Charleroi – Standard 0:1 (kon.) | Waregem – Cercle Bruggy 2:1 (kon.) | Mechelen – Oostende 1:1 (kon.)
Lierse – Genk 0:1 (kon.) | Waasland-Beveren – Leuven 1:0 (kon.)
YR KV Mechelen
1:1 (1:0)
KV Oostende
Sobota 15.02.2014, 20:00 • Argosstadion Achter De Kazerne • Belgická Jupiler Pro League

Přeji hezký zbytek večera. (21:57:53)

90+3
    A je tady konec utkání. Závěr druhého poločasu už kromě gólu mnoho fotbalových zážitků nepřinesl. Gól však byl velmi důležitý, neboť pro hosty znamenal bod a kruté vystřízlivění až do té doby sebejistého Mechelenu. Domácí věřili, že po dobré první polovině se to po přestávce uhraje samo. Omyl. Výsledkem zápasu je proto zasloužená remíza. Hosté se o ni ve druhém poločase zasloužili.

90+2
    Žlutou kartu dostává Luissint (KV Oostende).

89
    Trenér domácích boj o tři body ještě nezabalil a po inkasovaném gólu dvakrát střídal. Druhým hráčem, který v krátkém sledu hřiště opustil, byl střelec úvodního gólu zápasu Trajkovski, kterého nahradil Karahmet.

88
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Cordaro, přichází Rits.

86
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Když už to vypadalo, že domácí o chudé vítězství nic nepřipraví, z nenadání udeřil VICO VILLEGAS. Krásný točený míč zapadl přesně k tyči.

84
    Střelecký pokus tentokrát z kopačky De Pettera. Opět nepřesný.

83
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Canesin Matos, přichází Foket.

81
    Na druhé straně obdobná situace, jen ze hry, nikoliv přímého kopu. Depoitreho pas byl pro Vica dlouhý.

79
    Brillant hledal centrem z přímého kopu Berriera, avšak ten na míč nedoskočil.

77
    Teď se mezi tři tyče nevešel naopak ani střelecký pokus domácího Mokulua.

76
    Hosté se opět uchylují k pokusům z větší vzdálenosti. Sianiho střela mířila úplně mimo.

75
    Biebauw chytá i mírně nebezpečnou hlavičku Depoitreho.

73
    Nebezpečně, avšak z velkého úhlu to teď zkusil Cordaro, ale brankář hostů Ovono míč vyrazil na roh.

72
    Canesin Matos posílal před branku centr, ale vítr míč podebral a brankář Biebauw se ještě musel strachovat, aby mu neskončil v síti.

69
    Ze hřiště po necelých 70 minutách odchází nevýrazný Junker, kterého nahrazuje Wilson Kamavuaka.

68
    Trajkovski stále touží po druhém gólu. Ovono opět úspěšnější.

66
    Oba kluby hrají ve druhém poločase zataženěji. Prakticky se všemi hráči za míčem. Gól by byl teď opravdu překvapením.

64
    Krásná kombinace Canesina Matose a Vica Villegase. Gólem však nekončí.

62
    Zdá se, že domácí Mechelen se postupně vrací do zápasu.

59
    Žlutou kartu dostává Biset (YR KV Mechelen) za sestřelení Brillanta.

58
    Trajkovski to znovu zkoušel z přímého kopu, ale na rozdíl od gólové situace z prvního poločasu byl tentokrát brankář Ovono připraven.

57
    Křížný pas Cordara skrze pokutové území na Junkera nedoputoval, doskočil si na něj brankář Ovono.

56
    Hosté střídají v zápase podruhé. Ze hřiště odchází Van Imschoot, přichází Vico Villegas.

56
    V úvodní desetiminutovce druhé půle je Oostende jasně lepším týmem.

53
    Van Imschoot byl dalším hráčem, který se na Biebauwa snažil vyzrát, avšak marně.

51
    Trenér hostů Vanderbiest udílí svým svěřencům nové taktické pokyny. Hráči Mechelenu se tak znovu dostávají pod tlak. Jejich převaha z prvního poločasu je zatím ta tam.

49
    Hosté zůstávají u míče, Berrier bude zahrávat rohový kop.

47
    První šanci po přestávce si připsal hostující Depoitre, ale o nic nebezpečného se nejednalo.

46
    O výkop druhého poločasu se postarali hosté.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:00.

V prvním poločase byli dlouho jediným hrajícím týmem domácí. Velký nápor ovšem nemohli udržet celý poločas, proto v jeho středu se do šancí začali dostávat i hosté, jednalo se však spíše o náhodné střelecké pokusy zdálky, které brankáři mnoho práce nepřidělaly. Naopak Mechelen 6 minut před koncem prvního poločasu udeřil, z přímého kopu tým poslal do vedení Trajkovski. I po gólu zůstali domácí jasně aktivnějším týmem. Jejich vedení je zcela zasloužené. Přesto mnoho fotbalového umění k vidění nebylo, jednalo se o poměrně nudný poločas.

45+3

45
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty, především za ošetřování Mushekwiho a jeho následné střídání.

44
    Mechelen je stále mnohem aktivnější, po bodech je daleko lačnější.

41
    Mechelen zůstává i po gólu aktivní, do šance se dostal Mokulu, ale Ovono jeho střelu chytil.

39
    Mechelen právě vstřelil branku!
    O úvodní gólovou trefu utkání se z přímého kopu postaral domácí útočník ALEKSANDER TRAJKOVSKI. Hrubku v defenzivě vyrobil Schmisser.

38
    Žlutou kartu dostává hostující Baptiste Schmiser za skluz proti nohám Mokula.

36
    Oostende už se k několika střeleckým pokusům dostalo, avšak do těsné blízkosti branky Mechelenu se dostat nemůže, proto střílí z větších vzdálenosti. Stejně jako jeho spoluhráči už častokrát předtím, ani nyní Siani svou střelou brankáři práci nenadělal.

34
    Střídající Wilmet pálil z velké dálky, ale jeho střela branku Biebauwa těsně míjí.

31
    Kosanović se nyní nechal hloupě připravit o míč, čímž dopřál velmi slušnou šanci hostům, ti ji ovšem trestuhodně nevyužili.

29
    Hraje se nyní nahoru dolů, avšak na nějakou opravdu gólovou šanci zápasu stále čekáme.

27
    V posledních minutách se hosté osmělili a začínají hrát. Dlouhý centr Depoitreho směrem k brance soupeře byl ale zblokován.

24
    Hosté se znovu dostali až před branku Mechelenu. Pálil Van Imschoot, ale jeho střela minula Biebauwovu branku.

21
    A je tady avizované střídání. Hřiště definitivně opouští zraněný Nyasha Mushekwi, kterého nahrazuje Jonathan Wilmet.

21
    Domácí Cordaro nyní (je otázkou jestli) v zápalu boje nakopl míč do soupeřova hráče. Rozhodčí však opět nechává pokračovat ve hře.

18
    Lékařský tým naznačuje, že Mushekwi nebude schopen pokračovat ve hře. Na jeho místo už se za postranní čárou chystá nastoupit Wilmet.

17
    Mushekwi po střele zůstává ležet na trávníku, na hřišti bude potřeba lékaře.

17
    Konečně se k něčemu odhodlali i hosté, střela Mushekwiho však postrádala nebezpečí.

16
    Junker se snaží hru rozvíjet, jak to jen jde, ale De Petter dnes není ve své kůži. S přihrávkami si příliš neví rady.

14
    Oostende se snaží dostat do hry, zatím to hostům ale vůbec nejde.

11
    Mechelen bude rozehrávat, tentokrát po faulu Brillanta na Cordara. Tentokrát už rozhodčí pískal.

9
    V úvodu zápasu hrají především fotbalisté domácího Mechelenu. Hosté z Oostende se pouze brání.

7
    Fanoušci jsou nyní hodně slyšet poté, co byl soupeřem k zemi rukou stažen jeden z fotbalistů domácích, avšak rozhodčí Vertenten vše přešel bez povšimnutí.

4
    Právě z tohoto rohu přišla první velká šance zápasu. De Petter mířil mezi tři tyče, ale brankář hostů Ovono byl v pozoru.

4
    Domácí rychle přesprintovali hřiště a nyní oni budou zahrávat standardku, přesněji tedy rohový kop.

3
    Hosté zahrávali první přímý kop. Berrier však lehkou střelou gólmana Biebauwa příliš neohrozil.

2
    Do první šance zápasu se dostal Mokulu, avšak nestihl včas přihrát De Petterovi. Obrana nebezpečí zažehnala.

1

-1
    Utkání za malý okamžik začne.

YR KV Mechelen: Biebauw – Bateau, Biset, De Witte, Ghomsi, Kosanović, Cordaro, De Petter, Junker, Mokou, Trajkovski
    Náhradníci: Ihssen – De Bie, Enevoldsen, Kamavuaka, Karahmet, Musonda, Rits, Vanlerberghe

KV Oostende: Ovono – Brillant, Hempte, Luissint, Schmisser, Berrier, Canesin Matos, Van Imschoot, Depoitre, Mushekwi, Siani
    Náhradníci: Dumesnil – Dessaer, Martens, De Schutter, Jonckheere, Wilmet, Jali, Foket, Vico

Rozhodčí: Bart Vertenten.

Oostende
    Shodou okolnosti ani Oostende si v sezoně nepřipsalo více než dvě výhry v řadě (v průběhu sezony třikrát). U týmu je však patrné mírné zlepšení, vždyť první výhru tým slavil až v 9. kole!

Momentálně je Oostende v tabulce jedenácté s 29 body (dvoubodový náskok na Mechelen), za což může relativně slušný bodový příděl z posledních utkání, často však pouze jednobodový. To proto, že pokud jsme u Mechelenu hovořili o špatné produktivitě jednotlivců, u Oostende to platí dvojnásob.

V lize se na 4 trefy dostali pouze Laurent Depoitre a Sébastien Siani, což je po 25 kolech opravdu tristní bilance. Alespoň defenziva je oproti Mechelenu o fous pevnější.

Mechelen
    Domácí Mechelen má dlouhodobě potíž s vyhráváním několika zápasů za sebou. Dvakrát v řadě bral 3 body pouze na konci října a před pár koly koncem ledna. I proto bude v klubu každý spokojen, pokud tým sezonu zakončí nad patnáctou, tedy první sestupovou příčkou.

V týmu také není žádná výrazná individualita, která by tým střelecky táhla, zkrátka každý přispívá trochu a tým z toho přežívá. Celkem skóroval 30krát, což stačí na ligový průměr. Nejlepšími střelci týmu jsou David Destorme a Seth de Witte s šesti, respektive pěti góly. Druhý jmenovaný však hned 3 dal z penalt.

Hůře je na tom obrana, ta kapitulovala hned ve 42 případech. Hůře na tom jsou už pouze 2 týmy. Soupeř z Oostende však nepatří mezi nejproduktivnější týmy, takže pokud obrana vyloženě nevyhoří, vysoký příděl by dostat nemusela.

Čeká nás pravděpodobně hodně vyrovnaný zápas, kde se střetnou dva celky bojují o to, aby se nenamočily do sestupových vod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.