Etiopie – Ghana 0:1 (kon.) | Kongo – Libye 2:2 (kon.)
Republika Kongo
2:2 (1:0)
Libye
Úterý 21.01.2014, 18:00 • Peter Mokaba Stadium, Polokwane • Africké mistrovství národů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám tu všechny příznivce fotbalu. V úterý se na Africkém mistrovství národů odehraje závěrečné třetí kolo základní skupiny C. Já Vás provedu zápasem mezi Kongem a Libyí, kde se oba týmy střetnou o postup do čtvrtfinále. Ještě připomenu, že na Africkém mistrovství národů nestartují největší hvězdy „černého kontinentu“, ale země zde reprezentují většinou ligové výběry.

V lepší pozici do utkání vstupuje Libye, která po dvou zápasech vede tabulku skupiny C a k postupu ji stačí i remíza. Kongo potřebuje zvítězit.

Tabulka skupiny C:
    1. Libye – 4b (3:1)
    2. Ghana – 4b (2:1)
    3. Kongo – 3b (1:1)
    4. Etiopie – 0b (0:3)

Republika Kongo: Mouyabi – N'Kodia, Miangounina, Moubhio, Magnokele – Lakolo, Binguila, Ankira – Obassi, Nkolo, Nkounkou.

Náhradníci: Massa, Ndzila – Moukassa, Nkouka, Bhebey, Kinfounia, Beranger, Bidimbou, Andzouana, Baleckita, Mabiala, Tchibota

Libye: Abdaula – Sabbou, El Trbi, Salama, Fetori – Elhouni, Al Badri, Elgadi, Algritly – Al Ghanodi, Abushnaf.

Náhradníci: Eshnayna, Elwerfelli – Al Maghasi, Al Alwany, Chtiba, Ali Al Gabsi, Fadel, Mahfud, Ali Mohamed, Saltou, Omar, Elhadi.

Trenérem Konga je Francouz Claude Le Roy. Libyi trénuje známý Španěl Javier Clemente.

1

2
    Míč drží hráči Konga, kteří se snaží něco vymyslet.

3
    Kongo bude zahrávat standardní situaci.

3
    Magnokele to zkusil ze 30 metrů přímo, mířil vysoko nad.

4
    Miangounina fauluje Fetoriho. Hráč Libye musí být ošetřen.

4
    Miangounina za svůj faul obdržel žlutou kartu.

5
    Fetori opouští hřiště na nosítkách a zdá se, že bude muset vystřídat.

6
    Binguila posílal kolmici za obranu Libye, ovšem míč se dokutálel až k brankáři Abdaulovi.

7
    Obassi se z pravé strany řítil do šestnáctky, z jejího rohu vypálil nad bránu.

8
    Tak Fetori zřejmě může pokračovat, kouč Clemente zatím ke střídání nesáhl.

9
    Abushnaf byl faulován asi 30 metrů od brány Konga.

9
    Přímý kop rozehrál Al Ghanodi, vypálil mimo.

11
    Do šestnáctky Konga mířil zajímavý centr, který hledal Abushnafa, ovšem míč si stáhl ze vzduchu brankář Mouyabi.

12
    Na druhé straně si nabíhal na zadní tyč Binguila, ale nedosáhl na balón.

13
    Hráči Konga si nepřesně přihráli a Libye bude vhazovat.

14
    Algritly si to na pravém křídle namířil mezi dva protihráče, získal alespoň aut.

16
    Vysoký centr z pravé strany odvrátila obrana Konga.

16
    Nkolo přihrával za obranu Obassimu, ale ten byl v ofsajdu. Akce Konga je tak zastavena.

18
    Libye je v posledních minutách častěji u míče, žádnou šanci jsme však ani na jedné straně zatím neviděli.

19
    Ofsajd byl odmáván Nkolovi.

20
    Teď se míč pohybuje většinou u půlícího kruhu.

20
    Po odkopu El Trbiho budou fotbalisté z Republiky Kongo vhazovat.

21
    Nkounkou nedokázal přihrát přesně Nkolovi a poslal míč jen za postranní čáru.

22
    Nákop N'Kodii nenašel žádného ze spoluhráčů a skončil až za brankovou čarou. Abdaula bude kopat od své brány.

23
    Elhouni pro svůj tým vybojoval standardku od levé postranní čáry.

24
    Ahmed El Trbi byl pár centimetrů od gólu! Ve vápně si vyskočil nejvýše na centrovaný míč a hlavičkoval jen těsně vedle tyče.

25
    Elgadi fauloval za žlutou kartu Nkola.

26
    Nkounkou hezky pronikl až k šestnáctce, ale Obassi mu už nedokázal narazit míč zpět. Balónu se ujímají hráči v bílém, tedy Libye.

28
    Obassi vybojoval pro svůj tým rohový kop.

29
    Po rohu Nkounkoua si Abdaula srazil ve výskoku míč do vlastní brány. Hráči Konga se již radovali, ale gól neplatí. Podle rozhodčího libyjského brankáře fauloval Obassi.

31
    I po půlhodině platí stav 0:0. Libyjci měli jednu gólovou šanci, hráči Konga dokonce míč do brány dostali, ale gól jim nebyl uznán.

33
    Algritly fauloval ve středu hřiště Binguilu, rozehrávat budou hráči Konga.

34
    Nkounkou poslal Obassimu příliš dlouhou přihrávku. Libye tak bude vhazovat.

36
    Javier Clemente se zvedl z lavičky a snaží se své libyjské svěřence vyburcovat k větší aktivitě.

36
    Republika Kongo právě vstřelila branku!
    Tenhle gól Konga již platí! MOÏSE NKOUNKOU na hranici šestnáctky z voleje napálil míč směrem na bránu a trefil se přesně k pravé tyči. Abdaula se natahoval marně.

39
    Libye nyní přitlačila soupeře na jeho polovinu, Fetori bude vhazovat.

40
    Hráčům Libye odpískán ofsajd. Aktuální výsledek by posílal do čtvrtfinále Kongo, naopak Libye by s velkou pravděpodobností skončila.

41
    Salama odhlavičkoval balón na roh.

41
    Roh Magnokeleho nebezpečně proletěl vápnem Libyjců, ale míč nakonec nikdo nezasáhl.

42
    Centr Nkola sražen na další rohový kop pro Kongo.

43
    Rozehrávka nakrátko nic nebezpečného nepřinesla.

44
    Hráči Republiky Kongo poměrně v klidu dohrávají první poločas, soupeře do blízkosti své brány nepouštějí.

45
    Na hřišti zůstává ležet Ali Salama, který dostal naloženo od Ankiry.

45
    Nyní byl na půlící čáře faulován Nkounkou.

45+1
    Rozhodčí nastaví v prvním poločase minutu.

45+1

Po prvním poločase vedou 1:0 hráči Konga. O prozatím jediný gól se postaral ve 36. minutě pěknou střelou z voleje Nkounkou. Po rohu stejného hráče se míč dostal do libyjské brány už krátce předtím, ale tato trefa ještě Kongu nebyla pro faul na brankáře uznána.

Připomeňme, že aktuální výsledek by posunul Kongo do čtvrtfinále a pro Libyi znamenal konec. V souběžně hraném zápase totiž Ghana drží proti Etiopii bezgólovou remízu, která by Libyjce v případě porážky odsunula v tabulce až na třetí příčku.

46

46
    Obassiho centr srazil do zámezí El Trbi, roh pro Kongo.

47
    Po rohovém kopu se ve vápně tlačil k míči Moubhio, ale nedokázal zacílit mezi tyče.

48
    Elgadi posílal na vzdálenější tyč zajímavý míč. U balónu byl první Mouyabi, ale při zákroku schytal úder od dobíhajícího Algritly a bude potřebovat ošetření.

50
    Brankář Konga je již v pořádku a hra pokračuje.

50
    Střídání v týmu Libye: ze hřiště odchází Elhouni, přichází Saltou.

51
    Akci Libye zastavil praporek pomezního.

52
    Obassi už nestihl míč na hrací ploše, vhazovat budou Libyjci.

52
    Al Ghanodi v ofsajdu.

53
    Saltou ani přes veškerou snahu nestihl míč na hřišti, Mouyabi vykopává od brány.

54
    Nádherný gól střílí HARDY BINGUILA! Záložník Konga vypálil z 25 metrů a trefil se přesně do šibenice. Míč se ještě otřel o tyč a zapadl za záda bezmocného Abdauly – 2:0!

57
    Kongo je postupu do čtvrtfinále zase blíže, Libye musí hodně přidat.

58
    Hráčům v červeném nyní selhala kombinace a vhazovat budou Libyjci.

59
    Mouyabi musel vyrazit ze své brány a odkopnout míč před dotírajícím soupeřem.

59
    Ve vápně upadl Abushnaf, ale pískáno je proti Libyi.

61
    Nkolo posílal do úniku Obassiho, naštěstí pro Libyi byl u míče dříve brankář Abdaula.

62
    Libye zahrávala dva rohy. Po tom druhém však Mouyabi lapil míč do rukavic a uklidnil své spoluhráče.

63
    Také Republika Kongo zahrávala roh. Hra však byla přerušena pro postavení mimo hru.

65
    Saltou se na levém křídle neprobil přes svého strážce a ztratil míč.

66
    Algritly se při svém průniku zahnal až do zámezí a Kongo tak může rozehrávat od brány.

67
    Mouyabi byl při výskoku na centr odstrčen Abushnafem. Samozřejmě pískán faul na brankáře Konga.

68
    Střídání v týmu Libye: ze hřiště odchází Abushnaf, přichází Fadel.

68
    Střídání v týmu Libye: ze hřiště odchází Algritly, přichází Omar.

70
    Libye se s ofenzivou, jež kouč Clemente oživil dvojitým střídáním, snaží zatlačit soupeře, Kongo se však stále dobře brání.

71
    Mouyabi lapil lehký centr Elgadiho.

73
    Elgadi to zkusil z velké dálky, s jeho přízemní ranou si Mouyabi poradil.

75
    Libye právě vstřelila branku!
    Máme tu zápletku! Al Badri našel přesným centrem ve vápně zapomenutého ABDULSALAMA OMARA, ten si míč nerušeně zpracoval a sám před Mouyabim nezaváhal.

78
    Libye nyní tlačí. Al Badri bude zahrávat už čtvrtý roh během minuty...

79
    Nyní už hráči Konga odvrací.

79
    Al Ghanodi ve vápně běžel za míčem, těsně před ním ho však zachytil brankář Mouyabi.

80
    Kongo už se jen brání, Libyjci mají velký tlak.

81
    Střídání v týmu Republika Kongo: ze hřiště odchází Nkounkou, přichází Mabiala.

84
    Střídání v týmu Republika Kongo: ze hřiště odchází Obassi, přichází Bidimbou.

84
    Libye má i s nastavením ještě tak deset minut alespoň na vyrovnání. Remíza by jejím hráčům k postupu stačila.

85
    Sabbou nyní zakopl míč jen do autu, vhazovat bude Kongo.

86
    Nkolo si v šestnáctce naskakoval na vysoký centr a jen těsně na míč nedosáhl.

87
    Střídání v týmu Republika Kongo: ze hřiště odchází Nkolo, přichází Tchibota.

88
    Po ofsajdu Konga Libyjci bleskově rozehráli. Už je tlačí čas.

89
    Ve středu hřiště byl faulován Sabbou, Libye opět pospíchá s míčem na polovinu soupeře.

90
    Míč se nebezpečně pohyboval v šestnáctce Konga, obránci ho nakonec odkopli.

90+1
    Ještě čtyři minuty!

90+2
    Al Badri jen nakopl míč až k brankáři Konga. Ten nebude pospíchat s uvedením balónu do hry.

90+3
    Sabbou přišel o míč, ale Libyjci ho vzápětí vybojovali zpět...

90+3
    Libye to dokázala! V závěru třetí minuty nastavení vypálil z dálky ABDELRAHMAN FETORI a jeho skákavá střela zapadla ke vzdálenější tyči brány Konga! Celý tým Libye nyní slaví u své střídačky pravděpodobně postupový gól!

90+4
    Žlutou kartu dostává Sabbou (Libye).

Je konec! Celá střídačka Libye okamžitě po závěrečném hvizdu vyběhla jako jeden muž na trávník podělit se o radost společně s fotbalisty na hřišti. Libyjci totiž v závěru doslova utekli hrobníkovi z lopaty, dokázali smazat dvougólové manko a remíza je posouvá do čtvrtfinále turnaje. Postupový gól vstřelil ve třetí minutě nastavení Fetori, který je teď v Libyi možná za národního hrdinu. Naopak Kongo tímto last minute úderem z turnaje vypadává. (19:59:10)