Slovensko – Slovinsko 1:3 (kon.) | USA – Rusko 3:2 (4:3 po s.n.) | Švýcarsko – Česko 1:0 (kon.)
Sledujte:

V samostatných nájezdech zvítězil tým USA.
    Prudkou střelou mezi betony rozhoduje v osmé sérii nájezdů T.J. OSHIE! Jediný americký exekutor po obratu v pořadí skóroval celkem čtyřikrát ze šesti nájezdů a přisuzuje z tohoto nádherného zápasu Američanům druhý bod!

T.J. Oshie rozhoduje!

To snad není pravda, T.J. Oshie znovu vyrovnává, puk se od tyčky odrazil do Bobrovského a je v brance!

Quick šel příliš brzo na led a Kovalčuk uklízí puk do horního rohu!

Neuvěřitelné. T.J. Oshie opět hodně pomalu, ale opět přesně mezi betony!

Dacjuk protlačil puk forehandem po přes beton Qucka! Je to gól.

Kovalčuk musel dát a dává, trefuje přesně k levé tyči!

Oshie dává gól, pomalý nájezd zakončuje střelou mezi betony!

64:32
    Kane znovu ve velké šanci, nehlídaný se prosadil až do zakončení na brankovišti, ale jeho bekhend Bobrovskij skvěle chytá!

62:18
    Kane teď po chybě ruské obrany postupoval sám na Bobrovského, mohl rozhodnout, ale jeho zakončení mezi betony si gólman Rusů pohlídal!

61:30
    Američané napadají hluboko v obranném pásmu Rusů, ti ale dokáží odolávat jejich pressingu.

60:31
    Dacjuk přebruslil Sutera a málem ohrozil Qucika poté, co si sám dojel vyhozený puk.

58:53
    Kane pálil z pravého křídla a po teči Pariseho zamířil puk těsně nad ruskou branku!

58:28
    Time-out pro Američany.

58:28
    Tak pozor. Medveděv dává soupeři velkou šanci, když fauluje Callahana a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

55:16
    Ano, je to tak. Branka neplatí a bude se vhazovat ve středním pásmu.

55:16
    Rusové dosáhli branky, Tjutin sice od modré čáry trefuje přesně horní roh, ale branka již předtím byla patrně posunuta! Jak rozhodne videorozhodčí?

55:08
    Dackuj hledá napříč pásmem Kovalčuka, ale ten trefuje branku jen z boku!

52:44
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A Američané za jeho nedisciplinovanost pykají. Druhou brankou v zápase se prosazuje PAVEL DACJUK, když největší zásluhu na brance má na brankovišti stínující Radulov. Puk zamířil přesně mezi betony Quicka. Asistence: Andrej Markov a Alexander Ovečkin.

52:26
    Dustin Brown je nepoučitelný. Opět fauluje kolenem, tentokrát Tarasenka a může být rád, že dostává jen dvě minuty.

52:21
    Rusové se teď ženou do útoku, na brankovišti zakončoval Anisimov, Quick odolal a následný odražený puk Rusové do branky nedostali.

51:18
    Šance Američanů, opět se před branku protahoval Pavelski, ale netrefil branku!

49:27
    USA právě vstřelilo branku!
    Skvěle sehraná přímočará akce Američanů a obrat ve skóre. Kane poslal dlouhou přihrávku od mantinelu před branku a najetý JOE PAVELSKI z první trefuje přesně. Asistence: Patrick Kane a Kevin Shattenkirk.

48:27
    A teď si zase přesilovku zahrají Američané. Radulov dostává dvě minuty za hákování.

48:26
    McDonagh chyboval na modré čáře, puk se odrazil ke Kovalčukovi, ten pálil následně přes hráče z dobré pozice kousek za modrou čarou. Míříl však vedle.

45:07
    Až teď dostal Malkin od Ovečkina dlouhou přihrávku a z pravého křídla pálil do odkryté branky, ale Qucik předvedl až gymnastický zákrok!

44:09
    Dacjuk měl před brankou po Radulovově přihrávce hodně času, ovšem o hodně minul pravou Quickovu tyčku.

43:14
    Mezi českými fanoušky "oblíbený" Dusitn Brown teď bude pykat. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Rusové mají opět přesilovku.

39:59
    Bude se ještě vylučovat. Kane hákoval v rohu kluziště a Rusové získávají výhodu.

39:55
    Ničuškin krátce před koncem třetiny ještě střílí z pozice na kruzích, ale pálí jen nad!

36:34
    Je vyrovnáno. Ve dalším zmatku na brankovišti posunul puk Van Riemsdyk volnému CAMU FOWLEROVI a ten bruslí dopravil puk do branky. Nebyl v tom však úmysl a gól tak po zásluze platí. Asistence: James Van Riemsdyk a Phil Kessel.

36:17
    Van Riemsdyk zakončoval na brankovišti, ale Bobrovskij udržel puk před brankovou čarou!

35:44
    Van Riemsdyk se zkusil na brankovišti po Fowlerově přihrávce prosadit fintou mezi nohama, ale u tyčky nebylo místo. Bobrovskij kryje.

35:17
    Rusové se budou bránit. Radulov dostává dvě minuty za krosček.

33:38
    Backesova nebezpečná teč Suterovy střely těsně před Bobrovským, ale naštěstí pro domácí míří puk o chlup minul levou tyč branky!

31:14
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Za krosček putují na trestnou lavici Američan Backes a Rus Tjutin.

29:15
    Sborná vede 1:0. Středem hřiště se do samostatného zakončení mezi třemi Američany protáhl PAVEL DACJUK a odrazem o tyčku dostal svoji střelu těsně za brankovou čáru. Potvrzení videorozhodčího už bylo jen formalitou. Asistence: Andrej Markov a Alexandr Radulov.

29:04
    Van Riemsdyk měl příležitost na středu hříště, ale Bobrovskij má jeho pokus v lapačce.

25:52
    Ovečkin se třikrát dostal na svém typickém místě na levém kruhu do šance, posledním pokusem trefuje tyčku!

25:00
    Rusové si opět zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za držení pro Paciorettyho.

24:54
    Oshie dostal z levého křídla puk na brankoviště, Bobrovskij puk opět vyrazil jen před sebe, ale nepřehledná situace končí ve prospěch Rusů.

24:23
    Shattenkirk dostal dobrou příčnou přihrávku od levého mantinelu, ale Bobrovskij se stihl přesunout a jeho pokus kryje.

22:16
    Kessel se probil na brankovišti do šance, ale Nikulin jeho střelu bekhendem srazil a puk míří za branku.

19:55
    Závar na brankovišti Rusů, ale Bobrovskij drží puk před brankovou čarou!

19:23
    Nikulin přidržel soupeři hokejku a Američané si zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení.

15:35
    Malkin byl na brankovišti v šanci, Ovečkin dojíždějící k brance už zvedal ruce, ale není to gól, Qucik byl pozorný!

12:33
    Radulov se hodně důrazně probíjel na brankoviště, Američané jeho průnik vůbec nezachytili a měli velké štěstí, že ruský útočník nedokázal zakončit.

12:07
    Rozhodčí teď přerušil hru, protože dostal nepříjemné nahození Ovečkina od modré čáry přímo do rozkroku. Nepříjemná situace pro hlavní arbitra.

11:21
    Malkin hledal křížnou přihrávkou napříč pásmem Kovalčuka, ale ten z první netrefil puk! To byla velká příležitost...

10:28
    Wheeler naskočil ve speciální formaci s Parisem na led a hned zase poputuje na trestnou lavici. Dvě minuty za podražení a první přesilovka Rusů.

07:40
    Backesův nepříjemný bekhend míjí jen těsně pravou tyčku Bobrovského branky, ten se jen stihl ohlédnout!

05:00
    Parise přenechal kotouč na levé křídlo Van Riemsdykovi, ten vypálil švihem, Bobrovskij měl hodně práce, ale puk dokázal vyrazit.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 37. Fowler (Van Riemsdyk, Kessel), 50. Pavelski (Kane, Shattenkirk), rozh. náj. Oshie – 30. Dacjuk (Markov, Radulov), 53. Dacjuk (Markov, Ovečkin)

USA: Quick – Orpik, Martin, Suter (A), McDonagh, Fowler, Shattenkirk, Carlson – Callahan, Backes, Parise (C) – Kessel, Pavelski, Van Riemsdyk – Brown (A), Kesler, Kane – Oshie, Stastny, Pacioretty – Wheeler. Trenér: Dan Bylsma.
    Rusko: Bobrovskij – Vojnov, Markov, Medveděv, Jemelin, Tjutin, Nikulin, Bělov, Nikitin – Kovalčuk (A), Dacjuk (C), Radulov – Sjomin, Malkin, Ovečkin (A) – Kuljomin, Anisimov, Tarasenko – Popov, Těrešenko, Ničuškin. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Rozhodčí: Meier (USA), Vinnerborg (SWE) – Devorski (CAN), Wilmot (CAN)