Vladivostok – Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | Novosibirsk – Kazaň 7:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Barys 1:2 (kon.)
N.Novgorod – Ufa 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Petrohrad 4:5 (po pr.)
Riga – Doněck 1:4 (kon.) | Záhřeb – Lev 2:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
7:1 (2:0, 4:0, 1:1)
Ak Bars Kazaň
Úterý 11.03.2014, 13:00 • Ice Sports Palace Sibir • Play-off KHL

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. (15:42:32)

Střely na branku Sibir Novosibirsk: Ak Bars Kazaň 40:31

Je za námi neuvěřitelné utkání, které už dlouho v KHL k vidění nebylo. Alespoň ne v play off. Kazaň si odnáší jeden z největších debaklů v krátké historii vyřazovacích bojů o Gagarinův pohár. Domácí hokejisté Sibiru Novosibirsk předvedli vynikající výkon a naprosto po zásluze se ujímají vedení 2:1 na série. Ve třetí třetině padlo nevídané množství trestů. V kompletním počtu hráčů se prakticky nehrálo.
    Hodně zajímavé bude sledovat další vývoj této série. Čtvrté utkání je na programu v Novosibirsku zítra ve 13 hodin a nic není lepší pozvánkou ke sledování než právě dnešní utkání.

60:00

59:30
    Fanoušci už děkují svým oblíbencům za skvělý výkon, utkání se v elektrizující atmosféře už jen dohrává.

59:10
    Teď se navíc hráči Novosibirsku osvobozují.

58:40
    Hosté svého soupeře dostali pod tlak, Koskinen a obrana si však se vším poradí.

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce dnešního utkání.

56:31
    Hráčům Kazaně zatím přesilová hra příliš nevychází.

55:42
    A už je to tady opět. V plném počtu se ve třetí třetině hraje opravdu sporadicky. Čtyřminutový trest za nebezpečnou hru vysokou holí dostal Vladimir Butuzov (SIB) a Kazaň může ještě alespoň trochu kosmeticky upravit stav dnešního zápasu.

55:14
    Domácí fanoušci dnes prožívají báječný večer. Teď během aplausu vytáhli velký transparent.

54:44
    Obě mužstva hrají v plném počtu. Na jak dlouho?

54:22
    Kugryšev svou střelou po delší době připomněl Garipovovi, že se ještě hraje hokej a ne boxerské zápasy.

53:50
    Burmistrov vjel do útočného pásma dříve než puk a rozhodčí pískal ofsajd. Sibirskou arénou, která je dnes zcela zaplněná, obíhají mexické vlny.

52:44
    Dvě minuty za hrubost dostávají Alexandrové Romanov (SIB) a Svitov (KZN). Už poněkolikáté v závěrečné třetině se bude hrát ve čtyřech mužích na obou stranách.

51:58
    Další potyčka dohnala rozhodčího k tomu, aby si povolal oba kapitány a důrazně jim vysvětlil, že agresivní závěr utkání si nepřeje.

51:06
    Výtečný zákrok si připsal Koskinen, který dnes chytá další parádní utkání. Není to tak, že by neměl žádnou práci. Ba naopak, úspěšně už kryl 24 střel, za jeho záda pronikla jediná. Fanoušci jeho přínos oceňují vyvoláváním jeho jména.

50:26
    Hosté hrají v plném počtu v době, kdy hřiště opouští Jonas Enlund.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 13. Enlund (Bělov, Monja), 18. Enlund (Lekomcev, Bělov), 26. Enlund (Martynov), 29. Monja (Lehterä), 32. Ignatuškin (Romanov), 40. Kopejkin (Lehterä), 50. Gubin (Šumakov, Kutuzov) – 46. Varnakov (Nikulin)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Lekomcev, Hrabal, Kutuzov, Alexejev, Bělov, Martynov, Ožiganov- Lehterä, Monja, Enlund- Kopejkin, Koskiranta, Kugryšev- Gubin, Šumakov, Sannikov- Romanov, Ignatuškin, Kvartalnov, Butuzov
    Ak Bars Kazaň: Barulin (29. Garipov)- Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Osipov, Jarullin- Těreščenko, Petružálek, Petrov- Varnakov, Burmistrov, Stapleton- Svitov, Pesonen, Obuchov- Bodrov, Lukojanov, Tkačjov

Rozhodčí: Gofman, Kiseljov- Birin, Medveděv