Buffalo – Vancouver 0:3 (kon.) | Toronto – Carolina 2:3 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 3:2 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Montreal – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa – Minnesota 3:1 (kon.)
Florida – Boston 2:3 (kon.) | Ottawa – New Jersey 5:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:3 (0:1 po s.n.)
Nashville – Los Angeles 1:2 (0:1 po s.n.) | Dallas – San Jose 4:3 (1:0 po s.n.) | Colorado – Detroit 2:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Nashville Predators
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Los Angeles Kings
Pátek 18.10.2013, 02:10 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Přeji krásné ráno, na shledanou! (05:03:55)

Československá stopa v utkání:

Do utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.

Los Angeles Kings si nakonec odváží z Nashvillu dva body za vítězství po samostatných nájezdech. Utkání chudé na góly rozhodli především brankáři.

Los Angeles Kings právě vstřelil branku!
    Samostatné nájezdy rozhoduje ANŽE KOPITAR!

Anže Kopitar kličkou do bekhendu trefuje prostor nad lapačkou Rinneho a rozhoduje tento duel!

Cullen téměř zastavil a poté vystřelil rovněž do vyrážeky Quicka.

Jeff Carter také nic nevymýšlel, ale svou střelu trefil pouze do vyrážečky.

Mladík Filip Forsberg se pokusil o kličku do bekhendu, ale přestřelil bránu.

Richards nic nevymýšlel a snažil se prostřelit Rinneho mezi betony.

Smith velmi zpomalil, snažil se rozhýbat Quicka, ale ten mu mezitím vypíchl puk.

Jako první pojede hráč Nashvillu.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nepřineslo rozuzlení. a tak následují nájezdy. Nashville nevyužil velkou šanci dvouminutové přesilovky 4 na 3.

63:48
    Střela Jeffa Cartera nadělala Rinnemu velké potíže!

63:33
    Postavení mimo hru Pradators.

63:29

63:14
    Zakázané uvolnění domácích, vypadá to, že hosté přežijí toto oslabení!

61:29
    Vyloučen hostující Martinez za vysokou hůl. Veliká příležitost pro domácí!

60:57
    Přečíslení 3 na 2 nedokázali domácí využít!

60:25
    Rinne pro jistotu chytil puk, který směřoval vysoko nad jeho bránu.

60:01

Ani třetí třetina nepřinesla gól, i když Mike Richards mohl nejméně dvakrát rozhodnout. Po krátké pauze bude následovat prodloužení.

60:00

59:44
    Ofsajd LA Kings.

58:43
    Další pokus tentokrát Richardse.

58:31
    Williams se snaží napravit svojí chybu a pálí z každé pozice.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a skóre je stále nerozhodné.

57:34
    Zakázané uvolnění domácích.

56:34
    Williams měl po krásné kombinaci před sebou odkrytou bránu! Puk mu utekl, a tak se ho Rinne zmocnil!

56:22
    Střela Voynova byla sražena vysoko nad.

56:04
    Po chybě Cartera je puk až u Quicka.

55:43
    Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu.

55:12
    Za vysokou hůl je vyloučen domácí Weber. LA Kings mohou rozhodnout toto utkání.

55:08
    Williams dával Carterovi na teč, to se nepodařilo.

54:30

53:50
    Richards vystihl rozehrávku a řítil se sám na Rinneho! Zkusil kličku do bekhendu, ale Rinne si pohlídal mezírku mezi betony.

53:34
    Quick opět bez masky, tentokrát si ji sundal sám na znamení otřesenosti po zákroku hlavou.

53:21
    Quick skončil se shozenou maskou.

53:00
    Přesilovky obou týmů dnes nestojí za moc.

52:30
    Doughty je nakonec vyloučen za úmyslné zdržování hry. Šance pro domácí Predators!

52:29
    Nashville pokračuje v útočné aktivitě, ale výsledkem je pouze posunutá brána.

52:00
    Z poza branky dostal nabito mezi kruhy Bartley, ale Quick jeho střelu chytá typickým semaforem!

51:08
    Kopitar poslal puk do skrumáže před brankou, odkud putoval do rohu kluziště.

50:37
    Nashville zakládá za vlastní bránou akci.

49:48
    Quick si po delší době opět připisuje zákrok.

48:43
    A chvíli na to je zastavuje ofsajd.

48:23
    Kings nahazují do pásma a bojují v rohu o kotouč.

47:26
    Rinne opět uklidňuje situaci a chytá puk do lapačky.

46:29
    Richards v přečíslení tři na dva vzal odpovědnost na sebe a střílel, ale pouze do Rinneho, na druhé straně se snažil do zakončení porháčkovat Fisher.

45:55

45:36
    Weber rozjíždí akci domácích.

45:11
    King pálil od modré, ale Rinne byl na svém místě a vychytal ho.

43:21
    Hornqvist stál před Quickem a zkoušel tečovat střelu od modré, to se mu ale nepovedlo.

42:52
    Carcillo se snažil vystřeli, ale netrefil.

42:07
    Oba týmy se soustředí na obranu a brání obrannou modrou čáru, takže soupeř má problém dostat se do útočného pásma.

40:45
    U puku domácí, kteří zakládají akci.

40:12
    LA se ihned ženou dopředu.

40:01

Během druhé třetiny jsme gól neviděli. Šance měli oba týmy, ale nešlo o žádné vyložené šance, a tak nám zůstává stav stále nerozhodný.
    Střely na bránu: 26:20.
    Další třetina začne přibližně v 3:56.

40:00

39:20
    Domácí v plném počtu. Ani LA Kings nedokázali využít přesilovku

38:35
    Další střela od modré čáry, kterou Rinne neměl šanci přes hromadu těl vidět.

38:02
    Další vyhození.

37:52
    Doughty napřáhl na modré, ale trefil pouze Rinneho.

37:32
    Ani LA nezačalo přesilovku dobře.

37:20
    Vyloučení také na druhé straně. Qaustad si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

36:32
    Weber nakonec ještě pálil na bránu Quicka, ten jeho střelu kryje.

36:10
    Domácí "honí" puk po mantinelech.

35:21
    Další vyhození a polovina oslabení pryč. Nashville nedokázal zatím nic vymyslet.

34:55
    Hosté vyhazují a osvobozují se.

34:26
    Na trestnou lavici si půjde odpočinout opět hostující Williams za podražení. Šance Predators vzít si zpět vedení.

34:13
    Weber napřáhl na modré čáře a puk zabušil do betonu Quicka.

33:45
    LA opět u kotouče dobývá bránu domácích.

32:34
    Po skrumáži před Quickem nedokázal trefit Cullen poloodkrytou bránu hostů.

32:20
    Smith přestřelil hostující bránu.

31:38
    Kopitar s Brownem se snažili o totéž.

31:00
    Nolan se probíjí do útočného pásma neúspěšně.

29:35
    King obkroužil bránu. Jeho pokus neměl razanci, a tak Rinne v klidu chytá.

28:49
    Domácí ihned otáčejí hru.

28:30
    Doughty se snažil střílet od modré čáry, ale minul.

27:56
    Wilson krásně našel zpětnou přihrávkou Hornqvista, který mohl z první střílet. Quick předvedl efektivní zákrok lapačkou.

27:10
    Domácí vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

26:41
    Bartley chyboval na modré čáře, pro domácí to naštěstí dopadlo dobře.

26:17

26:04
    Weber opět nahazoval na teč, která končí mimo.

25:25
    Richards se dokonce snažil zaútočit během oslabení.

25:01

24:35
    Hosté ihned vyhazují.

24:17
    Quick musel předvést jeden z lepších zákroků. Po skrumáži před brankou je vyloučen hostující Regehr za držení.

23:33
    Hosté dobývají bránu Nashvillu zatím neúspěšně.

22:38
    Predators se netlačí výrazně do útoku a soustředí se na obranu.

22:03
    Icing Nashvillu.

21:40
    Na ledě opět nejúdernější formace hostů v čele s Anže Kopitarem.

20:59
    Hornqvist vyzkoušel pozornost Quicka.

20:34
    Hosté začínají aktivněji.

20:01

První třetina nabídla parádní hokej od obou týmů. Do utkání vlétli lépe hosté, ale nedokázali využít přesilovku, to nabudilo domácí, kteří z následného tlaku šli do vedení, ale zbytek třetiny opět patřil hostům a v poslední minutě dokázali srovnat. Další třetina začne přibližně v 3:05.

20:00

19:38
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    LA Kings dávají góla do šatny. Clifford zavezl puk do třetiny, kde ho předal Richardsovi, který nezištně našel přes celou šíři pásma SLAVU VOYNOVA a ten se nemýlil! Asistence: Mike Richards, Kyle Clifford.

18:22
    Mladíček Forsberg se dostával k slibné šanci, ale také jeho střelu kryje Quick.

17:37
    Carcillo z otočky přestřelil branku, kde sídlí Pekka Rinne.

16:53
    Domácí v plném počtu. Tato přesilovka hostů byla vydařenější, ale pořád jí scházel gól.

16:33
    Martinez nahazoval přes clonícího hráče na Rinneho, ten opět odolává.

16:11
    Další vyhození Nashvillu.

15:32
    Kopitar nabízel Carterovi na teč, ten o kousek minul domácí bránu.

15:15
    Domácí ihned vyhazují.

14:53
    Vyloučen opět domácí Bartley za nedovolené bránění. Šance hostu na srovnání stavu.

14:28
    Podobná situace jako při prvním gólu se opakuje na druhé straně, ale domácí obrana je důsledná a nedovoluje aktivnímu Kopitarovi skórovat.

14:01
    Kopitar objel bránu soupeře a nebezpečné pálil na Rinneho.

13:45
    Weber zkoušel střílenou přihrávkou najít před bránou spoluhráče. Puk skončil až na hrudi Quicka.

13:00
    Richards nastartoval své motory a snažil se přesprintovat domácího obránce, ten dokázal odolat.

12:35
    Nashville se opět dostal do útoku a vytváří si pár dobrých šancí, ale Legwant v největší mířil mimo.

11:55
    První lajna LA dokázala zamotat domácím obráncům hlavy.

11:26
    Hosté se snaží ihned odpovědět, ale střelu Cartera dokázal Rinne pokrýt.

10:33
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí se po krátkém tlaku dostávají do vedení! Ze skrumáže před bránou dokázal puk vyšťourat MATT CULLEN a zakončit za bezmocného Quicka. Asistence: Craig Smith, Gabriel Bourque.

10:16
    Domácí přidali na aktivitě a důsledkem je pár povedených střel, které nedokázali překvapit Quicka.

09:32
    Domácí pouze nahazují za Quicka.

09:05
    Hornqist se dokázal dostat před Quicka, ale osamocený nedokázal překonat hostujícího brankáře.

08:50
    Nolan zakládá akci.

07:35
    Domácí v plném počtu. Domácí ubráněné oslabení nabudilo a dostávají se do útoku.

07:10
    Hosté se nedokáží usadit v útočném pásmu.

06:27
    Borque se dostal do šanci během oslabení, ale hostující obrana dokázala zastavit forvarda z Nashvillu zastavit.

05:35
    Za podražení je vyloučen domácí Paul Gaustad. Dobrá šance pro hosty.

05:35
    Frattin dokázal udržet puk i proti přesile protihráčů, aniž by potřeboval hokejku.

04:51
    Hosté z Los Angeles pokračují v dobývání soupeřovi brány.

04:00
    Voynov nebezpečně pálil na bránu Rinneho, ten přesto kryje.

03:15
    Predators opět nahazují z půli hřiště. Quick kryje a rychle rozehrává.

02:32
    Třetí útok Nashvillu si vytváří tlak, který ústí v zákrok Quicka.

02:05
    Rinne opět schovává kotouč ve své náruči a přerušuje hru.

00:57
    Hosté zastavují útok Predators hned v začátcích a opět se dostávají k puku.

00:37
    Domácí se osvobuzují z úvodního tlaku LA Kings.

00:13
    Pekka Rinne si ihned připisuje první zákrok.

00:01

Hráči už se připravují na zahájení utkání.

Nashville Predators:

Los Angeles Kings:

Zdravím všechny příznivce dobrého hokeje. Nashville Predators vyzvou v domácím prostředí Los Angeles Kings.

Nashville nezačal sezonu nejlépe, z šesti úvodních duelů má šest bodů. V minulém utkání porazili Predators hostující Floridu 4:3. Nashville prozatím hledá svého lídra. Jejich nejlepší hráč Mike Fischer má 5 bodů za 2 góly a 3 asistence, jejich jistotou je finský gólman Pekka Rinne. Predators nyní jsou na jedenáctém místě západní konference.

Los Angeles má střídmý vstup do letošní sezóny. Ze sedmi utkání vytěžili 8 bodů. Kings. V minulém utkání prohráli na ledě Tampy Bay 5:1. Dosud se daří především střelci Jeffu Carterovi a Anže Kopitarovi. V brance působí již tradičně jistý Jonathan Quick.

LA s Nashvillem se v letošní sezóně dosud nepotkali. V loňské sezóně se utkali celkem třikrát. V prvním utkání zvítězili hosté z Nashvillu 1:2 po samostatných nájezdech. V druhém utkání se radovali rovněž Predators po výhře 3:0. Poslední vzájemné utkání opanovali LA King 5:1.

Tento duel se bude hrát bez českého zastoupení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Slavomír Jansa

Branky a nahrávky: 11. Cullen (Smith, Bourque) – 20. Voynov (Richards, Clifford), rozh. náj. Kopitar

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Jones, Weber, Ekholm, Klein, Bartley, Ellis – Wilson, Fisher, Hornqvist – Smith, Cullen, Bourque – Stalberg, Legwand, Forsberg – Nystrom, Gaustad, Hendricks.
    Los Angeles Kings: Quick (Scrivens) – Regehr, Doughty, Mitchell, Voynov, Martinez, Greene – Williams, Kopitar, Brown – King, Richards, Carter – Clifford, Lewis, Frattin – Carcillo, Stoll, Nolan.

Rozhodčí: Furlatt, Kimmerly – Mach, Murray

Diváci: 16 416