Havlíčkův Brod – Šumperk 2:1 (kon.) | Motor ČB – Kadaň 0:3 (kon.) | Olomouc – Litoměřice 6:0 (kon.)
Třebíč – Havířov 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Beroun 4:3 (po pr.) | Most – Benátky n/J 1:8 (kon.)
Ústí n/L – Jihlava 4:3 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
AZ Havířov
Sobota 25.01.2014, 17:30 • Zimní stadion Města Třebíče - MANN+HUMMEL Arena • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Počtvrté v sezóně se střetnou hokejisté Horácké Slavie Třebíč s nováčkem soutěže, týmem AZ Havířov. Jak dopadli předchozí zápasy?

4. kolo: Havířov – Třebíč 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), branky: Pechanec – Čuřík, Dolníček.

Horácká Slavia dokázala porazit Havířov na jeho ledě, i když jí vstup do utkání nevyšel, neboť obdržela branku již v jednačtyřicáté vteřině. Brankový stav srovnal Jakub Čuřík ve třinácté minutě. O výsledku nakonec rozhodla branka do šatny, kterou vstřelil kapitán Dolníček v čase 39:53. Vyrovnat se už domácím nepodařilo, i když si vypracovali ve třetí třetině řadu brankových příležitostí.

17. kolo: Třebíč – Havířov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0), branky: Křivohlávek, Wasserbauer, Káňa – Šlahař.

Odveta před domácím publikem byla pro Bílé hvězdy hodně důležitá, jelikož si moc přáli prolomit sérii pěti zápasů bez výhry doma. Již ve čtvrté minutě se trefil Křivohlávek, o deset minut později Wasserbauer. Ke komplikacím se schylovalo před druhou sirénou, když dal kontaktní branku Šlahař. V úvodu třetí třetiny se však krásně trefil Jan Káňa a vrátil domácím na jejich hokejky klid. Bílé hvězdy poté přestály zkrácenou přesilovou hru pěti proti třem i následný tlak Havířovských při hře bez brankáře.

30. kolo: Havířov – Třebíč 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), branky: Maruna, Klimša, Sztefek – Křivohlávek.

Havířovští se radovali z bodového zisku až do třetice. Domácí AZ se ujal vedení na začátku páté minuty, Bílé hvězdy vyrovnaly ve dvaadvacáté minutě při přesilové hře, kdy se prosadil Jan Křivohlávek. Havířovští odpověděli v čase 34:50 a vítězství pak pojistili na konci sedmapadesáté minuty.

43. kolo tak bude přímým soubojem o šestou příčku tabulky, když domácí si před tímto důležitým duelem drží šestou pozici se 66 body o pouhé dva body před sedmým AZetem.

Brankářskou jedničkou Havířovských Lukáš Daneček. V kanadském bodování mezi beky vévodí Jaroslav Koma, Jiří Klimíček a Jiří Krisl. Mezi forvardy jsou nejproduktivnějšími hráči Martin Jakúbek, Jan Maruna a Jakub Šlahař. Havířovští také v zápasech odehraných v lednu pravidelně sbírají body a navázali tak na dobré výsledky z utkání sehraných ještě před vánoční přestávkou. Dokázali doma přehrát například Jihlavu vysoko 7:1 nebo také Havlíčkův Brod 5:4 (PP). Minulé kolo ale Havířovu vůbec nevyšlo, prohrál doma s týmem Benátek vysoko 1:9 a utrpěl tak svoji nevyšší porážku v sezóně.

Bílé hvězdy jsou letos úspěšné především na půdě svých hostitelů, což potvrdili v Českých Budějovicích. S novicem v brance Třebíče, Filipem Novotným, brali hosté všechny body za vítězství 3:0, dobrou formu si poté přenesli i do domácího zápasu, ve kterém ve středu přehráli havlíčkobrodský Rebel 4:1.

Jak dopadne čtvrté vzájemné měření sil mezi Třebíčí i Havířovem? Přesvědčit se o tom můžete osobně v ochozech Zimního stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL Aréně v sobotu 25. ledna 2014, kde bude první buly vhozeno v tradičních 17:30h, či sledujte náš online přenos ….

SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný – Bilčík, Malena, Dietz, Čejka, Dujsík, Dlapa – Čuřík, Kaut, Laš – Vondráček, Mikeska, Fořt – Přibyl, Nahodil, Čech – Kadela, Dolníček, Křivohlávek. Trenér: Pokorný.

AZ Havířov: Matoušek – Roupec, Rimmel P., Krisl, Klimíček, Koma, Graca, Deutsch, Rimmel M. – Sztefek, Pechanec, Daneček J. – Maruna, Šlahař, Jakúbek – Havel, Marosz, Kanko – Klimša, Haas, Říčka. Trenér: Sztefek S.

Rozhodčí: Mrkva – Guth, Rittich.

00:01

00:40
    Zápas nám začíná vyloučením. Daneček (HAV) 2 min – sekání.

00:57
    Domácí kombinují v útočném, pásmu.

01:30
    A vytvořili si několik šancí, zejména bomba Dlapy od modré čáry volala po brance. Matoušek rychlý kotouč neudržel, k dorážce se ale nikdo v bílém nedostal.

02:30
    A další šance, z kategorie vyložených. Ani Mikeska ani Fořt však kotouč z hranice brankoviště do sítě nezametli.

03:05
    Po tlaku Třebíče přichází icing domácích.

03:28
    Sám to zkusil Čech, jeho střela švihem z pravého kruhu mířila nad horní tyč branky AZetu.

04:12
    Domácí mají nyní více ze hry, Havířovští vyhodili kotouč až před Novotného.

04:50
    Vondráček našel dlouhým pasem rozjetého Fořta, ten byl však na červené čáře odzbrojen.

05:03
    Další vyhození hostujícího mužstva, nyní již za icing.

05:32
    Koma prověřil pozornost Novotného střelou ze středního pásma. Domácí gólman byl pozorný a před dojíždějícím hráčem hostů raději přerušil hru.

06:12
    Další icing Havířova, vhazuje se po Matouškově pravici.

06:39
    Další prohřešek proti pravidlům ze strany hostů. Po hře vysokou holí se vhazuje v jejich obranném pásmu.

06:55
    Dujsík vyslal jedovku od modré čáry a trefil před Matouškem stojícího obránce hostů.

07:48
    Hosté se opět brání vyhozením přes všechny čáry.

08:14
    Trma vrma před Matouškem, na kterém zatím ztroskotali i dorážky Laše či Čuříka.

08:53
    Nahodil vyšíval v útočném pásmu. Již si hledal střeleckou pozici v mezikruží, nakonec byl kotouče zbaven. Další icing Havířova.

09:29
    Křivohlávek nejprve přejel přihrávku do mezikruží, nakonec se k zakončení dostal, to však mířilo mimo branku.

10:05
    Potlesk na otevřené scéně si svým průnikem vysložil Fořt, jeho pokus bekhendem matoušek opět zastavil.

11:12
    Kombinace prvního útoku Třebíče skončila za hostující brankou, hosté se na chvíli osvobozují.

12:05
    Dlapův pokus z jizdy zastavuje Matoušek svojí vyrážečkou, následuje odpískaná přihrávka rukou. Hra je ve středním pásmu.

12:39
    Vhazování uprostřed kluziště poté, co kotouč opustil hrací plochu.

13:02
    Po čase se připoměli hosté. S Krislovým pokusem ještě před útočnou modrou čárou neměl Novotný žádný problém.

13:16
    Další jeho zákrok a přerušení hry.

13:31
    První icing Třebíče v tomto utkání, když prvnímu útoku nevyšel přechod středního pásma.

14:05
    Z druhé vlny si nabruslil Krisl, jeho střelu nad ledem Novotný viděl a zneškodnil.

14:14
    Na druhé straně další zákrok Matouška vyrážečkou po střele Dujsíka od modré čáry.

14:51
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Vondráček poslal po kombinaci celého útoku milimetrovou přihrávku na hranici brankoviště TOMÁŠI FOŘTOVI, tomu jen stačilo nastavit čepel hole a překonat Matouška. Asistence: Tomáš Vondráček, Michal Mikeska.

15:31
    Třebíčtí jsou stále při chuti a stále zaměstnávají gólmana hostů.

16:07
    Situaci dva na jednoho vyřešil Přibyl střelou švihem, jeho pokus zastavila horní tyč, od které se kotouč vrátil do hry.

16:52
    Domácí se stále tlačí před gólmana Havířova, chvilička klidu chyběla Kadelovi k lepšímu zakončení.

17:53
    Čuřík odvedl dobrou práci ve středním pásmu, kotouč nahodil na branku hostí a pelášil střídat.

19:16
    Havířov právě vstřelil branku!
    ROSTISLAV MAROSZ vystihl směr odrazu kotouče za brankou Novotného, který ač se natahoval jak mohl, brance zabránit nedokázal. Asistence: Petr Kanko.

20:00

Máme za sebou první dějství, ve kterém byli domácí aktivnější a po zásluze se dočkali vedení z hole Fořta. Před první sirénou však hosté vyrovnali brankou Marosze, která však byla z kategorie laciných.
    Druhá třetina začne cca 18:21h.

20:01

20:47
    Jakub Šlahař zatáhl kotouč do útočného pásma, objel domácí branku a předložil tutovku pro JANA MARUNU, který z bezprostřední blízkosti skóruje. Asistence: Jakub Šlahař, David Roupec.

21:58
    Hosté forčekují jž před Novotným, branka jim nalila do žil nové sebevědomí.

22:44
    Kombinace prvního útoku Třebíče byla vytlačena do rohu vedle branky Matouška, hosté poté vyhazují.

23:07
    Novotný (TRE) 2 min – hra vyskou holí. Na trestnou lavici míří Čuřík.

23:25
    Hráči AZetu zakončili přesilovkovou kombinaci Rimmela od modré čáry, Novotný pozorný.

24:03
    Domácí nevyhodili, jejich oblouček zachytik Krisl a jeho střelu na štěstí pro domácí stačili ještě domácí obránci zblokovat.

25:08

25:21
    Havířovští jsou však nadále nastěhováni v útočném pásmu, až nyní Novotný přerušuje hru a umožňuje domácím střídat.

25:55
    I třetí útok Třebíče se z obranného pásma nedostal, další zákrok Novotného lapačkou.

26:24
    Až Dolníčkův útok se dokázal vymanit z obranného pásma a ohrozit branku Havířova.

27:13
    Jakúbek nadělal starosti domácím obráncům za brankou Novotného, Třebíčtí poté vyrazili na další zteč branky hostů.

28:13
    Vondráček s Mikeskou neuspěli v soubojích v útočném pásmu, hosté otáčejí hru.

28:52
    Nyní nevidíme příliš pohledný hokej, po příhrávce rukou se vhazuje ve středním pásmu.

29:17
    Čtvrý útok Horácké Slavie dělá hostům problémy v útočném pásmu, ti se raději uchýlili k icingu.

29:38
    Žádná střela nepronikla do území střeženého Matouškem, hráči AZetu vyráží kupředu.

30:43
    Pechanec zašlápl puk u své sřídačky, buly ve středním pásmu.

31:09
    Nepříliš pohledná pasáž pokračuje, icing Havířova.

31:18
    Dolníček (TRE) 2 min – hákování.

31:47
    Novotný likviduje střelu od modré čáry, poté si něco vysvětlují Bilčík a Kanko.

32:25
    Hráči AZetu chtěli do útočného pásma příliš rychle a je jim odpískán ofside.

32:58
    Domácí čtveřice vyhazuje a peláší střídat.

33:22
    Domácí v plném počtu. Ve stejném okamžiku se před Matouška proháčkoval Laš, jeho zakončení již ale nemělo razanci.

34:46
    Po řadě nepřesností stojí za řeč až střela Fořta ze stření vzdálenosti.

35:10
    Velkou dávku štěstí měli při sobě domácí, když tečovaný kotouč plachtil kolem pravé tyče Novotného branky.

35:58
    Neklid a nepřesnost se vkrádá na domácí hokejky, fotbalově do zkusil Laš. Matoušek pozorný.

37:02
    Po nedorozumnění v domácích řadách zahrozil z levého kruhu Klimša. Novotný se nenechal zaskočit a vystřelil připravenou lapačku.

37:49
    Fořt našel dlouhým pasem Vondráčka, který ještě hledal Mikesku. Ten byl v protipohybu a nemohl přesně zakončit.

38:26
    Malena si u hrazení vyšlápl na Klimíčka, jenž se jen těžko sbírá z ledu. Nakonec je v pořádku.

38:46
    Čuřík pelášil do útočného pásma, při střelbě mu však v pravém kruhu puk utekl z čepele hole a tak přesně nezakončil.

39:08
    Buly po pravici Matouška, který přerušuje nahození domácích.

39:40
    Kaut střiílel z levého kruhu přes obránce. Tomu se střela otřela o nohavice a zamířila mimo branku Havířova.

40:00

Tak jak skončilo první dějství, začalo to druhé. Jestliže první branka padla 44 vteřin před první sirénou, druhou branku Havířovští přidali po odehraných 47 vteřinách třetiny druhé. Domácí se poté marně snažili dobývat Matouškovu branku, hosté v průběhu třetiny mohli své vedení ještě zvýšit.
    Třetí třetina začne cca v 19:12h.

40:01

40:18
    A mohlo být vyrovnáno! Marek Laš si dobře nabruslil před Matouška a jeho střelu z první Havířovský gólman lapil!

41:50
    Situace dva na jednoho a střela Dolníčka pouze do boční sítě!

41:50
    Havel (HAV) 2 min – sekání.

42:30
    Dělovka Maleny krok za modrou čárou skončil dalším zákrokem Matouška. Dorážku již nepřipustil.

43:21
    Obrovský závar před Matouškem končí pukem v jeho síti. Hlavní rozhodčí ho však neuznal, dle jeho názoru byl dosažen vysokou holí.

43:36
    Puk je mimo hřiště. Říčka (HAV) 2 min – zdržování hry.

43:58
    Ani s převahou dvou mužů v poli nedokázali domácí propasírovat kotouč za záda Matouška.

44:10
    Již klasická přesilovka, puk v obranném pásmu domácích po vyhození hostů.

44:27
    Bilčík ještě udržel puk na modré čáře, poslal jej do ohně před branku, Mikeska by však potřeboval o kousek delší hokejku.

45:19
    Svoji druhou branku dnes dává TOMÁŠ FOŘT, který před Matouškem tečoval střílenou přihrávku od Čejky mimo dosah gólmana hostů. Asistence: Václav Čejka, Tomáš Vondráček.

46:21
    A Slávisté se ženou dopředu, hosté se však brání pozorně.

47:25
    Vondráček se dral o možnost střely jako buldok, byl však odstaven tělem a skončil na ledě.

48:18
    Čuřík v dobré pozici ještě hledal svého spoluhráče, Matoušek pro tentokrát mohl zůstat v klidu.

49:20
    Tlak Třebíče sílí, domácí touží po další výhře. Icing Havířova.

49:51
    Klimša zůstal osamocen na útočné modré, jeho střelu si Novotný pohlídal.

Dnešní utkání sleduje 1780 diváků.

50:41
    I hráči AZetu se snaží hrát dopředu, je jim však odpískán ofsajd.

51:49
    Čejka se prosmýkl přes útočnou modrou, jeho střela zápěstím mířila hodně vysoko nad branku.

52:27
    V další šanci Nahodil, který z mezikruží trefil klečícího protihráče!

53:28
    Hráči Havířova mají poskytnutu výhodu a tak s kombinací nespěchají.

53:44
    Čejka (TRE) 2 min – podražení. Hodně sporné vyloučení po neodpískaných zákrocích hostů.

54:14
    Domácí vyhazují.

54:40
    A opět je kotouč až před Matouškem.

55:20
    Až nyní střela Šlahaře od modré čáry a skvělý zákrok domácího brankáře.

55:47
    Domácí v plném počtu. Puk je v moci Novotného, buly po jeho pravici.

55:58
    Vondráček byl zastaven velmi sporným ofsidem, diváci se zlobí.

56:55
    Havířovští s kotoučem na holi jsou s průběhem zápasu spokojeni

57:36
    Další porce smůly pro domácí po nastřelené tyčce Lašem z mezikruží!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, postupný útok hostů zastavil ofside.

58:51
    Nahodil v mega šanci, Matoušek vytáhl zákrok večera!

58:51
    Kanko (HAV) neudržel nervy na uzdě a Nahodila počastoval učebnicovým krosčekem. 2 min pro Kanka

58:59
    Další obrovské šance domácích, Čuřík z mírného úhlu trefil jen tyč!

59:38
    Přesolovka se krátí, hosté vyhazují.

59:56
    Malena mohl vystřelit, přesto ještě hledal své spoluhráče.

60:00

Přesto, že domácí měli v této části hry místy výraznou převahu, překonali pozorného Matouška pouze jednou.
    Pětiminutové prodloužení začnou domácí s výhodou jedno muže v poli, což může trvat 50 vteřin.

60:01

60:20
    Domácí se vyhnali z útočného pásma.

60:25
    Již jsou bleskově zpět poté, co Matoušek zachytil nahození a přerušil hru.

60:50
    Vondráček jako blesk projel až před Matouška, centimetry chyběli k vítězné brance!

61:53
    A je dobojováno! VLASTIMIL BILČÍK obdržel přesný pas na hranici pravého kruhu, namířil a nekompromisně propálil Matouška. Asistence: Lukáš Nahodil, Tomáš Fořt.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

TRE – TOMÁŠ FOŘT (12)

HAV – PETR MATOUŠEK (60) (19:54:28)

Milan Píša

Branky a nahrávky: 15. Fořt (Vondráček, Mikeska), 46. Fořt (Čejka, Vondráček), 62. Bilčík (Nahodil, Fořt) – 20. Marosz (Kanko), 21. Maruna (Šlahař, Roupec)

Rozhodčí: Mrkva – Guth, Rittich