Orlová – Technika Brno 6:4 (kon.) | Břeclav – SHK Hodonín 3:4 (po pr.) | Prostějov – Přerov 5:4 (po pr.)
Opava – Nový Jičín 2:5 (kon.) | Frýdek-M. – Val. Meziříčí 3:1 (kon.) | Řisuty – Kolín 3:4 (0:1 po s.n.)
Klášterec nO – Nymburk 3:5 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 5:1 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 7:2 (kon.)
Sokolov – Pelhřimov 2:1 (po pr.) | Jablonec n/N – Milevsko 10:3 (kon.) | Kobra – Bílina 7:2 (kon.)
Jindř. Hradec – Vrchlabí 1:6 (kon.) | Tábor – Děčín 8:1 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 25.01.2014, 18:00 • Zimní stadion Jana Marka • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sobotní podvečer svede proti sobě domácí Vajgar, který je momentálně na třináctém místě s pátým týmem z Vrchlabí.

Vrchlabský Stadion má za sebou parádní šňůru osmi utkání, ve kterých získal plný počet 24 bodů. Tuto jízdu však v minulém kole utnuli táborští hokejisté, kteří v Krkonoších zvítězili 6:3.

Jindřichohradecký Vajgar je aktuálně třináctý. Vstup do letošního roku Jihočechům vyšel, když zvítězil v M. Budějovicích a doma s Bílinou v prodloužení. Po zaváhání v Nymburce přišla domácí výhra nad Pelhřimovem a dvoubodový import z Milevska.

Bilance Vajgaru proti Vrchlabí není zatím dvakrát valná. Oba soupeři se v dosavadní historii potkali celkem pětkrát. Čtyři duely se datují ročníkem 2006/2007, z nichž Vajgar dokázal získat jediný bod za remízu 1:1. Zbývající tři duely Vajgar prohrál. V letošní sezóně měl Vajgar první tříbodovou výhru nad Vrchlabím na dosah. Jenže hokejisté z Krkonoš vyrovnali v poslení možné minutě a Vajgar získal jediný bod po prohře 2:3 po nájezdech. Ani skóre není lichotivé – 6:22.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Bláha O., Kubeš – Procházka, Tržil, Jasečko, Štěpán, Dvořák A., Pekárek, Brabec, Kocar, Voříšek, Tomšík, Kotrla, Skokan, Mavrojanidis, Dvořák M., Přibyl, Bárta, Jasanský.

HC Stadion Vrchlabí: Jeschke, Pavelka – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec, Jakubec, Filip M., Fořt, Jirků, Filip D., Šťastný, Březina, Bláha T., Gengel, Marek..

V brance hostů Jaroslav Pavelka, v té hradecké Ondřej Bláha.

00:01

00:17
    Kocar prověřil ze střední vzdálenosti Jaroslava Pavelku.

00:54
    Kotrla se prodral dopředu, jeho ránu Pavelku vyrazil a hradecký forvard měl i možnost dorážky.

01:18
    Icing Vajgaru.

01:48
    Rána Martina Brabce končí sražena vysoko nad.

02:32
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Hradecká obrana malinko laxně a JIŘÍ JAKUBEC měl před brankou hromadu času na přesné zakončení. Asistence Patrik Fořt a Daniel Filip.

03:55
    Kotrlovu lehkou ránu Pavelka chytil a přerušil hru.

04:31
    Adam Přibyl se natlačil po křídle před Pavelku, který měl plné ruce práce, respektive betony.

04:41
    Adam Přibyl měl na holi branku. Aleš Dvořák vypálil po buly od modré, Pavelka vyrazil puk k Přibylovi, který nezasunul do prázdné brány, protože Pavelka v pádu zachránil hosty.

05:18
    Martin Filip z jízdy do lapačky Ondřeje Bláhy.

07:52
    Marek Dvořák zatáhl puk do třetiny, Kocar jeho pobídku nevyužil.

08:27
    Vrchlabský icing.

09:35
    Bártova rána končí na Pavelkovi.

09:53
    Marek Dvořák z prostoru levého kruhu vyslal ránu, kterou srazili hosté do ochranné sítě.

10:01
    Ladislav Pulec dvě minuty za podražení Marka Dvořáka.

11:12
    Jasečkova rána o milimetry minula vrchlabskou branku.

11:20
    Aleš Dvořák od modré, od Pavelkovy vyrážečky puk do ochranné sítě.

11:32
    Hosté vyrazili do rychlého brejku dvou na jednoho a TOMÁŠ ŠŤASTNÝ uklízel puk do prázdné branky. Asistence Tomáš Jirků.

12:29
    Vhazuje se před Bláhou, hosté jsou kompletní.

15:57
    Ladislav Pulec dvě minuty za atak Luboše Voříška, nedovolené bránění.

16:30
    Procházkovo nahození od modré nikdo netečoval.

17:57
    Vrchlabí kompletní bez větších problémů.

18:26
    Vajgar právě vstřelil branku!
    JAKUB PEKÁREK naplřáhl kousek za modrou a vymetl o horní břevno pavučiny v brance Vrchlabí. Asistence Martin Brabec a Jiří Bárta.

19:48
    Voříšek s Kocarem v tutovce jen o fous však minuli branku.

20:00

Vajgar měl v první třetině opticky puk více na holi, ale hostům stačily dva pokusy ke dvěma gólům. Exvajgarský Jiří Jakubec otevřel skóre ve třetí minutě a při vlastním oslabení navýšil vrchlabský náskok Tomáš Šťastný. Vajgar se prosadil v předposlední minutě první dvacetiminutovky, kdy se ranou golfem prosadil Jakub Pekárek. Druhá třetina startuje cca v 18:46.

20:01

20:25
    Procházkovu dělovku Pavelka lapil nadvakrát.

20:35
    Robert Procházka v tutovce, díky Kocarovi se zbavil hráče před sebou, i brankář byl nakonec překonaný, ale puk v bráně neskončil. Tutovka Vajgaru.

21:30
    Přesilovku si zahrají hosté, Jindřich Kotrla dvě minuty za krosček.

21:52
    Nechytatelná dělovka od modré v podání TOMÁŠE BLÁHY. Asistence Kolář a Gengel.

22:20
    Voříšek na konci brejku dvou na jednoho jen do Pavelkova betonu.

22:50
    Jindřich Kotrla putuje zpět na trestnou lavici, dvě minuty za podražení.

23:33
    Štěpán vyhazuje.

24:50
    Vajgar je kompletní.

25:19
    Mavrojanidis se neprosadil jeden na jednoho.

27:11
    Jiří Bárta měl smůlu, Pavelka jeho pokus lapil s notnou dávkou štěstí.

28:01
    Marek Dvořák mířil do protipohybu Jaroslava Pavelky, bez úspěchu.

28:25
    Vhazuje se před Bláhou.

29:13
    Mavrojanidis z prostoru mezi kruhy trefuje jen Jaroslava Pavelku v bráně hostů.

29:31
    TOMÁŠ BLÁHA se rozjel po křídle, Ondřej Bláha si vyjel ne zcela ideálně a rána u kruhu zapadla přesně k levé tyči. Bez asistence.

30:18
    Icing hostů po střele Roberta Procházky, který trefil jen brankáře Vrchlabí.

30:30
    Ondřej Bláha teď bravurně zklikvidoval brejk hostů dva na jednoho.

31:33
    Pavelka je pevný jako skála, zlikvidoval další výpad hradeckého útoku, tentokrát neuspěl Jiří Bárta.

05:02
    TOMÁŠ BLÁHA kompletuje hattrick, gók který je jako přes kopírák. Brankář Vajgaru kousek z branky a střela k levé tyči. Asistenty upřesníme později.

37:59
    Ostrý faul na Tržila, Martin Klement dvě minuty za napadení.

39:36
    První střela hradecké přesilovky, Pekárek našel jen Pavelkovu lapačku.

39:57
    Poskočil se popral s Procházkou, oba končí na trestné lavici. Puk v brance Vrchlabí sudí neřeší.

40:00

Vrvchlabí si v prostřední třetině vytvořilo pohodlný, čtyřbrankový náskok. Vajgar v závěru druhé třetiny zřejmě puk do branky dostrkali, ale sudí se věnovali šarvátce Poskočila s Procházkou. Vrchlabí si do třetí třetiny, která začne přibližně v 19:35 více než nadějný náskok. Vajgar měl nespočet vyložených šancí, ale góly nejsou domácím souzeny.

40:01

40:10
    Kocar sám před Pavelkou, ten zřejmě vyrážečkou vytěsnil puk mimo bránu.

40:49
    Mavrojanidisovu střelu neměl Pavelka zcela pod kontrolou.

42:10
    Hosté se již nikam neženou.

42:40
    Vrchlabský ofsajd.

43:43
    Jiří Bárta upaloval sám na Pavelku, ale ani tentokrát se skóre nemění.

45:13
    Vrchlabí zatlačilo, Vajgar vyhazuje přes všechny čáry.

46:11
    TOMÁŠ ŠŤASTNÝ přidává další zásah do Bláhovy branky, který tuto vyloženou šanci nemohl zvrátit. Asistence Lenoch a Jirků.

48:02
    Fořt měl další obrovskou šanci hostů, ale hrál to možná moc na krásu a nepřehodil Bláhův beton.

48:43
    Vrchlabí v ofsajdu.

49:19
    Martin Klement prověřil z dálky Bláhovu lapačku.

50:00
    Drzý průnik Marka Dvořáka končí na připravených betonech Jaroslava Pavelky.