CSKA Moskva – Vladivostok 2:1 (kon.) | Atlant – Kazaň 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:4 (kon.)
Čerepovec – Viťaz 7:3 (kon.) | Petrohrad – N.Novgorod 4:5 (1:2 po s.n.) | Riga – Chabarovsk 4:1 (kon.)
HC Slovan – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Lev – Novosibirsk 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
SKA Petrohrad
4:5 (3:2, 0:2, 1:0 - 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Neděle 19.01.2014, 14:00 • Ice Palace • KHL

V nájezdech byli úspěšnější hráči Nižneho Novgorodu, kteří si tak do tabulky připisují další dva body a vítězí již pošesté v řadě. Domácí se musí spokojit s bodem. Utkání to bylo rozhodně zajímavé. Petrohrad měl raketový náskok a v 7. minutě vedl již 3:0. Torpedo se však nevzdalo, začalo ztrátu stahovat a v závěru druhé části dokonce otočilo skóre na 3:4. Ve třetí třetině domácí dokázali alespoň srovnat stav gólem Chafizullina. (16:33:16)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.
    Ilja Kovalču už podruhé nepřekonal Kasutina a hosté tak získávají druhý bod. Rozhodující nájezd proměnil ve čtvrté sérii SAKARI SALMINEN.

Salminen posílá Torpedo do vedení – 1:2.

Wojtek Wolski hosty zachraňuje. Rozhýbal si Šikina a forhendem zasunul kotouč do branky – 1:1.

Kučerjavenko s kličkou do forhendu neuspěl.

Bekhendový blafák Skačkova likviduje Šikin.

Ilja Kovalčuk nic nevymýšlel a poslal puk pod lapačku Kasutina – 1:0.

Immonen vystřelil, ale trefil jen vyrážečku Šikina.

Jako první jel Roman Červenka, rozhodl se pro forhendovou kličku, ale Kasutin ho vybruslil.

Samostatné nájezdy začínají.

Stále čekáme na zahájení nájezdů.

Tak ani prodloužení nerozhodlo. O něco aktivnější v něm byli hráči Torpeda, ale kýženého gólu se nedočkali.

Střely na branku v prodloužení – 4:4, celkem – 29:38

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:39
    Zdá se, že nás čekají samostatné nájezdy, domácí s pukem ve svém obranném pásmu.

64:01
    Začíná poslední minuta prodloužení.

63:24
    Salminen poslal puk před branku, kam si najížděl Denisov. Šikin opět pozorný.

62:34
    Až před Šikina se prodral Wolski, brankář SKA zakročil betonem a podržel tak svůj tým.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Makarov (Panarin), 4. Ketov (Kablukov), 7. Šipačjov (Ketov, Kovalčuk), 44. Chafizullin (Šipačjov, Červenka) – 14. Denisov (Ljuduchin, Potapov), 18. Salminen (Valentěnko, Hietanen), 30. Wolski (Grigorjev), 37. Hietanen (Immonen, Salminen), rozh. náj. Salminen

SKA Petrohrad: Ježov (od 41. minuty Šikin) – Kalinin, Dallman, Chafizullin, Čudinov, Rjasenskij, Alexandrov, Judin – Kovalčuk, Šipačjov, Ketov – Thoresen, Martensson, Červenka – Kučerjavenko, Panarin, Barabanov – Kablukov, Ponikarovskij, Makarov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Demidov) – Hietanen, Chomickij, Bernackij, Valentěnko, Denisov, Grigorjev, Belochvostikov – Wolski, Salminen, Immonen – Galuzin, Krasnoslobodcev, Skačkov – Potapov, Ljuduchin, Kuljomin – Badjukov, Žarkov, Tverdochlebov – Potapov.

Rozhodčí: Anisimov, Bondar – Morozov, Šichanov