CSKA Moskva – Manchester City 1:2 (kon.) | Bayern – Plzeň 5:0 (kon.) | Leverkusen – Šachtar 4:0 (kon.)
Manchester Utd. – Real Sociedad 1:0 (kon.) | Real Madrid – Juventus 2:1 (kon.) | Galatasaray – Kodaň 3:1 (kon.)
Anderlecht – PSG 0:5 (kon.) | Benfica – Olympiakos 1:1 (kon.)
Galatasaray Istanbul
3:1 (3:0)
FC Kodaň
Středa 23.10.2013, 20:45Liga mistrů

To je pro dnešek vše, přeji pěknou dobrou noc.

Galatasaray se výhrou nad Kodaní posunul na druhém místo tabulky před Juventus, na který má nyní se čtyřmi body dvou bodový náskok. V čele tabulky je suverénní Real Madrid s devíti body. Poslední je Kodaň s jedním bodem.

Utkání končí výhrou Galatasaraye 3:1 po jasném průběhu utkání. Domácí za výhrou rázně vykročili již v první půli, kdy vstřelili všechny tři své góly. Ve druhé části už pouze svěřenci trenéra Manciniho kontrolovali hru a dovolili soupeř pouze snížit, když se v 88. minutě trefil Claudemir.

90
    Hosté zůstali u míče, ale jejich útok zastavil faul Bolañose.

90
    Delaneyho centr do vápna z levé strany byl obranou domácích odvrácen.

88
    Kodaň právě vstřelila branku!
    Muslerovi nakonec není dopřáno čisté konto. CLAUDEMIR DA SOUZA se dostal po kombinaci na jeden dotek ve vápně k míči a poslal jej k tyči bezmocného Muslery. Asistenci si připisuje novic na hřišti Toutouh.

87
    Adi spěchal za volným míčem na levém křídle, ale nakonec vybojoval pouze autového vhazování.

86
    Trenér domácích Roberto Mancini vystřídal systematicky všechny dnešní střelce. Své má odbojováno i Didier Drogba, který pustí do hry Umutu Buluta.

84
    Poslední střídání na straně hostů. Ze hry odchází Daniel Braaten a na poslední minuty si zahraje Toutouh.

84
    Kodaň teď uzamkla svého soupeře ve vápně, ale nic z toho nebylo. Jorgensenova střela šla totiž pouze vedle brány a Muslera ji s klidem kontroloval.

83
    Utkání směřuje pomalu ke svému konci, žádného bláznivého zvratu jsem nebyli ve druhé půli svědky. Je už nad míru jasné, že tři body zůstanou v Istanbulu.

81
    Jorgensen se dostal na hranici vápna k odraženému míči, jeho následná střela šla ale vysoko nad bránu.

80
    Další z dnešních střelců jde ze hry. Wesleyho Sneijdera vystřídá Nordin Amrabat.

78
    Domácí fanoušci samozřejmě s výsledkem velmi spokojeni. Po velmi špatném vstupu do sezóny, je tohle vítaná medicína.

77
    Kodani v útoku chybí nápaditost. Obrana Galatasaray dnes prakticky neměla výraznější potíže a pracuje naprosto skvěle. Je ale pravdou, že soupeř ji moc neprověřil.

76
    Domácí poprvé střídají. Ze hřiště odchází střelec první branky Felipe Melo a na trávník vyběhne Ceyhun Gülselam.

75
    Domácí už delší dobu kontrolují míč a Kodaň nyní není schopna ho získat na svou stranu.

Zdeněk Plánka

Branky: 10. Melo (Nounkeu), 38. Sneijder (Eboué), 45+1. Drogba (Eboué) – 88. Claudemir (Toutouh)

Karty:   33. Delaney (KOD)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 2:4.
    Galatasaray Istanbul: Muslera – Eboué, Kaya, Chedjou, Nounkeu – Bruma, Inan (C), Melo (76. Gülselam), Sneijder (80. Amrabat) – Yilmaz, Drogba (86. Bulut).
    Náhradníci: Ceylan – Sarioglu, Gülselam, Colak, Riera, Bulut, Amrabat.

FC Kodaň: Wiland – Jacobsen (C), Mellberg, Sigurdsson, Bengtsson – Gíslason (46. Bolaños), Claudemir, Delaney, Jørgensen – Braaten (84. Toutouh), Vetokele (46. Adi).
    Náhradníci: Busk Jensen – Stadsgaard, Remmer, Kristensen, Bolaños, Adi, Toutouh.

Rozhodčí: Aleksandar Stavrev – Marjan Kirovski, Dejan Kostadinov – Nikola Karakolev (všichni MKD)