Omsk – Minsk 7:2 (kon.) | Barys – Doněck 2:6 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Záhřeb 1:4 (kon.)
Jekatěrinburg – Spartak Moskva 2:0 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 3:5 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 2:5 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:6 (0:0, 2:4, 0:2)
HC Donbass Doněck
Sobota 18.01.2014, 12:00 • Sport Complex • KHL

Máme tu konec dnešního utkání ze kterého odchází šťastnější hostující hráči, kteří favorita z Astany překvapili čtyřmi brankami ve druhé třetině, které vstřelili v rozmezí necelých pěti minut a tím rozhodli dnešní zápas. Děkuji za sledování tohoto onlajn přenosu a těším se příště na počtenou! (14:43:53)

60:00

59:12
    Doněck právě vstřelil branku!
    Ještě kosmeticky upravené skóre v podobě gólu JEVGENIJE DADONOVA do prázdné brány. Asistence: Peter Podhradský.

59:00
    Běží poslední minuta zápasu a domácí to zkoušejí ještě bez brankáře.

57:58
    Astana je dnes dost bezzubá.

57:12
    Tak ještě šance na snížení. Za hrubost je vyloučen Teemu Laine (DON).

57:00
    Poslední tři minuty a hosté drží kotouč na svých holích.

55:37
    Domácí to stále zkoušejí, ale čas se jim krátí.

54:08
    Tak teď už je zřejmě rozhodnuto. I když byla Astana lepším týmem, tak Doněck je gólově efektivnější.

53:51
    A je zřejmě rozhodnuto! Koněv zastavil jednoho z domácích hráčů loktem, ale ve hře se pokračovalo a VÁCLAV NEDOROST propálil od modré čáry gólmana Laca! Bez asistence.

53:01
    Puk končí v ochranné síti, vhazuje se po pravici Laca.

52:37
    Astaně se evidentně hraje lépe při normálním počtu hráčů na ledě. Znovu se dostává do tlaku.

51:55
    Jenže domácí přesilovou hrou opět pohrdli a budou muset dále tlačit proti pěti mužím.

50:15
    Velká šance na snížení na rozdíl jednoho gólu pro Barys.

49:55
    Astana dostane šanci v podobě přesilové hry! Petteri Wirtanen (DON) si odsedí dvě minuty za hákování.

49:17
    Dvě zakázaná uvolnění Doněcku za sebou. Hosté už opravdu nic nevymýšlejí.

48:59
    Poliščuk se snažil objet bránu, ale Laco zde měl na poslední chvíli připravený levý beton!

48:39
    Astana je stále usazena v útočném pásmu.

47:59
    Ruděnko si vyjel až před bránu, ale tam byli připraveni hostující obránci.

David Košinár

Branky a nahrávky: 28. Barker (Hamill, Bochenski), 39. Dawes (Kudroč, Lundin) – 29. Kagarlickij (Kašpar, Piganovič), 31. Fedotěnko (Wirtanen), 32. Dadonov, 34. Robitaille (Kašpar, Kiiskinen), 54. Nedorost, 60. Dadonov (Podhradský)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (40. Jeremejev) – Savčenko, Kudroc, Litviněnko, Barker, Lundin, Blochin, Grebenšikov – Dawes, Bochenski, Hamill – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žajlauov, Poliščuk, Romanov – Gavrilin, Panšin, Rachmanov
    HC Donbass Doněck: Laco (Leighton) – Silnickij, Wilson, Bartulis, Kolář, Podhradský, Koněv, Piganovič – Wirtanen, Fedotěnko, Laine – Nedorost, Jakucenja, Dadonov – Kagarlickij, Robitaille, Kašpar – Kiiskinen, Běluchin, Zacharov

Rozhodčí: Bukin, Šchenjov – Gorděnko, Tomilov