Havířov – Třinec 3:1 (kon.) | Letňany – Kladno 3:4 (kon.) | Ústí n/L – HC Litvínov 3:5 (kon.)
Vítkovice – Zlín 1:6 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 4:3 (kon.)
Jihlava – Liberec 1:0 (2:1 po s.n.) | Písek – Pardubice 2:6 (kon.) | Hr. Králové – Č. Budějovice 4:5 (kon.)
Poruba 2011 – Vsetín 6:0 (kon.) | Sparta – K. Vary 6:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 2:6 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
4:5 (2:3, 1:1, 1:1)
HC Motor České Budějovice
Pondělí 21.10.2013, 18:00Extraliga staršího dorostu

55:16
    Na hradecké střídače vzplanuly emoce, neboť hráli nejprve hosté v šesti, čehož si rozhodčí nevšimli. Poté za stejný přestupek potrestali domácí hráčskou lavici.

46:49
    Hradec dostává šanci na vyrovnání skóre, neboť držel Farka Hronka a je za to poslán na trestnou lavici.

43:25
    Hosté si zahrají další dvojnásobnou početní výhodu. Za hákování vyloučen Zahradník.

42:08
    Havránek vrazil na hrazení jednoho z Jihočechů a jim se tak naskytuje výhoda jednoho muže v poli.

37:57
    A situace se Hradci komplikuje ještě více, neboť hráli ve čtyřech a jsou za to potrestáni dvěma minutami.

37:20
    A situace se obrací. Po faulu Gančarčíka si i hosté zahrají přesilovou hru 5 na 3.

36:23
    A Hradci končí i klasická přesilovka, neboť jde Bažant na trestnou lavici za podražení. Hraje se 4 na 4.

35:08
    A je tu dvojnásobná přesilovka pro Hradec, která bude trvat 29 vteřin. Kapitán hostí Panáček fauloval kolenem.

33:38
    Svou první přesilovou hru si zahraje Hradec. Mašek ošklivě atakoval Bažanta, jenž narazil hlavou do mantinelu a dlouho se nezvedal z ledu. Mašek je vyloučen na 2+10 minut.

29:48
    Hofman se následně snažil dorážet a sekl při tom Kváču. Jde si tak odpočinout na trestnou lavici.

27:08
    Budějovický hráč se snažil projet skrze střední třetinu, přitom ho sekl Martin Hejna a je za své počínání vyloučen.

18:09
    Je tu první vyloučení v utkání. Domácí Veselý napadl protihráče a na závěr třetiny oslabuje svůj tým.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 6. Gančarčík (Hofman, Hronek), 12. Hejna (Zahradník), 25. Šeda (Drašnar), 53. Šeda (Miškář) – 2. Bahula (Brož), 14. Doktor (Bahula), 17. Samohejl (Smejkal), 31. Samohejl (Křikava), 57. Fencl

Královští lvi Hradec Králové: Petric (Černý) – Havránek, Bažant, Vacek, Čech, Faltýnek, Luštinec, Veselý – Exner, Šeda, Zahradník, Hofman, Hronek, Hejna, Gančarčík "C", Chalupa, Voříšek, Miškář, Malík, Drašnar. Trenér: Miroslav Vybíral.
    HC Motor České Budějovice: Kváča (Kadlec) – Šergl, Farka, Křikava, Benda, Klinecký, Matoušek, Stehlík – Brož, Fencl, Samohejl, Bláha, Doktor, Smejkal, Kubeš, Mašek, Šafář, Panáček "C", Matějka, Bahula. Trenér: Jan Trummer.

Rozhodčí: Úlehla – Kis, Svoboda