Mladá Boleslav – Slavia 1:2 (2:3 po s.n.) | Olomouc – Chomutov 2:5 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 2:1 (kon.)
Č. Budějovice – HC Plzeň 2:1 (kon.) | Vsetín – Pardubice 7:3 (kon.) | Jihlava – Kladno 4:2 (kon.)

Slavia právě vstřelila branku!

Rozhodující nájezd po neuvěřitelně dlouhé sérii nakonec střílí MARTIN PATZELT. Právě on má na svém dresu třináctku, která dnes hostím přinesla štěstí.

Za Slávii pojede Patzelt.

Novák si pohlídal boleslavského Volfa, vyšachoval ho ze střeleckého úhlu.

Andres se ani nedostal ke střele, neúspěšný nájezd.

Novák na poslední chvíli nastavil na brankovou čáru hokejku a boleslavský šikula ho nepřekonal.

Ďurač za Boleslav.

Ale ani ten se proti domácímu gólmanovi neprosazuje.

Hlinka pojede za Slávii.

Boleslavskému Kotalovi sjel puk z hokejky a nedává.

Patzelt viděl skulinu mezi betony, ale Tomšů je sklapl včas.

Za Boleslav jede Kurka, který nedává, Novák jeho střelu vykryl betonem.

Török zvolil střelu do betonů, ale Tomčů kryje.

Ale tentokrát domácí kapitán není úspěšný.

Do třetice... Berdnad.

Hostující Patzelt opět proměňuje, série tedy pokračuje dál.

Bernad opět úspěšný, propálil Nováka mezi nohy.

Opět pojede Bernad.

Paráda! Kuchta přehodil Novákovy betony a série pokračuje!

Za Boleslav jede Kuchta.

Andres nedává.

Parádně vymíchal Nováka a dává!

Kapitán Bernad musí dát.

Török proměňuje, Tomšů prošla střela mezi betony.

Za Boleslav se rozjíždí Marek, nezamířil přesně – nedává.

Rozjel se hodně váhavě a skoro už se zdálo, že ani nezakončí, ale poslal puk k tyči a odrazil se od betonů do branky.

První pojedou hosté, konkrétně Patzelt.

Samostatné nájezdy začínají.

Na řadě jsou tedy, stejně jako včera proti Spartě, samostatné nájezdy. Vypadá to, že do branky domácích se postaví brankář Tomšů, v bráně Slávie asi ke změně nedojde.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Poslední rána z hole Bernada sice mířila do levého horního růžku Nováky branky, gól z toho ale není, na poslední chvíli ji někdo z hráčů tečoval a střela tak změnila směr.

64:54
    Poslední vhazování před Novákem.

64:34
    Tak zápas nám pomalu ale jistě směřuje do nájezdů, ani jeden z celků už se za ničím nežene.

64:00
    Novák vytáhl proti Hesově střele parádní zákrok lapačkou.

63:02
    Hodně ubojovaný výkon předvádějí oba celky, bitva se vede o střední pásmo.

61:37
    Hodně zmatků před slávistickou brankou. Domácí Bernad nezachytil puk a toho se zmocnili hosté. Následně je odpískán offsajd, přechod do pásma nebyl ze strany Slávie zrovna ideální.

60:52
    Opět Kurka, tentokráte od modré, puk prosvištěl jen těsně kolem pravé tyčky hostující branky.

60:20
    Kurka v dorážce netrefuje růžek Novákovy brány.

60:01

Následuje pětiminutové prodloužení. V něm se ještě minutu a 34 vteřin bude pokračovat ve čtyřech hráčích na straně domácích a ve třech na straně hostí.

60:00

59:55
    Kurkova střela orazítkovala hrazení za Novákovou bránou.

59:39
    Markova rána skončila v ochranné síti, někdo z hostí ji tečoval a vyrazil nad ochranné plexi.

59:34
    Oddechový čas skončil a vhazovat se bude po levici brankáře Nováka.

Oddechový čas pro domácí.

59:34
    Vyloučen hostující Marek Novák – 2 minuty, držení.

59:27
    Vypadá to, že oba týmy hrají na jistotu prodloužení.

58:33
    Slávia vyhrála buly a po pár vteřinách se opět přerušuje, Pechek vyklepává puk z lapačky.

58:14
    Kuchta s Andresem měli cestou od Pechkovy branky hodně věcí k vyříkávání. Na jejich dohady ale přihlížel jeden z rozhodčích.

57:47
    Kdyby se v hokeji mohlo hlavičkovat, jako ve fotbale, tak by měl boleslavský Kotala na helmě vítězný gól :)

57:03
    Pechek teď létal od tyčky k tyčce, hosté jsou po vyrovnání hodně na koni.

56:14
    K Saňovi se odrazil kotouč a ten bez přemýšlení vypálil. Pechek si musel zkontrolovat, zda mu puk nepropadl, nebyl si zákrokem 100% jistý.

55:22

Klasika – nedáš dostaneš! Slávia se z protiútoku ihned prosazuje. Andres s Törökem dostali puk do pásma a první jmenovaný těsně před brankou přihrál na hůl FILIPU JEČNÉMU, který napodruhé dorazil puk za záda domácího gólmana. Asistence: Tomáš Andres, Tomáš Török.

55:13
    Kurka sám před bránou neproměňuje!

54:30
    A máme tu i první pošťuchování, po akci hostí. Dalo se to čekat, dalo by se říct, že je to zápas o tom, komu dřív povolí nervy.

53:58
    Pechek raději přikryl puk, ačkoli akce hostí nevypadala moc nebezpečně.

52:57

52:55
    Tak teď měli domácí velkou kliku. Ve vlastní přesilovce se musejí bránit útoku hostí. Török zahrozil z těsné blízkosti, Pechek sklapl betony včas.

52:37
    Pechek se teď nebojácně postavil proti střele Ječného.

51:55
    Do konce přesilovky zbývá minuta a hosté se osvobozují vyhozením kotouče.

51:29
    Sonnek ostře vypálil od modré, Novák proti jeho střele vytáhl parádní zákrok lapačkou.

51:12
    Kuchta s Markem Novákem se teď nepříjemně srazili u mantinelu v útočném pásmu, oba už jsou ale na nohou a hraje se dál.

50:57
    Vyloučen hostující Bureš – 2 minuty, podražení.

49:44
    Jedlička si na Pechka kličkováním nepřišel, domácí gólman jej vytěsnil mimo brankoviště.

48:32
    Opět Sonnek, tentokráte s Volfem. Sonnkovi ale přihrávka před brankou nesedla, vůbec ji netrefil.

48:06
    Sonnek dostal před brankou pěknou přihrávku, puk si ale nezpracoval ideálně a jeho střela tak padla mimo.

47:12
    Bernad na modré vykličkoval soupeře, aby se ho zbavil, pak se ale do další kličky zamotal, takže před branku už přihrát nestihl.

46:10
    Boleslavi se přesilovka příliš nezdařila, Novákovu bránu sice obléhala, ale těch střel bylo málo.

45:59

45:01
    Kurkova stela od modré sražená hráčem Slávie nedoletěla původně mířeným směrem.

43:56
    Andres si u mantinelu počítal příliš vehementně a jde si posedět na 2 minuty za nedovolené bránění.

42:54
    Pechek si musel proti Navrátilově střele povyskočit, aby jí vytěsnil nad.

42:17
    Bureš zatrhl Sonnkovi přístup do pásma Slávie, když mu čistě zatarasil modrou čáru.

40:49
    Marek Novák se procpal až před bránu, Pechek mu vyrazil puk, Novák ale nestačil zareagoval včas a napálil to do mantinelu, chvíli se z otřesu musel vzpamatovat, bude ale v pořádku.

40:11
    Chvátal chvátal za pukem a Novák jej před ním raději schoval pod lapačku.

40:01

Ve druhé třetině se skóre neměnilo, na světelné tabuli tedy stále svítí stav 1:0 z první třetiny. Domácí za něj mohou být rádi, jelikož Slávia nahodila motory a nepouštěla domácí celek do výraznějších výpadů, tak jako tomu bylo v úvodní třetině.
    Slávističtí střelci ale z dvanácti pokusů pokaždé ztroskotali na vynikajícím Pechkovi.
    Třetí dějství tady v Mladé Boleslavi začne přibližně v 13:01.

40:00

39:58
    Tak ještě poslední akce domácích v této třetině. Kuchta s Podsedníčkem doráželi před Novákem, gól z toho ale není.

39:55
    Tak ještě poslední vhazování před brankou hostí.

39:30
    Hlinka předvedl před Pechkem slalom, ten se ale nenechal vyšachovat a puk vytěsnil.

38:54
    Boleslav z protiakce hrozí, do útoku se hnal Pätoprstý, kterému ale nesedla ideálně přihrávka.

37:57
    Slávia je v laufu a domácí létají po ledě jako hadry na holi.

37:43
    Brzák tváří v tvář nepropálil překvapeného Pechka.

36:54
    Andres pálil z těsné blízkosti, ale ani jemu se vyrovnat nepodařilo.

36:20

35:55
    Za Pechkem zazvonila tyčka!

35:25
    Slávistický kapitán měl na holi vyrovnání, ale neprošťouchl Pechkovi puk do branky.

34:22
    Sonnek (MBL) – vyloučen na 2 minuty za zdržování hry, vyhození kotouče na slávistickou střídačku.

33:32
    Marek zůstal za brankou, vypadl mu nůž z brusle. Uvidíme, jestli bude tato opora Boleslavi schopna nastoupit, zda tato závada půjde rychle opravit.

33:24
    Po dlouhé době se do útoku také dostávají domácí.

32:04
    Pechek raději nahození od Ječného schoval, vhazuje se po jeho pravici.

31:22
    Hlavu mám neustále nasměrovanou na domácí branku, kde už se hosté asi přes dvě minuty snaží skórovat, ale buď jim v tom brání domácí gólman, nebo připravená obrana.

30:25

30:16
    Hosté tlačí, ale zřejmě nevyužijí ani tuto přesilovku.

29:15
    Slávia dostala Pechka mimo bránu, o vše se ale postarala domácí obrana, která zabránila nejhoršímu.

28:55
    Hochel pálil od modré, domácí gólman schoval puk ve výstroji.

28:37
    Navrátil číhající u tyče dostal slibnou přihrávku, ale neprostrčil puk za brankovou čáru.

28:19
    Podsedníček (MBL) – 2 minuty, hákování.

27:26
    Marek se obtočil kolem brankářské klece a zkoušel zakončit k tyči, Novák byl připraven a vykryl prostor u pravé tyče.

26:43
    Marek Novák (SLA) zůstal v pravém kruhu sám a Pechek jeho pokus vytěsnil ramenem.

26:05
    Navrátil vypálil, avšak nepřesná střela proskákala kolem Pechkovy pravé tyčky.

25:50
    Teď čarují hosté a Pechek musel proti střele Ječného vykopnout beton.

25:03
    Kurka v ideální pozici na modré pálil, do střely mu však padla slávistická hokejka a puk změnil směr nad brankovou kontrukci.

24:18
    Slávia se brání tlaku Boleslavi vyhozením, jinak má ale s odrážením náporu celkem problémy.

22:58
    Parádní zákrok Nováka proti náporu Boleslavi.

22:45

22:23
    Hochelova dělovka od modré Pechka hodně potrápila, z náručí ji ale nepustil.

21:37
    Trocha zmatku před boleslavskou bránou, Dorážka Töröka ale přes brankovou čáru nepřešla.

21:05
    Podsedníček si Saňovi lehl do střely, Pechek nemusel zasahovat.

20:43
    Boleslavský Marek je potrestán 2 minutami za sekání.

20:36
    Kuchta posla z kruhu jen lehčí plachtící střelu, Novák vytěsnil.

20:01

Máme za sebou první, velmi svižnou, třetinu. Více ze hry měl domácí tým, který vede prozatím o jedinou branku, což proti takovému soupeři, jakým Slávia jistě je, nemusí ještě znamenat vůbec nic.
    Hra obou týmů je hodně útočná, přihlížející diváci se rozhodně nemusejí nudit.
    Necháme se ještě překvapit, jakou strategii pro další část připraví trenéři obou týmů.
    Druhá třetina začne přibližně v 12:14.

20:00

19:22
    Parádní akce domácích v závěru třetiny. Opět Marek s Borovcem ve slibné akci 2 na 1. Druhý jmenovaný ale nezakončil ideálně, když se mu nepodaiřilo zvednout puk nad Novákovy betony.

18:46
    Marek sebral na modré puk hostům a ihned s ním uháněl na bránu, trefil Nováka do masky. Zdá se, že je hostující gólman v pořádku a hra bude pokračovat dál.

18:15
    Na druhé straně pálil Šťáva, ani on to ale s přesností příliš nepřeháněl.

17:14
    Ani hosté tedy nevyužili početní výhody a není divu, Boleslav dobře bránila, hosté se prakticky vůbec nedostali ke střele.

17:08

16:26
    První slávistická střela z hole Patzelta prošla kolem pravé tyče.

15:34
    Hostům se nedaří usadit se v pásmu, puk je opět za Novákem.

15:15
    Boleslav hned vyhazuje.

15:08
    Vyloučen mladoboleslavský Zajíc – 2 minuty, hra vysokou holí.

14:59
    Saňa pálil od modré, Pechek jen vyrazil a puk má Boleslav.

13:34
    Hosté zahnali Boleslav do vlastního pásma, ale Volf se Sonnkem bleskově zareagovali a hnali se do útoku. Novák po lehčí střele schoval puk a vhazuje se tedy před ním.

12:44
    Berdnad ihned po úvodním buly vystřelil, Novák ale zasahovat nemusel, střela nemířila mezi tři tyče.

12:26
    Boleslav se snaží zaútočit, ale nemůže se dostat z pásma.

11:11
    Teď měla Boleslav štěstí, před dalším slávistickým útočníkem byla opět prázdná brána, ale skóre se nemění.

10:40
    Filip Ječný měl před sebou prázdnou bránu, Pechek byl mimo brankové tyče, ale nedal.

10:04
    Boleslavi se nepodařilo využít početní výhody, ačkoli střel měli hodně Novák byl připravený a rychlý.

09:53

09:51
    Střelu Součka Novák schoval ve výstroji.

09:38
    Boleslav hraje v plném počtu a pokračuje klasická přesilovka.

09:22
    15 vteřin ještě zbývá do vypršení trestu prvního hříšníka.

09:16
    Slávističní obránci dělají dobře svou práci a vyráží kotouče pryč od Nováka.

08:40
    Slávii se podařilo na chvíli vyhodit a Boleslav musí začínat znovu.

08:09
    Ďurač je jako jediný těsně před brankářem a má jasný úkol, dorážet puky za brankáře Nováka.

07:56
    Török (SLA) vyloučen na 2 minuty za sekání. Hra tedy pokračuje ve čtyřech hráčích na straně Mladé Boleslavi, Slávie se bude bránit ve třech.

07:37
    Vyloučení na obou stranách. Tomek (SLA) vyloučen za sekání, Bernad (MBL) vyloučen za nafilmovaný pád.

07:25
    Růžička jen orazítkoval plexisklo za Pechkem.

06:43
    Slávia si to ale nenechá líbit a nebezpečně dotírá před Pechkem. Rozhodčí museli krotit vášně hostí.

05:01
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

A Boleslav se poprvé prosazuje v tomto utkání. Slávie už chtěla poslat puk ze třetiny, ale MATĚJ HES se dostal k puku a vystřelil. Puk se ale odrazil tak, jak to brankář Novák zřejmě nečekal a propadl za něj. Asistence: Lukáš Volf.

04:37
    A znovu akce Boleslavi, Bernad s Pätoprstým jeli na bránu, ale v pěkné akci 2 na 1 poslední jmenovaný nezakončil ideálně.

04:11
    Odpískán icing. Vhazovalo se po Novákově pravé ruce a ten si po vhození puku do hry ihned připisuje zákrok proti Podsedníčkově střele.

03:32
    Luboš Brzák se teď nenechal nikým zastavit a několika mazáckými kličkami se dostal do útočného pásma. Tam už mu ale domácí vystavili stopku a sami rozehrávají.

02:27
    Volf se s pukem dostal do útočné třetiny a přihrál Sonnkovi, který byl ale blokován, a tak nestihl přesně zakončit.

01:27
    Slavia zatlačila domácí tým v pásmu, ti se osvobozují téměř po minutě.

01:04
    Jedlička se porval o puk v rohu a jeho střela prošla brankovištěm.

00:40
    Kuchta vybojoval puk ve středním pásmu, ale hosté ho nepustili dál jak k modré čáře.