Columbus – Montreal 2:3 (0:1 po s.n.) | Buffalo – Toronto 3:1 (kon.) | New Jersey – Los Angeles 0:2 (kon.)
Pittsburgh – Nashville 4:1 (kon.) | Carolina – Anaheim 3:2 (2:1 po s.n.) | Ottawa – Boston 4:2 (kon.)
Detroit – Washington 3:4 (0:1 po s.n.) | Minnesota – Florida 3:2 (kon.) | Winnipeg – Philadelphia 3:2 (2:1 po s.n.)
Edmonton – San Jose 1:3 (kon.)
Buffalo Sabres
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Sobota 16.11.2013, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

V dnešním utkání Toronto vyzve domácí Buffalo na zimním stadionu ve First Niagara Center.

má po 20 odehraných zápasech 4 výhry a 16 proher s celkovým počtem 9 bodů a drží poslední příčku statistik. Na Toronto ztrácí 14 bodů. Buffalo dnes bude mít výhodu domácího ledu a to se dnes pokusí využít.

má po 18 odehraných zápasech 11 výher a 7 proher s celkovým počtem 23 bodů a drží dvanáctou příčku statistik. Na první Anaheim ztrácí pouhých 8 bodů. Toronto bude chtít v Buffalu urvat plný počet bodů.

Československá stopa
    Dnes to bude zápas bez českých i slovenských hokejových hráčů.

Vzájemné utkání
    22.01.2013 Toronto – Buffalo 1:2
    30.01.2013 Buffalo – Toronto 3:4
    22.02.2013 Toronto – Buffalo 3:1
    22.03.2013 Buffalo – Toronto 5:4

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) – Pysyk, Ehrhoff, Myers, Tallinder, Ristolainen, McBain – Stafford, Hodgson, Moulson – Ott, Ennis, Girgensons – Flynn, Foligno, Leino – Troop, McCormick, Scott

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Gunnarsson, Franson, Gardiner, Ranger, Fraser – Kessel, Van Riemsdyk, Raymond – Clarkson, Smith, Lupul – Kulemin, McClement, Ashton – Orr, Smithson, McLaren.

Oba týmy jsou již na ledové ploše.

00:01

00:30
    Domácí začali aktivně.

00:50
    Domácí se natlačili před branku Toronta, ale Bernier zatím nemusel předvést nějaký těžký zákrok.

01:37
    Hosté se snaží vybojovat kotouč v útočné třetině.

02:43
    Hosté se snaží dostat před Millera, ale domácí obrana skvěle pracuje.

02:56
    Paul Ranger (TOR) oslabí svůj tým na dvě minuty.

03:36
    Domácí mají před sebou první přesilovku, už se usazují před Bernierem.

04:09
    Maple Leafs se osvobozují a vyhazují kotouč do středního pásma.

04:48
    Bernier musel být v pozoru, protože Ehrhoff pálil od modré.

04:56

05:37
    Toronto drží domácí pod tlakem.

06:06
    Buffalo se osvobozuje, hra ve středním pásmu.

06:44
    Hosté se stále drží před domácím brankářem.

07:23
    McClement si teď objel branku a chtěl nachytat Millera, ale to se mu nepodařilo. Vhazování v obraném pásmu domácích.

07:46
    Rozehrávka domácích byla moc dlouhá a skončila icingem.

08:06
    Kessel hledal před branku najíždějícího Raymonda, kterého však stačil dobruslit Pysyk a zabránil mu v zakončení.

08:36
    Grigorenko teď zastavil Smitha na hranici pravidel.

09:13
    Phaneuf měl před sebou už jen odkrytou branku, ale skákavý kotouč poslal jen do boční sítě!

09:40
    Hosté se snaží střílet, ale jejich pokusy končí na zadním mantinelu.

10:13
    Bernier už už chtěl rozehrát, ale raději uchoval puk v moci před dotírajícím Flynnem.

10:13
    Komerční přestávka.

10:32
    Stále se hraje v obranném pásmu Buffala, ale Toronto zatím nestřílí. Hraje hlavně po mantinelech.

10:55
    Domácí se brání tím že vyhazují puk na zakázané uvolnění.

11:36
    Raymond se teď ocitl sám před brankou, ale puk se k němu nedostal.

12:08
    Buffalo teď ujelo hostující obraně a Leino byl sám před Bernierem, ale trefil pouze horní tyč!

13:26
    Domácí se jen brání, a čekají na soupeřovo chybu.

14:29
    Buffalo drží kotouč za svojí brankou a domácí mohou v klidu vystřídat.

14:36

14:48
    Maple Leafs se usadilo v pásmu, ale zatím bez střeleckého pokusu.

15:33
    Buffalo je pod velkým tlakem. Miller likviduje jednu střelu za druhou.

16:03
    Raymond je dnes v utkání hodně vidět. Teď ohrozil Millera pěknou střelou, ale domácí brankář včas zakročil.

16:53
    Tropp z Buffala ujel hostující obraně a Berniera opět zachránila konstrukce branky.

17:49
    Hosté jsou velice aktivní v útočné třetině,

18:26
    Domácí se stále nemohou dostat přes střední pásmo.

18:51
    Phil Kessel (TOR) dvě minuty za zdržování hry.

19:00
    Domácí mají před sebou druhou přesilovou.

19:29
    Bernier perfektním zákrokem vychytal Moulsona.

20:00

Zatím jsme neviděli gól ani na jedné straně. Bezbranková třetina se odehrávala spíše v obraném pásmu domácích. Buffalo se skvěle brání a čeká až hosté udělají nějakou chybu, málem toho využil Tropp, který ujel hostující obraně, ale trefil pouze boční tyčku a to znamená, že se skóre nemění. Střely 5:10. Další třetina začne přibližně ve 2:02.

20:01

20:18
    Buffalo má ještě 30 vteřin přesilové hry.

21:19
    Dopředu jdou také hráči Buffala, kteří teď na krátkou chvíli zamkli hosty v jejich třetině.

22:08
    Domácí začali aktivněji a drží Toronto pod tlakem.

23:17
    Hra se odehrává ve středním pásmu.

24:03
    Domácí jsou po přesilovce aktivnější a mají více šancí než hosté.

24:47
    Toronto se nemůže dostat přes modrou čáru.

25:39
    Když už Maple Leafs chtělo založit útok, tak jim to pokazil ofsajd.

25:55
    Zakázané uvolnění Sabres.

26:06
    Lupul (TOR) stál před Millerem a dostal přesnou přihrávku, ale nedokázal puk doklepnou za brankovou čáru.

26:19
    Hraje se v rychlém tempu a hra se neustále přesouvá z jedné strany na druhou a oba brankáři tak musí být neustále ve střehu.

26:25
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Teď jsme viděli rychlou akci hostů, kterou založil Clarkson. David přihrál na modrou TREVORU SMITHOVI a ten přesnou střelou mezi betony střílí úvodní branku zápasu. Asistence: David Clarkson, Mason Raymond

28:04
    Fraser (TOR) dvě minuty za krosček.

28:36
    Buffalo má před sebou další přesilovku.

28:45
    Sabres právě vstřelili branku!
    Buffalo využívá přesilovou hru a vyrovnává na 1:1. Autorem branky je kapitán domácích STEVE OTT. Asistence: Drew Stafford, Tyler Myers.

29:36
    Hra je vyrovnaná a odehrává se ve středním pásmu.

31:06

31:41
    Domácí jsou pod tlakem. Hosté střílejí z každé pozice.

32:29
    Sabres teď operují před Bernierem, ale nic z toho není.

32:46
    Hosté výborným napadáním vybojovali puk v útočné třetině a nebezpečně prověřili Millera, který drží domácím naději na body v tomto utkání.

32:56
    Foligno (BUF) dvě minuty za podražení.

33:26
    Toronto má před sebou přesilovku, uvidíme jestli jí dokáže využít.

33:50
    Teď zazněla Millerova tyč.

34:31
    Hosté se drží v útočné třetině, ale nemohou se dostat ke střele stále jen kombinují.

34:56

35:22
    Vypadalo to že už tato třetina zůstane vyrovnaná, ale domácí byli proti a ujeli hostující obraně. Steve Ott přihrával na MARCUSE FOLIGNA, který bez problémů zavěsil do poloprázdné branky. Asistence: Steve Ott, Drew Stafford.

36:19
    Sabres jsou po gólu velice aktivní.

37:36
    Maple Leafs se nemohou dostat ze své obrané třetiny.

38:26
    Toronto se osvobozuje vyhozením na zakázané uvolnění.

39:00
    Poslední minuta druhé periody.

39:00

39:16
    Trevor Smith byl v ideální pozici, ale trefuje jen horní tyč.

40:00

Druhá třetina nám přinesla tři branky. Nejprve Toronto vstřelilo úvodní branku, ale poté Buffalo dalo dvě rychlé branky a otočilo průběh utkání. Po druhé periodě si domácí odnáší do kabin jednobrankový náskok. Třetí třetina začne přibližně ve 2:59.

40:01

40:36
    Hosté vyhráli vhazování a už se uvelebují v útočné třetině.

41:20
    Sabres skvěle brání. Toronto má potíže rozehrát a vystřelit.

42:07
    Raymond si nabruslil po levém křídle do útočného pásma, vystřelil na lapačku Millera, ten puk vyráží mimo.

42:46
    Domácí se už dostali do tempa a drží hosty pod tlakem.

43:08
    Maple Leafs se pokusilo přelstít Millera, ale domácí brankář byl připraven.

43:38
    Toronto začíná být nervózní a začíná napadat.

44:08
    Hosté se soustředě-jí především na útok a na obranu zapomínají.

44:43
    Trochu riskantní rozehrávka Phaneufa, ale domácí toho nedokázali využít.

45:11
    Bernier má puk ve své moci a přerušuje hru, vhazuje se po jeho levici.

45:36
    Kessel si to nabruslil do útočného pásma, jeho pokus končí na připraveném Millerovi.

45:43
    Drew Stafford (BUF) dvě minuty za podražení.

47:09
    Toronto chce využít přesilovku a střílí z každé pozice.

47:42
    Hosté nemohou překonat dnes perfektně chytajícího Millera.

47:43

48:03
    Ott se od levého mantinelu natlačil před hostujícího brankáře, v rozhodujícím momentu ale ztratil puk.

48:36
    Hosté se nemohou dostat přes modrou čáru a tak vyhazují jen na zakázané uvolnění.

49:47
    Hra se odehrává ve středním pásmu, myslím si že Buffalu už tento výsledek stačí.

50:29
    Domácí už jen vyhazují. Toronto to bude mít těžké.

50:50

51:19
    Raymond se ve středu útočného pásma opřel do kotouče, jeho pokus, ale končí na připraveném Millerovi.

51:46
    Hosté jsou před domácím brankářem.

52:41
    Po akci Smitha se před Millerem zjevil sám Lupul, z první ale poslal puk jen do betonů domácího brankáře.

53:08
    Domácím tento výsledek bude stačit a proto jen vyhazují.

54:40
    Hosté si ale chtějí z Buffala odvést alespoň nějaké body a proto bojují v útočné třetině

54:48
    Sabres vyhazuje na zakázané uvolnění.

55:03
    Phaneuf měl teď po krásné kombinaci před sebou úplně prázdnou branku, ale minul.

55:03

55:25
    Henrik Tallinder (BUF) dvě minuty za hrubost. Toronto má možnost vyrovnat

55:29
    Začala poslední pětiminutovka třetí třetiny, která bude nesmírně zajímavá.

56:19
    Hosté se přímo rvou do branky.

56:31
    Domácí vyhazují do středního pásma.

57:06
    Lupul (TOR) střílel z mezikruží, ale trefuje pouze Millerovu vyrážečku.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:54
    Toronto to přeci jen zkouší v šesti. Bernier sedí na střídačce.

59:06
    Toronto v útočném pásmu.

59:33
    Buffalo potvrzuje dnešní výhru na Torontem střelou do prázdné branky. Autorem branky je CHRISTIAN EHRHOFF. Asistence: Mark Pysyk

60:00

Ve třetí části jsme viděli velice pěkný hokej a také dost šancí na obou stranách, ale hokej se hraje na góly a v této statistice vyhrálo Buffalo. Toronto dnes začalo velice dobře,ale po pár chybách v obraně se skóre otočilo ve prospěch Sabres. Dnes si bohužel Toronto ze zimního stadionu v Buffalu odváží prohru 1:3. Střely: 27:33

Hvězdy utkání
    1.Steve Ott 1+1, 3 střely
    2.Ryan Miller 33 zákroků, úspěšnost 97,0%
    3.Drew Stafford 0+1, 4 střely

Dnešní utkání sledovalo 19.070 diváků.

To je pro dnešek ode mne vše, u dalších zápasů NHL nashledanou. (15:02:08)

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 29. Ott (Stafford, Myers), 36. Foligna (Ott, Stafford), 60. Ehrhoff (Pysyk) – 27. Smith (Clarkson, Raymond)

Diváci: 19.070