Kadaň – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Třebíč – Olomouc 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Motor ČB 3:2 (kon.)
Havířov – Jihlava 3:5 (kon.) | Beroun – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Litoměřice – Most 2:4 (kon.)
Šumperk – Mladá Boleslav 0:5 (kon.)
AZ Havířov
3:5 (0:1, 2:3, 1:1)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 21.10.2013, 18:00 • K&K Pneu aréna • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u sledování hokejového zápasu 14. kola 1. ligy mezi týmy AZ Havířov a HC Dukla Jihlava. Dnešním úvodním buly započne druhá čtvrtina základní části, oba týmy do ní vstupují v odlišných rolích, které si nyní rozebereme.

AZ Havířov

Mladý tým, teprve sbírající prvoligové zkušenosti, si v první čtvrtině soutěže vůbec nevedl špatně. Díky, možná trochu překvapivé, ale zasloužené, sobotní výhře v Českých Budějovicích 2:1, v ní získal 16 bodů a ve vyrovnaném a širokém středu tabulky mu náleží 10. místo. Podařilo se tak naplnit předsezónní plány vedení klubu i trenéra Danečka. Tým sice většinou trápí nízká produktivita, ale poctivou obranou a velkou bojovností dokázal, že do 1. ligy patří a s výjimkou jediného zápasu hrál minimálně vyrovnaná utkání.

Na čele produktivity týmu se drží útočníci Martin Jakúbek (5+3), David Klimša (4+2), Jan Daneček (1+5) a obránci Jaroslav Koma (1+5) a Daniel Graca (2+2) . Právě poslední zmiňovaný hráč se zařazuje mezi velká překvapení. Díky pravidlu o nasazováních mladých hokejistů dostal v týmu trenéra Danečka velký prostor, který ovšem dokonale splácí na ledě svými výkony. Dá se říct, že teprve devatenáctiletý junior prožívá svou životní sezónu a díky rychlé aklimatizaci se prosadil do mužského hokeje.

Po parádním vstupu do soutěže, kterou zahájila Dukla čtyřmi výhrami, sice trochu „zaškobrtla“ (porážky v Boleslavi, Budějovicích a doma s H. Brodem), jenže nyní se zdá, že už začala zase nabírat obrátky. V posledních pěti zápasech ztratila jen dva body za výhry v prodloužení. Celkem posbírala 28 bodů, což ji řadí na druhé místo tabulky 1. ligy. Toto umístění si vybojovala sobotní výhrou 3:2p na ledě Berounských Medvědů.

Tomáš Čachotský je nejproduktivnějším hráčem Dukly, když si ve třinácti zápasech připsal 20 bodů (7+13). S uctivým odstupem jsou za ním Adam Zeman (9+4), Filip Seman (7+4) a Radek Hubáček (4+7) . V jinak velmi mladé obraně hrají prim zkušení Jiří Dobrovolný (+11) a Petr Mocek (+8) . V brance dostává více prostoru jednadvacetiletý David Rittich (2,33 br/zápas, úspěšnost 91,1%), když lepšími statistikami se může prezentovat sedmatřicetiletý Lukáš Sáblík (1,43 br/zápas, úspěšnost 93, 94%). Trenérem Dukly je její bývalý hráč a reprezentant Petr Vlk.

Oba týmy se na sebe v tabulce dívají z opačných pólů, dnes se ale dá očekávat vyrovnaný souboj. Ostatně, ten byl k vidění i v prvním měření sil, kde si domácí Dukla vybojovala těsné vítězství v poměru 2:1. Havířov ale před domácím publikem umí potrápit i ty největší favority, k čemuž mu kromě domácího prostředí pomáhá i skvělé a početné publikum. To se dnes dočká také slavnostního ceremoniálu, při kterém budou oceněni bývalí hráči AZetu, kteří se zasloužili o postup Havířova do 1.ligy a kteří vzhledem k pracovním a jiným povinnostem nebyli schopni dále v klubu pokračovat. Jedná se o Roberta Najdka, Lukáše Zientka, Víta Stránského a Petra Prokopa, ti všichni si dnes před zahájením utkání užijou bujarého přivitání od fanoušků.

Ode mne je to prozatím vše, zhruba půl hodiny před utkáním se opět přihlásím oznámit sestavu a případné novinky z obou mužstev.

AZ Havířov: L.Daneček (Matoušek) – Bezuška, Vosátko "A", Roupec, Graca, Krisl "C", Klimíček, Koma – Kanko, Pechanec, Sztefek – J.Daneček, Šlahař, Jakúbek – Klimša, Říčka, Maruna "A" – Škumát, Marosz, Kolařík, M.Rimmel

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Fučík) – Dobrovolný "A", Stebich, Mocek, Podlipnik, Kotvan, Karáb, Jícha – Čachotský "C", Zeman, Mikeš – Důras, Velecký, Seman, Březina, Kadlec, Malec – Kuřítko, Jícha, Krupka

Rozhodčí: Vampola – Kotlík, Zídek.

Do sestavy Havířova se po zranění vrací Jakub Šlahař.

Začátek zápasu se o pár minut posune kvůli ceremoniálu.

Ale už je vše připraveno k úvodnímu buly!

00:01

00:13
    Petr Kanko se ihned po buly dostal až před branku! Z velkého úhlu ale trefil pouze výstroj brankáře Sáblíka!

00:16
    Michal Sztefek (HAV) vyloučen na dvě minuty za podražení.

00:32
    Nástupní brankáři: Lukáš Daneček (HAV) a Lukáš Sáblík (JIH).

00:51
    AZet vyhazuje a zatím se v pohodě brání.

01:11
    A nyní se k vyhození dostal i samotný brankář. Jihlavě se nedaří procpat se do útočné třetiny.

02:10
    Zbytek oslabení tráví domácí za brankou Jihlavy.

02:31

02:45
    Michal Sztefek ujížděl za osamoceným pukem, ale brankář Jihlavy situaci dobře vyhodnotil a puk rychle odpálil do bezpečí.

03:27
    Jakub Šlahař dostal přesnou přihrávku zpoza branky a dostal se ke střele z bezprostřední blízkosti. Ve velké rychlosti ale nezamířil přesně a tak nemusel Sáblík ani zasahovat.

04:30
    Dukla se poprvé v zápase propasírovala do útočného pásma a vyvinula na soupeře velký tlak, ke střele se ovšem nedostala.

04:48
    Po střele Podlipnika od modré čáry byl puk těsně před Danečkem tečován. Nakonec však skončil mimo tři tyče.

06:03
    Kuřítko se dostal ke střele z mezikruží, ale do pokusu mu vložil hůl jeden z obránců z domácích a kotouč tak skončil za brankou.

07:02
    Po špatném střídání AZetu se do dobré pozice dostal Michal Důras. Svou střelou z první ohrozil Danečka, který jeho pokus vytěsnil těsně mimo.

07:46
    Přísné vyloučení sudího posílá Roberta Říčku (HAV) na dvě minuty na trestnou lavici – držení protihráče.

07:57
    Dukla právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ KALÁB bleskově využívá přesilovku střelou od modré čáry! Přestože brankář Daneček dráhu střely viděl, nedokázal zastavit přízemní střelu.
    Asistence: Tomáš Čachotský.

08:13
    Nahození Vosátka šikovně tečoval Sztefek, ale brankář Sáblík byl se svým betonem připravený.

08:31
    Filip Seman si připsal nebezpečnou střelu z mezikruží, Daneček se musel proti jeho pokus hodně natáhnout.

08:47
    Velecký dostal nabito, ale střela mu vůbec nesedla.

09:51
    Škumát se natahoval k puku projíždějícím brankovištěm, ale marně, obránce Jihlavy jej odstavil. V opačném případě by před útočníkem Azetu stála prázdná branka.

10:41
    Vosátko si připisuje tvrdou ránu od modré čáry hned po buly, brankář Sáblík kryje.

10:54
    Lubomír Vosátko (HAV) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku mimo hrací plochu.

11:39
    Ani druhá početní výhoda zatím Dukle vůbec nevychází.

12:48
    Kromě dvou střel si Jihlavští nepřipsali výraznější šanci.

13:03

13:35
    Útočnou akci domácích hatí vysoká hůl.

14:13
    Velecký si sjížděl na přihrávku Semana, ale z velkého úhlu nedokázal zamířit přesně mezi tři tyče.

14:20
    Filip Seman (JIH) vyloučen na dvě minuty za podražení.

15:06
    První polovina přesilové hry se domácím vůbec nedaří a u puku jsou spíše hosté z Jihlavy.

15:36
    Přichází další rychlé vyhození Dukly.

16:20

17:23
    Adam Zeman (JIH) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

18:00
    Gracova střela od modré jen prosvištěla kolem ramena Sáblíka. Hosté posléze vyhodili.

19:00
    Klimíček dobře pálil od modré, ale Sáblík jeho střelu viděl.

19:30

19:45
    Další pěknou střelu si připisuje Vosátko a Havířov v závěru první třetiny tlačí.

19:56
    Krislova rána hned po buly prosvištěla kolem masky Sáblíka, který vůbec nevěděl, kudy puk přišel. Kotouč tečovaný jedním z útočníků Havířova skončil mimo.

20:00

V první třetině jsme viděli herně vyrovnaný zápas, ve kterém se po trochu nešťastném a přísném vyloučení dostali do vedení hostující hráči. Ti využili přesilovou hru a vstřelil tak jedinou branku první části. Tato bitva by podle papírových předpokladů měla být jednoznačnou záležitostí pro Duklu, ale zatím to tak není, i domácí si vytvořili řadu slibných příležitostí, k jejichž proměnění jim chybělo jen trochu potřebného štěstí. Uvidíme, co nám tento zápas ještě ukáže.

20:01

20:24
    Čachotský se ihned po buly prodral až před branku, odkud tvrdou ranou napálil plastron Danečka.

21:04
    Sztefek tvrdým projektilem oprášil lapačku Sáblíka!

21:24
    Hosté si připisují další nebezpečnou střelu a hned od začátku druhé třetiny hrozí.

21:49
    Klimša dostal křižnou přihrávku skrz celé pásmo a pálil zápěstím do hbitého betonu brankáře Sáblíka. Díky jeho rychlému přesunu je stav stále 0:1!

23:15
    Zeman se málem dostal před brankou k dorážce, ke které se dostal jen díky dobrému obrannému zákroku havířovského hráče.

23:44
    Antonín Pechanec (HAV) vyloučen na dvě minuty za podražení.

24:17
    MICHAL DŮRAS napřáhl od modré čáry a jeho projektil prošel až do branky. Brankář Daneček nesklapl betony včas a kotouč mu tak mezi nimi prošel.
    Asistence: Matic Podlipnik.

25:41
    Marosz střílel z mezikruží a jeho tvrdou ránu vyrazil Sáblík někde pod sebe, volného puku si všiml dorážející Kolařík, který ovšem ani tak nenašel recept ke skórování.

26:30
    Domácí zvyšují střeleckou aktivitu a po velkém tlaku střílel z první Daneček. Sáblík je ovšem i tentokrát bezchybný.

27:33
    Další povedený pokus si připisuje Šlahař a Jihlava je v tomto úseku zápasu pod velkým tlakem.

28:10
    Havířov právě vstřelil branku!
    JAROSLAV KOMA si udělal z obránců Jihlavy tréninkové kužely, projel až mezi kruhy a střelou zápěstím našel skulinku mezi betony Sáblíka!
    Bez asistence.

28:59
    Rostislav Marosz ujížděl sám na branku, brankáře Dukly si dokonce položil a překonal, jenže se svou kličkou skončil až za brankou!

29:20
    Daneček si připsal zákrok, po kterém se puk potácel v brankovišti, toho si všiml FILIP SEMAN a kotouč pohotově zasunul do branky.
    Asistence: Michal Velecký.

30:19
    Jiří Dobrovolný (JIH) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

30:35
    Komovu jedovku vyrazil Sáblík do ochranné sítě!

30:45
    A další tvrdý projektil, tento zápas začíná být poměrně vyhrocený, což nyní po odpískání sudího potvrzují rvající se hráči před brankou.

31:08
    Tomáš Čachotský (JIH) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Havířov má k dispozici přes minutu dlouhou přesilovku 5 na 3!

31:38
    Po velkých problémech hosté přeci jen vyhazují.

32:07
    Po neskutečném závaru před brankou se k puku, který po střele od modré čáry vyrazil brankář Sáblík dostal ROSTISLAV MAROSZ, který kutálející se puk v brankovišti doklepl do prázdné branky.
    Asistence: David Roupec.

33:09
    Zbytek oslabení zvládají hosté, i ve víru velkých emocí, perfektně.

33:17

33:28
    Daneček se dostal ke střele z mezikruží a dobrou ránou provětral košíček lapačky Sáblíka.

33:38
    ADAM ZEMAN si s pukem dokázal nabruslit téměř až před branku, odkud střelou zápěstím zamířil přesně do horního růžku svatyně domácích. Brankář Daneček vymrštil lapačku zbytečně.
    Asistence: Roman Mikeš, Tomáš Čachotský.

35:23
    Zeman nabízel spoluhráče na teč a málem mu jeho záměr vyšel, brankář Daneček byl hodně vyjetý a případné teči by těžko zabránil.

35:40
    Jakub Šlahař (HAV) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

36:27
    Po velkých nesnázích se domácí přeci jen osvobozují.

37:06
    Jihlavští už se chystali na střelu, kterou ovšem soupeř zblokoval a následně vyhodil.

37:35
    Tomáš Kaláb (JIH) vyloučen na dvě minuty za hákování.

37:44

38:16
    Havířovu se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

39:28
    Havířovští po velkých zmatcích dokázali propasírovat kotouč před branku, tam ovšem nikdo nestál.

39:51

40:00

Druhá třetina přinesla zatím jednoznačně nejpohlednější hokej, který tady domácí publikum v průběhu základní části vidělo. Řada šancí chvílemi zvedala diváky ze sedaček, a nakonec se ujal i velký počet z nich. Dukla potvrdila své kvality a hned tři z nich využila, zatímco Havířov se prosadil dvakrát. Brankový rozdíl se tak od první třetiny prohloubil. Zápas je stále otevřený a jeho závěr by mohl být velice zajímavý.

Další třetina začne přibližně v 19:52.

40:01

41:23
    Domácí se ihned po buly ujali kotouče, ale nic zajímavého s ním zatím nedokázali vymyslet. Vstup třetí části se zatím nese spíše ve vlažném duchu.

43:10
    Marosz před brankou pouze promáchl a nedokázal tak využít velké příležitosti.

44:09
    Roman Mikeš vybojoval puk za brankou a pohlednou přihrávkou našel volného ADAMA ZEMANA, který po střele z první zamířil přesně k levé tyči a o osudu tohoto zápasu je tak nejspíš rozhodnuto.
    Asistence: Roman Mikeš

45:19
    David Roupec (HAV) vyloučen na dvě minuty za podražení.

45:29
    Kaláb vystřelil od modré spíše propagační střelu, brankář Daneček puk vyrazil do ochranné sítě.

46:32
    Mocek zkusil nahodit puk před branku, jeho pokus se neujal. Hosté ale stále drží pásmo a hrozí.

48:00
    Jakub Kadlec (JIH) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

48:22
    Koma si lišácky počkal na vhodný moment ke střele, kdy si položil stojícího obránce před sebou. Jeho pokus nakonec skončil na připravené lapačce Sáblíka.

49:16
    Domácí se marně probíjejí přes jihlavský obraný val.

50:33
    Nepřesná rozehrávka Havířova končí zakázaným uvolněním.

50:58
    Martin Jakúbek si sjel pro dorážku před branku po střele Danečka. Sáblík puk vyrazil před sebe, ale ani volný kotouč nedokázal Jakúbek zavěsit do branky!

51:34
    Domácí se snaží s vývojem zápasu něco podniknout, ale soupeř z Jihlavy se stáhl do obrany a Havířov k ničemu nepouští.

51:51
    Michal Velecký (HAV) vyloučen na dvě minuty za sekání.

52:56
    Domácí jsou usazení v útočné třetině, ale jsou statičtí a k ničemu se nedostávají.

53:52

54:12
    Petr Mocek (JIH) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

54:44
    Ani tato přesilová hra změnu k lepšímu z pohledu domácích nepřináší. Zápas už se spíše dohrává a Jihlava vývoj utkání zcela kontroluje.

55:09
    Jan Maruna našel rozjetého DAVIDA KLIMŠU, který střelou z první prostřelil brankáře Sáblíka přízemní střelou přesně k tyči! Využitá přesilovka.
    Asistence: Jan Maruna.

57:08
    Dukla vytáhla forčeking a domácí se horko těžko dostávají z vlastní pásma.

57:36
    Dnešní utkání sleduje 2113 diváků.

57:36
    Jan Daneček se dostal k puku a do šance, při které před ním stála odkrytá branka. Jeho pokus ale skončil na hokejce obránce Dukly! Tento moment mohl ještě hodně zamotat z dnešní koncovkou zápasu!

59:29
    Tím ale dnešní zápas víceméně končí, s pukem sice vidíme domácí hráče, kteří se ale nedokážou prosadit přes pětici bránících hokejistů Jihlavy.

60:00

Zápas dvou týmů z opačných pólů tabulky nakonec končí podle papírových předpokladů vítězstvím favorizované Jihlavy. Ta to ale v průběhu zápasu neměla vůbec lehké, čímž se potvrdila houževnatost domácích hokejistů. Jihlava ale prokázala své nesporné herní kvality a v důležitých momentech zápasu byla lepší.

Tímto se s vámi loučí David Motloch a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (20:23:46)

David Motloch

Branky a nahrávky: 29. Koma, 33. Marosz (Roupec), 56. Klimša (Maruna) – 8. Kaláb (Čachotský), 25. Důras (Podlipnik), 30. Seman (Velecký), 34. Zeman (Mikeš, Čachotský), 45. Zeman (Mikeš)

Rozhodčí: Vampola – Kotlík, Zídek