Jaroslavl – N.Novgorod 1:4 (kon.) | Čerepovec – Kazaň 1:2 (kon.) | Viťaz – Atlant 1:2 (kon.)
CSKA Moskva – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 6:3 (kon.) | Riga – Novokuzněck 4:3 (po pr.)
HC Slovan – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Lev – Vladivostok 4:1 (kon.)
Dinamo Riga
4:3 (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Metallurg Novokuzněck
Středa 15.01.2014, 18:30 • Arena Riga • KHL

Ode mne je to již pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek středečního večera! (20:48:02)

Nejlepší hráči zápasu

Dinamo Riga – Gunars Skvorcov 2+0
    Metallurg Novokuzněck – Jevgenij Lapenkov 2+0

Domácí získávají další dva body do tabulky Západní konference a upevňují si postavení v elitní osmičce, hosté naopak prohrávají další zápas a pevně se usazují na dně ligové tabulky.

60:18
    Riga právě vstřelila branku!
    Domácí rozehráli pěknou kombinaci, po dlouhém pasu do útočné třetiny si Indrašis pokusil zpracovat puk na levé straně, následně jej ještě dostal na střed, kde byl PAUL SZCZECHURA, jenž zajistil domácím vítězství!

60:01

Šedesát minut hry rozhodnutí o vítězi utkání nepřineslo, uvidíme, zda k tomu dopomůže další pět minut nastavení.

60:00

59:37
    Domácí teď okupují obranné pásmo soupeře, puk do branky ale nedostali.

59:01
    Hosté mohli rozhodnout v samém závěru zápasu, Valujskij se dostal k odraženému puku po zákroku Tellqvista, ten však tygřím skokem zastavuje puk na brankové čáře!

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty, utkání pomalu, ale jistě směřuje do prodloužení.

57:15
    Hosté měli dobrou příležitost, nejprve zprava pálil vedle Maklin, odražený puk od zadního hrazení se dostal na levý kruh k Valujskému, který backhandem trefuje Tellqvista.

56:45
    Pujacs střílí na domácí klec, Ložkin si ale připisuje úspěšný zákrok proti jeho ráně.

56:30
    Garejev zakončoval od pravého mantinelu z ostrého úhlu, Tellqvist vyráží puk svými betony mimo nebezpečí.

55:42
    Domácí se po vyrovnávací brance soupeře snaží o odpověď, jejich pasivita v dosavadním průběhu třetiny ale dostala hosty zpět do zápasu.

54:21
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Aksjoněnko zatáhl puk do třetiny po pravé straně, poslal na střed na Mitrjakova, ten však chytře přenechal puk na JEVGENIJE LAPENKOVA, který střelou z levého kruhu srovnává stav zápasu! Asistence: Alexandr Aksjoněnko.

53:30
    Mantyla vyslal od modré čáry pas před domácí klec, nikomu z jeho spoluhráčů se ale nepodařilo tečovat kotouč až k Tellqvistovi.

52:49
    Valujskij nadvakrát nedostal puk od modré čáry až k Tellqvistovi, domácí hráči vždy srazili jeh střelu mimo.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 10. Skvorcov (Begov), 26. Skvorcov (Ozolinš, Bičevskis), 37. Haščák (Indrašis, Szczechura), 61. Szczechura – 6. Lapenkov, 16. Achmetov (Žafjarov), 55. Lapenkov (Aksjoněnko)

Dinamo Riga: Tellqvist (Sedláček) – Ozolinš, Redlihs, Robinson, Pujacs, Lavinš, Sotnieks – Wilson, Hossa, Upitis – Szczechura, Indrašis, Haščák – Johnson, Bukarts, Pavlovs – Skvorcovs, Begovs, Bičevskis.
    Metallurg Novokuzněck: Ložkin (Sorokin) – Aksjoněnko, Kanarskij, Mantyla, Kapotov, Kuklev, Kamalov, Giroux, Kurepanov – Achmetov, Galimov, Žafjarov – Maklin, Lapenkov, Valujskij – Garejev, Jemelin, Kosourov – Veličkin, Musin, Mitrjakov.

Rozhodčí: Baluška, Naumov – Pavlov, Sazonov

Diváci: 6.160