Bordeaux – Ajaccio 4:0 (kon.) | Bastia – Évian TG 2:0 (kon.) | PSG – Lyon 4:0 (kon.)
Paris Saint-Germain
4:0 (2:0)
Olympique Lyon
Neděle 01.12.2013, 21:00 • Parc des Princes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

V první poločase se PSG dvakrát dožadovalo odpískání penalty. Prvně, když ve vápně obránce podkopl Cavaniho. A podruhé, když Ibrahimovič z pravé strany nastřelil ruku padajícího obránce. (22:55:16)

Paris SG mohlo vyhrát větším rozdílem, to kdyby proměnilo více příležitostí. Jedna z nich se naskytla například Ibrahimovičovi, který z pravé strany nejprve trefil obránce a následně ruce gólmana. Šanci měl i Cavani, ale při akrobatickém kousku si spíše vyrazil dech, než aby ohrozil branku soupeře. Většina příležitostí byla k vidění v první půli.

Největší šanci Lyonu měl Lacazette. Útočník hostů se prodral s míčem do vápna soupeře, tam ale trefil pouze břevno poté, co zamotal hlavy hned třem hráčům.

Na pařížském Parků Princů skončilo utkání patnáctého kola francouzské Ligue 1, ve kterém domácí Paris SG pohodlně přehrálo Olympique Lyon v poměru 4:0.

Skóre utkání otevřel Edinson Cavani, dva góly v penalty dal Zlatan Ibrahimovič a poprvé se v této sezoně trefil kapitán Thiago Silva.

90+1
    Paris SG drží míč na polovině soupeře, Olympique Lyon se jen brání.

90
    Nastaveny byly dvě minuty.

89
    O cosi ofenzivního se ještě pokoušeli fotbalisté Lyonu, ale nikterak daleko s míčem nedošli.

88
    V posledních minutách zápasu mají míč v moci hráči PSG, kteří nechtějí soupeře k ničemu pustit.

87
    Po rohovém kopu Lyonu přišel bleskurychlý protiútok Paris SG, který dirigoval Cavani, akce ale ke gólu nevedla, ba ani k zakončení.

86
    Do vápna Lyonu pronikl Ibrahimovič, který doháněl vyslaný míč. Přímo před kopačkami mu jej však uzmul brankář hostů.

83
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Výhru Paříže zpečetil svou druhou dnešní brankou ZLATAN IBRAHIMOVIĆ. Švédský útočník z penaltového puntíku poslal míč doleva dolů, gólman ale padal na opačnou stranu.

82
    Žlutou kartu dostává Samuel Umtiti (Olympique Lyon).

82
    A co víc – Paris SG bude kopat další penaltu. Po rychlé kombinaci se míče ujal Ibrahimoviče, ale fauloval jej Umtiti.

80
    Od zisku tří bodů a bujarých oslav z dnešní výhry dělí Paris SG něco málo přes deset minut. Olympique Lyon se sice snaží, ale marně. PSG brání výborně.

79
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Alassane Pléa.
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Adrien Rabiot.

77
    Bezzubé ofenzivní počínání hostujícího Lyonu má za příčinu časté zisky míče pro Paris SG, který se velmi jednoduše ujímá míče na své polovině. Olympique častokrát chybuje při kombinaci na polovině PSG.

75
    Olympique se konečně mazlí s míčem a kombinuje s ním na polovině soupeře, ale natolik opatrně, že se do hry nedostávají ani beci PSG. Hraje se převážně kolem půlící čáry a v tomto poločase stále nezasahoval gólman PSG Sirigu.

Dario Becci

Branky: 36. Cavani (Lucas), 40. Ibrahimović (pen.), 61. Silva (Lucas), 83. Ibrahimović (pen.)

Karty:   19. Pastore (PSG), 37. Ibrahimović (PSG) – 40. Vercoutre (LYO), 52. Lopes (LYO), 70. Bedimo (LYO), 82. Umtiti (LYO)

Paris Saint-Germain: Sirigu – van der Wiel, Alex, Silva, Maxwell – Cavani, Verratti (79. Rabiot), Motta (46. Matuidi), Pastore, Lucas – Ibrahimović.
    Náhradníci: Douchez – Marquinhos, Digne, Matuidi, Rabiot, Ménez, Lavezzi.

Olympique Lyon: Vercoutre – Koné, Biševac, Umtiti – Lopes, Fofana, Gonalons, Bedimo – Gourcuff (71. Ferri), Lacazette (79. Pléa), Grenier.
    Náhradníci: Gorgelin – Tolisso, Pléa, Ferri, Malbranque, Danic, Mvuemba.

Rozhodčí: A. Gautier – M. Annonier, P. Jeanne