Vsetín – K. Vary 3:8 (kon.) | Jihlava – Třinec 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 2:1 (1:0 po s.n.)
Chomutov – Slavia 3:6 (kon.) | Sparta – Zlín 6:2 (kon.) | Č. Budějovice – Vítkovice 5:3 (kon.)
Havířov – Pardubice 6:2 (kon.) | Poruba 2011 – Hr. Králové 0:5 (kon.) | Kladno – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Plzeň – Kometa Brno 5:4 (po pr.) | Písek – Ústí n/L 1:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 18.01.2014, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava. • Extraliga staršího dorostu

S konstatováním, že Třinec po včerejší hladké výhre v Českých Budějovicích 7:2 podlehl na Horáckém zimním stadionu Jihlavě poměrem 4:0, čímž si Dukla připisuje první výhru ve skupině A, se s Vámi loučí a hezké sobotní odpoledne přeje Tomáš Lysý. (14:05:18)

Ve třetí třetině přidala Dukla ještě jeden gól a bez problémů si pohlídala první vítězství v nadstavbové play-off skupině, když porazila Třinec poměrem 4:0.

60:00

59:57
    Tři vteřiny před koncem jsou tu další potyčky za brankou Vacka a bude se znovu vylučovat. Již předtím měl rozhodčí zdviženou pravici. Na trestnou lavici Dukly míří na dvě minuty Filip Nováček (JIH) – krosček a Vladimír Port (JIH) – hrubost. Za hosty odjíždí na dvě minuty na lavici Kamil Sikora (TRI) – dvě minuty, hrubost. Na vyloučení: 8-3.

59:35
    Dukla se osvobozuje na zakázané uvolnění.

59:09

59:00
    Za brankou Vacka si něco vyjasňuje Vít Christov a Rostislav Klofáč. Oba následně míří na trestnou lavici za hrubost. Na vyloučení: 6-2.

58:39
    Rána Stránského od modré opět nebyla přesná a prolétla vedle levé tyče Vacka.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:53
    Vacek už ležel téměř překonaný ve své brance, ale hostům se jej nepodařilo přehodit a Šváňa následně netrefil skákavý puk.

57:29
    Bambula i v oslabení zavezl puk před Fendricha. Sice o něj vzápětí přišel, ale ušetřil Dukle cenné vteřinky z oslabení.

57:21
    Střelu od modré v podání Adama Ciencialy bez problémů chytá Vacek.

57:09
    Bude se vylučovat. Na trestnou lavici odjíždí Daniel Kolouch (JIH), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Na vyloučení: 6-1.

56:52
    Střela Mandáta od modré míří vedle pravé tyče Fendricha.

56:31
    Nováček přihrával před brankou na Koloucha, ale poslal mu puk na paty.

55:59
    Před brankou Fendricha se dorážkou zblízka neprosadil Richard Peschout.

55:34
    Po akci Dukly je puk znovu před Vackem, ale gólman Dukly vyráží kotouč.

54:43
    Jihlava dohrává bez problémů zápas a míří za svým prvním tříbodovým vítězstvím ve skupině A.

53:33
    Jiří Bambula střelou zleva nepřekonal Fendricha.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 7. Hoskovec (Peschout), 19. Kolouch (Mandát, Nováček), 29. Balaštík (Bambula), 52. Balaštík (Bambula)

HC Dukla Jihlava: Vacek (Brož) – Pospíchal, Port, Pražák, Mandát, Kochánek, Klofáč, Dörrer – Ondráček, Balaštík, Bambula – Kolouch, Vala, Nováček – Hoskovec, Dvořák, Peschout – Hubert, Zayml, Dupljaku. Trenér: Štěpán Moravec.
    HC Oceláři Třinec: Fendrich (Dudáček) – Walaski, Michal Roman, Bartko, Stránský, Janiczek, Cienciala, Adámek, Bartoň – Miloš Roman, Pála, Poruba – Kofroň, Murín, Stuchlík – Sikora, Trčka, Sztwiertnia – Christov, Petrák, Švaňa. Trenér: René Mucha.

Rozhodčí: Klouda – Plák, Rampír