Nigérie – Irák 5:0 (kon.) | Švédsko – Mexiko 0:1 (kon.) | Argentina – Kanada 3:0 (kon.)
Rakousko – Írán 0:1 (kon.)
Rakousko
0:1 (0:1)
Írán
Pátek 25.10.2013, 18:00 • Bin Zayed Stadium, Al Ain City • Mistrovství světa U17

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítejte u 3. zápasu Mistrovství světa hráčů do 17 let, ve skupině E, kde se střetnou celky RAKOUSKA a ÍRÁNU.

Írán
    Mládežníci z Íránu se zatím pohybují na třetí přičce, kteří mají stejně bodů (2 body) jako druhá Kanada, která nastřílela pouze o 1 gól navíc. V tabulce třetích týmů by byl Írán nyní na posledním, nepostupovém místě. Oba své předchozí zápasy výběr této reprezentace remizoval a to v poměru 1:1 s Argentinou a 1:1 s Kanadou. Skóre tak má neutrální 2:2.

Rakousko
    Rakušané jsou s jedním jediným bodem poslední (1 remíza, 1 prohra), avšak výhra v dnešním zápase jim ještě může přinést kýžený postup do osmifinále! Ve svých zápasech nezačali vůbec špatně, když hned první zápas remizovali s Kanadou 2:2, ale Argentině podlehli 2:3. Výběr této reprezentace má negativní skóre 4:5

Tento zápas bude řídit trojice rozhodčích, v čele s Raúlem Oroscou, kterému na lajnách budou asistovat Efraín Castro a Arol Valda Acarraga (všichni tři z Bolívie). Jako čtvrtý rozhodčí je delegován Hugo Cruz Alvarado (z Kostariky). Zápas se odehraje na stadionu Bin Zayed Stadium, v Al Ain City.

Rakousko: Schlager – Peric, Lercher, Gluhakovic, Domej (C) – Horvath, Lazaro, Baumgartner, Zivotic – Grbic, Ripic
    Náhradníci: Bundschuh, Hartl – Endlicher, Tursch, Haas, Pellegrini, Mayr, Probst, Kvasina, Bahtic

Írán: Amini – M. Hashemi, S. Jafari, Haghzadeh, Hosseini (C) – Ezatolahi, Bazaj, Karimi, Hazami, Seyyedi – Mazloum
    Náhradníci: Gohari, A. Hashami – Zakariapour, R. Jafari, Salimi, Gholizadeh, Mehraban, Zarei, Moharrami, Kahev

Rozhodčí: Orosco (BOL) – Castro (BOL), Valda (BOL),
    4R: Cruz (CRC).

Hráči jsou společně s rozhodčími nastoupeni a probíhá los o úvodní výkop.

Úvodním výkopem začnou dnešní zápas Rakušané.

1

1
    První dotek Aminia s míčem. Pouze sbíral ze vzduchu nepřesný centr domácích.

2
    Další míč v náruči Aminia. Tentokráte nejdříve svým včasným výběhem znemožnil hostům vystřelit a následný centr z pravé strany stáhl ze vzduchu.

4
    Po faulu na Íránce a rozehrání volného kopu, se míč objevil na hrudi hostujícího brankáře.

4
    První roh zápasu. Tuto výhodu dostali Íránci.

5
    Z rohu nic nebylo, pokud nepočítám střelu, která šla totálně mimo.

7
    Bazaj se postavil k bodu, odkud se kopal po faulu volný kop. Jeho centr sice našel adresáta, ale tomu po dvou dotecích míč odkopli stopeři Rakouska.

8
    Lazaro se nedostal k míči, který mu do brejku vysílal jeho spoluhráč. Odkop od Íránské branky.

9
    Špatné zpracování hrudí od Mazlouma znamená lehce získaný míč pro Rakušany.

10
    Už potřetí dnes musel vyběhnout daleko z velkého vápna brankář hostů, Amini, aby zastavil, co jeho obránci zastavit nedokázali.

10
    Amini zas a znovu ukořisťuje míč z výšky. Nepovedený centr domácích.

11
    Rakušané předvedli první větší, pohlednou akci, která ale pro neštěstí Rakušanů, skončila na kopačce jednoho z obránců Íránu, který odkopl do bezpečí.

12
    Íránci zamkli své soupeře na jejich polovině a nechtějí jim půjčit míč.

13
    Stačila ale jedna nepřesná přihrávka a Rakušané se hnali do rychlého protiútoku. Který byl nakonec zastaven těsně před vápnem a hostům se ještě povedlo získat autové vhazování.

14
    Seyyedimu scházelo jen pár milimetrů, aby ve vápně zachytil míč, který mířil do jeho dráhy běhu. Takto míč v klidu zachytil Schlager a může rozehrávat.

15
    Nepřesná přihrávka jednoho z obránců hostů skončila v zámezí.

16
    Rakušané z toho vybojovali dokonce roh.

17
    Baumgartner ve vzduchu přehlavičkoval všechny, dokonce i Amina, ale jeho hlavičce scházela větší přenost.

18
    Rakušané mi s míčem připadají strašně nervózní. Když už to vypadá, že v klidu budou kombinovat, přijde nějaká hrubka v podobě nepřesné přihrávky, čímž se logicky připravují o možnost útoku.

19
    Nyní ale vybojovali domácí volný kop z nebezpečné vzdálenosti!

19
    Grbic vyslal pumelenici na branku Aminia z volného kopu, trefil pouze břevno!!

21
    U Maloumovi nohy se z čista jasna objevil míč, otočil na místě a vystřelil směrem na branku. Míč jen těsně míjel pravou tyčku.

23
    Ripic zahrál ve vápně soupeře rukou. Výkop pro hosty.

24
    Teď se hra přelévá ze strany na stranu. Jedna akce střídá druhou. Všechny akce však končí před šestnáctkou obou týmů.

25
    Baumgartner byl faulován. Volný kop pro Rakušany, kteří s míčem nic nevymysleli. A tak míč doputoval až do zámezí.

26
    Hazami svým stříleným centrem vybízel své spoluhráče k aktivitě v soupeřově šestnáctce. Na tuto výzvu nikdo nezareagoval.

26
    Neco podobného se odehrálo i na druhé straně hřiště.

27
    Lercher zfauloval svého protihráče na nebezpečném místě, odkud budou domácí zahrávat volný kop.

27
    Hazamiho přímý kop končí vysoko nad!

28
    Nepřesnost Zivotice připravila domácí o míč.

29
    Hazami zůstal po střetu s protihráčem ležet ve vlastním pokutovém území. Nevypadá to s ním vůbec dobře! Je dokonce odnášen na nosítkách.

30
    Odkop Íránců sice zlikvidovala obrana domácích, ale následná nepřesná přihrávka šla znovu na nohy hostů.

31
    Hazami se vrací na hřiště.

32
    Na pravé straně hřiště zůstal na zemi ležet Horvath, který dostal loktem od soupeře přímo do zátylku.

33
    Zatím jsme svědky velmi ostrého zápasu, co se faulů týče. Orosco zůstává v klidu a kartu ještě ani v jednom případě nevytáhl.

34
    Jednadvacítka v brance Rakouska se ujala míče a rychle rozehrála. Na to nebyli připraveni jeho spoluhráči a míč rychle odkopli směrem na Aminiho.

35
    Haghzadeh málem namazal číhajícímu Ripicovi na nohu, když vracel malou domů na brankáře, který v tu chvíli byl vyběhnutý. Naštěstí pro hosty se Ripic nacházel v ofsajdu.

36
    Írán právě vstřelil branku!
    Hosté rozehráli volný kop z dobrých 35 metrů. Domácí obrana měla dost času na odhlavičkování, což se nestalo. K míči se tak dostal Seyyedi, který se kličkou zbavil dvou obránců a z blízkosti prostřelil Schlagera.
    Bez asistence.

37
    Následuje hodně povedená střela Ezatolahiho, který jen o pár centimetrů minul pravou šibenici Schlagerovi brány!

39
    Kuriozita. Na zemi leží dva Íránští hráči najednou. Jeden na polovině hřiště, který má zřejmě problémy s dýchacími cestami. Druhého, ve vlastném pokutovém území postihla křeč v pravé noze.

40
    Oba hráči už jsou ale na nohách a zápas pokračuje dále. Rakušané vrací míč Íráncům v rámci fair play.

41
    Aniž by se nějak usilovně hosté namáhali, získali možnost v podání rohového kopu.

42
    Rohový kop byl velmi špatně rozehrán, čehož se snažili využít Rakušané velmi rychlým protiútokem. Na konci celé akce zfauloval Mazloum velmi surově Lazara.

42
    Za svůj faul uviděl Mazloum žlutou kartu.

43
    Lehce tečovaný míč od Bazaje si Schlager pokryl a chytil do rukou.

44
    Na druhé straně šetří vteřinky Amini a s chycením míče do ruky nijak nepospíchá, pěkně si počká, až se k němu přiblíží některý z protihráčů.

45
    Rakušané se pohlednou kombinací na jeden dotek dostávají ze sevření od svých soupeřů.

45
    Haghzadeh raději odkopl do zámezí, když stál zády do hřiště a zezadu se na něj vyřítili dva soupeři.

45+1
    Ezatolahimu se nepovedlo odhlavičkovat a míč se dotkl jeho ruky. Volný kop z nebezpečné pozice pro Rakousko.

45+1
    Volný kop Grbice trefil pouze zeď. O hodně lepší poté byla střela z pravé strany vápna od Ripice, který ale mířil pouze doprostřed brány, s čímž neměl Amini problémy.

V prvním poločase byli jasně lepší hráči Íránu, kteří to potvrdili gólem Seyyediho ve 36. minutě, kdy se dostal po špatném odhlavičkování soupeřů k míči, následovala klička do středu pokutového území, čímž se zbavil dvou protihráčů a Schlager proti jeho střele k pravé tyči neměl možnost zareagování. To byla jediná proměněná šance, jinak ještě stojí za slovo střela Ezatolahiho, který ve 37. minutě jen těsně minul pravou šibenici a o dvacet minut předtím orazítkoval Grbic břevno Aminiovi branky.

46
    V poločase Rakušané střídají. Ze hry odešel Grbic, kterého nahradil Pellegrini.

46
    Íráčané začali aktivně. 30 sekund po výkopu vystřelili na Schlagerovu branku, tu ale o pořádný kousek minuli.

48
    Zivotic trefil ve vzdušném souboji hlavou svého protihráče, Jafariho, ten zůstal chvíli na trávníku bezvládně ležet.

49
    Jafari se už vrátil zpět do hry.

50
    Podruhé za sebou se míč dostal po nepřesném centru do náruče Schlagera.

52
    Faul Mazlouma, který už v dnešním zápase obdržel jednu žlutou kartu, na Perice tentokráte nebyl karetně potrestán.

54
    Velikánská šance Ezatolahiho, který běžel 1 na 1. Před vápnem zvolil střelu, která byla tečována a Schlager nadvakrát likvidoval tuto střelu.

56
    Rakousko podruhé střídá. Dnes už dohrál Zivotic, za kterého je na trávník vyslán Endlicher.

58
    Rakušané se dožadovali pokutového kopu, marně.

59
    Írán nyní potrestán za spáchaný faul.

63
    Střídání na straně Íránu. Na odpočinek odchází Bazaj.

65
    Íránský hráč faulován.

65
    Rakušané mají nyní šanci srovnat!

65
    Brankář ovšem celou situaci zachraňuje a Rakušané mají rohový kop.

66
    Domej vidí za svůj prohřešek žlutou kartu.

68
    Poslední střídání Rakouska je na světe. Na posledních 20 minut se na hřiště podívá Kvasina, který nahradil odcházejícího Domeje.

71
    Střídá také protistrana. Ze jřiště odchází zcela vyčerpaný Seyyedi, střelec dnešního, prozatím jediného gólu. Na jeho místo se postaví Jafari.

73
    Lercher uviděl za stažení soupeře za dres, žlutou kartu a to hodně zblízka. Orosco hráči ještě cosi vysvětloval.

74
    Na zemi zůstává ležet jeden z Írásnkých hráčů. Domácí toho využívají a běží se k postranní čáře napít.

75
    Mazloum se objevil v ofsajdu.

78
    Po hlavičce Perice, v pokutovém území Íránců sice Admini zasahovat nemusel, ale Rakušanům moc nescházelo a mohli vyrovnat.

80
    Mazlum se řítil sám na branku! Přitom ho stahoval jeden z protihráčů za dres, ale rozhodčí nereagoval!

81
    Naopak nyní Mazloum fauloval v pokutovém území Rakouska.

82
    Na hřišti to vypadá spíše jak na jatkách než na fotbale. Každý se válí a rozhodčí dělá, jakoby nic neviděl.

82
    Na zemi zůstává ležet znovu některý z Íránských hráčů. Je odnášen na nosítkách do zámezí.

83
    Íránci v rámci fair play vrátili míč domácím.

84
    Tím hráčem, který ležel na zemi, byl Mazoum, kterého raději trenér ihned poté stahuje a do hry posílá zcela čerstvého Gholizadeha.

85
    Rakušané se z rohu snažili ohrozit branku hostů. Moc jim nechybělo a míč by do branky opravdu zapadl.

87
    Ezatolahi sice svůj pád dosti přifilmoval, ale rozhodčí mu to uvěřil. Volný kop od vlastní branky mají Íránci.

88
    Íránci se dostali ve vápně soupeře úplně náhodně k míči, když se míč několikrát odrazil od nohou soupeřů. Míč byl neposlušný i na kopačkách hostů a Rakušané mohou založit útok.

88
    Tentokráte přišel faul ze strany Rakouských mladíků.

89
    Po kontaktu s Hazamim se na zem skácel Peric.

90
    Zápas je nastaven o 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    Praporek pomezního zastavuje útok Íránců.

90+1
    Endlicherova polostřela doplachtila až do vápna soupeře, kde se stala snadnou kořístí Aminiho.

90+2
    Ezatolahi měl jednu z posledních šanci Íránu vstřelit ještě další branku. Jeho hlavička směřovala vedle pravé tyče.

90+3
    Jafari se řítil sám na Schlagera, který jeho pokusil vykopl nohou. Následnou dorážku od Gholizadeha už chytat nemusel, jeho střela letěla nad branku.

Ve druhém poločase byli Rakušané rozhodně vyrovnanějším soupeřem, než v první půli, ale i přesto nedokázali skórovat a Íránci se tak radují z výhry 0:1, kterou vstřelil ve 36. minutě Seyyedi. Největší šance Rakouska přišla v 19. minutě, kdy z přímého kopu trefil Frbic břevno!

Díky této výhře si Íránci pojistili druhé místo, naopak Rakousko končí s jedinou remízou a tím pádem s jediným bodem na posledním místě tabulky a do dalších bojů Mistrovství světa už nezasáhne. Druhý zápas v této skupině (Argentina – Kanada) skončila v poměru 3:0. Přímo postupujícími z této skupiny tak jsou Argentinci a Íránci.

Držení míče: 54% – 46%

Ještě bych chtěl poděkovat svému kamarádovi Martinu Chouňovi, který za mě na pár minut převzal onlajn, v důsledku řádění přírody. :)

To už je pro dnešek ze 3. zápasu Mistrovství světa hráčů do 17 let skupiny E ode mě vše. Přeji příjemný zbytek večera a těším se Vás zase u nějakého dalšího onlajnu – na počtenou! (20:04:59)