DHK Baník Most
26:22 (16:11)
Handball PSG Zlín
Středa 29.01.2014, 18:00 • Sportovní hala Most • Interliga ženy

Domácí hráčky nakonec dokázaly uhájit poločasové vedení a připisují si tak 2 body do tabulky WHIL. V neděli je ale čeká velmi důležitý duel EHF cupu proti silnému soupeři z Dánska, takže dnešení vítězství bylo určitě psychicky hodně důležité pro Černé anděly. (19:31:41)

60
    Konec zápasu. (26:22)

60
    Müllnerová si z brejku poradila s Marčíkovou, která skusila střelu k pravé tyči, kde ale byla noha Müllnerové rychleji, než míč. (26:22) (26:22)

60
    Minutu před závěrečnou sirénou přichází poslední time-out dnešního utkání a směřuje na lavičku Mostu. Dušan Poloz bude chtít už zřejmě uklidnit své hráčky, aby dohrály utkání bez větších chyb. (26:22) (26:22)

59
    Tóthová si na sedmičce poradila i s vystřídavší Bezpalcovou. (26:22) (26:22)

58
    Beňušková ze střední spojky svým podstřelem zřejmě rozhoduje toto utkání. (26:21) (26:21)

57
    Druhá půle je zatím ve znamení mnoha chyb na obou stranách. (25:21) (25:21)

56
    Důležitý zákrok teď vytáhla Túrociová proti Janouškové, která běžela úplně sama na branku Zlína! (25:21) (25:21)

56
    Beňušková ze sedmičky o zem úspěšná. (25:21) (25:21)

55
    Tóthová si poradila se sedmičkou vskutku mazácky, když poslala míč doprava okolo hlavy Müllnerové. (24:21) (24:21)

54
    Marčíková z brankoviště přehodila Müllnerovou. (24:20) (24:20)

53
    Weisenbilderová trošku nešťastně trefila Nudni do obličeje, která se ihned skácela k zemi a domácí hráčka půjde odsedět dvouminutový trest. (24:19) (24:19)

53
    Time-out Zlína rozhodně vypovídá o tom, že se hostující celek chce ještě porvat o výsledek, ale bude to mít už hodně těžké, proti silnému soupeři. (24:19) (24:19)

52
    Růčková proskočila až na brankoviště a to už vypadá s celkem ze severní Moravy špatně. (24:19) (24:19)

51
    Marčíková dostává dvě minuty. (23:19) (23:19)

51
    Müllnerová teď našla Janouškovou dlouhým pasem, která doběhla na brankoviště a o zem přidává další branku v krátkém časovém sledu. (23:19) (23:19)

50
    Na druhé straně přišel rychlý kontr z pravého křídla od Janouškové. (22:19) (22:19)

50
    Dufková z pivota snižuje. (21:19) (21:19)

48
    Time-out DHK Baník Most. Černí andělé teď dokáží dobře kontrolovat vývoj hry, když nenechávají hostující hráčky snížit na rozdíl jediné branky. (21:18) (21:18)

46
    Dvořáková dostává minuty, což je rozhodně komplikace pro domácí celek. (21:18) (21:18)

46
    Vysloužilová M. co by křídelní hráčka se teď neobvykle ocitla na pivotu a se svou šancí naložila nejlépe, jak mohla, brankou. (21:18) (21:18)

45
    Nudni z pivota prostřelila Müllnerovou. (20:18) (20:18)

45
    Janoušková z rychlého brejku po pravé straně úspěšná. (20:17) (20:17)

44
    Z pivota se prosazuje Vlková. (19:17) (19:17)

43
    Růčková ze střední spojky napřáhla a její projektil skončil přesně v síti Zlína. (19:16) (19:16)

43
    Tóthová se ze sedmičky nemýlí, pořád je o co hrát. (18:16) (18:16)

42
    Vítková z pivota technicky přehodila Túrciovou. (18:15) (18:15)

41
    Chyby se kupí na obou stranách, teď je to spíše taktická házená, ani jeden celek nijak nepřekypuje ofenzivou. (17:15) (17:15)

39
    Tóthová prostřelila obranu ze spojky. (17:15) (17:15)

39
    Beňušková vyloučena na dvě minuty za úmyslné kopnutí do míče, poněkud zbytečné vyloučení ze strany mostecké hráčky, toto gesto si rozhodně mohla odpustit. (17:14) (17:14)

37
    Vítková zachytila nepřesnou rozehrávku Zlína na útočné polovině, poslala vysoký míč na Dvořákovou, která ho dokázala dopravit až za záda Túrociové. (17:14) (17:14)

34
    Marčíková trestá zaváhání Martinkové a snižuje na rozdíl dvou branek! (16:14) (16:14)

34
    Pospíšilová přidává z pivota další branku hostujícího celku, Zlíňanky jsou tak rázem opět na dostřel. (16:13) (16:13)

31
    Tóthová se dostala až na brankoviště po dlouhém výhozu Túrociové a nezaváhala v koncovce. (16:12) (16:12)

31
    Hradilová na úvod druhé půle orazítkovala tyč. (16:11) (16:11)

31
    Začal druhý poločas. (16:11)

První půle je za námi a ovládl jí domácí celek ze severu Čech rozdílem pěti branek, ale rozhodně tomu neodpovídá protizatimní vývoj hry.

30
    První poločas skončil. (16:11)

30
    Time-out pro celek Zlína. (16:11) (16:11)

29
    Zlín už teď vyloženě vyčkává na poločas, protože Černí andělé jsou teď k nezastavení! Beňušková z podstřelu mezi nohami překvapila Černou. (16:11) (16:11)

28
    Z brankoviště úspěšná Vítková, která střelou o zem zvyšuje. (15:11) (15:11)

27
    Černí andělé dnes poprvé odskakují na rozdíl tří branek, Martinková propálila vše co jí stálo v cestě ze střední spojky. (14:11) (14:11)

25
    Beňušková si ze sedmičky střelou o zem poradila s Černou. (13:11) (13:11)

25
    Time-ouut Dušan Poloz. (12:11) (12:11)

25
    Hradilová z brankoviště vyškolila Müllnerovou. (12:11) (12:11)

24
    Růčková z pravé spojky o zem zvyšuje vedení Mostu. (12:10) (12:10)

23
    Tóthová z levého křídla propálila Müllnerovou. (11:10) (11:10)

23
    Dobrou práci teď předvedla Müllnerová, když vychytala Tóthovou, tak ihned sebrala míč a vyslala Janouškovou do brejku, která se nemýlila. (11:9) (11:9)

22
    Janoušková z pravého křídla střílí desátou branku Černých andělů. (10:9) (10:9)

21
    Z rychlého kontru Zlína srovnává stav Hradilová. (9:9) (9:9)

20
    Handlová to zkoušela z levé spojky, se střelou sice neuspěla, a tak se naskytla Zlínu možnost sedmimetrového hodu, na kterém však ztroskotala Marčíková na Müllnerové. (9:8) (9:8)

19
    Time-out lavička Zlína. Hostující celek teď polevil ve svém snažení a na Černých andělech je znát, že mají znovu chuť do zápasu. (9:8) (9:8)

19
    Žlutou kartu obdržela domácí Dvořáková. (9:8) (9:8)

18
    Černí andělé si berou své vedení zpět, když to byla znovu Weisenbilderová, která se dokázala trefit do branky Zlína. (9:8) (9:8)

18
    Růčková z brankoviště vysoko nad, devitka pro Most. (8:8) (8:8)

16
    Weisenbilderová srovnává z pravé spojky a Černí andělé teď mají rozhodně více ze hry a v posledních minutách začínají předvádět výkony, na které jsme celou sezonu zvyklí. (8:8) (8:8)

16
    Další žlutá karta pro severomoravský celek – Marčíková. (7:8) (7:8)

15
    Růčková proskočila až na brankoviště a střelou o zem snižuje na rozdíl jedné branky. (7:8) (7:8)

15
    Tóthová se štěstím prostřelila Müllnerovou, která si míč nešťastně srazila za svá záda. (6:8) (6:8)

14
    M. Vysloužilová se teď ocitla na levém křídle a střelou do pravého rohu propálila brankařku Zlína. (6:7) (6:7)

13
    Beňušková zvolila střelu na levou nohu brankařky Zlína a byla úspěšná, protože hostující hráčka nestihla reagovat. (5:7) (5:7)

13
    Vítková v pádu pouze do tyče, rozhodčí ukazuje na sedmimetrový hod. (4:7) (4:7)

12
    Z levé spojky střelou pod víko přidává další branku Tóthová, mostecká letargie stále pokračuje. (4:7) (4:7)

11
    Na sedmimetrový hod se postavila Marčíková a prostřelila střelou k pravé tyči mosteckou brankařku. (4:6) (4:6)

11
    Žlutou kartu dostává Janoušková + sedmička Zlín. (4:5) (4:5)

10
    Martinková teď v bezprostřední blízkosti před Černou střelou o zem snižuje stav. (4:5) (4:5)

10
    Pospíšilová se teď opřela do Růčkové a půjde si odpočinout na dvě minuty. (3:5) (3:5)

10
    Hradilová se znovu ocitla sama s míčem na pravém křídle a i tentokráte skončil její pokus za zády Müllnerové. (3:5) (3:5)

9
    Martinková ze střední spojky ovšem rychle kontruje. (3:4) (3:4)

9
    Hradilová z pravého křídla zvyšuje rozdíl ve skóre na dvě branky svým přesným zásahem. (2:4) (2:4)

8
    Handlová dnes poprvé posílá Severomoravanky do vedení a vypadá to, že Černí andělé se protrápí i v dnešním utkání! (2:3) (2:3)

7
    Řízná mostecká hráčka Matoušková si teď počínala v rozporu s pravidly, když srazila k zemi Tóthovou. (2:2) (2:2)

6
    Tóthová z levé spojky za pomocí tyče srovnává stav. (2:2) (2:2)

5
    Perfektní práce Martinkové, která dokázala sebrat přihrávku soupeřkám a vyslat tak do brejku Janouškovou, která se nemýlila. (2:1) (2:1)

4
    Nudni dostává dvě minuty za nedovolený zákrok v obraně a mostecké hráčky si tak vyzkouší první početní výhodu. (1:1) (1:1)

4
    Martinková vyslala tvrdou dělovku na branku Černé, střela ale nebyla dobře namířená, když skončila v levé ruce brankařky Zlína. (1:1) (1:1)

3
    Nudni hned dostává také žlutou kartu, u míče stále Černí andělé. (1:1) (1:1)

2
    Pospíšilová dostává první žlutou kartu dnešního utkání. (1:1) (1:1)

2
    Tóthová srovnává po rychlé akci Zlína z levého křídla. (1:1) (1:1)

2
    Nicméně Černí andělé zůstali u míče a následně dokázali otevřít skóre, když se Martinková prosadila z levé spojky. (1:0) (1:0)

1
    Růčková to zkusila z pravého křídla, její pokus ale srazila Černá do outu. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

V rámci předehrávky 14. kola W.H.I.L. se dnes utká DHK Baník Most na své palubovce s celkem HC Zlín. Hráčky Zlína se nacházejí po 13. kole na 7. místě tabulky, když získaly 12 bodů. Zlíňanky letos podávají podstatně lepší výkony než v minulé sezóně, kdy musely hájit příslušnost v Interlize až v baráži proti Plzni. V posledním kole doma zdolaly nebezpečnou Šaľu 26:25. V prvním vzájemném souboji na podzim vyhrál Most ve Zlíně 27:31, když ještě v poločase vedly domácí hráčky 16:12. Největší oporou týmu je slovenská reprezentantka Alžběta Tóthová, která patří k nejlepším střelkyním Interligy. V brance podává pořád spolehlivé výkony už 47 letá bývalá reprezentantka Lenka Černá, která zároveň plní roli asistentky trenéra Petera Sabadky.

Domácí Černí andělé procházejí po novém roce menší herní krizí. Doma si sice stále drží takřka dvou letou neporazitelnost, ale k jednobrankovým výhrám nad Slavií a Šaľou jim pomohlo i štěstí. Venku navíc padli jak v Partizánském, tak v posledním kole v Porubě (26:24). V tabulce už klesly na 4. místo, když získali dosud 20 bodů. Tabulka je ovšem zkreslená nestejným počtem odehraných zápasů jednotlivých celků. Mostečanky se dlouho musely obejít bez své ústřední rozehrávačky Petry Beňuškové, která už se sice do mužstva vrátila, ale ani s ní není krize stále zažehnána. Nedaří se tolik největší střelecké jistotě Mostu Haně Martinkové, malinko slevila v brance i reprezentantka Müllnerová. Přesto budou domácí hráčky v utkání favoritem, výhra by jim mohla pomoci odrazit se k lepším výkonům, hlavně před blížícím se víkendovým utkání v EHF Cupu, by to domácí děvčata určitě potřebovala. Trošku pikantní příchuť bude mít zápas pro domácího trenéra Dušana Poloze, který ve Zlíně žije a je znám tím, že je velkým zlínským patriotem. Ale i on ze své pozice jistě udělá vše proto, aby body zůstaly na severu Čech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.