Detroit – Florida 4:5 (0:1 po s.n.) | Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Edmonton – Nashville 5:1 (kon.)
Vancouver – Arizona 5:4 (po pr.)
Edmonton Oilers
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Nashville Predators
Pondělí 27.01.2014, 02:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Československá stopa v utkání

Slovenský obránce Martin Marinčin strávil na ledě lehce přes 19 minut a připsal si jeden dvouminutový trest. Zablokoval čtyři střely soupeře, což byl druhý nejvyšší počet z jeho týmu. (04:44:08)

Tři hvězdy zápasu

1. Ben Scrivens (EDM) – 97,14%, 34 zákroků
    2. Ryan Smyth (EDM) – 1+1, +1
    3. Justin Schultz (EDM) – 1+1, +2

Série porážek končí. Edmonton porazil Nashville zaslouženě 5:1. Hosté si nedokázali vypracovat dostatek šancí a navíc ubránili jen jedno oslabení ze tří.

60:00

59:14
    Oilers se i v posledních sekundách drží v útočném pásmu.

58:45
    Dobře mířená rána Bělova skončila na chráničích Huttona.

58:00
    Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny a také celého zápasu.

57:03
    Scrivens vyráží střelu obránce Bartleyho.

56:32
    S klidným svědomím můžu prohlásit, že Oilers se blíží přerušení série proher.

55:32
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Moc hezká kombinace Oilers. Justin Schultz od modré posunul na brankoviště, odkud Eberle napříč modrým půlkruhem oslovil RYANA NUGENTA-HOPKINSE, který neomylně poslal puk za záda Huttona. Asistence: Jordan Eberle, Justin Schultz.

54:48
    Rich Clune (NSH) dostává dvě minuty za krosček.

53:35
    Hosté se mohli dostat na dostřel, místo toho se teď brání.

52:39
    Nashville dostal puk do branky, ale protože Beck v brankovišti zalehl Scrivense, tak branka neplatí!

52:15
    Gaustad poslal puk před branku, kde se ho snažil usměrnit Legwand. To se mu sice povedlo, ale kotouč i tak zamířil vedle.

51:41
    Scrivens měl potíže při střele Josiho od modré. Hosté znovu dobře zastínili výhled domácímu brankáři.

51:19
    Perron se pěkně zbavil dotírajících obránců, ale už nestihl dobře zakončit.

50:46
    Přenesli jsme se do druhé poloviny třetí periody. Domácí stále hlídají tříbrankový náskok.

49:32
    Josi se zapojil do útoku a Scrivens musel zasahovat betonem.

49:01
    Hendricks až nyní poprvé zaměstnal Huttona. Hosté vedou v poslední třetině na střely 8-1.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 3. J. Schultz (Joensuu, Smyth), 20. Eberle (Hall, Nugent-Hopkins), 31. Smyth (Potter, Hall), 37. Jakupov (Gagner), 56. Nugent-Hopkins (Eberle, J. Schultz) – 16. Legwand (Spaling, Smith)

Edmonton Oilers: Scrivens – N. Schultz, J. Schultz, Bělov, Potter, Petry, Marinčin – Hall, Nugent-Hopkins, Eberle – Jakupov, Gagner, Perron – Hendricks, Gordon, Jones – Joensuu, Smyth, Gazdic.
    Trenér: Dallas Eakins

Nashville Predators: Hutton – Josi, Weber, Del Zotto, Jones, Bartley, Ellis, Ekholm – Beck, Fisher, Hornqvist – Spaling, Legwand, Smith – Bourque, Wilson, Nystrom – Clune, Gaustad.
    Trenér: Barry Trotz

Rozhodčí: LaRue, VanMassenhoven – Gibbs, Shewchyk

Diváci: 16 839