Boston – Chicago 3:0 (kon.) | New Jersey – Arizona 2:3 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Los Angeles 2:3 (kon.)
Detroit – Montreal 4:5 (kon.) | Tampa – NY Islanders 3:2 (5:4 po s.n.) | Florida – Carolina 0:3 (kon.)
St. Louis – Minnesota 5:1 (kon.) | Nashville – Buffalo 6:1 (kon.) | Colorado – Vancouver 3:2 (po pr.)
San Jose – Winnipeg 3:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Los Angeles Kings
Pátek 28.03.2014, 00:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Z dnešního utkání je to ode mě vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu z utkání kanadskoamerické NHL zase někdy na počtenou. (02:48:19)

Dnešní utkání sledoval 18 650 diváků.

Los Angeles dokázalo ihned na začátku třetí třetiny vstřelit rozdílovou branku, když se ve 44. minutě trefil svou tvrdou ránou Doughty. Pens se ještě v závěru utkání pokusili o hru bez brankáře, ale Kings si už své vítězství pohlídali a nedovolili Pittsburghu vstřelit vyrovnávající branku. Domácí celek musí dnes především mrzet hned sedm nevyužitých přesilových her.

Střelec vítězné branky utkání: Drew Doughty.

60:00

59:49
    Střela Neala ze středu útočného pásma byla sražena hostující obranou za bránu Kings.

59:38
    Dan Bylsma (PIT) si bere svůj oddechový čas.

59:38
    Kings vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, a tak se hra vrátí před Jonesovu bránu.

59:15
    Richards společně s Kopitarem dokázali dostat kotouč do středního pásma.

58:53
    Střela Jokinena z pravé strany útočného pásma byla přizvednuta mimo kluziště, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Kings.

58:46
    Crosby nahrál křižnou přihrávkou na levou stranu Nealovi, jehož rychlé zakončení dokázal Jones ukrýt ve své výstroji.

58:34
    Zatkoff je na své střídačce! Pens to zkusí v šestí!

58:34
    Po delší době si připisuje úspěšný zákrok Jones, jenž musel likvidovat střelu Suttera ze středu útočného pásma.

58:03
    Clifford získává za bránou Pittsburghu cenné vteřiny, když zde brání puk před dvěma obránci Pens.

57:38
    Pittsburgh se stále nemohou dostat do své útočné třetiny, aby mohli vyrovnat stav dnešního utkání.

57:08
    Z pravé strany se však přece jenom dostal do zakončení Lewis a Zatkoff jeho pokus musel vyrazit do rohu obranného pásma Pens.

56:31
    Další nahození hostujícího celku. Kings si již nechtějí dělat žádné problémy a hosté jen vyhazují kotouče.

56:09
    Doughty jen poslal kotouč do svého útočného pásma, kde však není ani jeden hráč v bílém dresu.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 28. Kunitz (Megna, Crosby), 36. Pyatt (Gibbons, Goc) – 16. Carter (Gáborík, Kopitar), 27. Toffoli (Martinez, Stoll), 44. Doughty (Brown, Pearson)

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Maatta, Niskanen, Engelland, Scuderi, Orpik, Bortuzzo – Kunitz, Crosby, Stempniak – Jokinen, Sutter, Neal – Pyatt, Goc, Gibbons – Glass, Adams, Megna.
    Los Angeles Kings: Jones (Quick) – Muzzin, Doughty, Voynov, Regehr, Mitchell, Martinez – Gáborík, Kopitar, Wiliams – Pearson, Carter, Toffoli – Nolan, Stoll, Brown – Clifford, Richards, Lewis.

Rozhodčí: Kozari, St. Pierre – Driscoll, Grandt.

Diváci: 18 650