Boston – Montreal 1:4 (kon.) | Columbus – Washington 5:2 (kon.) | Toronto – Florida 6:3 (kon.)
Ottawa – Tampa 5:3 (kon.) | Dallas – New Jersey 2:3 (po pr.) | Colorado – Minnesota 5:4 (kon.)
Arizona – Buffalo 2:3 (kon.) | Calgary – San Jose 4:1 (kon.) | Anaheim – Philadelphia 5:3 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Los Angeles Kings
1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Pátek 31.01.2014, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a přeji vám úspěšný konec pracovního týdne. (07:06:48)

Československá stopa v utkání:

Do utkání nenastoupil žádný Čech ani Slovák.

1. Jussi Jokinen (PIT) 1+2
    2. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1
    3. Matt Niskanen (PIT) 0+2

Zápas je u konce. O výsledku se rozhodovalo hned v první třetině, kdy si hosté vypracovali dvoubrankový náskok a ten již nepustili. Favorit z Pittsburghu tedy v dnešním zápase bere plný počet bodů a potvrzuje svoji první příčku ve východní konferenci NHL.

60:00

59:42
    Utkání se již jen dohrává.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a vlastně i celého zápasu. Tři góly již domácí nevstřelí.

58:32
    Hostující Megna dostal v útočném pásmu holí do obličeje, ze souboje u mantinelu však přes krvavý šrám neustoupil a dále bojoval o puk. Sudí nakonec přerušuje hru, vylučovat ale nebude, zákrok neviděl. I takhle ale tvrdý sport hokej může být.

57:52
    Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění, čekat nás tak bude další vhazování před domácím brankářem Jonesem.

56:55
    Hosté hrají s pukem na holích, pro domácí už je vyrovnání spíše v rovinách sci-fi.

55:54
    Aktivní Pyatt u pravé tyčky domácí brány, Jones raději přikryje puk a přeruší hru.

55:02
    Voynov napřáhl na modré čáře, jeho pokus zamířil těsně mimo hostující bránu.

54:38
    Další útok domácího celku brzd hvizd sudího. Puk se po teči dostal mimo ledovou plochu.

53:15
    Domácí hrají aktivně kolem brány Pens, hostující obrana ale zatím tlaku domácích odolává.

52:40
    Pokus domácího Williamse končí v náruči Zatkoffa. Ten znovu raději přeruší hru.

52:11
    Hosté v plném počtu. Nevýrazná přesilovka domácích Králů.

51:43
    Hosté se ihned po buly dostali na puk a osvobozují se.

51:24
    Doughty pálí od modré čáry, Zatkoff je na místě.

50:55
    A znovu, domácí zatím v početní výhodě nejsou vůbec nebezpeční.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 10. Kopitar (Doughty, Voynov) – 1. Malkin (Jokinen, Neal), 11. Kunitz (Jokinen, Crosby), 12. Jokinen (Malkin, Niskanen), 32. Glass (Niskanen, Maatta)

Los Angeles Kings: Quick (od 21. Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Voynov, Mitchell, Greene – King, Kopitar, Carter – Lewis, Richards, Williams – Clifford, Stoll, Brown – Nolan, Fraser, Toffoli.
    Pittsburgh Penguins: Zatkoff – Orpik, Martin, Scuderi, Letang, Maatta, Niskanen – Kunitz, Crosby, Gibbons – Jokinen, Malkin, Neal – Glass, Sutter,Megna – Pyatt, Adams, Engelland.

Rozhodčí: Jackson, Walsh – Wheler, Cormier