Havířov – Třinec 3:1 (kon.) | Letňany – Kladno 3:4 (kon.) | Ústí n/L – HC Litvínov 3:5 (kon.)
Vítkovice – Zlín 1:6 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 4:3 (kon.)
Jihlava – Liberec 1:0 (2:1 po s.n.) | Písek – Pardubice 2:6 (kon.) | Hr. Králové – Č. Budějovice 4:5 (kon.)
Poruba 2011 – Vsetín 6:0 (kon.) | Sparta – K. Vary 6:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 2:6 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
4:5 (2:3, 1:1, 1:1)
HC Motor České Budějovice
Pondělí 21.10.2013, 18:00Extraliga staršího dorostu

59:41
    A mohlo být definitivně rozhodnuto. Samohejl ale nabídku svého spoluhráče skrze ležícího obránce nevyužil a poslal kotouč těsně mimo bránu.

56:30
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    To se domácím hodně nebude líbit. Jihočeši nabídnutou šanci využívají. TOMÁŠ FENCL se prosadil individuálně a přesouvá výhodu jedné branky opět na stranu Českých Budějovic. Bez asistence.

55:16
    Na hradecké střídače vzplanuly emoce, neboť hráli nejprve hosté v šesti, čehož si rozhodčí nevšimli. Poté za stejný přestupek potrestali domácí hráčskou lavici.

53:38
    V šanci nejprve Lvi, poté i Jihočeši. Samohehjl jel úplně sám na bránu, ale jeho pokus zlikvidoval Petric.

52:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je srovnáno. Hradec se hnal za vyrovnáním a to se mu podařilo. Přečíslení dva na jednoho využil VLASTIMIL ŠEDA, kterému krásně předložil kotouč Patrik Miškář. Asistence: Patrik Miškář.

46:49
    Hradec dostává šanci na vyrovnání skóre, neboť držel Farka Hronka a je za to poslán na trestnou lavici.

44:09
    Samohejl si brousil zuby na hattrick, jeho střelu lapil Petric.

43:25
    Hosté si zahrají další dvojnásobnou početní výhodu. Za hákování vyloučen Zahradník.

42:08
    Havránek vrazil na hrazení jednoho z Jihočechů a jim se tak naskytuje výhoda jednoho muže v poli.

39:24
    Havránek pálil velmi tvrdě z pravého kruhu nad.

37:57
    A situace se Hradci komplikuje ještě více, neboť hráli ve čtyřech a jsou za to potrestáni dvěma minutami.

37:20
    A situace se obrací. Po faulu Gančarčíka si i hosté zahrají přesilovou hru 5 na 3.

36:23
    A Hradci končí i klasická přesilovka, neboť jde Bažant na trestnou lavici za podražení. Hraje se 4 na 4.

35:08
    A je tu dvojnásobná přesilovka pro Hradec, která bude trvat 29 vteřin. Kapitán hostí Panáček fauloval kolenem.

33:38
    Svou první přesilovou hru si zahraje Hradec. Mašek ošklivě atakoval Bažanta, jenž narazil hlavou do mantinelu a dlouho se nezvedal z ledu. Mašek je vyloučen na 2+10 minut.

33:12
    A skóre se nemění ani po střele Fencla, který stál zcela osamocen před Petricem, který jeho pokus chytil.

30:25
    A Jihočeši přesilovku využívají a znovu se radují z branky a aktuálního vedení. PAVEL SAMOHEJL střílel přes obránce z levého kruhu a našel mezírku mezi Petricovými betony. Asistence: Janek Křikava.

29:48
    Hofman se následně snažil dorážet a sekl při tom Kváču. Jde si tak odpočinout na trestnou lavici.

27:08
    Budějovický hráč se snažil projet skrze střední třetinu, přitom ho sekl Martin Hejna a je za své počínání vyloučen.

24:46
    A je opět srovnáno. Tomáš Drašnar nahodil kotouč na Kváču, který ho neudržel, a následnou dorážkou se prosadil VLASTIMIL ŠEDA. Asistence: Tomáš Drašnar.

24:23
    Teď uháněli čtyři Budějovičtí na jediného obránce, který dokázal hned první nahrávku Šafáře zblokovat.

21:32
    A hosté mohli vést o dvě branky. Do úniku dva na jednoho se dostal Mašek se Šafářem, druhý jmenovaný netrefil kotouč přesně.

20:13
    Prostřední část začala velmi útočně. Nejprve se do slibné šance dostal hostující Samohejl, na druhé straně pálil mimo Hronek.

19:03
    Na Jakuba Šafáře teď zívala prázdná branka, kterou ale přestřelil.

18:09
    Je tu první vyloučení v utkání. Domácí Veselý napadl protihráče a na závěr třetiny oslabuje svůj tým.

16:58
    A teď už se skóre mění. Jiří Smejkal vyslal do samostatného úniku PAVLA SAMOHEJLA, který byl obránci faulován, ale i přesto poslal hosty do vedení. Asistence: Jiří Smejkal.

13:56
    A tentokrát už kapituloval. Erik Bahula vyhrál kotouč na JAKUBA DOKTORA, který prostřelil Petrice a srovnává na 2:2. Asistence: Erik Bahula

11:53
    To byla krásná akce. Dva Hradečtí byli sami před Kváčou, Tomáš Zahradník už mohl střílet, ale ještě našel u druhé tyče volného MARTINA HEJNU, který z ostrého úhlu trefil prázdnou branku. Asistence: Tomáš Zahradník.

11:20
    Šance na straně Budějovic. Kotouč se povaloval před brankovištěm, přičemž Petric byl mimo bránu. Nikdo z hostů ale kotouč do branky nedopravil, neujaly se ani následné dvě střely.

05:51
    A po pár minutách je srovnáno. Hofman přihrál kotouč kapitánovi domácích DAVIDU GANČARČÍKOVI, který krásně vymetl pravý horní roh Kváčovy branky. Asistence: Tomáš Hofman, Filip Hronek.

01:28
    Hned ve druhé minutě hostům přečíslení vyšlo. Do situace dva na jednoho se dostal Jan Brož s Erikem Bahulou. První jmenovaný přihrál přes beka ERIKU BAHULOVI, který z první prostřeluje Petrice. Asistence: Jan Brož.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 6. Gančarčík (Hofman, Hronek), 12. Hejna (Zahradník), 25. Šeda (Drašnar), 53. Šeda (Miškář) – 2. Bahula (Brož), 14. Doktor (Bahula), 17. Samohejl (Smejkal), 31. Samohejl (Křikava), 57. Fencl

Královští lvi Hradec Králové: Petric (Černý) – Havránek, Bažant, Vacek, Čech, Faltýnek, Luštinec, Veselý – Exner, Šeda, Zahradník, Hofman, Hronek, Hejna, Gančarčík "C", Chalupa, Voříšek, Miškář, Malík, Drašnar. Trenér: Miroslav Vybíral.
    HC Motor České Budějovice: Kváča (Kadlec) – Šergl, Farka, Křikava, Benda, Klinecký, Matoušek, Stehlík – Brož, Fencl, Samohejl, Bláha, Doktor, Smejkal, Kubeš, Mašek, Šafář, Panáček "C", Matějka, Bahula. Trenér: Jan Trummer.

Rozhodčí: Úlehla – Kis, Svoboda