Bohemians 1905 – Jihlava 0:0 (kon.) | Příbram – Olomouc 3:2 (kon.) | Ostrava – Znojmo 1:1 (kon.)
Slovácko – Liberec 4:2 (kon.) | Plzeň – Slavia 1:1 (kon.)
1.FC Slovácko
4:2 (1:0)
FC Slovan Liberec
Sobota 19.10.2013, 17:00 • Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty seniora • Gambrinus liga

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:03:04)

Sudí Jech ukončil dnešní utkání, ve kterém Slovácko porazilo Liberec 4:2 a připsalo si důležité tři body. První poločas byl velmi vyrovnaný a do vedení se dostal tým, který měl větší štěstí. První půle nenabídla příliš moc zajímavých situací, ale poločas druhý musel bavit i nezaujatého diváka. Domácím se podařil vstup do druhé půle výtečně a ve 49. minutě vedli už 3:0. Fotbalisté Slovácka tento výsledek povzbudil a i dál se prezentovali pohlednou hrou. V 57. minutě přidal Došek svoji dnešní druhou branku a navýšil stav skóre na 4:0. Kouč Šilhavý pak vystřídal některé hráče a hra hostů se zlepšila. Nicméně už bylo pozdě a liberečtí fotbalisté na body nedosáhli. Střelecky se prosadili Rybalka a Hušek.

90+3
    Fleišman se pokusil o přímou střelu na branku, ale jeho pokus byl úspěšně zablokován.

90+3
    Faulovaný byl Rabušic a Liberec bude zahrávat standardní situaci.

90+2
    Zápas se dohrává ve středu hřiště a šance k vidění nejsou.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.

90
    Ondřejka odcentroval míč na Doška, ale ten už se střelecky neprosadil.

90
    Kováč neuhlídal Doška, kterého následně fauloval Pavelka a Slovácko okamžitě rozehrálo. Domácí fotbalisté vybojovali rohový kop a fanoušci si přejí další gól.

88
    Poslední změnu v sestavě provedl kouč Habanec. Ze hry odešel Valenta, kterého vystřídal Trávník.

87
    Kušnír odcentroval míč do vápna, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

86
    Žlutou kartu za pošťuchování vyfasoval Reinberk.

84
    Zraněný Biolek nemůže pokračovat ve hře, a tak ho na trávníku nahrazuje Ondřejka.

84
    Valenta je v pořádku, ale na hrací ploše zůstává ležet další hráč, kterým je Biolek.

83
    Valenta má křeče a leží na trávníku, pomáhá mu Melichárek.

82
    V posledních minutách se hraje pouze na jednu bránu, a to na branku domácích fotbalistů, kteří jsou zalezlí na vlastní polovině hřiště a čelí libereckému tlaku.

81
    Kušnír ze své kopačky vyslal ukázkový centr, kterým hledal Šurala, ale ten se ke střele nedostal, protože ve vápně upadl.

78
    Střídání v týmu 1. FC Slovácko: ze hřiště odchází Jakub Petr, přichází Radek Mezlík.

76
    Liberec zahrával další rohový kop, ale Slovácko se ubránilo i tentokrát a stav skóre se nezměnil.

76
    Šural zahrával rohový kop, ale Slovácko se ubránilo. Košút míč odvrátil, ale pouze zpět k Šuralovi. Nicméně ani tentokrát hosté nic nevytěžili.

76
    Delarge umotal svého protihráče a vybojoval rohový kop.

75
    Petr zahrával volný přímý kop a nemyslel to vůbec špatně. Centrovaným míčem hledal Doška, ale tomu ve střele zabránil Kovář, jenž lapil balon do rukavic.

74
    Útočnou akci Liberce zastavilo ofsajdové postavení, ve kterém uvízl Kušnír. Rozehrávat bude Slovácko.

74
    Dnešní utkání sleduje 4 076 diváků.

73
    Proti pravidlům se provinil Biolek a sudí ho potrestal žlutou kartou.

71
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Vladimír Coufal, přichází Ondřej Kušnír.

71
    Liberec právě vstřelil branku!
    V posledních minutách vyvíjí hosté na svého soupeře tlak a to se jim vyplácí. Rybalka našel nadýchaným centrem hlavičkujícího LIBORA HUŠKA, který se nemýlil a přesným zásahem nedal Melichárkovi šanci.

69
    Na levém křídle obdržel přihrávku Delarge, který nastartoval své rychlé nohy, vyvezl míč a poté jej přihrála do vápna, kde hledal Rabušice, avšak ten nenabral dostatečnou rychlost a k balonu se nedostal.

68
    Biolek obdržel přihrávku a zkusil vystřelit z větší vzdálenosti, avšak jeho pokus byl nepřesný a do branky se nevešel.

67
    Šural obdržel zajímavou přihrávku a s míčem se dostal až do velkého vápna, kde ukličkoval svého protihráče a poté vystřelil. Nicméně jeho pokus byl velmi nepřesný a Melichárek byl bez práce.

66
    Liberec působí nervózně a kazí i jednoduché přihrávky.

66
    Hušek fauloval v blízkosti středového kruhu a domácí fotbalisté se ujmou rozehrávky.

64
    Na levém křídle udržel míč Delarge a poté jej odcentroval ke vzdálenější tyči, kde hledal Pavelku, ale ten na vysoký centr nedosáhl.

62
    Z pravé strany odcentroval míč do vápna Pavelka, kde se ke střele dostal SERGEJ RYBALKA a přesnou trefou ke vzdálenější tyči snížil na 4:1.

61
    Biolek obdržel skvělou přihrávku od Doška a poté odcentroval míč do vápna, kde nepřesně hlavičkoval Petr. Brankář Kovář zasahovat nemusel a nyní uvede míč do hry.

59
    Libereckou ofenzívu přišel posílit Delarge, ze hry odešel Kalitvincev.

57
    Slovácko právě vstřelilo branku!
    Svůj stý gól v kariéře zaznamenává LIBOR DOŠEK a navyšuje stav skóre na 4:0. To je opravdu neuvěřitelné, co si domácí fotbalisté dovolují a Liberec pouze zírá. Takový výsledek by čekal asi málokdo. DOŠEK si míč připravil na střelu a technickou trefou rozvlnil soupeřovu síť.

55
    Liberec se ubránil a podnikl útočnou akci, kterou zastavil Košút. Následuje aut ve prospěch Liberce.

55
    Hostům se standardní situace nepovedla ani napotřetí a do protiútoku vyráží Slovácko.

55
    A máme tady další rohový kop v podání Liberce.

55
    Kelič se vrátil na zelený pažit a pokračuje ve hře.

54
    I tentokrát se domácí fotbalisté ubránili, avšak Liberec u míče zůstává.

54
    Liberec zahrával rohový kop, ale Slovácko se ubránilo. Následuje další rohový kop ve prospěch Liberce.

52
    Hra po krátkém přerušení pokračuje, zatím však bez Keliče.

51
    Hra je přerušena, protože Došek se srazil s Keličem a druhý jmenovaný potřebuje ošetřit.

49
    Kanonáda domácích pokračuje a Liberec je v šoku. Z pravé strany se Biolek prezentoval centrem do vápna, kde se ke střele dostal MILAN KERBR a zvýšil vedoucí skóre na 3:0.

48
    Hušek chyboval v rozehrávce a dopředu mohli vyrazit domácí fotbalisté, avšak Došek si špatně zpracoval míč a přišel o něj.

47
    Petr ze své kopačky vyslal ukázkový centr ke vzdálenější tyči, kde nejvýše ze všech hráčů vyskočil hlavičkující LIBOR DOŠEK a přesnou trefou nedal Kovářovi šanci.

46
    Kováč fauloval a Slovácko bude zahrávat volný přímý kop. Sudí ještě posouvá zeď.

45
    Výbornou přihrávku za obranu obdržel Rabušic, jenž prověřil Melichárka, avšak ten nadvakrát nepříjemnou střelu zneškodnil.

46
    Míč do druhého poločasu uvedli hosté.

46
    Trenér Šilhavý udělal do druhého poločasu změnu v sestavě. Na hrací plochu přišel Hušek, odešel Sackey.

46

A už i domácí fotbalisté se vrací na hrací plochu, druhý poločas tak začne za malou chvíli.

Liberečtí hráči se vrací na hrací plochu, čeká se na domácí fotbalisty.

Máme za sebou první poločas, ve kterém Valenta poslal Slovácko do vedení, když ve 34. minutě nedal Kovářovi šanci. Hra je zatím velmi vyrovnaná a vede tým, který měl větší štěstí. Zajímavých šancí k vidění příliš moc nebylo, a tak doufejme, že poločas druhý bude ofenzivnější a padne ještě nějaký gól.

Druhý poločas začne přibližně v 18:03.

45
    Nicméně Slovácko se ubránilo i tentokrát, a stav skóre se nezměnil.

44
    Domácí Košút fauloval a Liberec bude zahrávat volný přímý kop.

43
    Na libereckých hráčích jde znát nervozita, v posledních minutách je doprovází řada nepřesných přihrávek.

42
    Fleišman odcentroval míč do vápna, ale Slovácko se ubránilo bez potíží. Liberec se opět zmocnil míče, ale ani tentokrát se vstřelené branky nedočkal. Fleišmanova střela skončila v náruči brankáře Melichárka.

41
    Rybalka odcentroval balon do vápna, ale tam byl Melichárek, který míč pohodlně vyboxoval. Liberec u míče vydržel a nyní bude zahrávat standardní situaci, faulovaný byl Sackey.

40
    Teď už se hosté zmocnili míče a vybojovali rohový kop.

40
    Domácí hráči jsou u míče a pohybují se s ním na soupeřově polovině. Liberec se brání statečně a nechce se dopustit další hrubky.

37
    Ani Slovácko ze standardní situace nic nevytěžilo a stav skóre se nezměnil.

37
    Valenta držel míč na kopačkách a postupoval k soupeřově brance, nedovoleně ho zastavil Sackey a sudí mu ukázal žlutou kartu.

36
    Hosté z volného přímého kopu nic nevytěžili, centrovaný míč odhlavičkoval do bezpečí Košút.

35
    Sólo akci podnikl Sackey, kterého nedovoleně zastavil Valenta a sudí hru přerušil. Liberec bude zahrávat standardní situaci.

34
    JIŘÍ VALENTA podnikl útočnou akci, ze které domácí fotbalisté vytěžili maximum. Na pravé straně se mu do kombinace nabídl Biolek a poté mu vrátil míč na penaltovou značku, odkud hlavičkující VALENTA dopravil balon za záda libereckého Kováře.

32
    Biolek se dostal přes Kováče do vápna, kde hledal lehkým centrem své spoluhráče, ale našel pouze náruč hostujícího brankáře.

31
    Domácí hráči chybovali v rozehrávce a Liberec se dostal do zajímavé šance, na jejímž konci byl Pavelka, ale jeho střela těsně minula soupeřovu branku.

30
    Liberec se pohyboval na útočné polovině, ale Slovácko se bránilo statečně a svému soupeři nedovolilo téměř nic. Z levé strany odcentroval míč do vápna Kalitvincev, ale Melichárek byl připraven a kulatý nesmysl lapil do rukavic.

30
    Kelič hledal dlouhým centrem Šurala, avšak výborně hru přečetl Reinberk a balon odvrátil do zámezí.

28
    Volný přímý kop si vzal na starost Kerbr, ale Kováč svůj tým ubránil a centrovaný míč odhlavičkoval do bezpečí.

28
    Kováč se provinil proti pravidlům, když nedovoleně zastavil Kerbra. Domácí tým dostane výhodu standardní situace.

27
    Reinberk zahrál dlouhý aut do vápna, kde z otočky vystřelil Došek, avšak trefil pouze bránícího protihráče.

26
    Slovácko zahrálo výbornou standardní situaci, ale gólově vyšlo na prázdno. Valenta adresoval učebnicovou přihrávku pro Petra, který byl sám před Kovářem, ale branku z bezprostřední blízkosti netrefil. Tato situace může Slovácko ještě mrzet.

25
    Jeden z hostů fauloval a Slovácko bude zahrávat standardní situaci.

24
    Liberec nevytěžil nic ani ze standardní situace, centr opět odvracel Košút.

24
    Liberec z rohového kopu nic nevytěžil, ale u míče zůstal. Valenta pak fauloval Fleišmana a sudí Jech mu ukázal žlutou kartu.

22
    Slovácko muselo hned dvakrát čelit velmi nebezpečné situaci. Nejprve Coufal překonal Melichárka, ale trefil břevno. Pak se jedovatou střelou prezentoval Kalitvincev, ale Melichárek zasáhl výtečně a nebezpečnou střelu vyrazil na rohový kop.

21
    Rada vyvezl míč do středu hřiště a všiml si, že se mu na levém křídle nabídl Šimko, a tak mu okamžitě adresoval přihrávku. Druhý jmenovaný zapojil do hry ještě své spoluhráče, ale ti nic nevymysleli.

20
    Střelou asi z 30 metrů se prezentoval Kalitvincev, ale jeho pokus byl nepřesný a Melichárek zasahovat vůbec nemusel. Rozehrávat budou domácí hráči.

19
    Rada vyslal zajímavou kolmici pro Petra, avšak ten nenabral dostatečnou rychlost a k balonu se nedostal. Kovář hru přečetl a míč lapil do náruče.

18
    Do velkého vápna přilétla zajímavá přihrávka pro Rabušice, avšak ten se k míči nedostal. Rychlejší byl brankář Melichárek.

17
    Došek si zpracoval těžkou přihrávku a do hry chtěl zapojit Daníčka, avšak ten se k balonu nedostal, nedovolil mu to Pavelka.

16
    Košút fauloval na polovině hřiště Rabušice a rozehrávat bude Liberec.

15
    Šural se dostal s balonem na soupeřovu polovinu a poté přihrával za obranu, avšak tam nikoho ze spoluhráčů nenašel a útočná akce Liberce skončila.

14
    Výbornou práci s míčem ukázal Kalitvincev, jenž obehrál své protihráče, navedl si balon na střelu a zkusil to, avšak brankář Melichárek byl na místě a připsal si první zákrok.

13
    Na levém křídle kombinovali Rabušic a Šural, ale druhý jmenovaný neuspěl proti Reinberkovi, jenž získal míč ve prospěch Slovácka. Nicméně domácí fotbalisté se balonu rychle zbavili.

12
    K míči se dostal Rybalka a vyslal ze své kopačky velmi zajímavou střelu, avšak ta se mezi tři tyče nevešla a Melichárek zasahovat nemusel.

11
    Liberec se před standardní situací ubránil bez potíží a podnikl okamžitý protiútok. Fleišman se uvolnil na levém křídle a poté vystřelil, avšak protihráč mu střelu zblokoval na rohový kop.

10
    Došek vybojoval míč a zapojil do hry Kerbra, který chtěl přihrávat do vápna, ale protihráč mu v tom zabránil a balon odvrátil na rohový kop.

9
    Pavelka si naběhl za domácí obránce a řekl si o přihrávku, avšak ve hře pokračovat nemohl, protože ho zastavil ofsajd.

8
    V ofsajdu uvízl také Došek.

7
    Pavelka založil výbornou útočnou akci, ale Liberec vyšel gólově naprázdno. Na pravé straně se mu nabídl Kalitvincev, jenž odcentroval do vápna, kam si naběhl Šural, ale sudí hru přerušil pro ofsajdové postavení.

6
    Na levém křídle se výborně uvolnil Fleišman a chtěl odcentrovat míč do vápna, avšak balon mu sklouzl po kopačce a centr se mu nepodařil. Rozehrávat bude Melichárek.

5
    Sackey hledal Šurala, ale jeho přihrávka byla nepřesná a skončila v zámezí.

4
    Kerbr hledal centrem ve vápně spoluhráče, ale našel pouze protihráče. Pak se odražený míč dostal k Reinberkovi, jenž si jej přichystal na střelu, ale tu mu zablokoval pozorný obránce.

3
    Liberec podnikl útočnou akci podél levé postranní čáry, ale ta skončila předčasně ofsajdem, ve kterém uvízl Rabušic.

2
    Šimko si nabíhal na pravém křídle, ale Valenta přihrával nepřesně. Odkop od branky provede Kovář.

2
    Z pravé strany poslal výbornou přihrávku do velkého vápna Šural, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel. Pak se odražený balon dostal k Fleišmanovi, jenž vystřelil z první, ale jeho pokus skončil nad brankou a stav skóre se nezměnil.

1
    Liberec podnikl útočnou akci, ale Došek fauloval a sudí hru přerušil.

1
    Slovácko se po úvodním výkopu zmocnilo autového vhazování, ale za malou chvíli o balon přišlo.

1
    Hráči z Liberce oblékli komplety modré.

1
    O úvodní výkop se postaralo domácí Slovácko, které dnes obléklo tradiční bílé komplety.

1

-1
    Hlavní sudí Jech přivádí dnešní aktéry na hrací plochu.

-12
    Hráči obou mužstev se po rozcvičení odebrali do útrob stadionu.

-16
    Na Slovácku panuje příjemné sluneční podzimní počasí.

-21
    Hráči obou mužstev jsou na hrací ploše a probíhá předzápasová rozcvička.

1. FC Slovácko: Melichárek – Šimko, Košút, Rada, Reinberk – Biolek, Daníček, Valenta, Petr, Kerbr – Došek (C).
    Náhradníci: Heča – Mezlík, Trousil, Volešák, Trávník, Haša, Ondřejka.

FC Slovan Liberec: Kovář – Fleišman, Kelič, Kováč (C), Coufal – Kalitvincev, Pavelka, Šural, Rybalka, Sackey – Rabušic.
    Náhradníci: Hroššo – Karišik, Kušnír, Pimpara, Hušek, Kolár, Delarge.

Rozhodčí: Jech – Urban, Paták.

Předpokládané sestavy:

1. FC Slovácko: Melichárek – Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň – Biolek, Daníček, Valenta, Petr, Kerbr – Došek.

FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman – Sackey – Šural, Pavelka, Rybalka, Delarge – Rabušic.

Ohlasy trenérů před zápasem: (zdroj: idnes.cz)

Svatopluk Habanec, trenér Slovácka:
    Po posledních nezdarech i pohárovém vyřazení s Mladou Boleslaví se musíme semknout a ukončit nevydařenou sérii. Neproměňujeme brankové šance, což je naše největší slabina. Měl by nám pomoci návrat uzdraveného útočníka Doška.

Jaroslav Šilhavý, trenér Liberce:
    Reprezentační pauza nám pomohla k doléčení některých šrámů. Na Slovácku budeme chtít navázat na poslední ligovou výhru s Příbramí a úspěšně se naladit na čtvrteční zápas se Sevillou. Věřím, že uspějeme.

FC Slovan Liberec byl v předchozím kole úspěšnější a zlomil houževnatou Příbram brankou v nastavení díky hlavičce střídajícího Pimpary. Dnešní utkání bude pro liberecké fotbalisty generálkou na čtvrteční zápas se španělskou FC Sevilla. Slovan je v je papírovým favoritem, jelikož momentálně je na čtvrté pozici s dvaadvaceti body.

Hráči Slovácka před přestávkou remizovali v domácím prostředí s Baníkem Ostrava 2:2. Vývoj utkání se pro domácí celek nevyvíjel příliš optimisticky a v poločase prohrával 0:1. V druhé půli brankami Volešáka a Ondřejky otočil skóre ve svůj prospěch na 2:1. O vítězství přišli svěřenci trenéra Habance deset minut před koncem utkání, když se Ostrava zahrávala pokutový kop, který neproměnil Fantiš, ale z dorážky se nemýlil Engelmann. Týmu z jihovýchodní Moravy patří jedenáctá pozice s devíti body. Prvoligové volno hráči Slovácka vyplnili dvouutkáním v Poháru České pošty s Mladou Boleslaví. V obou případech odešli slováčtí borci poraženi a Boleslav se probojovala do jarní bojů.

Dobrý sobotní podvečer z Městského fotbalového stadionu Miroslava Valenty seniora. Vítám Vás u sledování 11. kola Gambrinus ligy. Slovácko po reprezentační pauze bude mít podruhé za sebou výhodu domácího prostředí a jeho soupeřem bude celek FC Slovan Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Kučera

Branky: 34. Valenta (Biolek), 47. Došek (Petr), 49. Kerbr (Biolek), 57. Došek (Petr) – 62. Rybalka (Pavelka), 71. Hušek (Rybalka)

Karty:   24. Valenta (SLO), 73. Biolek (SLO), 86. Reinberk (SLO) – 37. Sackey (LIB)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:5.
    1.FC Slovácko: Melichárek – Šimko, Košút, Rada, Reinberk – Biolek (84. Ondřejka), Daníček, Valenta (88. Trávník), Petr (78. Mezlík), Kerbr – Došek (C).

FC Slovan Liberec: Kovář – Fleišman, Kelič, Kováč (C), Coufal (71. Kušnír) – Kalitvincev (59. Delarge), Pavelka, Šural, Rybalka, Sackey (46. Hušek) – Rabušic.

Rozhodčí: Jech – Urban, Paták

Diváci: 4 076