Etiopie – Ghana 0:1 (kon.) | Kongo – Libye 2:2 (kon.)
Republika Kongo
2:2 (1:0)
Libye
Úterý 21.01.2014, 18:00 • Peter Mokaba Stadium, Polokwane • Africké mistrovství národů

Je konec! Celá střídačka Libye okamžitě po závěrečném hvizdu vyběhla jako jeden muž na trávník podělit se o radost společně s fotbalisty na hřišti. Libyjci totiž v závěru doslova utekli hrobníkovi z lopaty, dokázali smazat dvougólové manko a remíza je posouvá do čtvrtfinále turnaje. Postupový gól vstřelil ve třetí minutě nastavení Fetori, který je teď v Libyi možná za národního hrdinu. Naopak Kongo tímto last minute úderem z turnaje vypadává. (19:59:10)

90+4
    Žlutou kartu dostává Sabbou (Libye).

90+3
    Libye právě vstřelila branku!
    Libye to dokázala! V závěru třetí minuty nastavení vypálil z dálky ABDELRAHMAN FETORI a jeho skákavá střela zapadla ke vzdálenější tyči brány Konga! Celý tým Libye nyní slaví u své střídačky pravděpodobně postupový gól!

90+3
    Sabbou přišel o míč, ale Libyjci ho vzápětí vybojovali zpět...

90+2
    Al Badri jen nakopl míč až k brankáři Konga. Ten nebude pospíchat s uvedením balónu do hry.

90+1
    Ještě čtyři minuty!

90
    Míč se nebezpečně pohyboval v šestnáctce Konga, obránci ho nakonec odkopli.

89
    Ve středu hřiště byl faulován Sabbou, Libye opět pospíchá s míčem na polovinu soupeře.

88
    Po ofsajdu Konga Libyjci bleskově rozehráli. Už je tlačí čas.

87
    Střídání v týmu Republika Kongo: ze hřiště odchází Nkolo, přichází Tchibota.

86
    Nkolo si v šestnáctce naskakoval na vysoký centr a jen těsně na míč nedosáhl.

85
    Sabbou nyní zakopl míč jen do autu, vhazovat bude Kongo.

84
    Libye má i s nastavením ještě tak deset minut alespoň na vyrovnání. Remíza by jejím hráčům k postupu stačila.

84
    Střídání v týmu Republika Kongo: ze hřiště odchází Obassi, přichází Bidimbou.

81
    Střídání v týmu Republika Kongo: ze hřiště odchází Nkounkou, přichází Mabiala.

80
    Kongo už se jen brání, Libyjci mají velký tlak.

79
    Al Ghanodi ve vápně běžel za míčem, těsně před ním ho však zachytil brankář Mouyabi.