Vladivostok – Čerepovec 4:1 (kon.) | Chabarovsk – Atlant 2:3 (1:2 po s.n.) | Novokuzněck – Petrohrad 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 6:2 (kon.)
Ufa – Lev 1:5 (kon.) | Nižněkamsk – HC Slovan 4:3 (po pr.) | Viťaz – Chanty-Mansijsk 3:4 (2:3 po s.n.)
Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Kazaň – Barys 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Omsk 5:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
4:3 (2:0, 0:3, 1:0 - 1:0)
HC Slovan Bratislava
Úterý 07.01.2014, 14:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Utkání tedy končí vítězstvím Nižněkamsku v prodloužení. Skóre se v průběhu zápasu přelévalo ze strany na stranu, o vítězi rozhodla až chyba v defenzívě v prodloužení. Příjemný zbytek úterý přeje Petr Dejnožka. (16:29:20)

Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Hrubá chyba ve slovenské obraně dala příležitost IVANU POLYGANOVI, který uháněl sám na brankáře. Janus mu chtěl skočit pod nohy, jenže domácí útočník předvedl skvělou forhendovou kličku a poté již v poklidu trefil odkrytou branku Slovanu – 4:3! Bez asistence.

60:23
    Chvíli po začátku prodloužení vypálil od modré čáry Miklík, jeho pokus ale zapadl do výstroje pozorného Daltona.

60:01

Domácím se ve třetí třetině podařilo umazat manko Slovanu a dotáhli zápas alespoň do prodloužení. To začne za několik málo sekund.

60:00

58:38
    Nižněkamsk vyčkává za vlastní brankou s rozehrávkou, v řádné hrací době duel vítěze nepozná.

56:39
    Mílovými kroky se v Nižněkamsku blíží konec řádné hrací doby, oba celky jsou s blížícím se prodloužením zjevně spokojeny.

55:48
    Prudkou přihrávku Michal Vondrka nezachytil před modrou čarou, logicky je odpískáno postavení mimo hru.

55:03
    Hraje se především ve středním pásmu, dlouhé tři minuty se již nepřerušovalo. Už to vypadalo, že se do šance prodere dvougólový Šatan, pozorní obránci ho ale o kotouč obrali.

53:54
    Oba celky si velmi hlídají zadní vrátka, do konce zápasu již zřejmě žádné velké brankové hody neuvidíme.

52:03
    Vzápětí je Nižněkamsku odpískáno postavení mimo hru, domácí se snaží rozhodnout ještě v řádné hrací době.

51:46
    Na druhé straně sebral ze vzduchu Janus nahození Netíka, vhazovat se bude po jeho levici.

50:56
    Libor Hudáček se pěknou individuální akcí dostal až do zakončení, Dalton byl u své levé tyče včas připraven.

50:03
    Domácí hokejisté jsou namlsáni a snaží se strhnout vedení zpět na svoji stranu. Před námi je rozhodně velmi zajímavá desetiminutovka.

48:26
    Už to vypadalo, že se slovenským hráčům podaří oslabení ubránit, chvíli před návratem vyloučeného hráče však přichází srovnání! Přesnou střelou se totiž prezentoval RENAT MAMAŠEV, který rozjásal publikum v Nižněkamsku – 3:3! Bez asistence.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 5. Taratuchin (Belousov), 11. Polyganov (Tolpeko), 49. Mamašev, 62. Polyganov – 22. J. Mikúš (Ölvecký), 30. Šatan (Sigalet), 37. Šatan (Radivojevič)

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sudnicin) – Jarullin, Bělov, Mamašev, Berezin, Kosmačjov, Romanov, Beljakov, Šulakov – Koukal, Milovzorov, Netík – Polygalov, Chochrjakov, Tolpeko – Taraťuchin, Truňjov, Bělousov – Kulikov, J. Alševskij, S. Alševskij
    HC Slovan Bratislava: Kopřiva (11. Janus) – Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Štajnoch, Mojžíš, Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – Bartovič, J. Mikuš, Ölvecký – Šatan, Hudáček, Radivojevič – T. Mikuš, Mráz, Matoušek – Šťastný.

Rozhodčí: Kulakov, Bondar – Fatějev, Palej (všichni Rusko)