1:2 (0:1)
Inter Milán
Sobota 15.02.2014, 20:45 • Stadio Artemio Franchi (Firenze) • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Příjemný večer s italskou Serií A, dnes nás čeká střet domácí ACF Fiorentiny s Interem Milán. Souboj velmi kvalitních týmů nabídne jistě dobrý fotbal, pojďme si tak oba soupeře představit.

Fiorentina je po 23 zápasech na 4. pozici v ligové tabulce při průběžném skóre 42:24. Na svého dnešního soupeře z Milána má Neapol náskok 8 bodů, jedná se o souboj dvou sousedů v tabulce.

Na domácím hřišti se Fiorentině celkem daří, z 11 zápasů tým vybojoval 24 bodů za 7 výher a 3 remízy. Zajímavé je, že i v tabulce domácích zápasů je Fiorentina pátá.

Z posledních sedmi zápasů tým čtyřikrát zvítězil, jednou remizoval a dvakrát prohrál. Ve svém posledním zápase Fiorentina doma porazila Udine 2:0.

Inter Milán

Inter je v tabulce Serie A soused Fiorentiny, je totiž na 5. pozici. Ve 23 zápasech totiž nasbíral 36 bodů, které získal za 9 výher a stejný počet remíz při průběžném skóre 40:27. Venku se Interu podařilo vybojovat 13 bodů za 3 výhry a 4 remízy. V domácích zápasech je Inter pochopitelně lepší, v nich vybojoval bodů 23.

Z posledních sedmi zápasů však Inter čtyřikrát (!) prohrál, dvakrát remizoval a jen jednou vyhrál! V roce 2014 Milánští zvítězili až ve svém posledním zápase, tedy 9. února 2014 doma proti Sassuolu – 1:0.

Vzájemné zápasy

Z pěti posledních vzájemných zápasů se radoval Inter třikrát, Fiorentina jednou. Jednou se remizovalo. V posledním vzájemném zápase vyhrál Inter 2:1, trefili se Rossi, Cambiasso a Jonathan.

Nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž, začínám ve 20:45.

ACF Fiorentina: Neto – Diakité, Compper, Rodríguez – Cuadrado, Fernández, D. Pizarro (C), Aquilani, Vargas – Iličič, Joaquín.
    Náhradníci: Lupatelli, Rosati – Roncaglia, Pasqual, Tomović, Bakić, Wolski, Anderson, Ryder, Matri, Gómez.

Inter Milán: Handanovič – Rolando, Samuel (C), Jesus – Jonathan, Guarín, Kuzmanović, Hernanes, Nagatomo – Palacio, Milito.
    Náhradníci: Castellazzi, Carrizo – Zanetti, Andreolli, Campagnaro, Ranocchia, D'Ambrosio, Mudingayi, Botta, Cambiasso, Taïder, Icardi.

Rozhodčí: A. Damato – A. Giallatini, G. Dobosz. Čtvrtý: M. Grilli..

Zápas začne za malý okamžik.

1

2
    Stoper Interu Samuel se snažil překvapit obranu soupeře nečekanou přihrávkou, Compper a spol si ale poradili.

4
    Na útočné půli vhazuje Nagatomo, Inter si získává úvodní tlak.

5
    Fiorentina se snaží hru zklidnit poklidnou rozehrávkou, Milánští však aktivně napadají a soupeři rozehru výrazně ztěžují.

6
    Domácí zahrávali přímý kop, centr z něj vyráží připravený Handanovič.

7
    Úvod utkání je zatím oboustranně opatrný, nikdo nechce první chybovat.

8
    Zákrok na domácího Fernandeze jako faul posouzen nebyl, jednalo se o hodně sporné rozhodnutí u středového kruhu.

9
    Poblíž středové čáry vhazují hosté, zápas se zatím odehrává před velmi bouřlivou atmosférou. Dovedou domácí fandové Fiorentinu k vítězství?

10
    Samuel sejmul Fernandeze u postranní čáry, domácí záložník se svíjí bolestí na travnaté ploše.

11
    Centr na Palacia za obranu se nevydařil, balon vybojovali domácí.

12
    Přímý kop se Pizarrovi nepovedl, snadný zákrok si připisuje Handanovič.

13
    Milánští mají velkou smůlu, unikající Palacio trefil z úniku jen pravou tyč!

14
    Inter zatlačen na svou obrannou půli, zatím ale pod nějakým výraznějším tlakem není.

15
    Od branky rozehrává Handanovič, ten zatím moc práce nemá, Inter působí o něco lépe.

16
    Žlutou kartu dostává Jonathan (Inter Milán).

16
    Velká šance Interu, Neto ale ránu Milita ze středu vápna vyráží! Vynikající zákrok domácího gólmana.

18
    Compperovi se přímý kop nevyvedl, balon získává soupeř.

19
    Roh pro Inter...

19
    Ani Milánským se ale standardní situace nepovedla, balon skončil až u Handanoviče.

20
    Milánští si vybojovali další rohový kop, využijí ho?

21
    Velký zmatek ve vápně Fiorentiny, nakonec je však hostům odpískán útočný faul.

22
    Rolando bude vhazovat na obranné půli, balon mají hosté.

23
    Domácí Fiorentina je zatím pasivnějším týmem, většinu ofenzivních kombinací, často pohledných, nám zatím nabízí hráči Interu.

24
    Iličič si pohledně ťukl s Joaquínem na hranici velkého vápna, ke střele se ale domácí útočné duo nedostalo.

25
    Fiorentina vyrovnává hru, Inter je v posledních minutách zatlačen na obrannou půli.

26
    Domácí budou zahrávat nebezpečný přímý kop, využijí ho?

27
    Do balonu se opřel Vargas, balon ale letí vysoko nad branku – tohle se nepovedlo.

28
    Milito se opřel do balonu z velkého úhlu, nemyslel to ale vůbec zle. Balon jde jen těsně vedle tyče, končí tedy v postranní síti.

30
    Po kratší odmlce se zahřál i Handanovič, který pokryl přízemní pokus Pizarro.

31
    Od branky rozehrává zatím bezchybný gólman Interu, hosté se dostávají do rychlého brejku.

32
    Ten ale vzápětí končí zbytečným útočným faulem Guarína.

33
    U středové čáry bude vhazovat Rolando, stabilní člen obrany Milánských.

34
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    Jako první se dnes prosazují Milánští. Výborný pas za obranu dostal od Guarína RODRIGO PALACIO, který pohotově překonal bezmocného Neta.

36
    Fiorentina se snaží rychle odpovědět, obrana Interu dnes ale působí zatím velmi organizovaným dojmem.

37
    Hraje se na obranné půli Interu, domácí se ale zatím k zakončení nedostávají.

38
    Inter se dostává pod mírný tlak, Fiorentina se snaží gólově odpovědět ještě do první půle. Zatím si ale stále nevytváří větší šance.

39
    Hernanes se provinil faulem, Fiorentina tak může pokračovat v útočné kombinaci.

40
    Centr do vápna z přímého kopu domácím nevyšel, míč dostává do bezpečí vyběhnuvší Handanovič.

42
    Pizarro ztratil balon na středové čáře, Fiorentina ho ale rychle získala zpět a zakládá útočný výpad.

43
    Na útočné půli vhazoval Juan, chvíli poté se k nebezpečnému voleji ve vápně dostal Palacio. Míč ale netrefil ideálně.

44
    Blíží se konec první půle, Milánští drží zasloužené vedení.

45
    Handanovič se opět ukázal, tentokrát vyrazil tvrdou ránu Vargase z úhlu. Je to roh Fiorentiny.

45+1
    Ten ale odvrací připravený Rolando.

45+1
    Nastavena byla 1 minuta.

45+1

Druhý poločas začne cca ve 21:51.

První poločas nabídl kvalitní fotbal, zatím se však dokázali gólově prosadit jen hosté z Milána. Za ně se trefil Palacio, který využil perfektvní Guarínovy přihrávky za obranu. Rozhodne ale až druhý poločas.

46

47
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Tak to je tedy rychlost, za kterou dokázali domácí vyrovnat. Hned ve druhé minutě druhého poločas se trefuje JUAN CUADRADO, který se trefil nádhernou točenou střelou z hranice vápna do levého dolního rohu brány.

48
    Domácí vyrovnání pořádně nabudilo, centr z pravé strany byl pořádně nebezpečný, Handanovič se musel činit.

49
    Od branky rozehrává již pokořený gólman Interu.

50
    Vargasovi odpískán útočný faul, balon bude rozehrávat Rolando.

51
    Velkou šanci měl Palacio, míč si ale ukopl. Domácí budou muset i tak čelit rohovému kopu.

52
    O rozehrávku se starají obranné řady hostů, Inter zatím nikam nespěchá.

53
    Fiorentina kombinuje na útočné půli, zatím beze střelby. Ze středu rozdává balony Cuadrado.

54
    Snadný zákrok si po střele Vargase připisuje Handanovič.

55
    Je za námi úvod druhé půle, Fiorentina zatím výrazně lepší.

56
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Diego Milito, přichází Mauro Icardi.

57
    Domácí budou zahrávat rohový kop...

58
    Stoper Interu Rolando však včasnou hlavičkou šanci domácích zamezil.

59
    Iličič to zkusil ze střední vzdálenosti, branku ale přestřelil.

60
    Roh nyní zahrávají i hosté z Milána...

60
    Hlavičkoval Samuel, jeho zakončení ale nebylo dostatečně razantní, míč chytá Neto.

61
    Žlutou kartu dostává Fredy Guarín (Inter Milán).

61
    Žlutou kartu dostává Alberto Aquilani (ACF Fiorentina).

62
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gonzalo Rodríguez, přichází Nenad Tomović.

63
    Iličičovi balon utekl za brankovou čáru, rozehrávat tak bude Handanovič.

65
    Od branky rozehrává Neto, balonem disponují fotbalisté Fiorentiny.

65
    Centr Nagatoma z levého křídla přistál u nohy MAURA ICARDIHO, který z první trefil do pravého dolního rohu branky!

67
    Už to vypadalo, že půjde Icardi sám na branku, Neto si ale včas vyběhl a balon likviduje.

68
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Mario Gómez.

69
    Icardi je aktivní, jeho poslední hlavička jde těsně vedle levé tyče!

70
    Je před námi závěrečných 20 minut, Milánští drží jednobrankové vedení. Vydrží to?

71
    Palacio dostal přihrávku za obranu, domácí stoper Compper si s ním ale poradil.

72
    Žlutou kartu dostává Rodrigo Palacio (Inter Milán).

72
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Fredy Guarín, přichází Saphir Taïder.

73
    Taider kombinoval na pravém křídle s Jonathanem, k odcentrování do pokutového území se však hosté nedostali.

75
    Fiorentině nyní pochopitelně utíká čas rychle, obzvlášť proto, že se domácí do mnoha šancí nedostávají.

77
    Pizarro rozehrává akci domácího týmu, kapitán Fiorentiny to zkouší především středem hřiště.

78
    Icardi se dostal do hloubky vápna soupeře, jeho přihrávku na střed ale zachytil Compper.

79
    Hra je přerušena, ošetřován je Cuadrado.

80
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Alessandro Matri.

81
    Fernandez bude zahrávat rohový kop Fiorentiny.

81
    Žlutou kartu dostává Wálter Samuel (Inter Milán).

82
    Iličič se dostasl k nebezpečné hlavičce, míč však letí kousek vedle pravé tyče!

84
    Zápas se blíží ke svému konci, esa v rukávu nyní drží Milánští. Ti jsou však nyní pod tlakem domácího týmu.

85

85
    Tomovič umě zastavil přečíslení soupeře a dal tak Fiorentině šanci na vyrovnání. Podaří se?

87
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Juto Nagatomo, přichází Danilo D'Ambrosio.

89
    Tomovič zničil další přečíslení soupeře, Inter promrhal další zajímavou šanci na rozhodnutí.

90
    Hosté působí nervózně, k ubránění vítězství ale neschází mnoho... Po akci Fiorentiny vyráží domácí do protiútoku.

90+1
    Nastavují se hned 4 minuty.

90+2
    Fiorentina zahrává rohový kop – jedna z posledních šancí...

90+3
    Fernandéz ale nezakončil přesně, byl v těžké pozici. Od branky tak rozehrává Handanovič.

90+3
    Žlutou kartu dostává Alessandro Matri (ACF Fiorentina).

90+4
    Fiorentina mohla srovnat, křižmá střela Fernandeze jde ale kousek vedle pravé tyče!

Je konec, domácí Fiorentina prohrává s Interem Milán 1:2. Hosté vedli od 34. minuty, ve které se poprvé prosadil Palacio. Na 1:1 snížil v úvodu druhé půle Cuadrado a domácí začali soupeře přehrávat. Milánští ale s průběhem času hru srovnali a navíc rozhodli gólem na 2:1. Centr z levé strany uklidil pohotovým zakončením k pravé tyči Icardi. Inter tak vybojoval velmi cenné tři body.

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (22:42:02)