Chabarovsk – Ufa 0:1 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 0:1 (kon.) | Novokuzněck – Magnitogorsk 3:4 (kon.)
Novosibirsk – Čeljabinsk 3:2 (po pr.) | Spartak Moskva – Jaroslavl 1:3 (kon.) | Minsk – Čerepovec 2:1 (2:1 po s.n.)
Záhřeb – Atlant 4:2 (kon.) | Doněck – Petrohrad 4:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (1:0, 0:2, 1:0- 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Čtvrtek 23.01.2014, 13:00 • Ledový palác sportu Sibir • KHL

Novosibirsk po zásluze vítězí dnešní utkání s Čeljabinskem. Domácí celek byl po celý zápas lepším týmem. Sibir nezlomil ani velmi rychlý obrat Traktoru během druhé třetiny. Domácí nejprve ve třetí třetině vyrovnali a poté udeřili velmi rychle v prodloužení. Čeljabinsk se může po prohře utěšovat alespoň tím, že se díky bodu opět dostal na osmou, poslední postupovou pozici do play off.
    To je ode mě pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek dne. (15:19:04)

60:14
    Sibir právě vstřelil branku!
    Prodloužení končí dříve než začalo! Finská spolupráce, která v Novosibirsku funguje už roky, se opět osvědčila. Jori Lehterä ideálně uvolnil JONASE ENLUNDA, který v samostatném úniku Garnetta prostřelil a rozhodl o osudu utkání. Asistence: Jori Lehterä.

60:01

Je za námi třetí třetina, ve které domácí hokejisté využili až drtivou střeleckou převahu a vyrovnali stav utkání. Do konce normální hrací doby už se nikdo netrefil a tak přichází na řadu prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:45
    Glinkin má slova mohl velmi dobře vyvrátit, dostal se sice až před bránu, zakončení mu však nevyšlo.

59:40
    Poslední chvíle základní hrací doby probíhají v poklidném tempu.

58:00
    Poslední dvě minuty normální hrací doby, zápas nám spěje do nastaveného času.

56:59
    Obrovská šance domácích! Po chybě obrany se řítili tři hráči Sibiru na jednoho obránce. V poslední chvíli kotouč zakončujícímu útočníkovi ujel z čepele.

55:35
    Kutuzov střílel od modré, jeho pokus vykryl Garnett, který jej bleskurychle rozehrál.

54:45
    Dmitrij Monja vletěl do útoku jako uragán, našel si výborné místo na střelu. Jeho projektil však skončil nad.

53:30
    Sibir kombinoval v útoku, Kutuzov se dostal do dobré střelecké pozice, ale raději přihrál. Místo spoluhráče našel obránce soupeře.

51:47
    Čistov střílel mezi dvěma obránci, jeho střelu si Koskinen pohlídal.

51:15
    Po přesilové hře je k vidění opatrný hokej, konec je blízko a nikdo nechce ztratit body.

49:30

48:51
    Kosticyn vzal zodpovědnost na sebe, dostal se velmi blízko Koskinenovi, na poslední chvíli mu byl puk vypíchnut z hokejky.

47:53
    Icing Čeljabinsku, ani hosté nemají oslnivé přesilové hry.

47:30
    Traktor bude mít početní převahu. Koskiranta fauloval Kosticyna a míří na trestnou lavici.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 1. Koskiranta (Monja), 43. Monja (Lehterä), 61. Enlund (Lehterä) – 32. Čistov (Zavaruchyn, Kuzněcov), 32. Kokujov (Panov)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Lekomcev, Ožiganov, Alexejev, Kutuzov, Martynov, Karavajev- Monja, Enlund, Lehterä- Koskiranta, Kugryšev, Kopejkin- Karamnov, Nestěrov, Ignatuškin- Hrabal, Butuzov, Gubin, Sannikov, Šumakov
    Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin)- Vasilčenko, Kondratěv, White, Bondarev, Katičev, Borodkin, Klimontov, Chlystov- Kontiola, Bulis, Kosticyn- Mokin, Popov, Glinkin- Zavaruchyn, Čistov, Kuzněcov- Valejev, Panov, Kokujov

Rozhodčí: Bulanov, Olenin- Matyusha, Pavlov