Lierse – Standard 0:5 (kon.) | Anderlecht – Cercle Bruggy 2:1 (kon.) | Genk – Leuven 3:0 (kon.)
Kortrijk – Waregem 1:1 (kon.)
KV Kortrijk
1:1 (1:0)
SV Zulte-Waregem
Neděle 01.12.2013, 20:30 • Guldensporenstadion, Kortrijk • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý nedělní večer. V Belgii mají na programu 17. kolo nejvyšší soutěže. V jeho rámci zajíždí na půdu KV Kortrijk tým SV Zulte-Waregem. Utkání bude nesmírně zajímavé, protože oba týmy se drží v popředí ligové tabulky. výkop je stanoven na 20:30.

Waregem začal sezónu dobře, dokázal porazit i Anderlecht Brusel. V současnosti jsou hosté druhém místě tabulky, když získali neuvěřitelných 35 bodů. V této sezoně pouze jedinkrát nezískali body. Jejich brankový poměr je 34:22.

Posledních 5 zápasů
    Waregem – Mechelen 3:1
    Waregem – Waasland-Beveren 2:0
    Mechelen – Waregem 2:2
    Waregem – Gent 3:2
    Waregem – Charleroi 1:1

Nejlepší střelec: Habib Habibou, Thorgan Hazard – 9 branek.

KV Kortrijk
    To domácí jsou na tom hůře. Figurují na 6.místě tabulky, když získali 26 bodů, z toho 16 na domácím hřišti. V sezóně zvítězili v 8 případech, šestkrát odešli poraženi, navíc mají 2 remízy. Svým soupeřům nasázeli 22 branek a pouze o 4 méně obdrželi (18).

Leuven – Kortrijk 1:1
    Cercle Bruggy – Kortrijk 3:1
    Kortrijk – Oostende 2:0
    Genk – Kortrijk 1:0
    Mons – Kortrijk 0:1

Nejlepší střelec: Ivan Santini – 11 branek.

Čtvrtý rozhodčí: Bart Vertenten

KV Kortrijk: Keet – Capon, Heylen, Oussalah, Reynaud, Tomasevic, De Mets, Pavlovic, Coulibaly, De Smet, Santini.
    Náhradníci: Clepkens, Martin, Ulens, Ragolle, Matton, Petrovic, Chevalier, Raman.

SV Zulte-Waregem: Bossut – Colpaert, De Fauw, D'Haene, Duplus, Conte, Kums, Malanda, Skulason, Habibou, Hazard.
    Náhradníci: Bruzzese, Godeau, Verboom, N'Diaye, Caceres, Naessens, Sylla

Rozhodčí: Gumienny – Meers, Bleyen.

1

1
    Hosté začali utkání výkopem a ihned se přesunují před branku Kortrijku.

3
    Byla nařízena penalta pro domácí tým.

4
    K exekuci se postavil Ivan Santini a neproměňuje, jeho pokus netrefil ani branku.

7
    Coulibaly postupoval vpřed, jenže jej zastavil Duplus.

10
    Coulibaly se snažil dostat hlavou na přímý kop Gertjana De Metse, jenže na míč nedosáhl..

13
    První roh utkání bude zahrávat hostující celek, který dnes potřebuje vyhrát, aby se udržel na čele ligové tabulky.

15
    Hazard se objevil v pokutovém území Kortrijku, bohužel z ostrého úhlu minul svůj cíl cíl a zkuste z ostrého úhlu.

17
    Hazard je nejaktivnějším hráčem hostů, ale tentokrát v souboji 1 na 1 selhal a o míč přišel.

19
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    De Mets naznačil střelu, předal míč na volného STIJNA DE SMETA, který neměl problém trefit prázdnu branku.

22
    Hosté převzali iniciativu a snaží se dostat před branku soupeře, který zatím odolává a odkopává dlouhé míče daleko od vlastní branky.

26
    Ani tentokrát se hosté neprosadili střelou ze střední vzdálenosti, Bude se kopat od branky Keeta.

28
    Domácí přešli do rychlého protiútoku, ale jenže ani jejich střelecký pokus nenašel prostor mezi třemi tyčemi branky Waregemu.

29
    De Fauw přichází příliš pozdě do souboje s Ivanem Santinim a vidí žlutou kartu.

30
    Je za námi téměř půlhodina hry a domácí tým vede o jednu branku. Už ve 3. minutě byla nařízena penalta, kterou však domácí Santini neproměnil. V 16. minutě se domácí po předchozím tlaku hostů dostali do šance, kterou De Smet proměnil. Od té doby se hosté snaží s výsledkem něco udělat.

31
    Malanda vyskočil nejvýše na centrovaný míč, ale ten z jeho hlavy končí v náruči Darrena Keeta.

32
    Přechod Waregemu do útoku končí zdviženým praporkem asistenta rozhodčího, hlavní sudí záhy píská ofsajd.

34
    Reynaud zahrával volný přímý kop z velmi dobré pozice. Jeho pokus tečuje zeď na rohový kop.

35
    Stijn De Smet je druhým napomínaným hráčem utkání.

37
    Hosté jsou v této části opravdu důraznější a lepší, jen jejich pokusy nejsou tak úspěšné, tentokrát jedna ze střel byla sražena na rohový kop.

39
    De Fauw zahrál přímý kop, míč se od De Metse odrazil na roh. Jenže hlavní sudí je jiného názoru, takže se bude kopat od branky domácího týmu.

40
    Začala poslední pětiminutovka první půle, hosté prohrávají o jedinou branku, jenže se v předbrankovém prostoru nedokáží poradit.

43
    Hazard si vyšlápl na De Smeta a ostře jej dojel. Hlavní sudí hostujícímu hráči pouze domlouvá, žlutou kartu udělovat nebude.

45
    Nad rámec základní hrací doby určené pro první poločas se bude nastavovat 1 minuta.

Je za námi první poločas, ve kterém domácí ukazují favoritovi utkání, jak jsou produktivní. Hned ve 3. minutě mohlo být s Waregemem zle, jenže Santini netrefil branku. V 19. minutě po krásné kombinaci domácí vedli. To vyburcovalo hosty k větší aktivitě, která však zatím k cíli nevedla. Zůstaňte s námi a uvidíte, jak celé toto drama dopadne. Hosté potřebují vyhrát, aby se vrátili na druhé místo tabulky.

46

46
    Idrissa Sylla nahrazuje Ibrahima Conteho.

46
    Mamoutou N'Diaye zas Olafura Skulasona.

46
    Hosté druhý poločas začali ve velkém tempu a začínají se tlačit před domácí branku.

48
    Zhruba z poloviny Waregem zahrával přímý kop, míč se dostal do vápna a nikým netečován prosvištěl okolo branky Kortrijku.

50
    Pátý roh Waregemu, ale ani po této standardní situaci se brankový poměr nemění.

52
    Idrissa Sylla vystartoval za dlouhým míčem, ale Darren Keet k němu měl blíže a míč odkopl.

55
    hra se přelévá od šestnáctky k šestnáctce, ale ani jeden tým se nedostává k zakončení. I přesto jsou hosté stále aktivnějším týmem.

58
    Romain Reynaud pro dnešní utkání dohrál, jeho místo zaujme na trávníku Thomas Matton.

59
    Druhou žlutou a tedy červenou kartu dostává domácí Stijn De Smet.

60
    Thorgan Hazard druhým napomínaným hráčem hostů.

61
    Malanda vyzkoušet pozornost Keeta, ten zatím stráží svoji branku na výbornou.

63
    Žlutou kartu dostává Coulibaly (KV Kortrijk).

67
    Benito Raman nahrazuje Elimane Coulibalyho.

69
    Ani šestá roh Waregemu ke skórování nevedl, hosté už mají na korekci pouze dvacet minut. Sice hrají proti oslabenému týmu, ale ten se zatím brání dobře.

69
    Poslední střídání na straně hostů. Odešel Frédéric Duplus a přišel Raphaël Caceres

70
    Hazard to zkoušel z dálky, jenže se svým pokusem neuspěl.

73
    Hosté začínají další protiútok na vlastní polovině. Waregem postupuje vpřed pouze rozvážně, nikam se bezhlavě neženou.

74
    Mamoutou N'Diaye se dostal do střelecké příležitosti. Jeho pokus však neměl patřičnou razanci a Keetovi problémy nenadělal.

75
    Kortrijk to zkusil rychlým protiútokem, ale ztroskotal těsně před hostující šestnáctkou, Waregem ihned přesouvá hru před branku domácího týmu.

78
    Po autovém vhazování asi v prostřed hřiště se k míči dostali domácí hráči a jen shodou okolností nezvýšili svůj náskok na dvě branky.

79
    Waregemu nezbývá již mnoho času. Je to sice ještě nějakých 11 minut plus nastavení, jenže pozorná obrana Kortrijku funguje zatím spolehlivě.

80
    Náhradník Raman se protlačil k zakončení, Bossut byl proti a udržel Waregem ve hře.

82
    Hosté se nemohou dostat do svého obvyklého tlaku, domácí tým je po taktické stránce dobře připraven.

84
    Hosté museli začínat několikráte na své polovici, neboť domácí obrana tak daleko odkopla míč po ztrátě Waregemu.

85
    Celkově osmý roh hostujícího týmu. Ten však tuto činnost dnes nezvládá.

87
    Poslední střídání v týmu domácích. Odchází Mustapha Oussalah a přichází Baptiste Martin.

88
    Waregem právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno, konečně se hostům jejich tlak vyplatil. HABIB HABIBOU to zkusil z ostrého úhlu a prostřelil tentokrát nejistého Keeta.

90
    Idrissa Sylla fauloval Heylena a vykoledoval si žlutou kartu.

90
    Byly nastaveny 4 minuty.

90+2
    Střelecký pokus hostujícího týmu končí mimo branku, takže se bude kopat od branky Keeta.

90+3
    Ještě jeden roh hostů, který se jim však vůbec nepovedl.

Je dobojováno! hosté svoji přesilovku dlouho využít nemohli, protože hráči Kortrijku hráli na hranici sebeobětování. Vyrovnání zařídil ranou z ostrého úhlu Habibou až v 88. minutě. Více už hosté nestihli. (22:31:58)