Mladá Boleslav – Třinec 5:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Jihlava – Vsetín 5:2 (kon.)
Č. Budějovice – Zlín 5:2 (kon.) | Kladno – Chomutov 2:3 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 5:4 (2:1 po s.n.)
Liberec – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.) | Slavia – Pardubice 1:5 (kon.)
HC Olomouc
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)
HC Kometa Brno
Sobota 30.11.2013, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

Konec zápasu. (14:16:16)

63:47
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hostující ADAM RAŠKA dostal puk před domácí klecí, kde překonal gólmana Kochtu střelou mezi betony. Hosté si z Olomouce odváží dva body za výhru v prodloužení. Asistence: Daniel Kunce.

62:55
    Kometa se dostala na dostřel domácí branky, obrana Kohoutů ale ze všech sil zabránila soupeři jakoukoli šanci.

60:54
    Oba týmy předvádí zpočátku nastavené hry opatrný hokej. Nikdo nechce udělat chybu.

60:01

60:00

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Oba týmy se snaží rozhodnout zápas ještě před skončením základní hrací doby.

56:43
    Domácí tým si bere tři minuty před koncem třetí části oddechový čas.

55:26
    Mezi kruhy přímo na hůl Markla se odrazil kotouč, domácí útočník se jej hned z první snažil umístit do brány soupeře. Klimeš, který se v tu chvíli přemisťoval, ale měl velké štěstí, neboť jej puk zasáhl do výstroje.

53:36
    Jergl se přes kompletní obranu soupeře prokličkoval až k brance soupeře, kterou ještě dokázal obkroužit. Přihrávku na spoluhráče mu už ale hostující defenziva zastavila.

49:56
    Ani jednou mužstvo tentokrát vyloučení olomouckého hráče nevyužilo ke vstřelení branky. Mora je v plném počtu.

47:56
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval Brančík (OLO), který podruhé v této třetině odjíždí na trestnou lavici.

47:19
    Hostující celek srovnává gólový účet zápasu. Do útočného pásma se vnořil ADAM RAŠKA, který přes jednoho obránce poslal puk po zemi. Olomoucký gólman spíše očekával střelu do horní poloviny branky, a kotouč mu tak nešťastně projel pod betony. Asistence: Daniel Kunce.

42:45
    V době, kdy už je domácí tým na ledě v kompletním složení, se dostal Jergl do další slibné příležitosti. Tentokrát jako vítěz ze souboje s olomouckým útočníkem vyšel gólman Klimeš.

42:18
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Pár vteřin před uplynutím trestu domácího Brančíka se tým Kohoutů ujímá vedení. Ve vlastním oslabení využil zaváhání hostující obrany ALEŠ JERGL, který v následném samostatném úniku poslal Klimeše na druhou stranu a zakončil pod horní tyčku. Bez asistence.

40:28
    Stejně jako na začátku druhé části, tak i tu třetí začnou domácí oslabením. Z obranného pásma nešťastně vyhodil puk mimo kluziště Brančík (OLO).

40:01

Ve druhé třetině se hrstka diváků na olomouckém zimním stadionu konečně dočkala branek. Skóre po více jak půl hodině hry otevřela hostující Kometa, domácí ale dokázali o tři minuty později odpovědět. Třetí část startuje v 13:37.

40:00
    GSA

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 36. Markl (Soukal), 43. Jergl – 34. Grünwald (Sedlák), 48. Raška (Kunce), 64. Raška (Kunce)

HC Olomouc: Kochta (Slezák) – Škůrek, Hradil, Kraigher, Brančík, Soukal, Rašner, Nesvadba, Brandýs – Markl, Bauer, Jergl, Kocián, Rajnoch, Konečný, Králík, Ostřanský (C), Vrána, Beták, Zezula, Hánl.
    HC Kometa Brno: Klimeš (Jekel) – Šidák, Cívka, Mytiska, Štancl, Klaus, Sedlák (C), Zbořil, Vlček, Vojáček, Vágner – Kozel, Račický, Raška, Kunce, Kusko, Beneš, Král, Boltvan, Grünwald, Pelikán.

Rozhodčí: Jeřábek – Gebauer, Lederer