Vsetín – Havířov 4:6 (kon.) | Hr. Králové – Jihlava 1:2 (0:2 po s.n.) | Chomutov – Letňany 6:1 (kon.)
Č. Budějovice – Písek 1:2 (0:1 po s.n.) | Zlín – Olomouc 1:0 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 0:1 (kon.)
K. Vary – Kladno 1:3 (kon.) | HC Plzeň – Ústí n/L 14:3 (kon.) | Poruba 2011 – Kometa Brno 1:9 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Slavia – Liberec 5:3 (kon.) | Třinec – Vítkovice 3:2 (po pr.)
po s.n. (0:2)
Královští lvi Hradec Králové
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 19.10.2013, 12:00Extraliga staršího dorostu

Nakonec tak vítězství bere jihlavská Dukla, která se za svého soupeře dostala na rozdíl jediného bodu. Ode mě je to pro dnešek vše, příjemný zbytek soboty. (14:32:16)

V samostatných nájezdech vítězí Jihlava. Rozhodující nájezd proměnil DANIEL KOLOUCH.

Patrik Miškář přestřelil a Dukla vítězí – 0:2.

Jiří Ondráček nádherně zavěsil do růžku a Hradec musí dát – 0:2.

Tomáš Zahradník zkusil bekhendový blafák, ale už byl moc na straně – 0:1.

Daniel Kolouch prostřelil Petrice u vyrážečky – 0:1.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojedou hosté.

Tak nakonec uvidíme nájezdy. Popravě nechápu, proč se Dukla v průběhu třetí třetiny tak zatáhla a až do prodloužení nechala domácí tým útočit. Možná si Jihlava na individuální disciplínu věří.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Přejezd domácích do pásma je přerušen ofsajdem.

63:54
    Tomáš Hofman, vůbec asi nejaktivnější hráč na place, mohl rozhodnout. Vacek ale rychle vyjel z brány a jeho šanci zastavil!

62:39
    Miškář v rohu vybojoval puk pro Bažanta. Jeho střela od modré ale zase končí ve výstroji Vacka, který nakonec bude mít na kontě slušný počet zásahů.

61:52
    A tak je tu zase navštívenka Davidu Vackovi, který ji na hrudi přijal s povděkem.

61:34
    O kotouč se dlouho bojovalo u hrazení, nakonec ho získali domácí.

60:42
    Jiří Bambula po přejezdu útočné modré prudce nahodil puk, ale cíl minul.

60:01

Závěr základní hrací doby přece jenom přinesl trochu vzruchu. Hradec byl v posledních deseti minutách aktivnější, ale rozhodnout se mu nepovedlo. Úporná bitva tak bude pokračovat v prodloužení.

60:00

59:56
    A v samotném konci se na druhé straně otáčel Jiří Ondráček. Bekhendem ale bránu minul.

59:42
    Buly v hradecké třetině. Domácí si vybírají oddechový čas.

59:22
    Hradec přece jen mohl svou lepší hru ze závěru utkání přetavit ve výhru. Po chybě jihlavské obrany se v šanci zjevil Filip Hronek, ale kotouč si skvěle našla lapačka praváka Davida Vacka!

58:44
    Oba týmy to na brankáře zkoušejí pouze z uctivé vzdálenosti. Rozhodně ale nelze říci, že by se hokejisté nesnažili.

57:56
    A další icing domácích. Divákům se na tenhle zápas asi nedívá dobře.

57:34
    Kotouč šel z hradeckých hokejek na zakázané uvolnění. Zápas se nepříjemně natahuje.

55:49
    Nečekám, že by rozuzlení zápasu přišlo ještě v základní hrací době. Hradec je teď ale lepším týmem a snaží se se stavem něco provést.

55:32
    Tvrdý souboj u hrazení odnesl jihlavský Filip Nováček, na střídačku ale odjíždí bez pomoci spoluhráčů.

55:17
    Hradecké nahození Vacek v klidu zastavil, poté se ovšem jeho spoluhráči provinili zakázaným uvolněním.

54:48
    Hosté jsou v plném počtu a vyvážejí kotouč.

54:08
    Jenže David Vacek dnes předvádí naprosto spolehlivý výkon, snad žádný puk mu ještě nevypadl. Při střele Havránka to bylo obzvlášť důležité.

53:53
    Hradec předvádí velmi dobrý nápor na jihlavskou svatyni.

53:22
    Matěj Bažant se z rohu výtečně natlačil před branku, ale svou střelu nedokázal propasírovat Vackovou výstrojí.

52:39
    Jakmile byly oba týmy kompletní, Ladislav Pospíchal svou střelou od modré trefil tyč. V tom okamžiku však už rozhodčí pískali hru Jihlavy v šesti. Trest odsedí Jakub Hoskovec.

51:17
    Hradec poslal puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

50:38
    Po vzájemné potyčce jsou ale vyloučeni Hronek s Půžou za hrubost. Zase se bude hrát čtyři na čtyři.

50:38
    David Voříšek nahazoval puk od modré čáry a Vacek ho důležitým zákrokem napoprvé ukryl ve výstroji.

49:51
    Atraktivita hry zase upadla do hlubokého podprůměru. Kdo dá gól, vyhraje.

48:37
    Hradecký bek Matěj Bažant bojoval na špici celé sestavy, za jihlavskou bránou. Sám ale puk nedokázal udržet.

47:33
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním, Jihlava může zůstat v tlaku.

47:15
    Dukla sehrála zajímavou přesilovku, ale do žádné vyložené příležitosti se nedostala. Hradec je v plném počtu.

46:25
    Hosté jsou kompletní a jdou na svou vlastní početní výhodu. Ta je v zápase úplně první.

45:12
    Emil Veselý (HKR) se sice obětavě vrhnul proti kotouči, ale sestřelil jihlavského hokejistu a i domácí jdou do čtyř. Menší trest za podražení.

44:46
    Kochánek místo vyhození trefil pouze svého spoluhráče a domácí zůstávají v tlaku.

44:14
    Ale nevydrželo to dlouho. Jiří Bambula (JIH) nestihl dojet puk, hostům byl odpískán icing a Bambulovi ještě hra vysokou holí. Přesilovka pro Hradec.

43:10
    To už jsou oba týmy kompletní.

42:54
    Chalupa zadovkou nabídl gólovou šanci Tomáši Zahradníkovi. Ten střílel do Vackova protipohybu, jenže hostující brankář stačil zasáhnout ramenem!

42:39
    Na druhé straně prověřil David Gančarčík lapačku svého jmenovce Davida Vacka.

42:03
    Michal Mandát poslal od modré čářy pašeráka přes několik hráčů, ale Petric na puk zřejmě viděl. Proto ho zachytil mezi betony.

40:55
    Po vzájemném souboji je vyloučen jeden hráč z každého týmu. Za katr odcházejí Filip Hronek s Danielem Kolouchem, jde se hrát čtyři na čtyři.

40:20
    Filip Nováček je dnes vrchní spalovač šancí. Teď před sebou měl prázdnou bránu, ale snad hokejka hradeckého obránce mu zamezila ve skórování.

40:01

A rovnou jdeme na třetí část, gólmani si pouze vymění strany.

40:00

39:36
    Hradec se sice na chvíli usadil v pásmu, ale nedokáže dostat puk od mantinelu.

38:53
    Pauza domácím evidentně neprospěla, teď dopředu uháněl Jiří Ondráček. Petric zasahoval nepříjemně ramenem.

38:18
    Dukla mohla okamžitě převzít ztracené vedení, do úniku se totiž dostal Filip Nováček. Ani tentokrát ale skórovat nedokázal, bránu totiž úplně přestřelil!

38:02
    Nyní se už jde hrát, čekají nás dohrávané dvě minuty z prostřední části.

Hra bude pokračovat přibližně ve 13:35.

Zraněný hokejista domácího celku opouští zimní stadion na nosítkách a rovnou zamíří do nemocnice. Rozhodčí se s trenéry dohodli, že zbytek druhé třetiny se dohraje až po přestávce, bezprostředně poté bude následovat třetí třetina.

38:02
    Bohužel stále nevíme, o koho se jedná. Lékaři ho ale už naložili na nosítka a dali mu pás na stabilizaci krku.

38:02
    Na ledě už je lékař a nosítka. Domácí hokejista leží na ledě a zatím se nehýbe.

38:02
    Jeden z hradeckých hráčů dostal u mantinelu pořádnou ránu a na hrazení dopadl hlavou napřed. Rozhodčí přerušili hru a nevypadá to dobře.

37:36
    Teď to potvrdil i dnes velmi aktivní Tomáš Hofman, jenž Vacka prověřil švihovkou přes obránce.

36:30
    Adam Čech posílal před Vacka zajímavou nabídku na teč, ale jihlavský gólman si poradil. Hradec se zmáhá.

35:50
    Jiří Bambula se pokoušel prokousat do pásma přes Matěje Bažanta, to si ale vybral špatně. Mohutný Bažant ho tělem jako nic odstrčil a založil domácí útok.

35:01
    Hradecký kapitán David Gančarčík se v pravém kruhu dostal ke kotouči a ještě stihl z otočky nebezpečně vypálit. Vacek musel předvést bleskový zákrok pravým betonem.

34:20
    Stále sledujeme tuhou bitvu okořeněnou tvrdou hrou do těla, ovšem nic z toho.

33:39
    Zničehonic přišla zase velká šance pro Jihlavu. V přečíslení dostal puk na hokejku Vojtěch Balaštík a jen skvělé Petricovo přesunutí udrželo vyrovnané skóre!

32:48
    Hradec se po vlastním úmyslném ofsajdu hnal dopředu, ale Malinského stačil jihlavský obránce zablokovat.

32:06
    Momentálně není na ledové ploše k vidění vůbec nic.

30:35
    Úmysl Emila Veselého při rozehrávce zůstal jeho parťáky nepochopen a je z toho hradecký icing.

29:42
    Filipu Nováčkovi se odrazil puk před prázdnou bránou přímo na hokejku. Jihlavský útočník ale cíl minul!

28:38
    Klofáč s Hofmanem si za bránou nic nedarovali, jihlavský hráč tomu hradeckému zamezil cestu. Na vyloučení to však dle názoru sudích nebylo.

27:39
    Hradec i přes pokračující usilovný forčeking soupeře rozehrál a nakonec musel Vacek zasahovat proti prudké střele obránce Adama Čecha.

26:55
    Na druhé straně přišla ze strany Jiřího Ondráčka pověstná klička na modré čáře, která nemohla znamenat nic než ofsajd.

26:24
    Už je zase na ledě formace Malinského, která působí velmi dobrým dojmem. Teď přenechal Zahradník zadovkou Chalupovi, ten však svou ranou minul.

25:28
    Hradečtí se ve druhé třetině zvedli. Samozřejmě není pochyb, že jim nesmírně pomohlo vyrovnání.

25:02
    Dukla se minutu snaží napadat hradeckou rozehrávku, což se ji celkem daří.

23:51
    Domácí Marek Malinský se v přečíslení natahoval po puku, měl by před sebou odkrytou bránu. Na prudkou přihrávku ale nedosáhl.

23:00
    Protiútok Dukly zastavil ofsajd.

22:36
    Zase je tu ovšem pokus Hradeckých. Vlastimil Šeda zkusil štěstí z úrovně brankové čáry a puk se pak nebezpečně motal v jihlavském brankovišti, ale nakonec odskákal mimo.

21:57
    Královští lvi se pod tlakem v rozehrávce dopustili zakázaného uvolnění.

21:24
    Dukla odpovídá na vyrovnání zvýšeným pohybem, dvě její střely ale skončily u Filipa Petrice.

20:23
    Hradec právě vstřelil branku!
    I takhle se dá využít přesilovka! Hradec se hned zkraje druhé části dostal k vyrovnání. Filip Luštinec narýsoval z obranného pásma neskutečnou přihrávku do sóla na TOMÁŠE HOFMANA, který Vacka překonal střelou kolem vyrážečky – 1:1! Asistence: Filip Luštinec.

20:01

V první třetině důležitého tabulkového duelu jsme nesledovali zrovna explozi nádherných hokejových akcí, naopak zatím jde o tuhý boj. Dukla v něm má díky brance z jedenácté minuty navrch, ale v závěru třetiny se domácí v přesilovce nadechli k mírnému náporu. Tak uvidíme, zda si ho přenesou i do dalšího průběhu hry.

Druhá třetina začne přibližně ve 12:50.

20:00

19:11
    Bažantovo nahození od modré čáry se zastavilo o klubko těl před Vackem a pro hosty z toho hrozba nebyla.

18:27
    Domácí ovšem ještě v první třetině zkusí najít odpověď. Ladislav Pospíchal (JIH) – 2 minuty za držení protihráče.

17:26
    Hradec má nyní problémy s napadajícími útočníky Jihlavy.

16:10
    Filip Nováček se mezi kruhy položil do parádní rány, už před sebou měl odkrytou klec. Pravděpodobně ale Petricův zákrok vytěsnil puk vysoko nad!

15:15
    Před jihlavským brankovištěm se málem dostal k dorážce Patrik Miškář, ale v těsné situaci se prosadit nedokázal.

14:34
    Dukla se osmělila k lepšímu střeleckému pokusu, ale domácí brankář Petric si s dalekonosnou ranou poradil.

13:22
    Nakonec domácí napálili kotouč dopředu, ale jihlavský blok ho poslal do ochranné sítě za Davidem Vackem.

13:05
    Oba soupeři si momentálně vyměňují nepřesnosti ve středním pásmu.

12:28
    Za domácí to velmi pěkně zkusil obránce Matěj Bažant. Jeho důrazná švihovka ale branku hostů minula.

11:29
    Hradec se pokouší odpovědět z holí prvního útoku Hronek – Gančarčík – Hofman, jeho aktivní forečking ale Duklu přivedl do úzkých jen na chvíli.

10:41
    Dukla právě vstřelila branku!
    Po deseti minutách jde do vedení o něco útočnější Dukla. Vojtěch Balaštík vymyslel zpoza brány přihrávku na neobsazeného JIŘÍHO BAMBULU, který z první procedil puk mezi Petrickovými betony – 0:1! Asistence: Vojtěch Balaštík, Jiří Ondráček.

10:13
    Vladimír Port se blýskl na obránce povedeným slalomem, v poslední chvíli mu ale domácí už kotouč odpálili zpřed hokejky.

09:30
    Na druhé straně nevyšel průnik kolem tyčky Havránkovi a Dukla už je kompletní.

08:56
    Jihlava je ve čtyřech a hned přejela dopředu, ale Klofáč se před bránu nedokázal natlačit.

08:26
    Jenže střelecké pokusy domácích jsou zatím nepřesné.

07:22
    Václav Půža (JIH) – 2 minuty za napadení. Hradec jde hrát pět na tři!

07:22
    A další faul na Hronka. Tentokrát ho krosčekoval Půža a pak do něj na ledě ještě kopl, ale rozhodčí mu nepochopitelně větší trest neudělí!

06:37
    Pohyblivý Filip Hronek ovšem přejel do útoku, kde na sebe zároveň natáhl nedovolený zákrok soupeře. Rostislav Klofáč (JIH) – 2 minuty za podražení.

05:56
    Následně se v nebezpečném prostoru obtáčel Jiří Ondráček, petric byl tou dobou na ledě. Jihlavský útočník ale bránu přestřelil!

05:23
    Krátce po buly ale dostal na brankoviště přihrávku Jiří Bambula. Stihl ještě i dorážku, oba pokusy ale Filip-Daniel Petric zastavil.

05:15
    Zatím nesledujeme záživný zápas, teď je tu další icing domácích.

04:47
    Dukla jako by se stále nemohla dostat do tempa. Když už se dostane aspoň k puku, cestu ji zastaví pevný blok domácích.

03:35
    Neviděl jsem, o jaký souboj ve středním pásmu šlo, ale domácí útočník Tomáš Drašnar se po něm ocitl na ledě a rozhodčí přerušili hru. Drašnar ale hned odjel na střídačku.

03:03
    David Chalupa ve středním pásmu nenašel hokejku ani jednoho ze svých spoluhráčů, přihrávku namířil přesně mezi ně.

02:31
    Krátká jihlavská snaha byla marná, poté přejeli do protiútoku znovu domácí a Malinského střelu musel zblokovat bek do ochranné sítě.

01:40
    Nyní skončila snaha Královských lvů až na zakázaném uvolnění.

01:13
    Domácí prožívají o poznání aktivnější vstup do zápasu než jejich soupeř, ale nedaří se jim založit další útok.

00:28
    Hradecký forvard Marek Malinský se obtáčel kolem branky, ale u Vackovy tyče místo nenašel.

00:01

Královští lvi Hradec Králové: Petric (Černý) – Havránek, Bažant, J. Vacek, Čech, Faltýnek, Luštinec, Veselý – Exner, Šeda, Zahradník, Hofman, Hronek, Gančarčík "C", Chalupa, Voříšek, Drobný, Malinský, Miškář, Malík, Drašnar. Trenér: Miroslav Vybíral.

HC Dukla Jihlava: D. Vacek (Brož) – Půža, Port, Pospíchal, Kochánek, Mandát, Klofáč, Dörrer – Nováček, Vala, Kolouch, Balaštík "C", Ondráček, Bambula, Hubert, Peschout, Hoskovec. Trenér: Petr Svoboda.

Rozhodčí: Coubal – Cafourek, Kettner.

Z dosavadních vzájemných soubojů má lepší bilanci Hradec Králové. Nejprve doma porazili Jihlavu v těsném duelu 2:1, Dukla pak svému soupeři oplatila porážku stejným poměrem, ovšem až po samostatných nájezdech.

Tým Královských lvů prožil výborný start ročníku, kdy vyhrál hned první čtyři duely v řadě, ale od té doby střídá vítězství s porážkami. Naposledy zapsal dva neúspěchy, po prohře 0:2 s Mladou Boleslaví totiž včera podlehl poslednímu Písku na jeho ledě 3:7.

Dukla má naopak aktuálně slušnou formu, vítězství brala v sedmi z posledních devíti zápasů. Včera na domácí půdě hostila vedoucí Slavii, která ji sice jasně přestřílela, ale na úspěch jí to nestačilo. Jihlavanům připadly všechny body po triumfu v poměru 3:1.

Příjemnou sobotu u dalšího kola RAKO extraligy staršího dorostu. Skupina Střed má dnes před sebou jeden nesmírně důležitý duel mezi čtvrtým a pátým celkem tabulky, tedy na pomezí postupu do lepší a horší nadstavbové skupiny. Hradec Králové v něm hostí Jihlavu, která je o pouhé dva body pozadu a má navíc zápas k dobru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 21. Hofman (Luštinec) – 11. Bambula (Balaštík, Ondráček), rozh. náj. Kolouch