CSKA Moskva – Vladivostok 2:1 (kon.) | Atlant – Kazaň 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:4 (kon.)
Čerepovec – Viťaz 7:3 (kon.) | Petrohrad – N.Novgorod 4:5 (1:2 po s.n.) | Riga – Chabarovsk 4:1 (kon.)
HC Slovan – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Lev – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Lev Praha
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 19.01.2014, 17:00 • Tipsport Arena, Praha • KHL

Poslední domácí zápas Lva před olympiádou skončil. Hezký večer! (19:19:39)

Shrnutí třetí třetiny:
    Střely: 9:6 (30:26)
    Trestné minuty: 0:12 (12:22)
    Vhazování: 11:9 (33:26)
    Hity: 2:3 (13:7)

Lev dramatickou třetí třetinu zvládl a poprvé v historii porazil Sibir Novosibirsk. Nejlepším hráčem Lva byl vyhlášen Jiří Novotný, který vstřelil rozhodující gól. Zbylé branky Pražanů obstaral Martin Thörnberg, který si pojistil pozici nejlepšího střelce českého klubu.

60:00

59:50
    Sibir už nic nevymyslí.

59:30
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    A vůbec se jim to nedaří. Lvům se podařilo získat puk, který nakonec skončil na holi MARTINA THÖRNBERGA, který zažil obdobnou situaci jako při svém prvním gólu: najížděl z pravé strany na jednoho obránce Sibiru. Tentokrát mu ale stačilo trefit prázdnou bránu. Asistence: Petr Vrána.

59:10
    Hosté hrají bez gólmana.

58:52
    Až teď. Azevedo ale okamžitě vyhazuje.

58:23
    A na ledě je první formace. Sibir se pořád nemůže dostat z vlastního obranného pásma!

57:28
    Ve výborné práci v obranném pásmu hostů teď pokračuje druhá lajna.

56:59
    Lvi teď dlouho drží útočnou třetinu Sibiru. Sice mají šance, ale sbírají cenné sekundy.

56:18
    Pražané už se stahují a napadají soupeře až ve středním pásmu.

55:46
    Novosibirsk už teď pomalu zvedal ruce nad hlavu, ale po závaru před bránou Lva má kotouč Vehanen.

Dnešní utkání sleduje 5516 diváků.

55:12
    Ridderwall se hnal na Bespalova. V cestě mu stál jen jeden bek Sibiru, ale střela švédského útočníka nebyla moc nebezpečná.

54:15
    Vrána pálí na Bespalova, ruský gólman rychle rozehrává.

53:28
    Ridderwall teď nepříliš přesnou nahrávkou trochu zatopil Němcovi v obranné třetině. Český bek ale situaci zvládl.

52:27
    Enlund posílal nahrávku zpoza brány. I když to bylo skoro naslepo, puk se málem dostal k některému z hráčů hostů.

Daniel Poláček

Branky a nahrávky: 4. Thörnberg (Němec), 21. Novotný (Azevedo.), 60. Thörnberg (Vrána) – 37. Kugryšev (Kutuzov, Kopejkin)

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, Jaakola, Nakládal – Azevedo, Novotný, Ullström – Zackrisson, Vrána, Thörnberg – Ridderwall, Kapanen, Řepík – Pacovský, Cingel, Matai.
    HC Sibir Novosibirsk: Bespalov (Orechov) – Ožiganov, Lekomcev, Kutuzov, Martynov, Plechanov, Hrabal, Karavajev – Enlund, Lehterä, Moňa – Kopejkin, Koskiranta, Kugryšev – Karamnov, Ignatuškin, Nestěrov – Šumakov, Gubin, Sannikov – Romanov.

Rozhodčí: Gusev, Kiseljov – Balodis, Meňšich.