Trnava – Prešov 4:1 (kon.) | Bardejov – Spišská N. Ves 9:2 (kon.) | Senica – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
Detva – Michalovce 1:2 (kon.)
HK Bardejov
9:2 (1:1, 1:0, 7:1)
HK Spišská Nová Ves
sk Sobota 15.02.2014, 17:30 • ZŠ Bardejov • 1. liga play-off (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

V piatok nastúpila iná Spišská Nová Ves, ako sme ju poznali zo základnej časti. Dobre bránila, vedela puk podržať ale aj vystreliť. Že ide o veľa, to je každému jasné, no v tíme HK v prvom zápase panovala vybičovaná atmosféra, hráči sa chceli vytiahnuť, uspieť. A keď prvých dvadsať minút prežili bez inkasovaného gólu, každému bolo jasné, že hráči sa o výhru pobijú. Spišská Nová Ves využila nedôraz Bardejov. Ak v tomto zápase predvedie aspoň taký istý výkon, ak nie lepší, môže pomýšľať na ďalšiu výhru. Avšak aj jedna výhra sa v play-off ráta.

HC 46 Bardejov

Jednoznačný víťaz základnej časti 1. HL v piatok vybuchol. Veľký favorit doma zaváhal, nepredviedol tak kvalitný výkon, ako by sa od neho očakával. Veď kto by tipoval, že gólovo udrie iba raz? Bardejovčania sa nemôžu vyhovárať ani na skvele chytajúceho gólmana Smika, ani na čudné verdikty rozhodcov. Prehru si zapríčinili sami. Ak v tomto stretnutí nepodajú diametrálne lepší výkon, môžu si urobiť ešte väčšiu hanbu. Veď prehrať oba domáce zápasy by bola športová katastrofa.

Vítam Vás pri sledovaní druhého zápasu 1. kola play-off.

Pred nami je ďalší štvrťfinálový zápas. V úvodnom meraní síl vyhrala Spišská Nová Ves najtesnejším rozdielom (2:1). Hrdinami oboch tímov boli brankári, ktorí svoj celok podržali.
    Zápas sa niesol v nervóznom tempe, o čom svedčí aj desať vylúčení v poslednej tretine. Nielen na skóre, ale aj na strely vyhrali hostia (37:34). Bardejovčania majú čo naprávať a odčiniť túto zahanbujúcu prehru.

Dobrý večer, vážení športový priatelia. O malú chvíľku sa nám začne druhý zápas štvrťfinále play-off 1. HL.
    Predstavme si zostavy oboch celkov.

Úvodné zostavy:

HC 46 Bardejov: Blažíček – Krčula, Takáč, Baláž, Gmitter, Mihalík – Ščurko, Vaško, Hričina, Kramár, Hopkovič – Valentín, Chovan, Dancsák, Hajnik, Jokeľ– Chovan, Matis, Šimčák, Slimák, Gajdoš

HK Spišská Nová Ves: Smik – Rojkovič, Cútt, M. Findura, Ihnaťo, Džerenga – Gurčík, Koky, Smotrila, Škovira, P. Findura – Gonda, Ištocy, Rosenberg, Kadlubiak, Vartovník

Rozhodca: Korba – Riš, Vyšný.

Hráči už nastupujú na ľadovú plochu, čochvíľa sa začne zápas.

Štátna hymna sa skončila, stretnutie sa začína.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:08
    Bardejov opäť v bielych dresoch, hostia v modrých. Domáci celok hrá sprava doľava.

00:29
    Prvý útok Spišiakov sa končí strkanicou za brankárom Blažíčekom.

00:32
    Včera padli iba tri góly, všetky v presilovkách. Uvidíme, ako sa bude strelcom dariť dnes.

00:41
    Prvá šanca Bardejova, strelu Ščurka vykryl Smik. Následná dorážka Vaška šla nad bránu.

01:06
    Hostia sa dostávajú do útoku, vhadzuje sa pred gólmanom.

01:06
    Vylúčený hráč domácich Dancsák – hra zo zdvihnutou hokejkou.

01:53
    Domáci Bemaco sa bráni úspešne, hostia sa nevedia dostať cez stredné pásmo.

02:20
    Bardejov počas oslabenia je v útoku, vyslúžil si potlesk takmer zaplneného štadióna.

03:06
    Domáci v plnom počte.

03:10
    Hosťujúci Smotrila teraz takmer rozbil hokejku o striedačku. Určite s presilovkou nie je spokojný.

03:23
    Aj úvodné minúty dnešného zápasu patria domácim hokejistom.

03:28
    Ďalšie vylúčenie a opäť na domácej strane. Bardejov pokračuje s vylúčeniami ako vo včerajšej tretej tretiny. Slimák si odsedí dve minúty za nedovolené bránenie.

04:00
    No ani v tejto presilovke sa Spišiaci nevedia dostať do útočného pásma.

04:30
    Spišská Nová Ves v útoku, avšak za bránou Blažíčeka.

04:45
    Opäť vylúčenie na strane Bardejova! Je to možné?

04:45
    Ďalší dvojminútový trest si odpyká Hričina. Trest dostal za údajnú nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

05:28
    Bardejov hrá so štyrmi hráčmi, presilovka SNV pokračuje.

05:46
    HC 46 sa bráni veľmi dobre a hostia sa majú opäť problém dostať do útočného pásma.

06:03
    Vhadzuje sa pred Smikom, ale hostia už idú dopredu.

06:20
    Od úvodu sa hrá rýchly, dynamický a tvrdý hokej.

06:45

06:53
    Rozhodca Korba avizuje ďalšie vylúčenie.

06:57
    Prvé vylúčenie aj na hosťujúcej strane. Dve minútky si odpyká Ištocy – hákovanie.

07:28
    A Bardejov sa už rúti dopredu. Osobne si myslím, že dnes uvidíme viac gólov ako včera.

07:50
    Jeden z domácich nahadzoval pred Smika, ale nemal kto doraziť. Teraz domáci zbytočne strácajú útočné pásmo.

08:40
    Bardejov presilovku už nevyužije.

08:57
    Hostia v plnom počte.

09:18
    Strela Vaška šla ďaleko od svojho terča.

09:38
    Aj v dnešnom stretnutí vidíme rýchle nasadenie oboch celkov.

09:57
    Piati Bardejovčania už točia puk okolo svätyne Smika.

10:09
    Máme tu ďalšie vylúčenie, zase na strane SNV. Menší trest si odsedí opäť Ištocy – držanie.

11:00
    Prvá domáca formácia sa usadila v útoku, no ak chce dať gól, potrebuje vystreliť.

11:15
    Hostia striedajú, puk je za domácim Blažíčkom.

11:37
    Bemaco si hľadá príležitosť na strelu. K tej sa odhodlal Kramár, ale puk chytá Smik.

12:09

12:12
    Bardejov dal gól!

Hneď po tom, čo Ištocy naskočil na ľad, Bardejov skóruje. Pokračovanie útoku dotiahol do úspešného konca MATÚŠ CHOVAN, ktorý zúžitkoval prihrávku od Matisa.
    Asistencia: Matúš Matis.

12:55
    Spišská Nová Ves dala gól!

Blesková odpoveď na opačnej strane klziska. Rýchle vysunutie od Rosenberga, puku sa ujal TOMÁŠ GONDA, ktorý Blažíčekovi poslal puk do opačnej strany.
    Asistencia: Patrik Rosenberg.

13:40
    Rýchle góly na oboch stranách, uvidíme gólovú prestrelku? Domáci tím sa dlho netešil.

14:28
    Po góle Spišskej Novej Vsi sa hra mierne upokojila.

14:58
    V týchto sekundách sa dej prelieva z jednej strany na druhú, dlho sa už neprerušovalo.

15:16
    Oba kluby prestriedali, domáci sa dopustili úmyselného postavenia mimo hru. Vhadzovať sa bude pred Blažíčekom.

15:28
    Bardejov vhadzovanie vyhral a rýchlo sa dostal dopredu. Krčulova formácia teraz drží puk v pravom rohu Smikovej brány.

16:20
    Krčula iba nahodil na bránu, ale gólman Smik si to neskoro všimol a slabá strela mu narobila problémy, no na dvakrát vyrazil.

16:41
    Zhruba tri minúty do konca prvej tretiny. Fanúšikovia za bránou Smika neúnavne povzbudzujú svoje družstvo. Ozýva sa: Bardejov do toho!

16:50
    Zamrzla nám svetelná kocka.

17:30
    Tak teraz len odhadom čas, kocka stále ukazuje 3:15 do konca. Bardejov od vlastnej brány sa snaží dostať dopredu.

18:05
    Kocka už funguje ako má, vhadzuje sa pred Smikom.

18:26
    Pri trestnej lavici hostí puk priľahli asi siedmi korčuliari, ktorí si poľahali na plochu. Celá situácia vyznieva komicky.

19:06
    Prvá tretina sa dohráva prevažne v strednom pásme, Ščurko vykázaný z vhadzovania.

19:38
    Domáci sú pri puku, ale do útoku sa veľmi neponáhľajú.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Do začiatku druhej tretiny nám ostávajú štyri minúty. V prvej dvadsaťminútovke bol aktívnejší domáci celok, ktorý si vypracoval viacero šancí, no skóre je nerozhodné. Uvidíme, komu vyjde lepšie prostredná časť hry.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:05
    Vážený hokejový priaznivci, poďme sa spoločne pozrieť na ďalší priebeh hry.

20:31
    Domáci favorit potrebuje streliť čím skôr gól, ak nechce mať problémy ako včera.

21:16
    Domáci zatlačili súpera, Takáč sa ocitol sám pred gólmanom Smikom, no ani na dvakrát nezasunul puk pod jeho betóny.

22:16
    Niekoľko sekúnd ležal za Blažíčekom P. Findura. Až po prerušení hry ho spoluhráči odprevádzajú na striedačku.

22:26
    Bardejovčania tlačia Spišiakov. Asi tak ako v každom úvode tretiny.

23:03
    Spišská Nová Ves sa však bráni úspešne.

23:07
    Hra je prerušená, vhadzovať sa bude pred domácim Blažíčekom. Domáci nie a nie dať ďalší gól.

23:21
    Protesty domácich korčuliarov, teraz sa nehrá.

23:40
    Pokračujeme v hokejovom predstavení. Gmitter sa snažil naraziť o mantinel Cútta, ten sa mu však v poslednej sekunde uhol a domáci hráč takmer skončil na striedačke.

24:10
    Domáci sa teraz zoradili na obrannej modrej čiare. Súper sa púšťa dopredu.

24:42
    HC 46 sa usadil v útoku, do hosťujúci hráči urobili múr pred Smikom, a tak sa domáci ani nepokúšali vystreliť.

25:39
    Na druhej strane sa Gonda ocitol pred Blažíčekom, avšak domáca opora úspešnejšia.

26:02
    Zakázané uvoľnenie domáceho celku. Obe mužstvá už prestriedali celé päťky.

26:15
    Gonda ohrozil domáceho brankára, strela z kruhov však problémy nenarobila. Alebo to bolo skôr nahodenie? Razanciu to nemalo.

26:47
    Tvrdá strela od modrej čiary, Kramár iba do obrancu.

26:23
    Gurčík na striedačke niečo dohovára rozhodcovi. Ten by sa mal skôr venovať hre pred Smikom, ako diskusii s hráčom.

27:51
    Traja Spišiaci proti dvom domácim, avšak bez úspechu. Bardejov je v defenzíve vcelku pozorný.

29:01
    Len čo sa Bardejov dostal do útoku, opäť o puk prichádza a repríza predošlej akcie. Traja hostia nič nevymysleli.

29:29
    P. Findura krívajúc opúšťa striedačku a namieril si to do šatne.

30:01
    Vaško puk potiahol po ľavej strane od červenej čiary, no pri bráne je faulovaný.

30:01
    Za tento faul si 2 minúty odpyká Vartovník – hákovanie.

30:20
    V úvode presilovky je Bardejov za brankárom Smikom. Ten sa musí mať na pozore.

30:53
    Takáč od modrej napriahol, ale trafil iba obrancu.

31:03

Využitá presilovka domácich. Po minúte sa troch sekundách sa domáci celok upäť ujíma vedenia. Po strele Vaška, ktorú vyrazil jeden z obrancov, sa k puku dostal MARCEL BALÁŽ, ktorý si z brankára urobil dobrý deň a strieľa gól.
    Asistencie: Jozef Mihálik, Milan Takáč.

31:37
    Hričina si odsedí menší trest – bránenie. Domáci sa budú musieť brániť.

32:19
    Ani táto presilovka sa hosťom nedarí a hra sa odohráva ďaleko od Smika.

33:15
    Vaško sám potiahol puk, a bol faulovaný Rojkovičom. Nasleduje trestné strieľanie.

33:15
    Vaško vystrelil po pravici Smika, ale nedal, puk letel vedľa tyčky.

33:37

34:00
    V tejto presilovke, ktorá sa nedávno skončila, mohli hostia inkasovať. Vaško však samostatný nájazd nepremenil.

34:15
    Opäť sa nám na ľade začína iskriť. Menší trest + 10 minút si odsedí hráč s číslom 3 – Smik. Ale keďže je to brankár, na trestnú lavicu za piskotu divákov odchádza Ihnaťo, ktorý si odsedí dve minúty a desať minút si odsedí M. Figura.

34:15
    Ďalšie protesty na hosťujúcej strane. Čas sa nám naťahuje.

34:25
    V dobrej príležitosti Matis, no netrafil puk.

35:30
    Tak táto presilovka domácim nevychádza. Spišská Nová Ves pozorne bráni.

36:14

36:17
    Oba celky striedajú, Vaško dvakrát skúšal napriahnuť, ale stále našiel iba hokejku súpera.

36:27
    Bardejovčania teraz súpera pritlačili a hrá sa za Smikom. Hostia nevedia, kde im stojí hlava.

37:00
    Konečne sa modro-žltí ubránili a už sa musí mať na pozore Blažíček.

37:58
    Matis hľadal pred prázdnou bránou nejakého spoluhráča, no nikto sa puku neujal.

38:19
    Bardejov stále tlačí a tlačí. Tieto sekundy sú pre hostí horúce.

38:45
    Koky priľahol Blažíčeka v bráne, no trest ho minie.

38:57
    Už dlho nebol vylúčený žiadny hráč. Vylúčený hráč SNV Gurčík – držanie.

39:18
    Bardejov si v presilovke ukážkovo postavil hráčov, no k strele sa opäť nedostal.

39:41
    Hričina, Ščurko, Hričina, Ščurko – tlak Bardejova.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Pri odchode do šatní si domáci hráči od jedného fanúšika vypočuli viacero nadávok. Takáto hra sa domácim divákom nepáči.

Druhá tretina nám priniesla jediný gól, ktorý strelili domáci hráči v presilovej hre. Bardejovčania boli v prostrednej hry aktívnejší, ale Smik má opäť svoj deň a v bráne je pozorný. Zrejme to bude napísaná tretina a zaujímavý koniec druhého štvrťfinálového zápasu. Oba celky doposiaľ pozorne bránia. Nech vyhrá lepší. O 2 minútky sa začne tretia časť hry.

Bardejov začne v presilovke.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:10
    Závan pred Smikom hneď v úvode.

40:17
    Na 35 sekúnd sa sily na ľade vyrovnajú. Bardejov bude hrať v oslabení.

40:17
    Za seknutie si menší trest odpyká Gmitter – sekanie.

40:53

40:54
    Bardejovčania sa teraz budú musieť brániť. Vhadzuje sa pred Blažíčekom.

41:08
    A už sa Spišská Nová Ves postavila to presilovkového vzorca.

41:30
    Smotrila v 100% šanci! Sám pred Blažíčekom strieľa úplne mimo.

42:17

42:30
    Nervozita je opäť na hokejkách. Teraz sa hráči naťahujú za domácim gólmanom.

42:51
    Niekoľko sekúnd sa hra odohráva iba v strede plochy.

43:10
    Svižná strela Hopkoviča bola tečovaná a puk končí na ochrannej sieti.

43:25
    Bardejovskí korčuliari sa usadili pred Smikom, resp. po okrajoch ľadu, ale sú stále v útoku.

43:58
    Bude sa vylučovať.

43:58
    Otvárajú sa dvierka na domácej trestnej lavici. Menší trest si musí odsedieť Ščurko. Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

44:02
    Hostia buly vyhrali.

44:43
    Po tlaku hostí Bardejov vyhadzuje.

44:59
    Spišiaci sa majú problém vymaniť z obrannej zóny.

45:20
    Tvrdá strela Rojkoviča bola tečovaná. Puk mieril iba na mantinel.

45:58

46:19
    A hostiteľský celok vyráža dopredu, traja proti dvom, Bardejov puk ľahko stráca a Smik je opäť bez práce.

46:40
    Spišská Nová Ves sa na tieto štvrťfinálové zápasy pripravila veľmi kvalitne a víťazovi základnej časti je viac ako vyrovnaným súperom. Kto očakával takéto vyrovnané stretnutia?

46:57
    Hostia v útoku nepochodili. HC 46 sa rúti vpred.

47:07

Rýchly útok domácich. Puk si na hokejku zobral Mihálik, ale mieril iba do Smika. Následne hosťujúci hráči puk mohli vyhodiť, namiesto toho si chceli prihrať, ale urobili chybu. K puku sa dostal MARCEL BALÁŽ a doslova prestrelil brankára Smika.
    Asistencie: Jozef Mihálik, Ondrej Gmitter.

47:11
    Vylúčený hráč domácich Hričina – nedovolené bránenie.

47:30
    Vylúčený hráč hostí. 2+2 minúty. Trest si odsedí Gurčík.

48:37
    M. Findura s bolesťou opúšťa ľadovú plochu. Napadol ho domáci Gmitter, ktorý už korčuľuje na trestnú lavicu. Trest dostal za krosček.

48:37
    Ďalší trest a Bardejov sa musí brániť.

49:13
    Domáci hrajú so štyrmi hráčmi.

49:30

49:37
    Ešte minútu bude hrať Bardejov v oslabení o jedného hráča.

49:49
    Na štadióne to v týchto chvíľach stíchlo.

49:54
    Domáci celok vyhadzuje.

50:05
    Ďalšie vylúčenie, teraz na hosťujúcej strane. Trest si odsedí hráč s číslom 22 – Rojkovič. Trest dostal za držanie. Takisto dostal 10 minút sa nešportové správanie.

50:09
    Na trestnej lavici hostí sú traja hráči.

50:11

Je rozhodnuté. Bardejov dnes už zvíťazí a vyrovná stav série na 1:1. Nahodená strela Hričinu ešte v bráne neskončila, ale DOMINIK KRAMÁR posiela puk za Smika.
    Asistencie: Ladislav Hopkovič, Ladislav Ščurko.

50:30
    Mihálik odchádza na trestnú lavicu. Trest dostal za zovretie puku. Hrá sa 4 proti 4.

51:07

Puk v strede zachytil ONDREJ GMITTER, ktorý si urobil obrancu ako malé dieťa. Brankár nemal šancu a puk mu prešiel pomedzi betóny. Asistencie: Martin Krčula, Milan Takáč.

51:07
    Oddychový čas hostí.

51:41

Jeden gól za druhým! Bardejov ovládol dianie na ľade a hostia po štvrtom góle už dohrali. Na dvakrát sa presadil PETER SLIMÁK, ktorý bol opustený pred Smikom.
    Asistencie: Oliver Jokeľ, Matúš Chovan.

51:44

51:44
    Vylúčený hráč Bardejova Gmitter – podrazenie.

52:33
    Bardejov so štyrmi hráčmi.

52:56
    Bitka domáceho Kramára a hosťujúceho Rosenberga. Obaja hráči už putujú na trestnú lavicu.

52:56

Ešte pred bitkou padil gól. ROMAN IHNAŤO znížuje, ale čo z toho, keď mužstvo prehráva tak vysokým rozdielom.
    Asistencie: Patrik Rosenberg, Radovan Cútt.

54:30

Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Po prihrávke od Gmittera sa presadzuje aj MARTIN KRČULA.
    Asistencie: Ondrej Gmitter, Milan Takáč.

55:03

55:23
    Posledné minúty sú viac ako vzrušujúce. Bardejov nakoniec deklasuje Spišskú Novú Ves.

54:16
    Vylúčený hráč hostí – M. Findura – seknutie.

55:16
    Diváci oslavujú.

56:16

56:58
    Vrece s gólmi sa roztrhlo. Hostia medzičasom vystriedali brankára. V bráne je už Gavalier.

57:12
    Vhadzuje sa v obrannom pásme Bardejova. Pripomeňme, že osobný trest si ešte odpykáva hosťujúci Gurčík.

58:05
    Kto by po 2. tretine čakal, že Bardejov strelí 5 gólov?

58:30
    Stretnutie sa bude už len dohrávať, aj keď diváci si pýtajú ďalší gól.

58:36

A prosba je vyplnená. Bardejov pridáva ďalší gól. Hostia už úplne prestali brániť a tak si domáci celok robí, čo chce. Autorom ďalšieho gólu je LADISLAV ŠČURKO, ktorý zúžitkoval krížnu prihrávku od Vaška. Gólman bol bezmocný.
    Asistencie: Filip Vaško, Ladislav Hopkovič.

59:27

Padne desiatka? Diváci si myslia, že áno. Ďalší gól v sieti Spišskej Novej Vsi. Tak tomu sa vraví poriadny debakel. MATÚŠ MATIS zoči-voči brankárovi, a úspešnejší domáci hráč, ktorý zvyšuje už na hrôzostrašný výsledok.
    Asistencie: Alexander Valentín, Oliver Jokeľ.

60:00

Parádičky Blažíčeka, ktorý si vyslúžil obrovský aplauz.

Ešte hodenie sa o plexisklo a šou Blažíčeka sa končí.

Skončil sa druhý zápas štvrťfinále play-off 1. HL. Po vyrovnanej prvej a druhej tretine to hostia už nevydržali a v závere inkasovali až sedem kúskov. Bardejov nakoniec pocestuje na Spiš za stavu 1:1.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť. S konštatovaním, že Bardejov deklasoval Spišskú Novú Ves Vám prajem príjemný sobotný večer. S pozdravom ostáva Jozef Mačejovský. (19:58:16)

Jozef Mačejovský

Branky a nahrávky: 13. Chovan (Matis), 32. Baláž (Mihalík, Takáč), 48. Baláž (Mihálik, Gmitter), 51. Kramár (Hopkovič, Ščurko), 52. Gmitter (Krčula, Takáč), 52. Slimák (Jokeľ, Chovan), 55. Krčula (Gmitter, Takáč), 59. Ščurko (Vaško, Hopkovič), 60. Matis (Valentín, Jokeľ) – 13. Gonda (Rosenberg), 53. Ihnaťo (Rosenberg, Cútt)

HK Bardejov: Blažíček – Krčula, Takáč, Baláž, Gmitter, Mihalík – Ščurko, Vaško, Hričina, Kramár, Hopkovič – Valentín, Chovan, Dancsák, Hajnik, Jokeľ– Chovan, Matis, Šimčák, Slimák, Gajdoš

Rozhodčí: Korba – Riš, Vyšný