Jaroslavl – N.Novgorod 1:4 (kon.) | Čerepovec – Kazaň 1:2 (kon.) | Viťaz – Atlant 1:2 (kon.)
CSKA Moskva – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 6:3 (kon.) | Riga – Novokuzněck 4:3 (po pr.)
HC Slovan – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Lev – Vladivostok 4:1 (kon.)
Dinamo Riga
4:3 (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Metallurg Novokuzněck
Středa 15.01.2014, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Příjemný podvečer při sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se střetnou týmy Dinamo Riga a Metallurg Novokuzněck.

METALLURG NOVOKUZNĚCK

Hostujícímu týmu se v letošní sezoně vůbec nedaří, se ziskem 36 bodů ze 44 zápasů se krčí na samém dně tabulky Východní konference a rovněž celé ligy. Forma hráčů z města na Sibiři navíc není bůhvíjaká, z posledních pěti zápasů hosté hned čtyřikrát prohráli, v tom posledním však získali cenný bod za remízu na ledě Lva Praha.

DINAMO RIGA

Domácí tým je na tom v dosavadním průběhu soutěže o mnoho lépe než jeho dnešní sok, když s 75 body okupuje pátou příčku na Západě s minimální ztrátou na třetí Lev Praha. Hokejisté z lotyšského hlavního města si v poslední době připisují střídavé úspěchy, Rize se však daří vcelku pravidelně bodovat a i proto se letos mohou domácí fanoušci s velkou pravděpodobností opět těšit na boje o Gagarinův pohár.

Vzájemné zápasy

Oba dnešní soupeři se dnes utkávají podruhé v sezoně, první vzájemný duel hraný začátkem října na ledě Novokuzněcku vyhráli hráči Dinama v poměru 2:0.

3.10.2013 Novokuzněck – Dinamo Riga 0:2

Češi a Slováci v akci

Na domácí soupisce nalezneme českého brankáře Jakuba Sedláčka a slovenské útočníky Marcela Haščáka a Marcela Hossu.

Dinamo Riga: Tellqvist (Sedláček) – Ozolinš, Redlihs, Robinson, Pujacs, Lavinš, Sotnieks – Wilson, Hossa, Upitis – Szczechura, Indrašis, Haščák – Johnson, Bukarts, Pavlovs – Skvorcovs, Begovs, Bičevskis.

Metallurg Novokuzněck: Ložkin (Sorokin) – Aksjoněnko, Kanarskij, Mantyla, Kapotov, Kuklev, Kamalov, Giroux, Kurepanov – Achmetov, Galimov, Žafjarov – Maklin, Lapenkov, Valujskij – Garejev, Jemelin, Kosourov – Veličkin, Musin, Mitrjakov.

Rozhodčí: Baluška, Naumov – Pavlov, Sazonov.

Domácí hráči už nastupují na ledovou plochu za aplausu diváků.

Obě družstva jsou již nastoupena na modrých čarách a nyní postupně vzdají hold ruské a posléze i lotyšské hymně.

00:01

00:12
    Wilson vypálil švihem z pravého kruhu, Ložkin si připisuje první zásah.

00:36
    Domácí začali aktivně, z jejich dalšího útoku ale žádná střelecká příležitost nevzešla.

00:45
    Hosty zastavil v útočení hvizd čárového sudího – offside.

01:30
    Aksjoněnko pálil v tísni od modré čáry, Tellqvist vyrazil kotouč do rohu hřiště.

02:00
    Domácí hokejisté zakládají další útočnou akci od vlastní branky.

02:50
    Přečíslení dvou proti jednomu měli k dispozici hráči Rigy, Skvorcov ale dlouho váhal s přihrávkou, až celá akce vyšuměla do ztracena.

03:45
    Závar u domácí branky, Achmetov poslal puk před branku, Galimov to měl ale na dlouhou hůl a tak kotouč poslal jen vedle domácí klece.

04:21
    Juris Upitis (RIG) vyloučen na dvě minuty, když odpyká trest pro domácí lavičku za příliš mnoho hráčů na ledě, první přesilová hra v zápase putuje na stranu Metallurgu.

04:30
    Domácím se hned po buly daří vyhodit kotouč z pásma až před Ložkina.

04:51
    A ani napodruhé neudrželi hosté kotouč v útočné třetině dlouho, puk je opět gólmana hostů.

05:26
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Od modré pálil Kamalov, Tellqvist puk pouze vyrazil před sebe, Maklin se k dorážce před brankou nedostal, zleva ale trefil volný kotouč JEVGENIJ LAPENKOV a posílá Metallurg do vedení! Bez asistence.

06:45
    Hosté ožili po vstřelené brance, o další zakončení se pokusil z otočky po vyjetí zpoza branky Mitrjakov, Tellqvist se ale překvapit nenechal.

07:25
    Hokejisté Novokuzněcku se opět tlačili do zakončení, sudí však již přerušili hru a tak střela od modré čáry už byla zbytečná. Následuje krátká reklamní pauza.

07:55
    Metallurg se dál tlačí do zakončení a když už se k němu nedostane, důrazným napadáním hodně znepříjemňuje rozehru domácích.

08:30
    Valujskij se dostal k odraženému puku mezi kruhy, jeho ránu ale srazila domácí obrana mimo mantinely.

09:14
    Riga právě vstřelila branku!
    Begov zachytil chybnou rozehrávku hostí v útočné třetině, sám proti Ložkinovi sice neuspěl, puk do branky přes ležícího gólmana hostů ale přeci jen dostal dorážející GUNARS SKVORCOV! Asistence: Rustam Begov.

10:00
    Ozolinš nahazoval puk od modré čáry směrem k Ložkinovi, hosté srazili jeho pokus vedle své branky.

10:45
    Stejně jako hosté po úvodní brance, i domácí teď po vstřeleném gólu přidali na tempu, Novokuzněck ale zatím dobře brání vlastní modrou čáru.

11:20
    Bukarts se pokoušel o zakončení z pravé strany, Ložkin v pohodě vyrazil jeho střelu.

11:50
    Teď se ale hráčům lotyšského klubu nepovedlo založení útoku a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před jejich klec.

12:30
    Garejev střílel od modré čáry, Tellqvist odrazil puk do rohu kluziště.

13:00
    Jeden z domácích hráčů se pokusil po objetí zasunout puk k levé tyči Ložkinovy svatyně, hostující brankář si ale situaci dobře pohlídal.

14:00
    Kurepanov se dostal k puku v útočné třetině, z pravé strany si vybruslil až mezi kruhy a tvrdě vypálil na Tellqvista, ten odráží puk svými betony mimo.

14:30
    Metallurg poněkud překvapivě drží s domácími hráči krok a rozhodně není horším týmem.

15:00
    Velkou šanci spálil Galimov, kterého do šance vyslal Kamalov, hostující forvard ale trestuhodně minul již odkrytou domácí klec!

15:20
    Hosté ale pokračovali v tlaku, z čehož vzešla druhá branka v domácí síti poté, co RAFAEL ACHMETOV dostal přesný pas před branku a poslal puk za Tellqvista! Asistence: Damir Žafjarov.

16:30
    Domácí jsou v útlumu a u puku jsou častěji hostující hráči, ti s jeho rozehráním z vlastní třetiny nikterak nespěchají.

17:00
    Wilson nahazuje puk na hostující branku od levého mantinelu, Ložkin raději chytá puk do své rukavice a přerušuje hru.

17:43
    Veličkin zakončil švihem z pravého kruhu, Tellqvist tlumí puk na své hrudi po jeho ráně.

17:53
    Hosté budou hrát přesilovou hru poté, co je vyloučen Paul Szczechura (RIG) za hrubost.

18:01
    Domácím se ale po vhazování daří získat kotouč a rychle ho posílají na druhý konec hřiště.

18:20
    Podruhé se hosté pokoušeli zavézt kotouč do pásma a podruhé ho domácí hráči vyhazují až k Ložkinovi.

18:50
    Riga se v oslabení zatím s přehledem brání a nepouští svého soupeře za útočnou modrou čáru.

19:00
    Jedna minuty zbývá do konce první třetiny.

19:25
    Ložkin kontroluje kotouč, který k jeho brance vyhodili domácí hokejisté.

19:53
    Domácí v plném počtu, hosté se nedostali k jediné střele na branku.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je za námi, ale krom tří branek nic skvostného nepřinesla. Zda se situace zlepší již ve druhé periodě, sledujte v 19:18, kdy začíná.

20:01

20:30
    Ozolinš se pokusil přihrát zpoza branky před hostující klec, Wilson ale kotouč netrefil ideálně.

21:40
    Haščák byl s pukem vytlačen z pásma, u puku jsou hosté..

21:50
    ..Garejev vypálil z levé strany, Tellqvist vyráží.

21:58
    Další početní výhoda pro hosty, Marcel Haščák (RIG) vyloučen za držení protihráče.

22:05
    Domácí hráči tradičně po prvním buly v oslabení vyhazují kotouč ven z pásma.

22:55
    Hosté dlouho obléhali branku Dinama, dostali se ale pouze k jediné střele zpoza kruhů, kterou vyrazil pozorný Tellqvist.

23:05
    Další zásah domácího gólmana přichází po backhandovém zakončení jednoho z hostujících útočníků, který zakončil individuální akci.

23:50
    Hosté se pokusili založit akci nahozením kotouče do pásma, domácí si ale situaci v pohodě pohlídali a rychle posílají touš ven ze třetiny.

23:58

24:45
    Domácí přidali na aktivitě, hosté pouze vyhazují.

24:55
    Z pravého kruhu se dostal do zakončení Johnson, z dobré pozice ale minul hostující branku.

25:20
    Ložkin drží kotouč pod svými chrániči po další šanci lotyšského celku, nic na tom nezměnil ani důrazný Johnson v brankovišti hostů.

25:58
    Již poněkolikáté dnes zavezl Ozolinš puk za branku a zadovkou poslal puk před brankoviště hostů, kam si tentokrát najel GUNARS SKVORCOV, jenž vypálil švihem na Ložkina a trochu překvapivě se puk zastavil až v síti hostující svatyně! Asistence: Sandis Ozolinš, Maris Bičevskis.

26:50
    Haščák zakončil svou akci střelou přes obránce, jeho pokus letící přes obránce hostů vyráží Ložkin betony mimo tři tyče své branky.

28:00
    Hosté obléhali pásmo Rigy, do zakončení se ale hráčům Novokuzněcku nepovedlo dostat.

28:21
    Alexej Kosourov (NOV) vyloučen na dvě minuty, domácí mají možnost první přesilové hry.

28:34
    Ložkin chytá do lapačky lehké nahození domácího týmu, vhazovat se bude před brankou Metallurgu.

28:58
    Velká šance domácích na obrat v zápase, Wilsin ale puk za hostujícího brankáře neprotlačil, i když pálil zcela sám z prostoru mezi kruhy!

28:58
    Síly na ledě se vyrovnají, vyloučen je právě Kyle Wilson (RIG) za sekání.

29:34
    Achmetov se šikovně s pukem prosmýkl až před Tellqvista, při pokusu o zakončení mu ale kotouč přeskočil hokejku.

30:05
    Hosté jsou při hře ve čtyřech lepším týmem, ale větší šanci si zatím nedokázali vypracovat.

30:21

30:28
    Metallurg dlouho v plném počtu nehrál, vyloučen je Damir Žafjarov (NOV), jenž odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

30:58

31:30
    Wilson byl volný na pravém kruhu, viděl však ještě nalevo Sotniekse, který však z přihrávky prvně jmenovaného skórovat nedokázal.

32:10
    Haščák pálil z pozice mezi kruhy, puk však minul branku Ložkina.

32:28

32:50
    Ložkin sbírá nahozený kotouč z levé strany z hole kapitána Ozolinše.

Dnešní utkání sleduje 6.160 diváků.

33:00
    Sotnieks si to s pukem na holi namířil po pravé straně až před Ložkina, ten však vyráží jeho pokus mířící mezi nohy.

33:42
    Upitis se pokusil prosadit z levého kruhu, jeho tvrdá rána ale zcela míjí prostor Ložkinovy branky.

34:20
    Domácí jsou v tuto chvíli lepší, Ložkin si připisuje další zákrok na své konto, když zastavuje puk svými betony.

34:50
    Zachytá si ale i Tellqvist na druhém konci hřiště, když chytá střelu Kurepanova z mezikruží.

35:27
    Sotnieks je hodně aktivní v průběhu druhé třetiny, opět si to namířil zprava až před Ložkina, ale opět je úspěšnější hostující gólman v jejich minisouboji.

35:52
    Tlak domácích ale ústí ve vyloučení Michaila Kukleva (NOV), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

36:00
    Hosté brzy po buly ve vlastním pásmu vyhazují kotouč daleko od Ložkina.

36:30
    Domácí v přesilové hře otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch! MARCEL HAŠČÁK obdržel přesný pas na hůl v prostoru před brankou a perfektním blafákem posílá puk do hostující branky! Asistence: Miks Indrašis, Paul Szczechura.

36:59
    Tellqvist chytá touš do své rukavice po ráně Kanarského, hra je přerušena a následuje buly po pravici domácího brankáře.

37:45
    Domácí mohli přidat další branku poté, co Ložkin vyjel proti Pavlovovi, aby mu zneškodnil příležitost, domácí hráč se ale k puku přeci jen dostal a trefuje levou tyč branky hostů!

39:00
    Šedesát vteřin dělí oba týmy od konce druhé třetiny.

39:15
    Achmetov pálí zpoza mezikruží na Tellqvista, ten tlumí puk na své hrudi.

39:53
    Vyloučení v závěru třetiny, Marcel Haščák (RIG) je potrestán menším trestem.

40:00

Domácí byli ve druhé třetině lepším týmem a zaslouženě dvěma góly otočili stav zápasu ve svůj prospěch.

Další třetina začne přibližně v 20:13.

40:01

40:01
    Hosté začínají třetí třetinu v početní převaze..

41:10
    Metallurg dlouho drží puk před Tellqvistem, ten ale nemusí zasahovat.

41:25
    Domácím se daří vyhodit kotouč ven z pásma.

41:53

42:12
    Hosté drží puk na svých holích, zakončit se jim ale nedaří.

42:57
    A opět zakládají hosté akci až zpoza vlastní klece..

43:15
    ..domácí je ale nepustili do pásma a sami se snaží útočit.

43:45
    Tak teď měli hráči Dinama několik slibných příležitostí před brankou soupeře, puk za záda Ložkina se jim ale propasírovat nepodařilo.

44:40
    Jinak se toho ale na začátku třetí třetiny v Riga Areně příliš zajímavého neděje, hosté se nedokáží prosadit a domácí tak stále vedou o jeden gól.

45:30
    Domácí hráči teď znepříjemňují dobrým napadáním rozehrávku Metallurgu.

45:45
    Hosty v další snaze o přejití modré čáry zastavuje odpískaný offside.

46:00
    Ložkin chtěl pomoci svým spoluhráčům s rozehráním puku za brankou, málem z toho ale byla šance pro Dinamo.

46:30
    Tak závěrečná perioda opravdu mnoho zajímavého nepřináší, hraje se převážně ve středním pásmu a když už se některý z týmů dostane za modrou, soupeř mu dovolí kombinovat s pukem pouze v rohu či u mantinelů.

47:15
    Krátká reklamní pauza na chvíli přeruší hru. Sličné "zametačky" ledu jsou asi to největší vzrušení, které diváci v Rize během sedmi minut třetí třetiny viděli.

48:05
    Z levého kruhu se pokusil o zakončení Wilson, hosté mu ale v poslední chvíli stačili zablokovat hůl.

49:05
    Novokuzněck započne snahu o kombinační akci zpoza vlastní klece..

49:25
    ..tu však rychle zhatili domácí hráči, kteří mají možnost zaútočit.

49:45
    Do šance se dostával jeden z domácích hokejistů, jeho pokus z mezikruží je ale dražen mimo hostující klec.

50:05
    Kurepanov zakončoval z prostoru levého kruhu pro vhazování, Tellqvist chytá jeho ránu do své výstroje.

50:25
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry, icing se však nepíská a hraje se dál bez přerušení.

51:00
    Čas hraje proti hostům v tuto chvíli, už jen devět minut zbývá do konce třetí periody a stav je stále o něco příznivější pro domácí Dinamo.

51:30
    Domácí si situaci navíc nijak nekomplikují, při sebemenším náznaku šance Metallurgu posílají puk šikovně obloučkem do středního pásma.

52:10
    A znovu odražený útok hostí a kotouč ve středním pásmu.

52:25
    Bukarts se dostal ke kotouči a střelou z mezikruží prověřil Ložkinovu pozornost.

52:49
    Valujskij nadvakrát nedostal puk od modré čáry až k Tellqvistovi, domácí hráči vždy srazili jeh střelu mimo.

53:30
    Mantyla vyslal od modré čáry pas před domácí klec, nikomu z jeho spoluhráčů se ale nepodařilo tečovat kotouč až k Tellqvistovi.

54:21
    Aksjoněnko zatáhl puk do třetiny po pravé straně, poslal na střed na Mitrjakova, ten však chytře přenechal puk na JEVGENIJE LAPENKOVA, který střelou z levého kruhu srovnává stav zápasu! Asistence: Alexandr Aksjoněnko.

55:42
    Domácí se po vyrovnávací brance soupeře snaží o odpověď, jejich pasivita v dosavadním průběhu třetiny ale dostala hosty zpět do zápasu.

56:30
    Garejev zakončoval od pravého mantinelu z ostrého úhlu, Tellqvist vyráží puk svými betony mimo nebezpečí.

56:45
    Pujacs střílí na domácí klec, Ložkin si ale připisuje úspěšný zákrok proti jeho ráně.

57:15
    Hosté měli dobrou příležitost, nejprve zprava pálil vedle Maklin, odražený puk od zadního hrazení se dostal na levý kruh k Valujskému, který backhandem trefuje Tellqvista.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty, utkání pomalu, ale jistě směřuje do prodloužení.

59:01
    Hosté mohli rozhodnout v samém závěru zápasu, Valujskij se dostal k odraženému puku po zákroku Tellqvista, ten však tygřím skokem zastavuje puk na brankové čáře!

59:37
    Domácí teď okupují obranné pásmo soupeře, puk do branky ale nedostali.

60:00

Šedesát minut hry rozhodnutí o vítězi utkání nepřineslo, uvidíme, zda k tomu dopomůže další pět minut nastavení.

60:01

60:18
    Domácí rozehráli pěknou kombinaci, po dlouhém pasu do útočné třetiny si Indrašis pokusil zpracovat puk na levé straně, následně jej ještě dostal na střed, kde byl PAUL SZCZECHURA, jenž zajistil domácím vítězství!

Domácí získávají další dva body do tabulky Západní konference a upevňují si postavení v elitní osmičce, hosté naopak prohrávají další zápas a pevně se usazují na dně ligové tabulky.

Nejlepší hráči zápasu

Dinamo Riga – Gunars Skvorcov 2+0
    Metallurg Novokuzněck – Jevgenij Lapenkov 2+0

Ode mne je to již pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek středečního večera! (20:48:02)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 10. Skvorcov (Begov), 26. Skvorcov (Ozolinš, Bičevskis), 37. Haščák (Indrašis, Szczechura), 61. Szczechura – 6. Lapenkov, 16. Achmetov (Žafjarov), 55. Lapenkov (Aksjoněnko)

Rozhodčí: Baluška, Naumov – Pavlov, Sazonov

Diváci: 6.160