Vítkovice – Plzeň 2:3 (0:1 po s.n.) | Slavia – Kladno 4:1 (kon.) | Zlín – Litvínov 2:1 (kon.)
Liberec – Třinec 2:6 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Chomutov – K. Vary 1:2 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 3:2 (1:0 po s.n.)
Piráti Chomutov
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 19.01.2014, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den z Chomutova, kde se vše chystá k propuknutí 40. kola Tipsport extraligy! Domácí Piráti přivítají ve druhém domácím zápase v řadě soupeře z nedalekých Karlových Varů, proti kterým mají v letošním roce nejlepší bilanci. První zápas skončil vítězstvím Energie 3:2 po nájezdech, ve druhém Chomutovští vyhráli 4:2 a třetí duel skončil těsnou výhrou Západočechů 2:1.

Jak jsou na tom chomutovští Piráti v letošním roce, je poměrně dobře známo. Tým se topí v hluboké herní a psychické krizi, ze které se zatím nezdá být cesta ven. Odešli poraženi už ze dvanácti zápasů v řadě a na předposlední Kladno ztrácí propastných 18 bodů. Proti Rytířům shodou okolností odehráli poslední, páteční kolo, ve kterém sice zásluhou Bartečkova vyrovnání na 1:1 dostali zápas až do samostatných nájezdů, jenže v nich prohráli pošesté z letošních šesti pokusů.

Hokejisté HC Energie Karlovy Vary naopak pozorují stoupající tendenci. Vyhráli pět z posledních sedmi zápasů a na dvanáctém místě se odpoutala od Kladna a dýchá na záda elitní desítce, zajišťující předkolo play-off. V předcházejícím 39. kole vyloupili brněnskou Kajot Arenu, ve 49. minutě jim vítězství 3:2 zajistil vítěznou trefou Michal Vachovec.

Piráti Chomutov: Růžička – Mrázek, Malec, Lojek, Pulpán, Havel, Krstev, Bartejs – Šagát, Straka, Hřebejk – D. Hruška, Bartečko, Bombersback – Kaše, Sikora, Kämpf – Račuk, Kůs, Kubinčák

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina, Šmach, Gulaši, Dresler, Schusser – Zaťovič, Balán, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Hovorka – Kytnár, Kverka, Zucker – Micka, R. Hruška, Tomeček

Rozhodčí: Hodek, Šindler – Jelínek, Pešek.

Ještě jednou vás vítám, tentokrát už přímo z chomutovské SD ARÉNY. Hráči už pomalu dokončují rozbruslovací procedury a ledaři za několik málo okamžiků upraví ledovou plochu tak, aby mohlo na úpatí Krušných hor propuknout 40. kolo Tipsport extraligy.

Důstojně se zaplňuje především sektor hostů, to ale není vzhledem ke vzdálenosti obou měst nepochopitelné. Místa vyhrazená pro domácí fanoušky jsou zabraná řidčeji, časy čtyř a půl tisíce diváků z úvodu sezóny jsou ty tam.

Na led se už ženou hosté z Karlových Varů a tribuna plná zelených dresů je hodně slyšet. Za malou chvíli přijedou i Piráti.

Domácí už jsou v kompletní sestavě na ploše, zhruba za minutu se začne hrát.

00:01

00:17
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Skvělý začátek v podání hostů. Domácí sice vyhráli úvodní vhazování, jenže Stanislav Balán napadl kostrbatou rozehrávku a puk před bránou získal nikým nebráněný PETR POHL, který protáhl kličku do bekhendu a střelou pod víko otevřel skóre. Asistence: Stanislav Balán.

01:47
    Od mantinelu tvrdě střílel Kytnár, Růžička zasáhl vyrážečkou.

02:07
    Puk vyletěl mezi střídačky, vhazuje se ve středovém kruhu.

02:26
    Růžička jel za bránu rozehrál kotouč a vracel se velmi rozvážně, hosté toho využili a Radim Hruška pálil do odkryté klece. Bránu ale netrefil.

03:30
    Střelu Drtiny zblokovala domácí obrana.

04:39
    Závorku teď ostřelovali Hruška, Hřebejk a Bartečko, ale ani jeden z nich nedokázal své dorážky usměrnit mezi tři tyče.

05:01
    Na druhé straně rychlý brejk hostů, ve kterém Zaťoviče perfektně vychytal Růžička!

06:15
    Střelu Tomečka z otočky vyrazil gólman domácích betonem.

06:56
    V protiútoku střílel Pohl, puk skončil na brusli obránce.

07:46
    Přihrávka Davida Hrušky před bránu nikoho nenašla a doklouzala až k Růžičkovi.

11:39
    Po Krstevově střele se puku dotkli hosté a bude se vylučovat z jejich řad. Na dvě minuty si odjíždí sednout Ondřej Šmach (KVA) za hákování.

08:43
    Jedna sražená střela Krsteva a hosté se osvobozují.

09:09
    Malcova rána letěla těsně mimo!

09:28
    Další střela Tomáše Malce orazítkovala břevno!

09:43
    Teď se hosté osvobodili.

10:26
    Hosté jsou kompletní a Zaťovič jel hned s pukem do protiútoku. Proti jeho ráně zasáhl Růžička levým betonem.

10:44
    Ofsajd Pirátů.

8:36
    Střela Radka Dlouhého letěla moc vysoko.

David Hruška si prohodil puk s Bartečkem a vystřelil nepřesně.

První přesilovka hostujícího týmu. Dvě minuty za hákování si odsedí David Hruška (CHM).

12:47
    Bičánkova střílená přihrávka byla sražená do ochranné sítě.

13:04
    Růžička pokryl střelu Hovorky.

13:24
    Domácí se osvobozují.

13:41
    Další střela Hovorky, Růžička opět zasáhl a podržel kotouč.

15:19
    Pohlovu střelu z levého kruhu lapil Růžička.

15:28
    Druhá přesilová hra pro Piráty. Ta nedovolené bránění je dvěma minutami potrestán Matrin Zaťovič (KVA).

15:46
    Mark Bombersback nedoplácal puk do brány z vyložené šance. Závorka se u své levé tyče vyznamenal.

16:15
    Kytnár vyhodil kotouč o plexisklo do ochranné sítě.

19:45
    Puk je v rohu po pravé ruce Růžičky a rozhodčí přerušuje hru.

20:00

Do prvního dějství měli skvělý vstup hosté. Hned z prvního střídání se prosadili, když rozehrávku napadl Stanislav Balán a Petr Pohl si sám před brankářem Růžičkou už dokázal poradit. Piráti se dlouho nemohli oklepat a jejich hra nemohla najít řád, ale toho už hosté nedokázali využít. Naopak se domácí dostali do hry díky přesilovým hrám a už dokázali spálit tři vyložené šance. Po 20 minutách trvá skóre 0:1 z pohledu domácích Pirátů. Druhá dvacetiminutovka začne zhruba v 18:20.

20:01

20:34
    První střelu druhé třetiny si připsal Angel Krstev, Závorka zasáhl.

21:00
    Bartečko neměl na střelu moc času a na Závorku vyslal jen velmi pomalý kotouč. I tak ho brankář hostů raději přikryl.

22:15
    Kämpf se probíjel do útočného pásma, ale obral ho o puk obránce v zeleném.

22:42
    Po dorážce Račuka nechal Závorka puk v rukavici.

23:35
    Rozehrávka z hole Hřebejka byla tečována a skončila na střídačce domácích.

23:45
    Do přihrávky Hřebejka na Šagáta píchl Zaťovič a hned spěchal na druhou stranu, kde tečoval střelu Pohla. Růžička zakročil.

24:19
    Závorka přikryl puk po střele Šagáta z otočky.

24:47
    Rozhodčí si správně všimli, že Lojek přihrál rukou ve středním pásmu.

25:19
    Kaše v dobré šanci před bránou neprostřelil Závorku.

25:56
    Kubinčák klepl do lapačky Závorky a hned se na něj sesypali Karlovarští. Vylučovat se nebude.

26:03
    Straka se uvolnil do výtečné šance, ale po dlouhé kličce nezvedl puk nad beton hostujícího gólmana. Při tom ho fauloval Stanislav Balán (KVA) a odsedí si dvě minuty za hákování.

26:15
    Tomáš Malec (CHM) si rozmyslel zákrok na Bičánka a chtěl se mu vyhnout, ale pouze mu skočil do náruče. Rozhodčí ho vylučují na dvě minuty za napadení. Malec na trestné levici praštil holí do lahve s vodou a inkasoval ještě bonus v podobě desetiminutového trestu za nesportovní chování.

26:43
    Další vyloučení na straně domácích. Josef Straka (CHM) – dvě minuty za sekání. Hraje se čtyři na tři.

27:06
    Piráti podruhé vyhazují.

27:36
    Pohl měl položeného Růžičku, ale nedosáhl na puk!

27:38
    Teď už to ze strany Energie nemělo chybu. Skvělou kombinací se puk dostal na levou tyč Růžičkovy branky, kde se neomylně trefil MARTIN ZAŤOVIČ. Asistence: Martin Rýgl, Petr Pohl.

28:41
    Akci kompletních hostů zastavil ofsajd.

28:54
    Puk se od bruslí domácího bránícího hráče odrazil ven z útočného pásma hostů.

29:34
    Další přesilovka, tentokrát domácích. Martin Rýgl (KVA) – dvě minuty za držení protihráče.

30:07
    Piráti si na rozehrávce nerozuměli a puk doklouzal na zakázané uvolnění.

30:26
    Piráti se nemohou dostat do útočné třetiny.

30:44
    Až na výlet před Závorku vyrazil Pulpán, jehož zakončení brankář hostů chytil.

31:06
    Další vyhození kotouče hosty.

31:36
    David Hruška předložil puk před bránu Bombersbackovi, ale ten puk nezpracoval.

32:30
    Drtina vystřelil mimo.

33:02
    I Vachovec byl nepřesný.

33:32
    Teď na modré napřáhl Zaťovič a puk byl tečován nad tvrzené sklo.

34:03
    Růžička se natáhl proti střele Balána!

34:53
    Davidu Hruškovi střela od modré nesedla a puk vyletěl až do ochranné sítě.

35:51
    Střela Havla od modré skončila na chráničích jeho spoluhráče.

36:12
    Tomáš Micka vypálil od modré nepřesně.

36:35
    Závorka přikryl nahození Kůse, které se k němu odrazilo od zadního mantinelu.

37:15
    Balán to v situaci dvou proti jednomu zkusil vzít na sebe, ale po kličce do forhendu vystřelil mimo.

38:32
    Teď se hraje především ve středním pásmu.

38:59
    Pulpán se pustil do křížku s Zuckerem, kterého potrestal za faul na Růžičku. David Zucker (KVA) – dvě minuty za napadení a Lukáš Pulpán (CHM) – dvě minuty za hrubost.

39:46
    Hosté už jen dohrávají ve vlastní třetině.

40:00

Také druhou třetinu zápasu 40. kola prohráli Piráti poměrem 0:1. Ve 28. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Martin Zaťovič, který doklepl kotouč do odkryté sítě po skvělé kombinaci karlovarských Rýgla a Pohla při poměru hráčů čtyři proti třem. Piráti budou mít co dělat, aby dnes večer ještě mohli zlomit svou nepříznivou dvanáctizápasovou sérii. Třetí dějství bude zahájeno zhruba v 19:12.

40:01

40:20
    Bombersback vystřelil hned po přechodu před modrou, Závorka v klidu zasáhl levým betonem.

40:36
    Zakázané uvolnění hostů.

40:44
    Krstev vystřelil do boční konstrukce hostující brány.

41:01
    Oba týmy jsou kompletní.

41:16
    Hosté hráli vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:09
    Tomeček vystřelil těsně mimo, na druhé straně chytil Sikorovu střelu Závorka a přerušil hru.

42:27
    Zakázané uvolnění Energie.

42:39
    Hřebejk vyslal na Závorku puk z otočky, ale brankář hostů zůstal v klidu klečet a puk mu přistál v klíně.

42:53
    Závorka likviduje další střelu Krsteva od modré.

43:51
    Zakázané uvolnění, tentokrát ze strany Pirátů.

44:40
    Střela od modré Šmachovi nesedla.

45:14
    Růžička si poradil se střelou i dorážkou Drtiny.

45:30
    Straka vystřelil velice nepřesně, až nad tvrzené sklo.

46:07
    Petr Pohl se hnal do rychlého protiútoku a tvrdou střelou zápěstím jen o pár milimetrů minul bránu!

46:39
    Závorka se dobře srovnal, aby chytil Lojkovu dorážku.

47:03
    Kubinčák tvrdě vypálil od mantinelu, Závorka byl pozorný.

47:44
    Tomáš Micka se skvěle uvolnil zpoza brány a poslal puk těsně mimo klec!

48:17
    Ofsajd Pirátů posouzen jako úmyslný.

48:36
    Ľuboš Bartečko se hnal dopředu a byl faulovaný Radimem Bičánkem (KVA), který je vyloučen na dvě minuty za sekání.

48:44
    Hosté vyhazují.

49:12
    Hovorka opět posílá kotouč až k Růžičkovi.

49:39
    Zaťovič vyrazil do brejku, jeho ránu tečoval vracející se Bombersback až nad ochrannou síť.

50:37
    Piráti se sami vyhnali z útočné třetiny a Energie je kompletní.

51:01
    Radim Hruška v ohromné šanci z blízkosti minul!

51:39
    Zakázané uvolnění domácích.

52:09
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tak domácí se přeci jen prosazují. Usadili se v útočném pásmu a od modré vystřelil Lukáš Pulpán. Kotouč si ve vzduchu na půli cesty našel dobře nastavenou čepel hole VOJTĚCHA KUBINČÁKA a kotouč zapadl přesně do pravého horního rohu branky Tomáše Závorky. Asistence: Lukáš Pulpán, Martin Šagát.

53:02
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

53:36
    Závorka přikryl dlouhé nahození před dojíždějícím Strakou.

53:40
    Kotouč se po střele Lojka dotkl ochranné sítě.

53:45
    A střelu od modré Pulpána pokryl Závorka.

54:44
    Rozhodčí přerušují hru po statickém momentu v rohu po levici Růžičky.

55:15
    Piráti teď v útočném pásmu padali jak hrušky ze stromu. Rozhodčí to nenechalo chladnými a vylučují Jana Dreslera (KVA) na dvě minuty za nedovolené bránění.

55:57
    Sporné zákroky na chomutovské hráče teď sudí pouštějí.

56:29
    A hosté se osvobozují.

57:04
    Bartečkova střela od modré letěla těsně mimo.

57:20
    Hosté jsou kompletní.

57:40
    Růžička se vyznamenal lapačkou proti střele Kytnára z protiútoku.

58:33
    Piráti se snaží o závěrečný tlak.

58:56
    Růžička je venku z brány!

59:13
    Do střely Račuka si klekl jeden z útočníků hostů.

59:37
    Račuk ve skvělé pozici před odkrytou bránou jen promáchl naprázdno.

59:46
    Zakázané uvolnění hostů. Domácí si berou oddechový čas.

59:57
    Pulpán jen hodil kotouč do ohně, kde se o něj nikdo nepostaral.

60:00

Podruhé v řadě končí zápas mezi Piráty a Energií vítězstvím 2:1 pro Karlovy Vary, poprvé nevítězí domácí tým. Za Chomutov sice snížil na 1:2 perfektní tečí Vojtěch Kubinčák, ale ze závěrečného tlaku domácí nedokázali nic vytěžit a prohráli tak nejtěsnějším rozdílem.

Ode mě je je to pro dnešek všechno. U dalšího přenosu na Onlajny.com se budu těšit na shledanou! (19:49:15)

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 53. Kubinčák (Pulpán, Šagát) – 1. Pohl (Balán), 28. Zaťovič (Rýgl, Pohl)

Rozhodčí: Hodek, Šindler – Jelínek, Pešek