Boston – Toronto 3:1 (kon.) | Detroit – Tampa 2:3 (po pr.) | Carolina – Minnesota 2:3 (1:3 po s.n.)
Columbus – NY Islanders 5:2 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Dallas – Chicago 2:5 (kon.)
Arizona – Washington 4:3 (2:0 po s.n.) | Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)
po s.n. (1:3)
Carolina Hurricanes
2:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Minnesota Wild
Neděle 10.11.2013, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný den a u dalších utkání NHL napočtenou. (03:59:12)

Dnešní utkání sledovalo 14704 diváků.

Dramatický a vyrovnaný zápas rozhodla až dovedností soutěž, ve které byli úspěšnější střelci Minnesoty. Ti se prosadili ve všech případech, zatímco na domácí straně se v první sérii neprosadil Riley Nash.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
    Rozhodující samostatný nájezd proměnil MIKO KOIVU.

Jason Pominville rovněž vyzrál na Peterse a tím je vítěz určen – 1:3.

Chris Terry ještě vykřesal naději pro Carolinu, když zakončil bekhendový blafák do horní části branky – 1:2.

I Koivu nic nevymýšlel, pustil si puk na bekhend a o tyč dává branku – 0:2.

Nash se rozjel, nic nevymýšlel a trefil pouze tyč – 0:1.

Zach Parise si vychutnal kličkou Peterse – 0:1.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, takže jej určí dovedností soutěž, která je jen loterií.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:44
    Murphy našel Erica Staala, ale ten našel pouze připravený Hardingův beton.

63:53
    Mikael Granlund (MNS) – 2 minuty hákování.

63:53
    Ač domácí motali svého soupeře, tak ke střele se jen tak nedostali.

63:38
    Domácí hrají v pěti mužích, protože je signalizované vyloučení za hákování.

63:05
    Dva na jednoho vyřešil Dwyer špatně.

62:43
    Sekera aktivním střelcem, ale jeho pokusy míří mimo.

62:30
    Polovina prodloužení za námi, o vítězi stále není rozhodnuto.

61:44
    Domácí vyhráli vhazování, jenže Malhortovi sjel puk z čepele a jen nahodil do rohu.

61:11
    Na druhé straně proti Seminovi nemusel zasahovat Harding, domácí střela byla sražena do ochranné sítě.

61:00
    Peters teď použil svoji rukavici proti Parisemu.

60:30
    Tlustý ač v tísni, tak stačil vystřelit, Harding vyráží do rohu.

60:01

Ve třetí třetině jsme branku neviděli. Na řadu tak přichází prodloužení a v případě, že i v něm se nerozhodne, tak samostatné nájezdy.

60:00

59:46
    Předávka Brozdiaka na Cooka byla nepřesná a to je asi poslední co Minnesota předvedla.

59:12
    Pominville zadovkou našel Scandellu, který vystřelil Peters vyrazil, ale pouze k Sekerovi, který odehrál do bezpečí.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:16
    Brodin vyváží kotouč až k útočné modré, tam o něj přichází.

57:48
    Hosté vyhazují do obranné třetiny Caroliny.

57:40
    Semina nepustil do šance Fontaine.

57:00
    Parise nemohl hrát, protože byla signalizována hra vysokou holí, stejně však hostující útočník napálil puk na Peterse. Vhazování ve střední třetině.

56:31
    Druhá formace Minnesoty uzamčela Carolinu před Peterse, Prosserova střela nebyla přesná, domácí následně vyhazují na zakázané uvolnění.

55:43
    Bowman nepředal na Dvořáka přesně, Harding rozehrává za svoji svatyni.

55:35
    Nakonec jeho snažení utíká Justin Peters, který přerušuje hru.

55:25
    Zach Parise se probíjí přes několik protihráčů.

55:00
    Vyhraná vhazování 28 – 23.

54:43
    Po vyhraném vhazování napřáhl Murphy, puk jen prolétl okolo hostující branky.

54:37
    Pat Dwyer dostal před brankoviště nabídku, kterou přijal, ihned usměrnil kotouč na Hardinga, ten může děkovat vlastní tyči, že je výsledek stále nerozhodný.

54:00
    Tlustý získal ve vlastní obranné třetině puk na Fontainem, otočil se okolo osy a rozehrává.

53:18
    Pominville s Granlundem bojovali v rohu útočného pásma, ale Bellemore si poradil.

52:55
    Nahození ze středního pásma jistý Peters chytá a raději přerušuje hru, nedovážil se rozehrát před dojíždějícími hráči hostí.

52:14
    Nash se vydal k Sekerovi, který měl problémy s tím udržet útočné pásmo, ale povedlo se u to.

51:52
    Tlak domácích začíná narůstat, vyhození přes všechny čáry znamená icing.

51:37
    Zakázané uvolnění Wild.

51:19
    Hainsey vystřelil, Harding vyrazil, ale jen k projíždějícímu Jordinu Staalovi, který před brankovištěm netrefil volný kotouč.

50:28
    Suter našel přesně na útočné modré Brodziaka, který trefil pouze postoj Justina Peterse.

50:16
    Hosté rozehráli ze svého obranného pásma nedovoleně, což oba hlavní sudí viděli, a proto přerušili hru pro přihrávku rukou.

49:59
    Je za námi téměř 50 minut čisté hry a stav je stále vyrovnaný. V této části hry je i obraz vyrovnaný, zřejmě se dnes dočkáme prodloužení.

49:18
    Sekera rozehrál na Faulka, ten pálí mimo, Sekera ještě stopuje kotouč na útočné modré.

48:16
    Brett Bellemore předal na svého spoluhráče v obraně, ale s problémy se Carolina dostala do středního pásma.

47:50
    Domácí se dostali do útočného pásma, jenže ani tam příliš dlouho nevydrželi.

47:16
    Minnesota drží Carolinu před Petersem, ale nikdo z jejich hráčů se ke střele nedostal.

46:49
    Granlund převzal na modré přihrávku, dostal do útočného pásma, ale jeho spoluhráč tam byl o chloupek dříve, takže se píská ofsajd.

46:11
    Jonas Brodin zblokoval nahození Chrise Terryho, hraje se v útočném pásmu Minnesoty.

45:25
    Unavená pětice Minnesoty odevzdala kotouč domácím a odjela střídat.

45:09
    Následně hostující obránce zahrál na zakázané uvolnění.

44:55
    Dvořákova předávka na spoluhráče byla zblokována, Dumba sbírá puk ve středním pásmu.

44:29
    Drayson Bowman se vymotal z rohu, přejel ke kruhu, odtud vyslal nepříjemnou střelu na Hardinga, ten ji kryje.

43:41
    Hra nahoru dolů přináší spíše nahazování z obou stran.

43:08
    Chris Terry na chvíli zabrzdil rozjezd Divočáků.

42:58
    Nepřesná předávka na Nina Niederreitera končí zakázaným uvolněním Minnesoty.

42:11

41:51
    Teď měla Minnesota štěstí. Tlustý nahrál na Erica Staala, který proti hostujícímu brankáři neuspěl, český útočník se pak dostal k dorážce, ale branku přestřelil.

41:34
    Andrej Sekera napřáhl na modré čáře, Harding jeho pokus kryje.

41:11
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

41:08
    Vhazování v útočném pásmu Wild, domácím se přesilová hra nedaří.

40:11
    Justin Fontaine (MNS) – 2 minuty vysoká hůl.

40:11
    První šanci třetí třetiny měl Alexander Semin, jenže branku Joshe Hardinga netrefil.

Trestné minuty: 8 – 2

Je za námi i druhá třetina tohoto utkání. Nejprve se ujala 2:1 vedení Carolina, když se před brankovištěm prosadil Jiří Tlustý. Odpověď hostů na sebe rovněž nenechala čekat. Po vyloučení Sekery hrála Minnesota přesilovou hru, tu sice ještě nevyužila, ale v pokračujícím tlaku vystřelil Scandella a Fontaine tečoval puk mimo dosah Peterse. Uvidíme kolik branek přinese třetina třetí.

40:00

39:40
    Tlustý kontroluje hru, předává na spoluhráče, kteří vyvážejí kotouč do středního pásma.

39:11
    Malhotra nevěděl co s pukem, tak jej napálil na Hardinga, ten jej srazil do ochranné sítě.

39:01
    Parise od hrazení vystřelil, Peters vyrazil, následnou dorážku Koiva také pokryl.

38:50
    Minnesota začíná nový útok od vlastní branky.

37:53
    Tuomo Ruutu se dostal sám do útočného pásma, zkoušel vystřelit, ale hostující obrana mu jeho pokus zblokovala.

37:12
    Brodziak udělal kličku v útočném pásmu, předal přes celé pásmo na Spurgeona, který trefil pouze hráče, který proti němu vystoupil.

36:07
    Sekera na ledě a hned se zapojil do útočení.

36:06
    Minnesota kombinuje v útočném pásmu, Heatley předal mezi kruhy na Fontaineho, který netrefil puk ideálně a ten skončil v rohu.

35:27
    Znovu se domácí osvobozují.

35:07
    Harrison vyhazoval na svého spoluhráče, ale ten byl obsazen.

34:58
    Ofsajd brzdí hosty při přechodu do útočného pásma.

34:48
    Pominville tečuje před Petersem, který puk vyráží, domácí vyhazují.

34:17
    Suter nenahrál přesně, Manny Malhotra vyhazuje přes všechny čáry.

34:07
    Andrej Sekera (CAR) – 2 minuty nedovolené bránění.

33:50
    Sekera vybojoval puk na Niederreiterovi, který si u hrazení v útočném pásmu nepokryl kotouč. Domácí bek vyváží kotouč.

33:03
    Dvořák jel za nahozením Malhotry, ale nebyl rychlejší než obránci hostů, kteří následně rozehrávají.

32:32
    Znovu přerušuje Peters, vhazování po jeho pravici.

31:22
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A je opět vyrovnáno! Když se vyloučený Sekera vrátil na led, tak na modré napřáhl Scandella, před brankou ještě tečoval JUSTIN FONTAINE, který změnil směr střely, tak že zapadla těsně za tyč domácí branky. Asistence: Marco Scandella, Jared Spurgeon.

30:57
    Po dlouhé době se hosté usadili v útočné třetině, Scandellova střela plácla pouze o zadní hrazení.

30:08
    Faulk při vyhazování trefil Koiva, který se snažil dostat před Peterse, ale ten byl při pokusu útočníka Minnesoty na místě.

29:55
    Dvořák s Malhotrou se vydali na výlet, prvně jmenovaný trefil Hardinga do betonu.

29:18
    Andrej Sekera (CAR) – 2 minuty vysoká hůl.

29:18
    Dumba vystřelil, Peters vyráží. Scandella rovněž napřáhl na modré, jenže i on minul. Odražený puk se vracel do brankoviště, kde jej přikryl Peters lapačkou a přerušil hru.

27:14
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hostům se nepovedlo vyhodit puk ze své třetiny, domácí první formace motala hosty okolo jejich branky, Semin našel před brankou JIŘÍHO TLUSTÉHO, který usměrnil kotouč mezi Hardingovy betony. Asistence: Alexander Semin, Brett Bellemore.

26:41
    Až teď se jim to povedlo, ale Nino Niederreiter vyzkoušel pozornost Peterse od modré, ten zasahovat nemusel.

26:11
    Domácí mají častěji puk na svých hokejkách, hosté se nemohou dostat přes červenou čáru.

25:02
    Harding ukazuje proč je v Minnesotě právě vytěžovaným brankářem. Nejprve zpoza branky zneškodnil šanci Gerbeho, aby následně z kruhu povyjel proti střele Bellemora.

24:28
    Harrison pomohl svému brankáři, když zablokoval přihrávku Brodziaka.

24:12
    Faulk vystihl přihrávku na modré, ale už byl podle soudu ve střední třetině, takže na Hardinga postupovat nemohl, je pískán ofsajd.

23:22
    Dlouho však s kotoučem hosté nehráli, Dvořák se dostal do pásma a jeho střelu vytěsnil až Harding.

23:05
    Minnesota prošla podél pravého hrazení přes Dvořáka.

22:08
    Niederreiter se nedostal přes Faulka, který jej následně zpacifikoval v rohu obranného pásma Caroliny.

21:32
    Domácí museli nahodit za Hardinga, jinak by to byl ofsajd, v útočném pásmu se zapomněl Jordan Staal.

20:48
    Brodziak s Fontainem se dostali do útočné třetiny, ale Peters zatím zasahovat nemusel.

20:20
    Hosté vyhráli vhazování u své branky a dostali kotouč do střední třetiny.

20:11
    První icing druhé třetiny zahrála Minnesota.

Trestné minuty: 4 – 2

Je za námi první třetina velmi vyrovnaného utkání. Hosté se ujali brzy vedení, když Suter našel krásně najetého Pominvilla, který se nemýlil. Domácí odpověděli téměř vzápětí, když nahození Ryana Murphyho skončilo v brance Joshe Hardinga. Od té doby se hra vyrovnala. Do první sirény už branka nepadla.

20:00

19:50
    Koivu nepřesně předal na spoluhráče, Terry obrací ještě hru.

19:00
    Stále domácí v útočném pásmu, Tlustý se Sekerou nepustili hosty za modrou čáru.

18:40
    Semin předal ve střední třetině Sekerovi, který se dostal do střelecké pozice, ale minul Hardingovu branku.

17:55
    Dvořák s Malhotrou podnikli protiútok, jejich snaha končí v rohu útočného pásma.

17:25
    Petersovi vypadl kotouč po střele Danny Heatlyho, ten si střelu ještě dojížděl, ale domácí brankář odehrál puk do rohu.

17:06
    Minnesota střídá, Prosser má kotouč za vlastní brankou.

16:22
    Znovu domácí v útočném pásmu, Harding s následným nahozením měl problémy, vytěsnil jej nadvakrát mimo tyče své svatyně.

16:00
    Domácí kombinují podél hrazení v útočném pásmu.

15:44
    Semin dostal kotouč na Bellemora, který si sjel do střelecké pozice, ale namířil puk pouze do dobře postaveného Hardinga.

15:00
    Začala poslední pětiminutovka první třetiny, za vlastní brankou domácí.

14:26
    Tlustý skáče na led, Harding za vlastní brankou rozehrává na spoluhráče.

13:40
    Na chvíli se Minnesota usadila okolo Peterse, ale domácím se podařilo se osvobodit.

13:18
    Koivu na modré nepřesně přihrál, tím se hosté připravili o pásmo a musí jej vyklidit.

12:50
    Pominville napřáhl na modré čáře, Peters vyráží, domácí vyhazují.

12:26
    Za vysokou hůl putuje na trestnou lavici znovu domácí Jiří Tlustý.

12:16
    Když už se jim to povede, tak Tlustý s Ericem Staalem kombinují za brankou.

11:52
    Domácí častěji u kotouče, ale nemohou přejít přes útočnou modrou.

10:55
    Dva zákroky předvedl Josh Harding, nejprve pokryl střelu Jordana Staala, a pak i Gerbeho.

10:35
    Puk vypadl mimo hřiště, vhazovat se bude ve střední třetině hřiště.

10:30
    Peters přerušuje hru, menší roztržku zažehnali čároví rozhodčí.

10:22
    Po vyhraném vhazování se Minnesota dostala až do útočné třetiny.

09:54
    Brodziak prošel podél hrazení, vystřelil na úrovní kruhu, Peters vyráží, ale jen ke svým spoluhráčům.

09:19
    Vyloučený Tlustý skáče na led. Puk je v útočném pásmu Minnesoty.

09:12
    Dumba nepřesně přihrál a mohl z toho být brejk, ale hostující obránce následný pas zastavil.

08:39
    Dvořák se štěstím vybojoval kotouč na Granlundovi a pak vyhodil.

08:06
    Další vyhození Caroliny přes všechny čáry.

07:45
    Domácí vyhazují až k Hardingovi.

07:19
    Jiří Tlustý (CAR) – 2 minuty hákování.

07:02
    Ani jeden tým se nemůže prosadit přes obranu druhého týmu.

05:40
    Po dvou rychlých gólech se hra přesunula do středu hřiště.

04:53
    RYAN MURPHY projel podél pravého hrazení a jak překročil modrou čáru nahodil směr Harding, ten neuvěřitelně uhnul a puk skončil odrazen od tyče v jeho brance. Asistence: Drayson Bowman, Justin Peters.

04:32
    Domácí nakonec posouvají kotouč do středního pásma, kde jej mají pod svou mocí Wild.

04:16
    Hosté operují za Petersovou brankou.

03:33
    Suter získal kotouč a krásným pasem na útočné modré našel JASONA POMINVILLA, který tváří v tvář Petersovi nedal domácímu brankáři šanci: asistence: Ryan Suter.

03:25
    Harding chtěl pomoci svým spoluhráčům, ale přihrál pouze domácím.

02:38
    Hosté v plním počtu, kotouč ve středním pásmu.

02:35
    Harding podržel svůj tým, když zachytil střelu od modré čáry.

01:50
    Sekera kombinuje s Faulkem, nakonec se podařilo získat kotouč Granlundovi, který vyhazuje.

01:16
    Hosté několikrát vyhodili. Domácí se musí vrátit až za Peterse.

00:38
    A máme tu hned první vyloučení. Ryan Suter (MNS) – 2 minuty hákování.

00:10
    Domácí začali náporem, dostali se do útočné třetiny Wild.

00:01

Carolina Hurricanes: Peters (M. Murphy) – Sekera, Faulk, Hainsey, Bellemore, Harrison, R.Murphy – Semin, E. Staal, Tlustý – Ruutu, J.Staal, Gerbe – Dwyer, Nash, Terry – Dvořák, Malhotra, Bowman.

Minnesota Wild: Harding (Backström) – Brodin, Suter, Prosser, Dumba, Scandella, Spurgeon – Coyle, Koivu, Parise – Pominville, Granlund, Niederreiter – Fontaine, Brodziak, Cooke – Heatley, Konopka, Mitchell.

Rozhodčí: St. Pierre, St. Laurent – Amell, Murray.

Češi a Slováci v akci

Andrej Sekera (CAR) 16 zápasů – 2+5
    Jiří Tlustý (CAR) 16 zápasů – 2+3
    Radek Dvořák (CAR) 13 zápasů – 3+0

Vzájemná střetnutí

V letošním ročníku se oba týmy již utkaly a to na ledě "Divočáků", kteří zápas získali pro sebe v poměru 3:1.

Domácí nejsou v nejlepší formě. Jejich 16 utkání odehráli se střídavými úspěchy, což znamená zisk 15 bodů. V posledních dvou utkáních, které odehráli na svém ledě, získali plný počet bodů. Bohužel brankový poměr je pro Hurikány silně nepříznivý, protože svým soupeřům nasázeli pouze 30 branek a 45 jich inkasovali.

Nathan Gerbe – 16z – 4+3

Hosté jsou na 8. místě Západní konference. Ve svých 17 odehraných zápasech nasbírali 22 bodů. Ty nasbírali především ve druhé polovině z doposud odehraných střetnutí, protože začátek soutěže je nezastihl v optimální formě. Svým soupeřům nasázeli 45 gólů a pouze 38 jich inkasovali.

Mikko Koivu – 17z – 2+10

Dobrý večer všem fanouškům zámořské NHL, dnes je na programu utkání dvou týmů z Východní konference. Mezi sebou se utká Carolina Hurricanes, která na svém ledě hostí Minnesotu Wild. Úvodní vhazování bude provedeno v 1:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

David Sochor

Branky a nahrávky: 5. R. Murphy (Bowman, Peters), 28. Tlustý (Semin, Bellemore) – 4. Pominville (Suter), 32. Fontaine (Scandella, Spurgeon), rozh. náj. Koivu

Rozhodčí: St. Pierre, St. Laurent – Amell, Murray

Diváci: 14704