Olomouc – Vítkovice 6:2 (kon.)
HC Olomouc
6:2 (0:0, 2:2, 4:0)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 21.11.2013, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

60:00
    Konec zápasu. (19:37:52)

59:52
    Zřejmě poslední zákrok v utkání si po střele Franze připisuje Urban.

58:45
    Bernát si chtěl obhodit posledního bránícího hráče Olomouce, ale ten jeho kličku přečetl a čistě odebral puk hostujícímu hráči.

57:46
    Slíž vypálil od modré čáry směrem na Urbana, který raději ukrývá puk ve své výstroji.

56:51
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mader vystřelil od modré směrem na Kardinála, který tuto střelu vyrazil na střed přímo na hůl MARKA HUSTÁKA, který již neměl problém vstřelit puk do prázdné klece. Asistence: Petr Mader.

56:39
    Mora uzavřela svého soupeře v jeho obranné třetině a puk se kolikrát se štěstím odrazil mimo bránu Vítkovic.

56:00
    Podlaha vystřelil z levé strany na Kardinála, a ten jeho pokus vyráží za bránu.

55:15

54:55

54:10
    Domácí hrají již ve čtyřech.

53:47
    Šala byl ve vyložené šanci, když byl již skoro sám před Urbanem, ale svou střelou trefil olomouckého brankáře do lapačky, který zákroku přidal svým švihem trochu na efektivitě.

53:20
    Vítkovickým hráčům je však pískán úmyslný offside, a hra se tak stěhuje až před Kardinála.

53:12
    Mora půjde na 52 sekund do tří! V útočné třetině úplně zbytečně fauloval Marek Husták (OLO), který je vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.

52:52
    Přesilová hra hostům však moc dlouho nevydržela, protože je na dvě minuty za hrubost vyloučen Lukáš Slíž (VIT).

52:04
    Vítkovice budou hrát přesilovou hru, když na dvě minuty za hákování je vyloučen Michal Horký (OLO).

50:49
    DOMINIK HAJŠMAN se krásně prokličkoval až před Kardinála a svou následnou střelou do pravého růžku brány naděluje Vítkovicím nepopulárního bůra. Asistence:Libor Janků.

50:20
    Po střele Galvase se bude vhazovat po pravé straně.

50:04
    MICHAL HORKÝ s přehledem proměňuje nařízené trestné střílení, když svou kličkou do backhandu trefuje puk k pravé tyči hostující brány.

50:04
    Michal Horký byl faulovaný při samostatném úniku, a domácí tak budou mít možnost trestného střílení!

48:38
    Maxner si nabruslil z pravé strany na Urbana, ale dostal se již do velkého úhlu a domácí brankář si prostor u své tyče dokázal pohlídat.

47:37
    Další chyba v rozehrávce hostujícího týmu a puk opět končí až na zakázaném uvolnění.

46:58
    Od modré čáry vypálil směrem na Urbana Šala a olomoucký brankář tuto střelu vyráží do rohu kluziště.

46:05
    Tak to byla obrovská chyba hostujícího obránce, který nahrál přímo na hůl MARKA HUSTÁKA, a ten již svým zakončením posílá poprvé v utkání domácí tým do vedení. Bez asistence.

44:45
    Vítkovičtí hráči se špatně domluvili při své rozehrávce, a puk tak končí až na icingu.

43:22

42:09
    Ficek nahodil před bránu, kde nakonec puk tečoval ještě jeden z domácích, ale puk se odkutálel mimo bránu domácích.

41:37
    Domácí tým vyhazuje puk až za bránu domácích.

41:16
    Ihned po buly vypálil směrem na Urbana Franz a olomoucký brankář jeho střelu s velkými problémy kryje.

41:12
    Hosté budou hrát přesilovou hru, když je na dvě minuty za napadení vyloučen domácí Jan Beier (OLO).

40:01

Ve druhé části jsme již viděli dohromady čtyři branky, když se vždy do vedení dostali hosté. Nejdříve se trefil v sedmé minutě druhé třetiny Slíž a hosté drželi své vedení až do šestnácté minuty druhé periody, když se prosadil domácí Skopal. Remízový stav však vydržel jen chvíli, protože se z rychlého protiútoku trefil Šala, na kterou rychle odpověděl svým gólem Podlaha.

Další třetina začne přibližně v 19:04.

40:00

39:10
    Horký nahrál pod sebe na Podlahu, který byl ve výborné pozici, ale svou střelou z mezikruží minul bránu Vítkovic.

38:38
    Podlaha zpoza brány hledal svou přihrávkou najíždějícího Hajšmana, kterého si však pohlídala hostující obrana.

38:16
    Hajšman a Skopal byli blízko dalšího gólu v síti Vítkovic, ale ani jeden nedokázal procpat puk přes velkou skrumáž před bránou hostí.

37:50
    JOSEF PODLAHA si přebral puk ve středním pásmu, kde jej zavezl až do útočného pásma a svou střelou z velkého úhlu překvapil Kardinála v bráně Vítkovic. Bez asistence.

36:34
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ale z rychlého protiútoku nakonec udeřili Vítkovice, když se hnali dva na jednoho Vondál a MATĚJ ŠALA, který vzal všechnu zodpovědnost na sebe a střelou mezi betony Urbana opět posílá Vítkovice do vedení. Asistence: Jan Bernát.

36:11
    Domácí jsou povzbuzeni vyrovnávající trefou a tlačí svého soupeře v jeho obranném pásmu.

35:34
    Horký nahrál mezi kruhy zcela volnému MIROSLAVU SKOPALOVI, který měl dostatek času na svou střelou a krásnou střelou do pravého růžku Kardinálovy brány vyrovnává stav utkání: Asistence: Michal Horký.

35:17
    Puk se dostal po najetí Podlahy do druhé vlny najíždějícímu Skopalovi, ale tomu rána nesedla a Kardinál jí likviduje svým betonem.

34:53
    Štreit si udělal prostor na modré čáře a následně napřáhnul ke střele, do které mi však skočil vítkovický hráč, a puk tak končí až v ochranné síti za Kardinálem.

34:17
    Hajšman se snažil dostat přes dva bránící hráče hostujícího celku, ale puk mu utekl a skončil až v lapačce Kardinála.

32:46
    Skopal se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho pokus ztečoval mimo jeden z hostujících obránců.

32:03
    A Kardinál je teď zasypáván jednou střelou za druhou, a hostující brankář tak stále svými zákroky drží naděje Vítkovic v utkání.

31:54
    M. Urban nahrával na pravou stranu zcela volnému Pěchovi, který však svou rychlou střelou trefil přesunujícího se Kardinála.

31:34
    Husták se snažil přihrávat z rohu před bránu, ale Kardinál si tuto pobídku pohlídal a raději puk přikrývá svou lapačkou.

30:51
    Hajšman vystřelil z pravé strany a Kardinál tuto střelu vyráží svým betonem do rohu kluziště.

30:13
    Na druhé straně se velmi nebezpečného zakončení dostal Maxner, který vypálil směrem na Urbana, a ten si svým zákrokem nebyl vůbec jistý.

29:02

28:33
    Pěcha vypálil puk směrem na Kardinála, který jej vyrazil před sebe přímo na hůl M. Urbana, který však nedokázal překonat ležícího brankáře Vítkovic.

27:53
    Slíž málem ujížděl sám na Urbana, ale obětavým skokem mu vypíchnul na poslední chvíli puk z hole domácí Piska.

27:33
    Podlaha vypálil z levé strany na Kardinála, kterému však vypadnul puk, ale rozhodčí již přerušil svým hvizdem hru.

27:02
    Domácí tým bude mít ihned příležitost vyrovnat stav utkání, když za napadení je na dvě minuty vyloučen Jonáš Franz (VIT).

26:19
    LUKÁŠ SLÍŽ se dostal k puku na levé straně kluziště odkud vystřelil a propálil svou tvrdou ránou Urbana. Asistence: Dominik Ficek.

25:55
    Slíž nahodil puk směrem na Urbana, kde však nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů, a puk tak končí pod lapačkou domácího brankáře.

24:52
    A opět to byl vracející se hráč z trestné lavice, který vystřelil směrem na Urbana, a ten musel tento pokus krotit na dvakrát.

24:46

24:17
    Za celou přesilovou hru si však domácí tým nedokázal vytvořit nebezpečnější akci.

22:40
    Za podražení je na dvě minuty vyloučen hostující Jozef Baláž (VIT).

22:20
    Mader se dostal do výborné pozice, ze které vystřelil, ale Kardinál proti jeho střele vytasil nádherný zákrok svou lapačkou.

22:04
    Štreit vystřelil od modré čáry a Kardinál tento pokus vyrazil nad sebe a puk nakonec skončil až za bránou hostí.

21:30
    Olomoučtí hokejisté vyhazují puk až na zakázané uvolnění.

20:59

20:51
    Raška si vyjel z levé strany kluziště, odkud vypálil a Urban si připsal svůj první zákrok v druhé třetině.

20:14
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

20:01

Máme za sebou první třetinu utkání, ve kterém se oba celky velice perou se svou rozehrávkou. Vítkovice zatím ale působí o něco aktivněji, když hlavně ve svém oslabení ujel Báláž, a následně také ihned po skončení trestu Bernát, ale ani jeden z hostujících hráčů nedokázal překonat tváří v tvář Urbana. Domácí spálili svou největší šanci až v závěru, když před Kardinálem sám Pěcha, ale ten svou střelu namířil přímo doprostřed brány.

Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:57
    Šala obkroužil bránu domácího týmu a následně vypálil na Urbana, který kryje i tento pokus vítkovického útočníka.

19:25
    Ficek vystřelil z levé strany kluziště a Urban jeho střelu kryje svou lapačkou.

18:59
    Za nedovolené bránění je vyloučen na dvě minuty Martin Pěcha (OLO).

18:04
    Raška najel po pravé straně do pásma, kde nakonec vypálil směrem na Urbana, který jej vyrazil před sebe a po velké skrumáži před olomouckou bránou hlavní rozhodčí přerušuje hru.

17:38
    Offside hostujícího týmu.

16:39
    Mader zavezl puk do rohu kluziště, kde jej nahrál na střed Pěchovi, který již byl sám před Kardinálem, ale olomoucký útočník nasměroval svou střelou přímo doprostřed brány.

16:14
    Po teči jednoho z hostujících hráčů končí puk na tribuně, a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

14:43
    Tak tohle bude možná vítkovické hokejisty mrzet! Z trestné vyjel Bernát, kterého si nevšimla domácí obrana a hostující útočník tak uháněl sám na Urbana, ale ani tento únik nakonec neskončil gólem.

13:40
    Skopal se prodral do zakončení, ale Kardinál kryje i tento pokus dalšího olomouckého hráče.

13:17
    Hajšman se pokoušel překvapit Kardinála z velkého úhlu, ale vítkovický brankář byl u své tyče pozorný.

12:51
    Tak to byla nádherná akce Baláže, který se uvolnil přes posledního bránícího hráče, ale v následném zakončení nedokázal vyzrát se svou kličkou na Urbana.

12:33
    Mora bude hrát další přesilovou hru, když na dvě minuty za sekání je vyloučen Jan Bernát (VIT).

11:55
    Podlaha se dostal ke střele z mezikruží a Kardinál má na kontě další úspěšný zákrok.

11:29
    Baláž se krásně prodral po pravé straně až před Urbana, kterého také málem prostřelil, ale puk se skutálel vedle pravé tyče domácí brány.

10:10
    Hajšman se dostal s pukem až do útočného pásma, kde se nakonec dostal ke střele, ale jeho pokus končí vedle vítkovické brány.

09:01
    A další pokus Franze, který však už Urban raději ukrývá ve své lapačce.

08:21
    Následně však objel domácí bránu Franz a jen tak tak netrefil malou mezírku mezi lapačkou a tyčkou.

08:04
    Toman nahodil puk od modré čáry a s tímto pokusem neměl Urban žádné problémy.

06:47
    Po delší odmlce si opět další zákrok připsal Kardinál, když svým betonem likviduje střelu Horkého.

06:06

05:58
    A domácí vyhazují puk přes všechny čáry, kde se následně opět pokazila rozehrávka hostí a je tu další icing Vítkovic.

05:38
    Hosté zatím pouze kombinují v útočné třetině, ale chybí tomu zatím střelba.

05:08

04:25
    Vítkovičtí hokejisté se špatně domluvili při své rozehrávce a puk končí až na zakázaném uvolnění.

04:06
    Síly na ledě se vyrovnají, když na dvě minuty za podražení je vyloučen domácí Vítězslav Beutl (OLO).

03:45
    Podlaha zavezl puk do útočné třetiny, kde vypálil tvrdou ránu, ale Kardinál si s touto střelou dokázal poradit.

03:32
    A další vyhození hostujícího celku až za bránu domácích.

03:10
    Vítkovice vyhazují puk přes všechny čáry.

03:01
    Za nedovolené bránění je na dvě minuty na trestnou lavici poslán Dominik Raška (VIT), a Mora tak bude zahrávat svou první přesilovou hru v utkání.

02:35
    Slíž si krásně vyjel na mezi kruhy a velmi nebezpečnou střelou prověřil domácího strážce klece.

02:22
    Po střele Bernáta z pravé strany kluziště si Urban připisuje velmi nádherný zákrok lapačkou.

01:59
    Po pravém křídle se do zakončení prodral domácí Husták, ale i tento pokus Olomouce Kardinál vyráží do ochranné sítě.

01:34
    Mader nahodil puk na Kardinála, který jej vyrazil na hůl Pěchy, ale ten jej pouze vrátil vítkovickému brankáři.

00:42
    A také Urban má za sebou svůj první úspěšný zákrok, když na něj vystřelil Toman.

00:27
    Dajčar se dostal k puku na modré čáře a po jeho střele si Kardinál připisuje svůj první zákrok v utkání.

00:01

HC Olomouc: Urban T. (Nádvorník) – Beutl (C), Dajčar, Galvas, Holiš, Mader, Štreit, Piska, Murla – Podlaha, Horký, Skopal – Hajšman, Beier, Janků – Husták, Pěcha, Urban M. – Hubáček, Wolf, Spatharis.

HC Vítkovice Steel: Kardinál (Daňa) – Veřmířovský, Kaláb, Slíž, Kučera, Bijota, Ficek – Bartek, Raška (C), Richtár, Maxner, Baláž, Pastor, Franz, Bernát, Šala, Toman, Vondál.

Rozhodčí: Cik – Doleček, Novotná.

HC Vítkovice Steel

Vítkovičtí mladší dorostenci sehráli před reprezentační pauzou dvě utkání s lídry soutěže, když nejdříve padnuli vysoko v Třinci, ale následně na svém ledě dokázali svěřenci Romana Ryšánka velice potrápit Zlín, proti kterému padnuli o pouhý gól. Po reprezentačním pauze sehráli Vítkovice pouze jedno utkání, když zajížděli na led Přerova, kde si nakonec připsali svou třetí porážku v řadě.

HC Olomouc

Svěřencům Kamila Přecechtěla se v posledních střetnutích příliš nedaří, když olomouckým dorostencům nepomohla ani reprezentační pauza a na ledě prvního celku tabulky Zlína si připsali vysokou prohru 11:1. Pro olomoucké hokejisty to tak bylo již čtvrté prohrané utkání v řadě.

12. kolo: VHK Vsetín – HC Olomouc 2:1
    13. kolo: HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 2:9
    14. kolo: PSG Zlín – HC Olomouc 11:1

1. Marek Husták – 16 bodů (4+12)
    2. Josef Podlaha – 16 bodů (3+13)
    3. Dominik Hajšman – 15 bodů (9+6)

Ve čtvrtek nás na olomouckém zimním stadionu čeká dohrávka 15. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu, ve kterém se proti sobě postaví týmy HC Olomouc a HC Vítkovice Steel. Čeká nás tak souboj aktuálně pátého a devátého celku extraligové tabulky. Oba týmy se spolu utkali již v 6. kole, kdy na ledě Vítkovic zvítězili 2:1 po prodloužení olomoučtí hokejisté.

Utkání má naplánovaný start na 17:30 na olomouckém zimním stadionu.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 36. Skopal (Horký), 38. Podlaha, 47. Husták, 51. Horký (TS), 51. Hajšman (Janků), 57. Husták (Mader) – 27. Slíž (Ficek), 37. Šala (Bernát)

HC Vítkovice Ridera: Kardinál (Daňa) – Veřmířovský, Kaláb, Slíž, Kučera, Bijota, Ficek – Bartek, Raška (C), Richtár, Maxner, Baláž, Pastor, Franz, Bernát, Šala, Toman, Vondál.

Rozhodčí: Cik – Doleček, Novotná