Slovensko – Švýcarsko 0:3 (kon.) | USA – Německo 7:4 (kon.)
USA
7:4 (1:2, 4:2, 2:0)
Německo
sk Neděle 10.11.2013, 16:45Německý pohár

A je tu koniec zápasu medzi USA a Nemeckom. Zápas vyhrala reprezentácia USA výsledkom 7:4. Z výsledku je jasné, že sa hral veľmi divoký zápas a padlo veľa gólov. USA malo viac šťastia v zápase než Nemci a vyhrali tak 7:4.

Celkovým víťazom Nemeckého pohára sa stalo USA. Je to určite prekvapenie vzhľadom na to, že nepricestovali s extra silným kádrom, skôr s tím najslabším. Ale hráči bojovali a ukázali ich trénerovi, že vedia hrať hokej a určite mu urobili veľkú radosť.

Veľkým sklamaním je určite naša reprezentácia, ktorá skončila na poslednom 4.mieste. Určite sme sem išli s väčšími cieľmi, ale nevyšlo to.

Tento turnaj určite priniesol všetkým zúčastnení veľa. Ukázal trénerom na čom je treba ešte pred Olympiádou v Soči popracovať a kto si z týchto hráčov zaslúži byť v záverečnej nominácii.

Konečná tabuľka :
    1. USA 15:12 7b
    2. SWI 10:7 5b
    3. GER 8:10 4b
    4. SVK 4:8 2b

To je nadnes všetko. Lúči sa s vami Miroslav Revaj. Želám vám ešte pekný zvyšok dnešného večera a úspešný štart do pracovného týždňa. Dovidenia nabudúce. (19:09:27)

60:00

59:37
    Hráč Nemecka Reul ide na tresnú lavicu za napadnutie.

59:30
    Zakázané uvoľnenie USA.

59:00
    Posledná minúta tohto zápasu.

58:35
    USA sa s rozohrávkou nikam neponáhľa. Už len čakajú na koniec tohto zápasu.

58:00
    Príklep Hagera nenarobil žiadne problémy brankárovi Zapolskimu.

57:15
    Schutzov blafák neprekvapil Zapolskiho.

56:30
    USA v držaní puku a nikam sa neponáhľajú.

55:25
    Nemecko ešte bojuje, ale je to už asi márne.

54:14
    USA dalo gól!
    A už je asi definitívne rozhodnuté ! Skóre upravuje USA na 7:4 z ich pohľadu. Američanom vyšiel rýchly brejk a radujú sa zo 7. gólu v bránke Nemecka. Ten strelil po prihrávke od Wilsona krásnou strelou PHIL McRAE.

53:15
    Nemecký prechod do útok nevyšiel. Rýchlo sa hráči Nemecka musia vrátiť späť.

52:25
    Závar pred brankárom Zapolskim. Ten si však ľahol a puk tak ukryl pred hráčmi Nemecka.

52:00
    USA sa po rýchlom brejku dostalo do šance. Tú však nevyužil Dehner a tak sa skóre nemení.

51:25
    USA sa oslobodzuje z tlaku.

50:35
    Nemci opäť nasťahovaný v obrannom pásme USA.

50:00
    Stapelton sa rútil sám na brankára Pätzolda. Gól však nestrelil.

49:15
    USA ako keby sa sústredilo už len na bránenie výsledku a tí aktívnejší sú aj naďalej Nemci.

48:25
    Strelu Boyleho chytá Zaploski.

47:35
    Nemci nie a nie streliť gól. Obrana USA funguje na výbornú.

45 :30
    Nemci v obrannom pásme USA, ale ku strele sa nemôžu dostať.

44:25
    Nemci však ešte neskladajú svoje zbrane a naďalej sú aktívny.

43:50
    A USA už vedie 6:4 !
    Zmätky pred brankárom Pätzoldom USA využilo dokonale. Puk sa kotúľal pred bránkou Nemecka a za chrbát nemeckého brankára ho pretlačil STEVE MOSES.
    Asistencia : Kolarik.

42:45
    Pietta to skúšal príklepom, ale Zapolskiho neprekvapil.

42:15
    Nemecký útok bol zastavený kvôli ofsajdu.

41:30
    USA opäť v snahe o zaútočenie, ale obrana Nemcov bola pozorná.

41:00
    Sexston bol teraz v úniku, ale jeho slabú strelu zachytila obrana Nemcov.

40:30
    USA v útočnej snahe zastavil ofsajd.

40:15
    Rýchly prechod do útočného pásma Nemcom nevyšiel a strácajú tak puk.

40:05
    Tretia tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali Nemci.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Tak toto bola naozaj divoká druhá tretina. Videli sme v nej gólovú prestrelku a padlo až 6 gólov. Nemci opäť vstúpili skvelo a hneď v úvode viedli 3:1, ale za pár minút Nemci vyrovnali na 3:3. Nemci opäť pridali na aktivite a dostali sa do vedenia 4:3. USA, ale využilo presilovku 5 proti 3 a vyrovnalo na 4:4. Ostávala posledná minúta zápasu a USA sa po prvý krát dostalo do vedenia a upravilo výsledok na 5:4.

Uvidíme ako to celé napokon skončí a či uvidíme ešte viac gólov alebo sa divoká prestrelka ako na divokom zápase skončí.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:53
    A divoká prestrelka pokračuje ! USA dáva gól na 5:4 z ich pohľadu. Nevídané veci sa tu teraz dejú. Už 6.gól padol v druhej tretine. USA zatlačilo Nemcov a po prvý krát sa v zápase dostávajú do vedenia zásluhou MACARTHURA, ktorý ťahanou strelou prekvapil brankára Pätzolda.
    Asistencia : Moses, Kolarik.

38:25
    USA usadené v obrannom pásme Nemecka.

38:00
    Shannonova strela len tesne minu bránku Nemecka.

37:25
    Connolyho strela skončila v lapačke Pätzolda.

35:15
    Naozaj divoká druhá tretina v ktorej zatiaľ padlo až 5 gólov ! Divákom sa tento zápas naozaj musí páčiť.

34:14
    Hneď po vhadzovaní v obrannom pásme Nemcov využili USA presilovku 5:3. Na tvrdú strelu príklepom, ktorú vyslal CHAD KOLARIK nedokázal Pätzold zareagovať.
    Asistencia : Sexston , Wilson

33:57
    Presilovka 5 proti 3 pre USA. Na tresnú lavicu ide Petermann za hákovanie.

33:15
    Kolotoč USA je rozbehnutý ale Nemci opäť vyhadzujú puk.

32:50
    Nemecko vyhadzuje puk preč z pásma.

32:38
    Marcus Kink si za držanie posedí 2 minúty na tresnej lavici.

31:15
    Pätzold teraz ukázal svoje kvality a dokázal zneškodniť blafák Wilsona.

30:00
    Strela Mosesa skončila len v lapačke Pätzolda.

29:30
    Borque to teraz skúšal sólovo, ale nedokázal sa prebiť cez obranu Nemcov.

29:00
    Až teraz sa puku zmocnili Nemci, ale chybná rozohrávka ich o puk opäť pripravila.

28:30
    USA je teraz častejšie pri puku, ale nemôžu sa dostať ku strele.

28:00
    USA sa snaží, ale dobre organizovaná obrana Nemcov ich do ničoho nechce pustiť.

27:15
    Ryan nahodil puk na Pätzolda a ten radšej prerušil hru.

27:00
    Domáca hala teraz vytvára krásnu atmosféru. To určite pomáha a burcuje Nemcov ku dobrej hre.

25:25
    Nemecko dalo gól! Tak a teraz padá gól za gólom a je to už 4:3 z pohľadu Nemcov !
    Teraz bol obrovský zmätok pred brankárom Zapolskim a to využili Nemci a strelili gól. Konkrétne ho strielil MARCUS KINK.
    Asistencia : Reul.

23:55
    A je vyrovnané 3:3 !
    Tak s gólmi sa nám roztrhlo vrece ! V krátkej dobe ich už v 2.tretine vidíme 3. Tento raz sa usadili v obrannom pásme Nemcov hráči USA a dokázali streliť gól na 3:3. Podarilo sa to Muellerovi.
    Bez asistencie.

22:00
    USA je teraz aktívne a neustále ohrozujú Nemcov.

21:37
    USA na nič nečaká a hneď znižuje na 2:3 !
    Hneď po vhadzovaní sa dostalo do obranného pásma Nemcov a strelili gól vďaka GRANTOVI LEWISOVI.
    Asistencia : Sexston.

21:14
    Nemecko dalo gól! A hneď v úvode 2.tretiny sa skóre mení v prospech Nemcov na 3:1 !
    Nemci vyrazili do rýchleho brejku a ten skončil gólom. Puk potiahol Schutz, ktorý prihral osamotenému MICHAELOVI WOLFOVI a ten krásnou strelou strelil svoj druhý gól v zápase a upravuje tak skóre na 3:1 z pohľadu Nemcov.
    Asistencia : Schutz.

20:15
    Po menšej chybe v obrane sa ku strele dostal Kolarik ale mieril nepresne.

Druhá tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali Nemci.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po 1.tretine tu máme stav 2:1 pre domácich Nemcov. Tí strelili hneď v úvode dva góly zásluhou Hagera a Wolfa. USA sa nevzdalo a o to viac začalo bojovať. Výsledkom bol gól na 1:2 zásluhou Dehnera. Hra sa začala vyrovnávať a hral sa celkom slušný hokej. Uvidíme aké tempo bude mať 2.tretina.

18:25
    Strela Wilsona skoro skončila gólom. Na bránkovej čiare na poslednú chvíľu puk zachytil do lapačky Pätzold.

17:45
    Strelu Boyleho bez problémov chytá Zapolski.

17:05
    Veľmi zle zahraná presilovka Nemcov. Tí skoro vôbec neohrozili brankára Zapolskiho.

17:00
    USA v plnom počte.

16:15
    Strela Ankerta bola zrazená a následne USA vyhodilo puk cez všetky čiary preč.

15:45
    USA sa skvelo bráni a do ničoho Nemcov nepúšťajú.

15:30
    USA vyhodilo puk a získali tak cenné sekundy.

15:00
    Hráč USA Kolarik ide na tresnú lavicu za hákovanie.

14:00
    Bailen ohrozil brankára Pätzolda, ale s jeho strelou si nemecký brankár poradil.

13:45
    Prechod USA do útočného pásma nevyšiel a rýchlo sa musia vracať späť.

13:15
    Ankertova strela od modrej skončila len v lapačke Zapolskiho.

12:45
    Ku strele sa dostal Moses, ale jeho strela bola veľmi nepresná.

12:30
    Po strele Kolarika sme vyrovnanie nevideli. Puk ukryl vo svojej lapačke Pätzold.

12:00
    Zdá sa, že sa USA už oťukalo z toho nepríjemného úvodu a je teraz oveľa aktívnejšie než Nemecko.

10:14
    A USA znižuje na 1:2 !
    USA sa na dlhšiu dobu usadilo v obrannom pásme Nemcov a vyťažili z toho gól. S pukom sa okolo brány otočil Connoly a trafil betóny brankára Pätzolda, puk sa odrazil ku voľnému JEREMYMU DEHNEROVI a ten pretlačil puk za Pätzolda.
    Asistencia : Connoly.

9:00
    USA sa teraz usadilo v obrannom pásme Nemcov.

8:25
    Zapolski teraz bez problémov ukryl puk vo svojej lapačke.

7:30
    USA sa teraz oslobodilo z tlaku a hneď sa vrhlo do útoku. Ten však zastavila dobre organizovaná obrana Nemcov.

6:45
    USA nevyšiel prechod do útočného pásma a musia sa rýchlo vrátiť späť.

6:05
    Nemci v obrannom pásme USA. Tlačia ich, ale chýba tomu presná strela na bránu.

5:00
    USA stále nemôže uveriť čo sa to deje. Kazia jednu prihrávku za druhou a Nemcom začína hra veľmi chutiť.

3:22
    Nemecko dalo gól! A Nemci dávajú USA v krátkosti už druhý gól !
    Opäť na vlas podobná situácia ako pri prvom góle. Tentoraz puk po pravej strane potiahol Schutz a prihral puk úplne voľnému MICHAELOVI WOLFOVI a ten tvrdou strelou prekonal Zapolskiho. Stav je teda už 2:0.
    Asistencia : Schutz

01:35
    USA sa rýchlo tlačí dopredu. Po gólu sú síce v šoku ale snažia sa o rýchle vyrovnanie.

00:25
    Nemecko dalo gól! A Nemci sa v úvodných sekundách ujímajú vedenia 1:0 !
    Puk po pravej strane krásne potiahol Mauer, ktorý prihral úplne voľnému PATRICKOVI HAGEROVI a ten krásnym blafákom prekonal Zapolskiho.

Zápas sa nám začal. Vhadzovanie vyhrali domáci.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Víťaz Nemeckého pohára zíde práve z tohto zápasu, ktorý sa o malú chvíľu začne. Ešte raz vás vítam pri tomto textovom prenose. Práve hrajú národné hymny oboch krajín. Zápas za pár minút začne.

Úvodné zostavy:

USA: Zapolski (Frazeei) – Reese, Wozniewski ( C ), Palmieri, Kolarik, Moses – Wilson, Bailen, Borque, Stapleton, Mueller – Dehner, Lewis, Sexston, Connoly, Shannon – Guentzel, McRae, Macarthur, Ryan

Nemecko: Pätzold ( Aus den Birken ) – Schopper, Ankert, Mauer, Hager, Pietta – Boyle, Lindlbauer, Barta, Ullman, Weiss – Kohl, Kettemer, Kink, Buchwiester, Seidenberg – Reul, Petermann, Wolf, Plachta, Schutz, Festerling

Rozhodca: Mullner – Steinecke, Erdle , Hutrik.

Dobrý deň. Dovoľte mi aby som vás privítal pri dnešnom textovom prenose posledného zápasu na Nemeckom pohári. Dnes sa proti sebe postavia USA a domáce Nemecko. Zápas sa začína o 15:00. Moje meno je Miroslav Revaj a budem vás týmto zápasom sprevádzať.

Priebežná tabuľka:
    1. Nemecko 4:3 4
    2. USA 8:8 4
    3. Švajčiarsko 7:7 2
    4. Slovensko 4:5 2

Takže o prvenstvo na tomto turnaji si to v priamom súboji rozdajú práve dnešný aktéri tohto zápasu, Švajčiarsko a ani Slovensko už tento turnaj nemôžu vyhrať.
    Práve USA si včera v dramatickom zápase proti Švajčiarsku výsledkom 5:4 zaručilo to, že dnes hrajú o prvenstvo na turnaji. Ešte 16 minút pred koncom prehrávali 4:2, ale nevzdali sa a zápas dokázali ešte otočiť vo svoj prospech.

Posledné zápasy USA na tomto turnaji : USA 3:4sn SVK
    USA 5:4 SWI

Domáce Nemecko si včerajšou výhrou 2:0 nad našou reprezentáciou zaručilo to, že môžu vyhrať ich domáci turnaj. Bol by to určite pre domácich veľký úspech a budú sa do samého záveru tohto zápasu o to pokúšať.

Posledné zápasy Nemecka na tomto turnaji :

GER 2:3sn SWI
    GER 2:0 SVK

Jasný favorit tohto zápasu sa určiť nedá, ale Nemecko bude mať určite veľkú podporu od svojich fanúšikov a to ich bude hnať vpred.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 11. Dehner (Connoly), 22. Lewis (Sexston), 24. Mueller, 35. Kolarik (Sexston, Wilson), 39. Macarthur (Moses, Kolarik), 44. Moses (Kolarik), 55. Mcrae (Wilson) – 1. Hager (Mauer), 4. Wolf (Schutz), 22. Wolf (Schutz), 26. Kink (Reul)

Německo: Pätzold ( Aus den Birken ) – Schopper, Ankert, Mauer, Hager, Pietta – Boyle, Lindlbauer, Barta, Ullman, Weiss – Kohl, Kettemer, Kink, Buchwiester, Seidenberg – Reul, Petermann, Wolf, Plachta, Schutz, Festerling

Rozhodčí: Mullner – Steinecke, Erdle , Hutrik