Gruzie – Lucembursko 1:1 (kon.) | Rumunsko – Faerské ostrovy 3:1 (kon.) | Kazachstán – Island 3:2 (kon.)
Malta – Švédsko 1:2 (kon.) | Řecko – Turecko 2:1 (kon.) | Irsko – Černá Hora 1:2 (kon.)
Sev. Irsko – Itálie 0:2 (kon.) | Belgie – Srbsko 0:3 (kon.) | Rakousko – Albánie 1:3 (kon.)
Švýcarsko – Lichtenštejnsko 5:1 (kon.) | Dánsko – Estonsko 8:0 (kon.) | Anglie – Wales 1:0 (kon.)
Portugalsko – S. Makedonie 2:0 (kon.) | San Marino – Finsko 0:0 (kon.)
Kazachstán
3:2 (2:0)
Island
Středa 05.03.2014, 14:00 • Astana Arena • Kvalifikace ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Zdravím všechny fotbalové příznivce, kvalifikační zápasy fotbalistů do jednadvaceti let jsou v plném proudu a v jednom ze zápasů na sebe narazí i Kazachstán a Island. Jedná se o zápas "Skupiny 10".

Domácí Kazachstán má před sebou ještě dva zápasy. Kazachstánu zatím patří třetí příčka se šesti body a na druhé místo, které by jim zajišťovalo ještě nějakou naději to tedy nevypadá. Island má totiž odehráno pouze pět zápasů a na svém kontě už 12 bodů! Pro domácí to však není žádná ostuda, za Kazachstánem jsou totiž ještě fotbalisté Arménie a Běloruska.

Na druhé straně Island, který je na tom ještě o něco lépe, než Kazachstán. Islanďané zatím dokázali prohrát pouze s vedoucí Francií, která vypadá, že suverénně zvítězí v této skupině. Hosté jsou zatím tedy druzí. Už zmiňovaných 12 bodů jim dává velkou naději, protože čtyři nejlepší týmy z druhých míst se také dostanou do baráže!

Oba celky na sebe už jednou narazily. Islanďané v domácím prostředí zvítězili poměrem 2:0. Jednu branku Islandu vstřelil i jejich nejlepší střelec Emil Atlason, který má za 5 zápasů už 7 přesných zásahů!

Utkání bude jako hlavní řídit pan Domagoj Vučkov. Na čarách mu budou pomáhat pánové Goran Perica a Ivica Modrić.

Kazachstán: (4-3-1-2) Pokatilov – Passičnik, Mirošničenko, Kožabajev, Sartakov – Kuat, Beisebekov, Murtazajev, – Islamkhan (C) – Lunin, Žangylyšbaj
    Náhradníci: Pavlov, Aslan, Pikalkin, Levin, Ulšin, Li, Kalinin

Island: (4-4-2) Runarsson – Magnússon, Ingason (C), Hermannsson, Ómarsson – Traustason, Yeoman, Thórarinsson, Bödvarsson – Emilsson, Fridjonsson
    Náhradníci: Schram, Larusson, Atlason, Vilhjálmsson, Gardarsson, Thorsteinsson, Palsson

Rozhodčí: Vučkov – Perica, Modrić.

1

2
    První standartní situaci vybojovali domácí, nebezpečí pro bránu Runarssona z toho ale nebylo.

3
    Kazachstán vstoupil do zápasu hodně aktivně a svému soupeři prakticky nepůjčuje míč.

5
    Další útočné snažení domácích končí v zámezí, rozehrávat bude Runarsson.

6
    Islanďané však o míč brzy přišli a už se na ně doslova valí další útok.

7
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do zaslouženého vedení! Žangylyšbaj našel STANISLAVA LUNINA, který to udělal hodně šikovně a následně míč posílá až za záda Runarssona, 1:0!

8
    Uvidíme, jak na úvodní branku zareagují hostující fotbalisté.

10
    Ti jsou teď u míče, střelecký pokus Traustasona však míjí domácí svatyni.

11
    Další nepřesný pokus, tentokráte z kopačky Ómarssona.

12
    Tak to už je pro domácí zase o něco veselejší! Už to vypadalo, že hosté přebírají tempo hry, v tom se ale prosadil ROMAN MURTAZAJEV, 2:0!

13
    Tak teď to je pro hosty už hodně nezáviděníhodná situaci, po dvanácti minutách si asi představovali trochu jiný stav zápasu.

14
    Hosté teď drží míč na svých kopačkách a kombinují ve středu hřiště.

15
    Nyní si ale vůbec nerozuměli a rozehrávat bude Pokatilov, který určitě spěchat nebude.

17
    Důležitý zákrok brankáře Pokatilova, ten chytá hodně nebezpečnou střelu Fridjonssona!

18
    První žlutou kartu zápasu vidí domácí Sartakov.

20
    Hermannsson fauloval Islamkhana, domácí budou rozehrávat zajímavou standartní situaci.

21
    Brankář Runarsson celou situaci vyřešil včasným výběhem a už hledá, komu by rozehrál.

22
    Teď se hraje hodně nezáživný fotbal, není divu, Kazachstán už se směrem do ofenzívy příliš nežene.

23
    A hosté se v útočné fázi zatím hodně hledají, což potvrdili i nyní, míč končí až za bránou Pokatilova.

25
    Útočným faulem se nyní provinil hostující Bödvarsson.

26
    Nepřesnostmi se to jenom hemží, u míče fotbalisté Islandu, ti ale na pozornou obranu domácích nemohou nic vymyslet.

27
    Po dlouhé době zahrozili zase i Kazaši, Murtazajev však míří hodně nepřesně!

29
    Emilsson faulován Passičnikem, který může být rád, že nevidí žlutou kartu.

30
    Islanďané téměř po půlhodině hry vybojovali první rohový kop v tomto zápase.

31
    Ten rozehrál Thórarinsson, nebezpečí pro bránu Pokatilova z toho ale nebylo.

32
    Hosté teď mají mírně navrch, ale neustále stejná písnička. Do žádné větší šance se ještě islandští fotbalisté nedostali.

34
    Závar před brankou Pokatilova teď domácí museli řešit odkopem do bezpečí.

35
    Rychlý protiútok Kazachstánu zastavuje odmávaný a následně i odpískaný ofdsajd.

36
    Útočným faulem si pomohl Žangylyšbaj, hosté rychle rozehrávají.

37
    Momentálně se hraje opravdu na nízké úrovní, dá se tvrdit, že dvě rychlé branky Kazachstánu ubraly na kvalitě fotbalu.

39
    Zajímavý střelecký pokus Traustasona kryje domácí brankář Pokatilov!

40
    Na druhé straně se do zakončení dostal Žangylyšbaj, tomu však střela vůbec nesedla a končí vysoko nad hostující svatyní!

41
    Islanďané se znovu dostali až do zámezí. Pokatilov opět příliš nepospíchá.

42
    Kazachstán se teď konečně dostal s míčem na útočnou polovinu a kombinuje na polovině Islandu.

44
    Beisebekov to zkoušel z velké vzdálenosti, Runarsson pozorný!

45
    V závěru prvního poločasu přišla první větší šance hostů! V dobré příležitosti se ocitl Traustason, ten ale trestuhodně míjí domácí branku!

45+1
    Další zajímavý pokus Magnússona míří opět vedle svatyně Pokatilova.

45+2
    Hosté vybojovali zajímavou standartní situaci, k ohrožení Pokatilovy brány ale nedošlo.

45+4
    Stále se hraje, Islanďané budou rozehrávat přímý kop z velmi dobré pozice!

45+5
    Míč si postavil Thórarinsson, jeho střela však končí vedle domácí brány!

45+7
    V sedmé nastavené minutě ještě žlutá karta pro Lunina, který ostře fauloval Emilssona.

45+8

Až po uplynutí sedmi minut nastaveného času odpískal hlavní sudí Vučkov konec prvního poločasu. K vidění byly dvě branky. V 7. minutě se prosadil Lunin. O pět minut později už to bylo zásluhou Murtazajeva 2:0. Kazaši pak hodně stáhli hru a hostům se na útočné polovině příliš nedařilo. Uvidíme, zda ještě Island, který byl favoritem, dokáže utkání zdramatizovat. Tajenku nám rozluští druhý poločas, který začne zhruba v 15:05.

46

46
    Hosté střídali, Emilssona nahradil Vilhjálmsson.

47
    Lépe do druhého poločasu vstoupili hosté, kteří kombinují na polovině svého soupeře.

48
    Vinou špatné rozehrávky ale o míč přišli, u míče tak fotbalisté Kazachstánu.

50
    Islamkhan teď fauloval Bödvarssona, hosté tak budou rozehrávat standartní situaci nějakých pětadvacet metrů od brány Pokatilova!

51
    Domácí brankář si pro míč bez problémů došel.

52
    V ofsajdové pasti nachytán Lunin.

53
    Bödvarsson se prokličkoval dobré pozice a rozhodl se pro střelu. Ta však byla ke štěstí pro Kazachstán zblokovaná.

55
    Kazachstán už opravdu příliš útočit nechce a tak to nemají hostující fotbalisté vůbec lehké.

56
    Islanďané dnes ale opravdu působí hodně opařeným dojmem.

57
    Konečně střela směrem na Pokatilova! Fridjonsson však na domácího brankáře nevyzrál!

58
    Islanďané se teď usadili na polovině Kazachstánu.

60
    Island právě vstřelil branku!
    Dlouhé obléhání brány Pokatilova končí brankou! HOLMBERT FRIDJONSSON byl na konci celé akce a snižuje tak na 1:2 z pohledu hostujícího celku!

61
    Poprvé střídají i domácí, dohráno má Žangylyšbaj, kterého nahradil Ulšin.

62
    Hosté jsou teď na koni, uvidíme, zda se jim podaří i srovnat, v lepším případě otočit vývoj tohoto zápasu.

64
    Za domácí obranou Vilhjálmsson, kterému je odmáván a odpískán ofsajd.

65
    Rohový kop pro Kazachstán, vůbec první v tomto zápase, ten už běží rozehrát Islamkhan.

66
    Pro ten si došel Runarsson, rychle rozehrál a hosté se dostali do brejku. Vytěžili taktéž rohový kop.

67
    Je srovnáno! Dobře rozehraný roh si ve vzduchu našel HJORTUR HERMANNSSON, který se nemýlil, 2:2!

68
    Možná spravedlivý trest pro Kazachstán za až příliš pasivní hru.

70
    Ke střele se dostal Kuat, jeho pokus ale na poslední chvíli zblokován hostujícími obránci.

71
    Po psychické stránce teď budou mít hosté stoprocentně navrch.

72
    Na hřišti to tak ale nevypadá, aktivněji působí Kazachstán, který chce zřejmě vedení strhnout zpět na svou stranu.

73
    V dalším ofsajdovém postavení nachytán hostující Fridjonsson.

74
    Dobrá šance domácích, ve výborné příležitosti se z ničeho nic ocitnul Kuat, v poslední chvíli se mu ale do střely vložili hostující obránci!

76
    Střelecký pokus z kopačky hostujícího Thórarinssona nepřesný!

77
    Fridjonsson sice vstřelil branku, předcházelo tomu ale ofsajdové postavení a branka tak nemůže být uznána.

79
    Sartakov fauloval jen kousek za hranicí velkého vápna Traustasona, hosté tak budou rozehrávat přímý kop!

80
    Střelecký pokus Thórarinssona za pomoci zdi zblokován na roh!

81
    Hosté však nyní mají jasně navrch a obrana Kazachstánu má obrovské problémy.

82
    Teď si domácí mohou odpočinout, Island se dostal až do zámezí.

84
    Střídání na domácí straně, místo Murtazajeva přichází Li.

85
    V poměrně dobré střelecké pozici Ulšin! Střela pořádně vystrašila Runarssona, ten ale chytá!

86
    A teď pozor. Až necelých pět minut před koncem se dostává na trávník nejlepší střelec Islandu Atlason, ten střídá Traustasona.

87
    Lunin fauloval Yeomana a vidí druhou žlutou kartu, musí tak předčasně do sprch.

88
    Hodně krutá rána pro Kazachstán, který tak v závěru ještě bude mít nejspíše hodně práce.

89
    Tak tohle by asi čekal málokdo! Domácí jdou i v desíti znovu do vedení! ISLAMBEK KUAT využil dobrého pasu Ulšina a následně vstřelil branku, 3:2!

90
    Islanďané teď vsadili pouze na útok a ještě nás nejspíše čeká hodně zajímavý závěr zápasu.

90+1
    Žlutá karta pro hostujícího Vilhjálmssona, domácí s rozehrávkou logicky nepospíchají.

90+2
    Domácí samozřejmě využívají i posledního střídání, Beisebekova nahrazuje Pikalkin.

90+3
    Hodně nepřesný pokus Fridjonssona, hostům už příliš času opravdu na srovnání nezbývá.

90+4
    Poslední střídání i na straně Islandu. Místo nejspíše zraněného Atlasona se na trávník podívá Palsson.

Utkání je za námi. První poločas skončil 2:0, když se v rozmezí pěti minut trefili Lunin a Murtazajev. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a Kazachstán byl za svou pasivitu potrestán, během sedmi minut bylo zásluhou Fridjonssona a Hermannssona srovnáno! V 87. minutě viděl druhou žlutou a zároveň červenou kartu Lunin a domácí hráli v deseti. Očekávalo se všechno, ale třetí branku Kazachstánu, který vstřelil Kuat, tu by asi nikdo nečekal. Domácí tak vítězí poměrem 3:2 a dá se tvrdit, že se jedná o hodně překvapivý výsledek.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:05:18)