4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Švýcarsko U16
Neděle 10.11.2013, 13:00 • ZS Sport Aréna, Třemošná • Reprezentace do 16 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hezké nedělní odpoledne ze zimního stadionu v Třemošné, kde se dnes uzavře série tří přátelských zápasů mezi českým a švýcarským výběrem do šestnácti let.

Oba týmy mají za sebou dvě společná střetnutí. To první se hrálo v pátek v Rokycanech a bylo to velmi divoké střetnutí, které nakonec vyhrál český tým 6:5 po prodloužení.

Utkání začalo divokou první třetinou, která skončila nakonec 3:3. Češi se dostali ve druhé části do vedení, al Švýcaři dokázali ve třetí části otočit. Už to vypadalo na výhru Švýcarska, ale nakonec Češi srovnali a v prodloužení rozhodli.

Česko U16 – Švýcarsko U16 6:5 po prodloužení
    Branky a nahrávky:
    6. Zachar (Kačírek, Starosta), 13. Reichel, 19. Bělohorský (Kačírek, Zachar), 27. Michnáč (Doudera), 60. Kačírek (Bělohorský, Doudera), 64. Hrala (Novák) – 10. Weder (Plüss), 16. Plüss (Öjdemark), 17. Loosli (Stadler), 45. Blantschen (Volejnicek), 49. Weder (Plüss)

Druhý přátelský zápas oba týmy spolu sehrály včera na zimním stadionu v Plzni na Košutce. Utkání začalo pro český tým dobře a v první třetině se ujali svěřenci trenérů Reichla a Augusty vedení. Češi však nevyužívali přesilové hry a navíc při jedné už nich inkasovali gól na 1:1, po skončení další pak přišel gól na 1:2, který byl rozhodující.

Česko U16 – Švýcarsko U16 1:2
    Branky a nahrávky: 6. Najman (Michnáč, Hrala) – 25. Lerch, 56. Plüss (Riva)

Ohlasy k sobotnímu zápasu

„Byl to smolný zápas. Mužstvo šlapalo výborně, ale měli jsme problémy v koncovce a také v přesilových hrách, které nám vůbec nevyšly. Měli jsme jich dost a nic z toho nepadlo. Švýcaři čekali na chyby, ty přišly a dvakrát ujeli a dvakrát se trefili,“ hodnotil utkání trenér reprezentačního výběru Robert Reichel.

Hlavní trenér se zamýšlí i na rozdíly mezi pátečním a sobotním utkáním: „Oproti pátečnímu zápasu jsme se zaměřili více na tu předbrankovou činnost, kdy jsme inkasovali pět gólů. Naopak dnes jsme byli jaloví v koncovce, v pátek nám to tam padalo, včera ne.“

„Myslím si, že jsme nehráli špatně, ale neproměnili jsme šance, kterých jsme měli dost. Oni je proměnili a vyhráli. V pátek měli podle mého slabšího gólmana, naopak v sobotu jim zachytal výborně a pochytal naše šance. Určitě se s těmi jejich gólovými akcemi dalo něco dělat,“ řekl k utkání nejlepší hráč zápasu, pardubický gólman Milan Klouček.

Česko U16: louček (Kořenář) – Doudera (C), Novák, Starosta, Hrdinka, Kachyňa, Janda, Vála – Zídek, Zachar, Bělohorský (A) – Havelka, Reichel (A), Karafiát – Najman, Kodýtek, Kačírek – Kofroň, Havlát, Michnáč.
    Trenér: Robert Reichel.

Švýcarsko U16: Ritz (Seifert) – Riva, Steinmann, Stadler (C), Brantschen, Öjdemark, Gerber, Anderson – Berni, Suter (A), Puntus – Galasso (A), Volejnicek, Lerch – Roberts, Plüss, Weder – Loosli, Heim, Noll.
    Trenér: Alfred Bohren.

Rozhodčí: Šindler – Brejcha, Suchánek.

V české sestavě oproti včerejšímu utkání došlo ke kosmetickým změnám v rozložení útoků z důvodu zranění útočníka Kryštofa Hraly, který dnes do utkání nezasáhne. Na druhé straně chybí také jeden z útočníků, Pascal Thomet, který utrpěl v pátečním utkání v Rokycanech zlomeninu klíční kosti.

V českém brankovišti by se měl stejně jako včera objevit pardubický brankář Milan Klouček, na druhé straně to bude Matteo Ritz, který působí na klubové úrovni v Lausanne.

Hymny za námi, můžeme začít.

00:01

00:30
    Český se dostal po mírný tlak, ale hned se daří vyvést puk.

01:13
    Volejnicek vybojoval puk ve středním pásmu a nikým nehlídán se dostal ke střele, kterou zablokoval jeden z obránců.

01:51
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi se ujímají z prakticky první vážnější akce vedení! Kodýtkovu nahrávku přetavil v první gól MATYÁŠ KAČÍREK! Asistence: Petr Kodýtek.

03:10
    Český se dostal znovu do útočného pásma.

03:19
    Ritz nakonec obléhání své branky ustál bez úhony, na jeho branku mířila jediná střela.

03:35
    Už se nám tu rýsuje protiútok na druhé straně, který ale končí jistým zákrokem Kloučka.

04:24
    Ofsajd zastavil český tým v přechodu do útočného pásma.

04:58
    Zajímavý protiútok českého týmu podél pravého hrazení se s úspěchem nesetkal.

05:25
    Češi se nyní usadili v útočném pásmu, ale zatím bez efektu.

06:20
    Zídek pěknou přihrávkou zpoza branky nalezl Bělohorského mezi kruhy, ovšem český útočník se k přesné střele nedostal.

07:49
    Další zajímavá souhra českého týmu a přihrávka do prostoru před brankou, kde však český tým neuspěl proti pozornému Ritzovi!

08:58
    Znovu český tým se dostal dobrou kombinací až před branku Švýcarska. Dobrou střelu vyslal Havlát, ale nakonec ani on nepřekonal Ritze.

10:09
    Za podražení je vyloučen Švýcar Yves Brantschen.

10:39
    Český tým se usadil v útočné třetině a zatím neúspěšně ostřeluje branku.

10:59
    Úmyslný ofsajd českého týmu. Vhazování před Kloučkem.

11:53
    Český tým už pomalu končí svojí první přesilovku, která zatím nepřinesla žádnou velkou příležitost.

12:09
    Švýcarsko v plném počtu.

13:18
    Nahození obránce českého týmu Vály skončilo těsně vedle.

13:54
    Češi se dostali k opakované střele, konkrétně Kachyňa,. Ritz byl proti oběma pokusům pozorný.

14:28
    Znovu český útok, který se však nepodařilo Zídkovi zakončit.

14:47
    Švýcaři měli velkou možnost k vyrovnání skóre! Puk se nakonec zastavil na tyčce a posléze na brankové čáře.

15:51
    Za sekání je vyloučen útočník českého týmu Kristian Reichel.

16:37
    Zatím český tým výborně brání oslabení.

17:02
    Bylo nařízeno trestné střílení za faul na českého útočníka Zachara.

17:02
    Marek Zachar se rozjel k trestné,mu střílení, které ale nedokázal proměnit. Puk skončil na betonech Ritze.

15:31
    Švýcarům se čas v početní výhodě rychle krátí.

17:51
    Češi hrají v plném počtu.

18:15
    Kristian Reichel se po rychlém přečíslení dostal k zakončení, Ritz vyrazil.

18:37
    Havlát se dostal také ke střele. Švýcarský gólman připraven.

19:00
    Začala poslední minuta první části.

19:52
    Češi ještě útočí...

20:00

Další třetina začne přibližně ve 13:44.

Je za námi první třetina, která nám nakonec nabídla jednu branku, ale také trestné střílení. Úvodní dvacetiminutovka se hrála ve svižném tempu, kdy se prakticky nepřerušovalo. Český tým poslal do vedení už ve druhé minutě Kačírek, v závěru třetiny pak při trestné střílení ve vlastním oslabení neuspěl Zachar.

20:01

20:55
    Češi se dostali během několika vteřin do zajímavých šancí! Nejprve Zachar, následně i Kačírek.

21:32
    Švýcaři poprvé před Kloučkem, který ale dokázal jejich akci bez problémů pokrýt.

22:25
    Český tým se znovu nastěhoval do útočného pásma a znovu to byla dvojice Zachar – Kačírek, která zakončovala.

23:02
    Švýcaři znovu v protiútoku, ale bez úspěchu.

24:55
    Český tým se po delším čase dostal k ohrožení Ritze, který nakonec střelu z mezikruží tlumí na hrudi.

25:10
    Nahozený kotouč na Kloučkovu branku nebyl pro pardubického gólmana v barvách českého týmu problémem.

26:24
    Češi znovu střílí na švýcarskou branku! Ritz si na puk počkal a ukryl ho do lapačky.

27:20
    Český tým se dostal z útočného pásma po vlastní střele, která se odrazila od prvního bránícího hráče.

27:58
    Bělohorský vyhodil puk do středního pásma, kde ho převzal MAREK ZACHAR ujížděl sám na branku a zavěsil pod víko! Asistence: Matouš Bělohorský.

28:10
    Zachar si při gólovém zakončení spravil chuť po neproměněném trestném střílení.

29:28
    Ritz udělal velkou hrubku, když se vydal rozehrávat na kruhy, ale puk odpálil jen na hole českých hráčů. Kodýtek lehce získaný puk poslal MATYÁŠI KAČÍRKOVI, který se prosazuje neomylně do odkryté branky! Asistence: Petr Kodýtek.

29:28
    Švýcaři mění brankáře. Chyba v rozehrávce byla tím posledním, co Ritz na ledě předvedl. Do branky se postavil Seifert.

30:10
    Za hákování vyloučen švýcarský kapitán Livio Stadler.

32:10
    Český tým se v přesilové hře před Seifertem k větší šanci nedostal.

33:48
    Švýcaři se po delším čase snažili dostat do útočného pásma, ovšem je pískán ofsajd.

33:56
    Za hákování je vyloučen Švýcar Kaj Suter.

34:40
    Kačírek nebyl daleko od zkompletování hattricku, ale nakonec se přesné přihrávky nedočkal.

35:22
    Švýcarský obránce při snaze o vyhození trefil pouze vlastního spoluhráče.

35:56
    Švýcarsko v plném počtu. Češi navíc přicházejí o pásmo.

36:29
    Velká možnost českého týmu. Češi šli dva na jednoho, ale nakonec se Michnáčovi nepovedlo přesně zakončit!

38:05
    Za podražení vyloučen Švýcar Yves Brantschen.

38:23
    Reichel se snažil prodrat do zakončení, ale puk mu utekl.

38:35
    Půl minuta z přesilové hry je pryč, zatím bez větší šance.

39:06
    Na začátku poslední minuty pálil od modré zajímavě Bělohorský, avšak nakonec mimo.

39:48
    Český tým se ještě pokouší něco se skóre udělat.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 14:27.

Je za námi druhá část dnešního střetnutí, která nám nabídla další branky českého týmu. Nejprve zvýšil po krásné individuální akci Zachar a prakticky vzápětí potrestal velkou chybu při rozehrávce Kačírek, který tak stanovil prozatímní skóre. Češi dnes jasně jdou za výhrou a ve druhé části pustili Švýcary pouze ke třem střelám.

Český tým má ještě na začátku poslední třetiny k dispozici opravdu krátkou přesilovku v délce čtyř vteřin.

40:01

40:04

40:31
    Za hru vysokou holí je potrestán dvouminutovým trestem Švýcar Kaj Suter.

41:20
    Český tým se dopustil zakázaného uvolnění a hra se přestěhuje před jeho branku.

41:42
    Kachyňa napřáhl od modré, ale Seifert na jeho pokus dobře viděl.

42:31
    Švýcaři se ubránili bez problémů.

43:25
    Puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.,

44:08
    Za držení protihráče vyloučen obránce českého týmu Ondřej Vála.

45:16
    Po střele jednoho ze Švýcarů zazvonila tyčka.

45:32
    Švýcaři se v přesilové hře zatím dostávají před českou branku poměrně často.

46:08
    Češi v plném počtu, oslabení s číslem dva ustáli bez úhony.

46:30
    Český tým kompletní a už se dere do útočného pásma.

46:49
    K odraženému puku se dostal Karafiát, ale střela z první bekhendem byla zablokována.

47:08
    Český tým vybojoval další buly v útočném pásmu.

47:32
    Skákavý kotouč raději ukryl Klouček do své lapačky.

48:27
    Český tým se dočkává přesného zásahu, když se k puku před brankou dostal KRISTIAN REICHEL a přesnou ránou přidává čtvrtý český gól! Asistence: Ondřej Najman.

50:05
    Dvě velmi zajímavé střely českého týmu teď způsobili švýcarskému brankáři velké starosti, ale nakonec vše dokázal zvládnout.

50:27
    Český tým přišel o útočné pásmo, ale nakonec jen na malou chvíli.

51:06
    Českému tým se nepodařilo nyní dostat puk z vlastního obraného pásma.

51:54
    Svěřenci Roberta Reichla už znovu zkoušejí ohrožovat švýcarskou branku, zatím neúspěšně.

07:40
    Dnešní utkání sleduje 173 diváků.

53:14
    Češi po rychlém přechodu přes střední pásmo i došli i do zakončení, které pokryl Seifert.

53:39
    Švýcaři si nyní málem dali vlastní gól, ale nakonec puk proskotačil mimo tři tyče.

54:37
    Český tým znovu útočí...

55:10
    Český brankář Milan Klouček zatím ve třetí části mnoho práce neměl, tedy až na přesilovou hru Švýcarů.

56:41
    Český tým se znovu dostal do útočného pásma. To už je taková obehraná písnička.

57:45
    Český tým se znovu dostal do útočného pásma.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:33
    Český tým se snažil dostat do útočného pásma, ale tentokráte mu nebylo přáno.

59:43
    Přihrávka rukou ještě přinese jedno vhazování.

59:49
    Tak nakonec ne, ještě jedno buly po zásahu Seiferta.

59:52
    Závar před švýcarskou brankou nakonec nic nepřinesl.

60:00

Nejlepší hráči utkání:
    CZE: Matyáš Kačírek
    SUI: Andrin Seifert

Je za námi i třetí přípravné utkání mezi reprezentacemi České republiky a Švýcarska. Český tým oplatil Švýcarsku včerejší porážku a ve vzájemná bilanci s páteční výhrou v prodloužení tak měl v těchto duelech navrch.

Češi dnes svého soupeře jasně přehráli a měli i více než dvojnásobný poměr střeleckých pokusů. Tento ukazatel se nakonec zastavil na metě 45:18. Český tým čekají další přípravné zápasy v prosinci, kdy se na jihu Čech utkají s Ruskem.

Hodnocení trenéra české reprezentace

„Hráli jsme to, co jsme chtěli. Šli jsme do zápasu agresivně, přehrávali je, ale bohužel znovu ze začátku chyběla koncovka. Švýcary dobře držel gólman v první třetině, ale pak jsme to protrhli a zaslouženě vyhráli,“ hodnotí závěrečné utkání trenér reprezentace do šestnácti let Robert Reichel.

„Ten výkon byl možná nejlepší, ale nám se líbili i ty v prvních dvou utkáních. Kluci pracovali, dělali to, co jsme si řekli. Byly tam chyby, ale to k hokeji patří, ale povedlo se nám je minimalizovat,“ srovnává Reichel výkon s předchozími dvěma duely.

„Hlavně se ukázal charakter mužstva. Tým prošel také testováním v Praze na FTVS. Musíme dál pracovat, protože nás čeká v prosinci Rusko, což bude daleko těžší soupeř,“ vzhlíží hlavní trenér k utkáním proti Rusku.

Z Třemošné je to pro dnešek všechno. Děkujeme Vám za pozornost nejen u dnešního utkání a opět někdy na shledanou. (15:07:11)

Jakub Vais

Branky a nahrávky: 2. Kačírek (Kodýtek), 28. Zachar (Bělohorský), 30. Kačírek (Kodýtek), 49. Reichel (Najman)

Česko U16: Klouček (Kořenář) – Doudera (C), Novák, Starosta, Hrdinka, Kachyňa, Janda, Vála – Zídek, Zachar, Bělohorský (A) – Havelka, Reichel (A), Karafiát – Najman, Kodýtek, Kačírek – Kofroň, Havlát, Michnáč.

Švýcarsko U16: Ritz (30. Seifert) – Riva, Steinmann, Stadler (C), Brantschen, Öjdemark, Gerber, Anderson – Berni, Suter (A), Puntus – Galasso (A), Volejnicek, Lerch – Roberts, Plüss, Weder – Loosli, Heim, Noll.

Rozhodčí: Šindler – Brejcha, Suchánek