor na jehož konci z mezikruží pálil osamocený Pejchar. Jeho rána ale o pár decimetrů minula cíl.

08:44
    Plzeň teď kontroluje hru, nedostává se však do nebezpečných palebných pozic.

09:05
    Kometa řeší situaci jenom zakázaným uvolněním. Nutno podotknout, že i když domácí vedou, lepším týmem zatím určitě nejsou.

09:39
    Kepka mohl pálit z dobré pozice na pravém kruhu, namísto toho ale ještě chtěl akci vyšperkovat a nakonec Jekel zasahovat vůbec nemusel.

10:09
    Teď už je kotouč u Jekela, z mezikruží ho ohrozil Schleiss.

10:39
    Po Kristlově střele se puk chvíli válel v brněnském brankovišti, Hanusovi se ale nepovedlo ho dorazit do branky.

11:27
    Kometa se po delší době na chvíli usadila v útočné třetině, nakonec se z ní ale sama vyhání.

12:00
    Přesně po dvanácti minutách hry si Plzeň zahraje první přesilovku. Jan Boček odjíždí na trestnou lavici, kam ho sudí posílá za sekání.

12:02
    Raškovi se povedlo hned z buly poslat puk až za Pacla.

12:22
    Plzni se nedaří dostat za útočnou modrou čáru.

12:39
    Po Houfkově střele vznikla před Jekelem mlýnice, ve které se nakonec nejlépe zorientovali domácí zadáci.

13:07
    Houfek to opět zkusil od modré, tentokrát mířil příliš vysoko.

13:58
    Tulačka to zkoušel z poměrně složitého úhlu a Jekel drží puk ve výstroji.

14:00

14:25
    Garčicova dalekonosná střela po Bočkově přenechávce nebyla moc nebezpečná.

14:37
    Grünwaldovu ránu ze středního pásma vyrazil Pacl vysoko nad sebe, okolo něj ale byli jen hráči v modrém, a ti si s pukem poradili.

15:32
    Aktuálně se hraje nahoru dolů, hra má dobré tempo.

16:03
    Hosté se dostali do přečíslení tři na dva. Schleiss křížným pasem našel na vzdálenější tyči Maška, jenomže i proti jeho voleji se přemístil zatím výtečný Pavel Jekel.

16:42
    Kometa drží puk v útočném pásmu, hlavně ale u mantinelů.

16:49
    Druhá domácí přesilovka. Za vyhození puk z hřiště je trestán Filip Mašek.

17:05
    Brnu se zatím nedaří usídlit se v útočném pásmu.

17:29
    Vlček se v oslabení dostal ke střele z pravého křídla, nemířil ale přesně.

17:57
    Přikryl našetřil další vteřinky v útočném pásmu.

18:06
    Toto je zatím vyloženě špatná přesilovka. Přikryl se nakonec dostal až ke střele, kterou Jekel vyráží do ochranné sítě.

18:17
    Zakázané uvolnění Komety, domácí trenéři z této přesilovky asi zešediví.

18:21
    Hned po buly pálil Kubík a je z toho další buly v obranném pásmu Brněnských.

18:49

19:05
    Kepka se uvolnil na pravém křídle a dostal se až před Jekela. Zblízka ale nenašel skulinku mezi jeho betony.

19:32
    Plzeň je opět aktivní a snaží se o vyrovnání do první sirény.

19:42
    Kometa reaguje zakázaným uvolněním.

20:00

Další třetina začne přibližně v 12:45.

První třetina je minulostí a blíž k vítězství je po ní díky Kuskově přesilovkové brance domácí Kometa. Ta ale přitom v první periodě nebyla lepším týmem, víc času s pukem v útočném pásmu určitě strávili hosté. Znamenitý výkon dnes ale podává Pavel Jekel v brněnské brance, který i přes několik tutovek Plzně drží zatím čisté konto.

20:01

20:14
    Domácí začínají druhou třetinu aktivně, do šance se dral Mrázek, od puku ho ale nakonec odstavil Kubík.

20:40
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hostům se daří hned zkraje druhé třetiny vyrovnat skóre. A jednalo se o poměrně nenápadnou situaci. JAN SCHLEISS obkroužil branku a vystřelil k bližší tyči, kde byla drobná skulinka. Chvíli nikdo nevěděl, kde je puk, až pak se objevil za brněnskou brankovou čárou. Asistence: Jiří Kepka.

21:48
    Boček si najel za plzeňskou obranu a Štancl ho zkusil vyslat do šance dlouhou kolmicí. Tu ale domácí forvard nezpracoval a je z toho jenom icing.

22:28
    Boček se na chvíli ocitl úplně sám před brankou, přičemž puk měl jeho spoluhráč Král. Ten si ale svého spoluhráče všiml až příliš pozdě a nakonec vyslal nepřesný pas.

23:08
    Šidákovo nahození nemířilo na Paclovu svatyni.

24:02
    Raškova dalekonosná střela vypadla Paclovi z náručí, k dorážce se ale nikdo nedostal.

24:16
    Hosté si zahrají druhou přesilovku v zápase. Adam Raška je vyloučen za hákování.

24:22
    Na úvod oslabení obstaral vyhození Vojáček.

24:43
    Kotouč opět míří za branku Plzně.

25:09
    A zase. Kometa se zatím v tomto oslabení bez problémů brání.

25:35
    Hanus pálil od modré, puk mu ale na chvíli utekl do středního pásma a tak je z toho jen ofsajd.

25:43
    Mrázkova střela od pravého hrazení nebyla nebezpečná, Kometa ale vybojovala útočné pásmo.

25:57
    Po nahození ze středního pásma se naopak bude vhazovat před brněnskou brankou.

26:16

26:40
    Moravčík vypálil od modré hodně razantně, ale přímo na prostředek branky.

27:00
    Vyloučení na druhé straně. Hostující Houfek je trestán dvěma minutami za hákování.

27:19
    Po Šidákově nahození se snažil dorážet Boček, nakonec ale mezi přesilou neuspěl.

27:36
    Kometa si vytvořila slušný tlak, střely ale nelétají přesně.

28:14
    Teď Západočeši drží puk ve své moci a daleko od Pacla.

28:43
    Mrázek v dobré pozici mezi kruhy nikým neatakován podklouzl, když si chystal puk na střelu.

28:59
    Další domácí atak zastavuje ofsajd, z této přesilovky už nic nebude.

29:00

29:33
    Druhá třetina zatím nabízí vyrovnaný hokej v solidním tempu.

29:44
    Papp se zprava řítil sám na Pacla, jeho střelu na vzdálenější tyč ale brankář Plzně vyráží.

29:59
    Ofsajd a v něm hostující tým.

30:35
    Po Bočkově střele dorážel Richard Garčic, zblízka ale nedokázal přehodit Pacla, který dobře pokryl spodek branky.

31:21
    Pejcharovu střelu z plné jízdy likviduje Jekel špičkou betonu.

31:50
    Zakázané uvolnění Plzně. I přes poměrně malý počet gólů sledujeme zajímavý zápas.

32:19
    Podruhé v zápase se Brňané ujímají vedení. Pacl neudržel ve výstroji Benešovu střelu z levého křídla a k dorážce se dostal ADAM RAŠKA. Puk namířil přesně ke vzdálenější tyči, Pacl se už jen bezmocně ohlédl. Asistence: Filip Beneš.

32:46
    Domácí se teď snaží hlavně brzy neinkasovat vyrovnávací gól.

33:27
    Snaha o rychlý brněnský útok končí jenom zakázaným uvolněním.

33:36
    Kotouč mezi střídačkami a vhazování mezi modrými čarami.

33:58
    Schleiss nyní zaváhal v dobré pozici na pravém křídle. Namísto střely jenom obkroužil branku a poté ztratil puk.

34:32
    I přes skrumáž těl před sebou nyní předvedl Pacl jistý zákrok lapačkou proti Cívkově střele z pravého kruhu.

34:48
    Raška, Mrázek a Beneš chvíli motali hlavy plzeňské obraně, v dobré šanci mezi kruhy ale prvně jmenovaný jenom promáchl.

35:39
    Kometa špatně vystřídala a do slušné pozice se i díky tomu dostal Kristl. Jeho ránu z levé strany ale Jekel vykopává do rohu.

36:15
    Štancl dalekonosnou střelu Pacla jenom protáhnul, získal však buly po pravici brankáře indiánů.

36:40
    Velice podobná situace na druhé straně.

37:01
    Koptovu střelu z mezikruží Jekel také likviduje pomocí betonů.

37:28
    Obránce Sedlák se vydal na výlet a dostal se až k zakončení. Bekhendová střela ale neměla dostatečnou razanci.

38:10
    Domácí Adam Raška jde za podražení podruhé v zápase na dvě minuty na trestnou lavici. Ve výhodě ještě hosté dokázali vytvořit trmu vrmu před Jekelem, nakonec ale domácí zadáci získali puk.

38:28
    Pobyt Plzně v útočném pásmu byl krátký, domácí se osvobozují.

38:57
    Rajalovi vůbec nevyšla rozehrávka a stále se hraje daleko od Jekela.

39:09
    Druhou třetinu orámovaly plzeňské branky. Tato byla přesilovková, byť tak moc nevypadala. Michel zatáhl po pravém křídle puk do útočné třetiny a počkal, až si mezi kruhy sjede VOJTĚCH TULAČKA, kterému ideálně přihrál. Plzeňský forvard se pak trefil přesně pod břevno domácí svatyně. Asistence: David Michel, Richard Kristl.

39:35
    Za sekání je na dvě minuty vyloučen plzeňský Kopta.

39:42
    Sedlákova rána proskákala těsně vedle branky hostí.

39:56
    Po Mrázkově střele z pravého křídla a Paclově zákroku se ještě jednou přerušuje.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:33.

Sledujeme zatím zápas paradoxů. V první třetině byli lepším týmem hosté a vyhrála ji Kometa. Ve druhé naopak měli víc ze hry domácí, skóre ale vyznívá pro Plzeň. jejíž branky orámovaly prostřední dvacetiminutovku. Na jejím začátku se trefil Schleiss, domácí pak ale znovu poslal do vedení Raška. Jenže padesát jedna vteřin před sirénou se v přesilovce prosadil Tulačka a před třetí třetinou tak nemá blíž k bodům ani jeden tým.

40:01

40:02
    Kometu ještě čeká víc než minuta a půl dlouhý přesilová hra.

40:11
    Mrázek zakončil průnik po levém křídle střelou, kterou vyráží Pacl do ochranné sítě.

40:33
    Ochranná síť se vlní i po dalekonosné střele Zbořila. Ale bez teče hostí, hra se tedy stěhuje do středního pásma.

40:45
    A teď musí domácí pro puk až za Jekelem.

41:12
    Další osvobození Plzně, ta se zatím v pohodě brání.

41:34
    Sekundu před koncem přesilovky jdou domácí opět do vedení. Prsty v gólu má přitom brankář Pacl. Jeho vyhození po mantinelu zachytil na levém křídle JAN SEDLÁK a namířil na opuštěnou branku, do které se Pacl sice stihl ještě vrátit, ale byl rozhozený a puk mu projel mezi betony. Bez asistence.

42:24
    Hosté hned vrhají síly do útoku.

42:36
    Jejich tlak ale končí jen slabým nahozením, které sotva doputovalo až k Jekelovi.

43:10
    Mrázek mohl jít do slušné šance, zastavil ho ale odpískaný ofsajd.

43:27
    Kopta se zprava tlačil do branky, puk mu ale při zakončení přeskočil hokejku.

43:56
    Šidákova střela od modré čáry nebyla přesná.

44:27
    Boček teď klasickým bodyčekem jako ze starých časů zastavil Kepku.

45:23
    Kometa hraje co potřebuje a pečlivě brání střední pásmo.

45:48
    Kristlovu střelu z poměrně těžkého úhlu drží Jekel v náručí.

46:13
    Pronikajícího Mrázka zastavil v šanci nedovoleně hákovaním Kubík a je nařízeno trestné střílení!

46:13
    A PETR MRÁZEK předvedl své šikovné ruce. Bekhendovou kličkou položil Pacla na led a poslal puk přesně pod víko branky.

46:42
    Kometa poprvé vede o dva góly, Plzni se tentokrát brzké vyrovnání nepodaří.

47:14
    Hosté jsou lehce opaření a jejich rozehrávka končí jenom zakázaným uvolněním.

47:32
    Stejný přestupek i na druhé straně.

47:40
    Další zakázané uvolnění Komety, tentokrát po Cívkově kolmici.

48:16
    Přikrylova prudká střela zaduněla o Jekelův beton.

48:32
    Plzeň přidala na tempu a zahraje si přesilovku, kterou už sudí dlouho signalizuje.

48:57
    Dlouhá výhoda končí jenom slabým zakončením Vlčka. Na trestnou lavici už ale za hákování odjíždí Hynek Grünwald a Plzeň má šanci na snížení.

49:31
    Beneš ostře sestřelil pronijakícího Schleisse, sudí ale vylučovat nebude.

49:47
    Plzeň hraje jen po obvodu útočného pásma.

49:55
    Na ledě se začalo pořádně jiskřit, vylučovat se ale bude až za napadení v podání hostujícího Jana Schleisse. Minutu se tak bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

50:07
    Michel dostával puk před zcela prázdnou branku, prudký pas ale nedokázal zpracovat.

50:18
    Zakázané uvolnění v domácím podání.

50:28
    Kuska s Mrázkem zastavuje naopak ofsajd, hra se kouskuje.

50:57
    Domácí v plném počtu a hrají krátkou přesilovku.

51:16
    Zatím se ale Kometě nedaří dostat před Pacla.

51:22
    Další ofenzivní akci Brna zastavuje ofsajd.

51:46
    Minutová přesilovka Komety vyzní asi do ztracena.

51:55

52:32
    Hosté se opět snaží tlačit do útoku, domácí jsou ale pozorní a hlídají si nebezpečná místa.

52:54
    Ve třetí třetině se často přerušuje, teď kvůli zakázanému uvolnění Plzně.

53:40
    Tulačka pálil z otočky jen na prostředek branky, Jekel tohle dnes nepouští.

54:11
    Hra se opravdu hodně kouskuje, puk se dostal mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

54:31
    Moravčíkova prudká střela donutila Jekela k rychlému rozkleku.

54:49
    Další šance pro Západočechy. Filip Beneš je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

55:06
    Hosté začínají svou početní převahu zakázaným uvolněním.

55:17
    Holý nahodil puk až z červenou čárou a je z toho další zakázané uvolnění Plzně. Hra postrádá spád.

55:39
    Papp obstaral další vyhození, zatím se nezdá, že by hosté měli síly na zvrat.

56:21
    Kristl to zkusil individuálně, mezi dvěma brněnskými beky ale nedokázal proskočit.

56:49

57:09
    Hosté se snaží to brát na sebe a často drží puk déle, než by bylo vhodné. Domácí obrana si s nimi pak dokáže poradit.

57:30
    A je hotovo, toto už Brňané neztratí. ADAM KOZEL vypálil ze střední vzdálenosti a Pacl puk opět jenom vyrazil před sebe. Stejný hráč si dojel i k dorážce a tou už poslal puk do sítě. V radostné euforii si pak Kozel nevšiml rozhodčího a v rámci gólové oslavy muže v pruhovaném srazil k ledu. Bez asistence.

58:27
    Hosté se radovali z třetí branky, ta ale nebude platit. Vlčkova hůl, od které šel puk do branky, se totiž nacházela nad břevnem domácí branky a jednalo se tak o vysokou hůl.

58:46
    To je finiš zápasu! Nakonec z toho bude ještě debakl pro Plzeň. Beneš s PETREM MRÁZKEM jeli dva na jednoho. Prvně jmenovaný nabídl střelci čtvrté domácí branky ideální pas před branku a Mrázek dokázal puk trefit přesně do pravého horního růžky branky. Asistence: Filip Beneš, Adam Raška.

59:14
    Ještě je tu brněnský faul, za podražení je vyloučen Silvestr Kusko.

59:41
    Plzeň má tlak, je však spíše platonický.

59:56
    Přerušuje se kvůli hře vysokou holí, domácí střídačka už ale slaví tříbodový zisk.

60:00

Poslední třetina zápasu mezi juniory Komety a Plzně nabídla jednoznačnou podívanou. Domácí nasypali Západočechům na cestu čtyři góly. Jako rozhodující se ukázal ten Jana Sedláka, dvakrát se k němu přidal Petr Mrázek a svou troškou do mlýna přispěl i Kozel. Kometa tak získává cenné body v souboji s druhým týmem extraligové tabulky, Plzeň naopak musí čekat, že se její umístění po dnešku o něco zhorší.

Přeji vám pěkný zbytek dne. Z KAJOT ARENY si dnes budete ještě moci počíst online přenos ze zápasu seniorské Tipsport extraligy mezi Kometou a Karlovými Vary. (14:11:00)

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 6. Kusko (Sedlák), 33. Raška (Beneš), 42. Sedlák, 47. Mrázek (TS), 58. Kozel, 59. Mrázek (Beneš, Raška) – 21. Schleiss (Kepka), 40. Tulačka (Michel, Kristl)

Trenér: David Bruk.