Washington – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Ottawa – Nashville 3:4 (po pr.) | Tampa – Arizona 3:4 (0:1 po s.n.)
Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Calgary – Los Angeles 2:3 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:3 (kon.)
Vancouver – NY Islanders 4:7 (kon.)
Vancouver Canucks
4:7 (1:0, 2:0, 1:7)
New York Islanders
Úterý 11.03.2014, 03:10 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Vítejte u online přenosu z dalšího utkání NHL, ve kterém se proti sobě postaví Vancouver Canucks a New York Islanders. Utkání má naplánovaný start ve 03:00, ale vzhledem k předzápasovým okolnostem se dá očekávat, že samotné úvodní buly bude vhozeno až kolem 03:10 SEČ.

Islanders mají za sebou už 66 utkání, ve kterých dokázali nasbírat 57 bodů, které je řadí na 14. místo východní konference. New York ztrácí už 14 bodů na poslední postupové místo, a tak tým před uzávěrkou přestupů opustil Thomas Vanek. Ostrovanům se navíc na ZOH v Soči zranil jejich nejproduktivnější hráč a kapitán John Tavares, a tak je teď ofenzíva Islanders hodně oslabená.

Poslední zápasy:

Winnipeg Jets – New York Islanders 2:3 po pr.
    Edmonton Oilers – New York Islanders 3:2 po pr.

Kevin Poulin – 89,1 %

Také Vancouver odehrál již 66 utkání, ve kterých si nasbírali 68 bodů, a to je řadí na 10. příčku západní konference, kde na zatím osmý Dallas ztrácejí čtyři body. Canucks však neoplývají zrovna dobrou formou, protože v posledních 13 utkání vyhráli pouze dvě střetnutí. Dá se tak říct, že tato špatná forma stála svěřence Johna Tortorelly místenku v play off.

Vzájemná utkání:

Jelikož se jedná o mezikonferenční souboj, tak se oba týmy v letošní sezóně střetnou ve dvou utkáních, kdy jeden zápas na ledě Islanders je už minulostí, kde zvítězil Vancouver v prodloužení.

22.10 New York Islanders – Vancouver Canucks 4:5 po pr.

Československá stopa v utkání:

Pouze na soupisce Islanders vygurují dva hráči z bývalého Československa, a to Ľubomír Višňovský a Radek Martinek.

New York Islanders: Nabokov (Nilsson) – Hamonic, Strait, Višňovský, Hickey, Donovan, de Haan – Okposo, Nielsen, Grabner – Clutterbuck, Nelson, Bailey – McDonald, Strome, Lee – Halmo, Cizikas, Martin.

00:01

00:13
    Canucks vyhráli úvodní vhazování, ale Edler ve své následné rozehrávce poslal puk až na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Lackem.

00:25
    Ihned po vhazování vystřelil od modré Hamonic, a Lack si tak musel připsat první úspěšný zákrok v utkání.

00:59
    První zákrok už si také připsal Nabokov, který musel likvidovat střelu Keslera z pravé strany útočného pásma Canucks.

01:27
    Lack si teď hodně zavařil před svou bránou, kde nebezpečně kroužil Strome, který málem získal puk před bráno domácích.

02:08
    Od modré vystřelil Hamhuis a Nabokov jeho střelu vyrazil před sebe, kde si sjel Burrows, jenž se pokusil rychle zakončit, ale ruský brankář dokázal vyrazit i jeho střelu.

02:10
    Je tu první vyloučení v utkání, když je na dvě minuty vyloučen Lubomír Višňovský (NYI) za držení hole.

02:52
    Vancouver se nastěhoval do svého útočného pásma, kde H. Sedin připravil několik zajímavých příležitostí, ale ani jedna neskončila za zády Nabokova.

03:15
    Islanders vyhazují puk.

03:40
    Vancouver je opět ve svém útočném pásmu.

03:52
    Burrows však špatně přihrával, a tak je puk v moci Ostrovanů, kteří jej vyhazují.

04:14

04:29
    Nielsen pouze posunul puk do útočného pásma Islanders, kde si však kotouč sebrala domácí obrana.

04:55
    Hosté opět nahodili kotouč do svého útočného pásma, kde se jej pokusil získat Strome, ale dřív se k němu dostal Weber.

05:29
    Vancouver se nastěhoval do svého útočného pásma, ale domácí celek se nedokázal dostat do zakončení.

05:39
    Tom Sestito (VAN) je vyloučen na dvě minuty za faul kolenem, a tak budou hrát hosté svou první přesilovou hru.

06:08
    Vancouver však dokázal dostat puk do středního pásma.

06:21
    Višňovský pálil od modré, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče domácí brány.

06:42
    Matthias následně dokázal vyvézt puk až do útočného pásma domácích, kde sbírá cenné vteřiny z oslabení.

07:09
    Islanders jsou opět ve svém útočném pásmu.

07:24
    Bohužel však ani jedna z jejich následných střel nemířila na Lacka, a tak puk končí mimo útočné pásmo hostů.

07:52

08:13
    Cizikas získal puk na útočné modré, ale následná střela hostujícího útočníka končí hned na prvním obránci Canucks.

08:55
    Hamonic se z pravé strany prodral až před Lacka, na kterého však nedokázal vyzrát se svou kličkou.

09:24
    Okposo opět zavezl puk do útočného pásma Islanders, ale tentokráte si domácí dokázali poradit.

09:38
    Střela Hansena na druhé straně kluziště byla zblokována do ochranné sítě za Nabokovem, a tak se po reklamní pauze bude vhazovat před bránou Islanders.

09:42
    Garrison zkusil vystřelit od modré a Nabokov jeho pokus vyrazil za svou bránu.

10:10
    Vancouver pouze nahodil puk do svého útočného pásma a domácí tým následně odchází střídat.

10:31
    Puk je opět za bránou Islanders, kde si pro něj dojel Nabokov.

10:49
    Canucks se při své další snaze založit útok provinili postavením mimo hru, a tak se po další reklamní pauze bude vhazovat před útočnou modrou domácích.

11:06
    Okposo poslal puk do útočného pásma hostů, ale domácí obrana byla u puku opět rychleji.

11:33
    Naopak na druhé straně se ke střele z levého kruhu dostal Kesler a Nabokov jeho střelu dokázal vykopnout svým betonem.

12:03
    Edler pálil od modré, ale jeho střela byla zblokována někde ve změti těl před Nabokovem.

12:24
    Puk je opět v obranném pásmu Canucks, kde o něj bojuje Hamonic.

12:55
    Strome se dostal k několika střelám od modré, ale až poslední pokus hostujícího hráče prošel až na Lacka a domácí brankář musel zasahovat.

13:16
    Islanders pokračovali ve svém tlaku a jeden z domácích zahrál vysokou holí, a tak se bude vhazovat před Lackem.

13:33
    Višňovský chtěl přihrát na levou stranu Baileymu, ale domácí obrana dokázala tento pas zneškodnit.

13:56
    Vancouver bude hrát další přesilovou hru, protože je vyloučen Matt Donovat (NYI) na dvě minuty za hákování.

14:10
    Domácí tým zatím kombinuje ve svém útočném pásmu.

14:19
    Edler nabil na modré Bieksovi a Nabokov si nebyl vůbec jistá, zda-li má puk pod svými betony.

14:31
    Islanders tentokráte nevyhodili, protože Hickey trefil hlavního rozhodčího.

14:39
    K další střele od modré se dostal Edler, ale tentokráte byla připravená lapačka Nabokova.

14:55
    Islanders dokázali dostat puk až za Lackovu bránu.

15:10
    Vancouver je již opět ve svém útočném pásmu.

15:20
    Garrison se dostal do velmi dobré pozice z pravého kruhu, ale Nabokov jeho střelu dokázal vyrazit.

15:46
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Canucks využívají přesilovou hru! Webber dostal nabito na modrou, odkud svou ráznou střelou orazítkoval břevno hostující brány, ale puk se odrazil na hůl CHRISE HIGGINSE, který již poslal kotouč do brány Islanders. Asistence: Yannick Weber, Jason Garrison.

16:30
    Grabner pouze posunul puk do útočného pásma a následně odchází hráč Islanders střídat.

16:51
    Dalpe upadnul v útočném pásmu Canucks, a tak se do útoku mohou vydat opět hosté.

17:17
    McDonald se vřítil po pravé straně do útočného pásma, kde nakonec se svou střelou trefil tyč za Lackem.

17:51
    Cizikas se pokusil překvapit Lacka z velkého úhlu, ale domácí brankář byl nalepený na svou tyč.

18:03
    Yannick Weber (VAN) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení, a tak mohou Islanders v závěru třetiny vyrovnat, protože budou hrát svou druhou přesilovou hru v utkání.

18:10
    Vancouver však vyhrál následné vhazování a domácí posílají puk co nejdále od své brány.

18:29
    Islanders již kombinují ve svém útočném pásmu.

18:47
    Střela Višňovského je zblokována domácí obranou.

19:05
    Zatím ani jedna střela hostující hráčů neprošla až na Lacka.

19:19
    Ani střela Nielsena z mezikruží neprošla až na domácího brankáře.

19:39
    Přesilovka Islanders je u konce, protože Calvin de Haan (NYI) podržel hůl Higginsovi, a tak si jde hostující obránce posedět na dvě minuty na trestnou lavici.

20:00

Druhá třetina začne přibližně v 03:58.

Je za námi první třetině utkání mezi Vancouverem a Islanders, po které vede domácí celek 1:0, protože se v druhé přesilové hře Canucks prosadil Higgins. Isles se dokázali dostat do několika zajímavých příležitostí, ale hostujícím hráči zatím spíše trefují bránící hokejisty Vancouveru.

20:16
    Domácí jsou již kompletní, a tak může začít další přesilová hra Vancouveru.

20:34
    Islanders však vyhazují puk přes všechny čáry.

20:55
    Další vyhozené hostujícího celku až za Lackovu bránu.

21:22
    Tato přesilová hra zatím domácím příliš nevychází, protože New York dokáže vždy vyhodit puk ze svého obranného pásma.

21:44
    Islanders jsou již kompletní a Canucks navíc zahodili puk na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Lackem.

22:15
    Puk je za bránou Vancouveru, ale hostující hráči zatím nijak neohrozili Lacka v bráně domácích.

22:40
    Sestito zavezl puk do útočného pásma Canucks, ale domácí hráč celkem rychle ztratil puk, který ukořistili hosté.

22:52
    Jenž se rychle dostali do protiútoku, ale střela Clutterbucka byla sražena do ochranné sítě.

23:03
    Vancouver vyhrál následné vhazování a domácí se pokusili o rychlý protiútok, který je však zastaven za modrou čárou, kvůli údajnému offsidu.

23:34
    Higgins posunul puk na Hansena, jenž vystřelil z pravé strany, ale Nabokov jeho pokus vyrazil za svou bránu.

24:03
    Islanders se následně pokusili zaútočit, ale hosté se stále nemohou dostat do zakončení.

24:30
    Nahození Bieksy se odrazilo od hlavního rozhodčího před bránu kde nebyl Nabokov, který si pro puk sjížděl za svou bránu.

24:52
    Jensen poslal puk za bránu Islanders, kde byl HENRIK SEDIN, jenž si s pukem vybruslil zpoza brány a vystřelil na Nabokova, který jeho střelu vyrazil před sebe, kde však dojížděl již ležící Clutterbuck, od kterého se kotouč odrazil za záda ruského brankáře. Asistence: Nicklas Jensen, Tom Sestito.

25:32
    Islanders se snaží rychle reagovat a jsou ve svém útočném pásmu, ale opět nepřichází žádná střela.

26:02
    Tlak hostí pokračuje, ale New York spíše tahá puk po mantinelech.

26:15
    Vancouver se dostal do protiútoku tří na jednoho, kde Archibald nahrával před prázdnou Dalpemu, ale toho skvěle uhlídal jeden z hostujících.

27:13
    Grabner přenechával puk Nielsenovi, ale tomu sebral puk z jeho hole Bieksa.

27:30
    Vancouver bude hrát další přesilovou hru, protože je na trestnou lavici poslán na dvě minuty za podražení Brock Nelson (NYI).

27:37
    Islanders dokázali vyhrát vhazování, a poslat tak následně puk až za bránu Lacka.

27:55
    Na modré čáře se ke střele dostal Bieksa, ale Nabokov je pozorný a puk má ve své výstroji.

28:12
    New York dokázal vytlačit domácí tým ze svého obranného pásma.

28:36
    Bieksa znovu střílel od modré, ale tentokráte jeho střela nemířila mezi tři tyče.

28:53
    Canucks využívají přesilovou hru! Edler pálil od modré a jeho střelu vyrazil Nabokov před sebe, kde byl Bieksa, jenž svou dorážkou trefil tyč, ale kotouč se znovu odrazil před bránu k RYANU KESLEROVI, a ten už poslal puk do brány Islanders. Asistence: Alexandre Burrows, Kevin Bieksa.

29:27
    Na domácí straně je vyloučen na dvě minuty za hákování Shawn Matthias (VAN).

29:55
    Islanders roztočili kolotoč přihrávek na jejímž konci byl Okposo, který střílel z hranice pravého kruhu a jeho střelu tečoval Grabner do ochranné sítě.

30:12
    Okposo pálil z totožné pozice, ale tentokráte jeho střela nemířila na bránu Canucks.

30:30
    K puku se následně dostali domácí, kteří jej vyhodili přes celé kluziště.

30:45
    Vancouver navíc zatlačil na hostující hráče a puk se nakonec ocitnul pod lapačkou Nabokova.

31:02
    Puk se dostal v obranném pásmu domácích ke Keslerovi, jenž jej posílá do středního pásma.

31:29

31:41
    Halmo dostal pas na útočnou modrou, odkud se pokusil vystřelit, ale jeho střela je sražena do rohu útočného pásma Isles.

32:12
    V útoku jsou však opět domácí, když je v akci první útočná formace Vancouveru.

32:29
    Islanders se však povedlo dostat puk až za bránu Lacka.

32:50
    Nelson se pokusil zpoza brány najít Clutterbucka, ale ten byl skvěle pokrytý domácí obranou.

33:21
    Nahrávka Dalpeho na modrou čáru se od mantinelu odrazila přes hůl Edlera, a tak musí Canucks vyklidit útočné pásmo.

30:31
    Canucks však rychle znovu vletěli do útoku, když konkrétně Booth pálil z pravé strany a Nabokov raději jeho střelu uchoval ve své výstroji. Následuje reklamní pauza.

33:50
    Hansen střílel z pravé strany a puk se ocitnul před Nabokovem, kde ještě nebezpečně doráže Kesler, ale hostující brankář si nakonec dokázal s celou situací poradit.

34:04
    Hostující se nemohou dostat ze svého obranného pásma.

34:25
    Višňovský střílel od modré, ale jeho střela trefuje opět jednoho z hráčů Canucks.

34:53
    Višňovský pouze hodil puk zpět za bránu Vancouveru, ale jeho spoluhráči musejí vyklidit útočné pásmo.

35:26
    Puk je opět v útočném pásmu Vancouveru, kde zatím domácí kombinují spíš za bránou Isles.

35:54
    Až nyní dokázali dostat puk na své hole hosté.

36:02
    Hamhuis nahrál ze svého obranného pásma Burrowsovi rukou, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.

36:23
    Jensen vystřelil ihned po přejetí modré z pravé strany a Nabokov jeho střelu vyrazil za svou bránu.

36:40
    Teprve svůj druhý zákrok si ve druhé třetině připal Lack, na kterého vystřelili zpoza brány Strome.

36:48
    Vancouver následně vyhodil puk na zakázané uvolnění.

37:02
    Střelu Hickeyho od modré vyrazil Lack svou holí mimo bránu Canucks.

37:11
    Kesler si při své přihrávce neuvědomil, že je za ním Okposo, který si jeho pas sebral a následně vypálil z mezikruží, ale Lack byl pozorný.

37:34
    Po krátké odmlce dokázali dostat domácí puk do svého útočného pásma.

37:58
    To však Vancouveru příliš dlouho nevydrželo, protože se na druhé straně dostal do zakončení Clutterbuck, ale jeho střela je sražena do rohu.

38:31
    Canucks mají puk na svých hokejkách ve svém obranném pásmu.

38:52
    Střela Nelsona z pravé strany útočného pásma Isles letí až příliš nad bránu Canucks.

39:19
    Nicklas Jensen (VAN) musel zlomit hokejku McDonalda, který už byl ve vynikající pozici, ale kvůli přelomené holi nemohl hostující hráč zakončit, a tak odchází útočník Canucks na trestnou lavici.

39:50
    Hamonic pálil od modré a Lack vyrazil kotouč před sebe, kde doráželo hned několik hráčů Islanders, ale domácí brankář nakonec celou situaci zvládnul.

39:56
    Okposo se ještě pokusil zakončit zpoza brány, ale Lack má puk pod svou lapačkou.

40:00

Třetí třetina začne přibližně v 04:53.

Vancouver dokázal ve druhé třetině přidat hned dvě branky, když se nejdříve trefil H. Sedin, kterému však výrazně pomohl ke vstřelení branky hostující Clutterbuck, jenž si srazil puk do vlastní sítě. Canucks přidali ještě jednu branku, kterou vstřelili domácí v přesilové hře, když se z dorážky prosadil nejlepší střelec Vancouveru Kesler.

40:16
    Na začátku třetí třetiny ještě pokračuje přesilová hra Isles.

40:46
    Hosté však strávili více času s pukem ve své obranné třetině, kde navíc sestřelil Hamonica Kesler svým ramenem, ale tento zákrok ani jeden z rozhodčích neposoudil, jako faul.

41:13
    Islanders právě vstřelili branku!
    New York využívá přesilovou hru! nahrál křižnou přihrávkou přes brankoviště domácích, kde byl nikým nehlídaný JOSH BAILEY, jenž měl dostatek času, aby si nachystal svou střelu a poslal puk do odkryté části brány. Asistence: Matt Donovan, Brock Nelson.

41:41
    Isles budou hrát další přesilovou hru, protože je na dvě minuty vyloučen za držení. Nicklas Jensen (VAN).

41:53
    Kesler zavezl puk až do svého útočného pásma.

42:04
    Lee teď doslova vletěl do brána domácích, a tak je hra vykázána do středního pásma.

42:24
    Lee vystřelil ihned po přejetí modré a střela projela Lackovi mezi jeho betony, ale puk se naštěstí pro domácího brankáře odklouzal mimo bránu domácích.

42:24
    Kterou navíc vyhodil ze své pozice Kevin Bieksa (VAN), který tak vyfasoval dvě minuty za zdržování hry.

42:24
    Hosté si berou oddechový čas.

42:45
    Okoposo pálil velice tvrdou ránu, která však nemířila mezi tři tyče.

43:05
    Další střela Okposa, ale tato střela je zblokována domácí obranou.

43:14
    New York využívá přesilovou hru! Višňovský posunul puk na Okposa, jenž naznačil střelu, ale nakonec nahrál na levou stranu RYANU STROMOVI, jenž pohotovou střelou překonal Lacka. Asistence: Kyle Okposo, Lubomír Višňovský.

43:36
    New York využívá přesilovou hru! CALVIN DE HAAN dostal přihrávku na modrou čáru, odkud jej nahodil směrem na Lacka, a ten musel být někde před domácím brankářem tečován, protože jinak si nedovedu představit, jaktože skončil až bráně domácích. Asistence: Nick Hamonic.

44:21
    Sestito (VAN) je vyloučen na další dvě minuty za vražení na hrazení, a tak Islanders mohou dokonat svůj obrat.

44:52
    Vancouver dokázal dostat puk ze svého obranného pásma.

45:05
    Domácím tým znovu vyhazuje puk přes všechny čáry.

45:22
    Burrows dokázal získat puk a následně jej poslal do středního pásma.

45:45
    Nielsen nahrál na modrou Donovanovi, jenž vystřelil a Lack zachytil jeho pokus svou lapačkou.

45:56
    Střela Okposa z levé strany je zblokována Hamhuisem za bránu Canucks.

46:22
    Ostrované dokonávají obrat! Okposo již střílel puk z mezikruží do brány Canucks, ale tam bohužel stál hostující Lee, od kterého se odrazil puk na levou stranu k FRANSI NIELSENOVI, jenž znovu poslal kotouč na bránu Canucks, a ten nakonec skončil za Lackem. Asistence: Anders Lee, Kyle Okposo.

47:37
    Vancouver je teď na tahu, aby dokázal vyrovnat stav utkání.

47:40
    Archibald vyslal až nyní první střelu Canucks ve třetí třetině, ale Nabokov jeho pokus vyrazil za svou bránu.

47:43
    Následně však poslal puk z levé strany do ochranné sítě Schroeder, a tak se po reklamní pauze bude vhazovat ve středním pásmu.

47:59
    Bailey dokázal získat puk ve středním pásmu, ale hostující útočník jej následně pouze nahodil do útočného pásma.

48:29
    Islanders se nikam neženou a spíše se snaží pouze nahazovat puky do svého útočného pásma.

48:57
    Sedin dlouho držel puk za bránou Isles, ale švédský útočník nedokázal nic vymyslet, a tak skončil po chvíli puk mimo obranné pásmo hostů.

49:37
    Vancouver se teď dlouho držel ve svém útočném pásmu, ale zatím ani jedna střela nemířila na bránu hostí.

49:54
    Canucks vyrovnávají utkání! Higgins nahrál na modrou čáru CHRISI TANEVOVI, jenž své nahození dokázal schovat hned za několik hráčů a puk nakonec skončil v bráně Isles, kam se osdrazil do pravé tyče. Asistence: Chris Higgins, Jannik Hansen.

50:04
    Tak to je neuvěřitelné! Neuběhlo ani deset vteřin a Isles znovu vedou! Hosté nahodili puk za bránu Canucks, kde jej zastavil Lack, ale jako první se k puku dostal McDonald, jenž poslal puk mezi kruhy, kde byl MATT MARTIN, jenž svou bekhendovou střelou prostřelil brankáře Vancouveru. Asistence: Colin McDonald.

50:55
    Z pravé strany pálil nebezpečně Okposo, ale tentokráte se Lack stihnul včas přemístit a puk má ve své výstroji.

51:14
    Garrison nahodil puk do útočného pásma Vancouveru, ale Isles dokázali ihned poslal puk pryč.

51:45
    Tak to je neuvěřitelné! Isles se dostali do rychlého protiútoku, ve kterém nejprve neprostřelil Lacka Nielsen, ale k puku se dostal Okposo, jenž pro změnu trefil Hamhuise, který zastoupil svého brankáře a puk se následně dostal k ANDERSI LEEOVI, jenž již poslal kotouč do odkryté brány domácích. Asistence: Kyle Okposo, Frans Nielsen

53:11
    Do mezikruží se dostal Bailey, ale jeho střelu dokázal Lack uchovat ve své lapačce.

53:26
    Hostující celek vyhazuje kotouč ze svého obranného pásma do středového kruhu.

53:46
    Domácí tým zahrál vysokou holí, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

54:06
    McDonald opět poslal puk obloučkem pryč ze svého pásma.

54:25
    Kotouč je v obranném pásmu domácích, kteří jsou očividně vývojem utkání zaskočení.

54:39
    Tentokráte to již Isles se svým výhozem přehnali, protože puk skončil až na zakázaném uvolnění.

55:09
    Ke střele od modré se dostal Clutterbuck, ale jeho pokus nemířil na bránu Canucks.

55:34
    Bieksa vystřelil od modré, ale jeho rána byla na své cestě zblokována, a tak puk v pohodě sebral Nabokov svou lapačkou. Následuje reklamní pauza.

55:49
    McDonald vyslal Nelsona za bránu Canucks, kde musí hostující útočník svádět souboj o puk.

56:15
    Tentokráte za bránu Vancouveru vydal Okposo, ale ani on nebyl úspěšný, a tak je kotouč v moci domácích.

56:44
    Isles vyhodili puk na zakázané uvolnění.

56:59
    Lee pouze po přejetí modré vyhodil kotouč do obranného pásma Canucks a hostující útočník odchází střídat.

57:28
    Garrison má puk ve svém obranném pásmu a uvidíme co s ním obránce Canucks vymyslí.

57:42
    Vancouver se nakonec dostal do útoku, kde vystřelil Sestito, ale Nabokov byl na svou tyč nalepený a puk je za bránou Isles.

57:55
    Vancouver poslal puk na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Lackem.

58:19
    Vancouver to zkouší v šesti!

58:35

59:01
    Edler vystřelil od modré, ale střela trefila ihned prvního hráč Isles, který následně poslal puk na zakázané uvolnění.

59:01
    John Tortorella si bere oddechový čas, aby naordinoval svým svěřencům taktiku do poslední minuty.

59:12
    Okposo získal puk ve svém útočném pásmu, kde se pokusil vystřelit, ale trefil pouze Bieksu.

59:38
    Puk je v rohu obranného pásma Isles.

59:43
    Bailey dokázal vybojovat puk právě v rohu svého obranného pásma a následně jej posunul na CALA CLUTTERBUCKA, jenž se trefil přes celé kluziště do opuštěné klece. Asistence: Josh Bailey, Travis Hamonic.

60:00

Neuvěřitelné! Asi tak nějak by se dala shrnout třetí třetina utkání. Kdo by před začátkem poslední periody řekl, že Islanders vstřelí hned sedm branek, tak ten by se zřejmě dal považovat za blázna, ale NHL nás opět přesvědčila, jak je to velice nepředpovídatelná soutěž. New York totiž dokázal vyrovnat utkání hned za tři a půl minuty třetí části, když se postupně trefili v přesilových hrách Bailey, Strome a de Haan. Za další tři minuty šli už hosté do vedení, protože skóroval Nielsen. Vancouver díky Tanevovi sice vyrovnal, ale radost domácích trvala pouhých deset vteřin, protože se po střele Martina dostali Isles znovu do vedení. Svěřenci Jacka Capuana přidali do konce utkání další dvě branky, když se nejdříve prosadil Lee, na kterého navázal střelou do prázdné Clutterbuck

Ľubomír Višňovský – 0+1, žádná střela, čas na ledě 21:24

Z tohoto divokého utkání je to už vše. Já se s vámi loučím a u dalšího utkání NHL zase někdy na počtenou. (05:50:24)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 16. Higgins (Webber, Garrison), 25. H. Sedin (Jensen, Sestito), 29. Kesler (Burrows, Bieksa), 50. Tanev (Higgins, Hansen) – 42. Bailey (Donovan, Nelson), 44. Strome (Okposo, Višňovský), 44. Haan (Hamonic), 47. Nielsen (Lee, Okposo), 51. Martin (McDonald), 52. Lee (Okposo, Nielsen), 60. Clutterback (Bailey, Hamonick)

Vancouver Canucks: Lack (Markstrom) – Tanev, Hamhuis, Bieksa, Edler, Weber, Garrison – Jensen, Sedin, Burrows – Hansen, Kesler, Higgins – Booth, Matthias, Sestito – Dalpe, Schroeder, Archibald.
    Trenér: John Tortorella.

Trenér: Jack Capuano.

Rozhodčí: Pochmara, Walsh – Cameron, Sharrers.

Diváci: 18 910