CSKA Moskva – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Team Canada – Rochester 6:3 (kon.)
CSKA Moskva
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 29.12.2013, 15:00 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup

Vítkovice tak ve švýcarském Davosu nedosáhly ani na jedno vítězství a se Spengler Cupem se loučí po čtvrtfinále. Dnes sice vedly už 2:0, když se ve druhé třetině v rychlém časovém sledu za sebou prosadili Stehlík a Svačina, CSKA však ještě do konce druhé třetiny díky gólům Zajnullina se Žarkovem srovnalo, třetí třetina pak poslala zápas do prodloužení a v něm postupovou tajenku rozsekl přesnou střelou Jakov Rylov. CSKA si tak v semifinále zahraje proti domácímu Davosu, Česká republika tak ani podeváté v řadě nenabídne tým pro finálové silvestrovské klání. My samozřejmě budeme i přes vypadnutí Vítkovic u všech utkání a já vás na jejich sledování osobně zvu. Pro dnešek pak děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:24:18)

60:46
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Rusové přeci jen nakonec využívají přesilovou hru. Strapáč si sice lehl do Mišarinovy střely a dokázal ji zblokovat, jenomže pouze k JAKOVU RYLOVOVI, jenž neváhal a prostřelil povyjetého Šindeláře, jenž reagoval na první střelu kapitána CSKA. Asistence: Georgij Mišarin.

60:25
    Stehlík vyhodil po hrazení přes celé kluziště.

60:11
    Minuta do konce přesilové hry CSKA, které sbírá puk za svou brankou.

60:01

Ve třetí třetině jsme se tedy vrátili časem a stejně jako v první periodě jsme gól neviděli. O vítězi tohoto čtvrtfinále tak bude muset rozhodnout pětiminutové prodloužení a pokud ani to nepomůže, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

60:00

59:48
    Vítkovice opět zastavily útok CSKA a Sloboda skvěle vyhodil.

59:38
    Puk znovu v obranném pásmu CSKA.

59:15
    Vítkovice šťastně posunuly puk ke Staňovi.

59:13
    Filppula po buly přihrál rukou, CSKA přichází o výhodu útočného pásma.

59:10
    Staňa si upravil u střídačky výstroj a vrací se do branky.

59:10
    Filppula byl u mantinelu zastaven Peterem Húževkou, který nakonec dostal dvě minuty za držení. Snad se nebude opakovat povedený závěr druhé třetiny z pohledu CSKA.

58:29
    CSKA se samo nepřesnou kombinací vytlačilo z útočného pásma.

58:08
    Roman sice na buly neuspěl, puk však opět putuje do středního pásma.

58:06
    Saprykinova tvrdá rána po překročení modré čáry byla sražena mimo hrací plochu.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:28
    Fjodorov projel po levém křídle a pak tvrdě vystřelil. Šindelář opět skvěle posunul puk do rohu.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 30. Zajnullin (Mišarin, Ljubimov), 40. Žarkov (Prochorkin, Rylov), 61. Rylov (Mišarin) – 25. Stehlík (Burger), 26. Svačina (Huna, Roman)

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – Mišarin, Rylov, Denisov, Jegoršev, Gimajev, Ogurcov – Nemirovski, Filppula, Saprykin – Žarkov, Prochorkin, Frolov – Neprjajev, Ljubimov, F. Fjodorov – Fefelov, Zajnullin
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Málek) – Randegger, Stehlík, Kovář, Sloboda, Bail, Hruška, Dudáš, Pastor – Káňa, Strapáč, Burger – Svačina, Huna, Roman – Húževka, Szturc, Vandas – Valčák, Kucsera, Kolouch

Rozhodčí: Massy (SUI), Patafie (USA) – Kaderli (SUI), Kohler (SUI)