Genk – Waregem 0:3 (kon.) | Waasland-Beveren – Lierse 2:0 (kon.) | Gent – Oostende 0:1 (kon.)
Kortrijk – Cercle Bruggy 4:0 (kon.) | Leuven – Mons 2:0 (kon.)
KAA Gent
0:1 (0:1)
KV Oostende
Sobota 29.03.2014, 20:00 • GHELAMCO-arena (Gent) • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítejte u onlajn přenosu z utkání KAA Gent vs. KV Oostende, pojďme si oba soupeře představit.

KAA Gent

Gent čeká souboj s ostatními ligovými týmy o kvalifikaci do Evropské ligy pro příští sezonu, boj v nově utvořené skupině, ve které je Oostende, Waasland a Lierse začíná pro Gent právě dnes... Domácí si budou jistě přát začít co nejlépe, poslední dva vzájemné zápasy těchto dvou týmů skončily remízou – 1:1 a naposledy 0:0.

KV Oostende

Oostende čeká postupné měření sil se skupinovými soupeři Gentem, Waaslandem a Lierse. Dnes je to tedy Gent, který bude v domácím prostředí favoritem utkání. Posledním hráčem Oostende, kterému se podařilo vstřelit gól Gentu byl Fernando Canesin, který 21. září 2013 srovnal vzájemný souboj na konečných 1:1.

Podrobná onlajn reportáž začíná ve 20:00, nenechte si ji ujít.

KAA Gent: Sels – Locigno, Puljič, Nahayo, Diabaté – Miličevič, Neto, Lepoint, Asare, Van der Bruggen – Habibou.
    Náhradníci: Kage, Rafinha, Zukanovič, Soumahoro, Gavazaj, Padt, Privat.

KV Oostende: Ovono – Luissint, Brillant, Schmisser, Hempte – Siani, Jali, Foket – Fernando, Sladek, Vico.
    Náhradníci: Coussement, Van Imschoot, Pierre, Martens, Duesnil.

Rozhodčí: Bourdouxhe – Lescalier, Vanackere.

1

2
    Domácí budou zahrávat rohový kop...

3
    Asareho centr nebyl špatný, včasným vyběhnutím si ale úspěšný zákrok připsal gólman hostů Ovono.

7
    Oostende právě vstřelilo branku!
    SEBASTIEN SIANI zahrál skvěle přímý kop, balon končí v levém horním rohu brány! Nádherně zahraná situace, Siani si zaslouží velké uznání.

10
    Domácí jsou pod velkým tlakem, Oostende je zatím překvapivě lepším týmem.

12
    Domácí záložník Miličevič to zkusil z velkého úhlu, Ovono však balon vyboxoval do bezpečí.

15
    Ze střední vzdálenosti zkusil své štěstí Jali, záložník hostů však bránu netrefil.

18
    Van den Bruggen vystřelil pohotově z hranice vápna, bránu Ovona však přestřelil.

20
    Úvodních dvacet minut hry je pryč, Oostende zatím překvapivě drží vedení 1:0, zasloužil se o to Siani.

24
    Domácí obránce Nahayo strávil poslední okamžiky poraněný za postranní čarou, vše ale nasvědčuje tomu, že bude opět v pořádku.

27
    Miličevič našel útočníka Gentu Habibou, ten ale Ovona nepřekonal.

30
    Domácí zvyšují tlak, Ovono v bráně hostů je zatím však velmi pozorný.

33
    Nepřesnou střelu vyslal vedle pravé tyče útočník hostů Vico, od brány tak rozehrává Sels.

36
    Brankář hostů Ovono se dostal do menších potíží, balon ale nakonec dokázal pokrýt a rozehrává.

39
    Siani to zkusil ze střední vzdálenosti, bránu Selse ale netrefil.

40
    Pět minut zbývá do konce prvního poločasu, Oostende stále drží překvapivé vedení, které hostům vystřelil Siani.

43
    Žlutou kartu dostává Schmisser (KV Oostende).

44
    Domácí budou zahrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

45
    Miličevič se ujal zahrání přímého kopu, balon jde těsně vedle pravé tyče!

45
    Běží nastavení první půle, vedení hostů je zatím velkým překvapením.

45+1
    Nastavují se 2 minuty.

45+2

Druhý poločas začne cca ve 21:07.

Po první půli vedou hosté 1:0, za Oostende se trefil aktivní Siani. Utkání je zatím relativně vyrovnané, největší šanci Gentu měl na konci poločasu Miličevič, který těsně neproměnil přímý kop.

46

46
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Neto, přichází Privat.

48
    Van den Bruggen našel Habibou, jeho zakončení ale chytá připravený Ovono.

51
    Hra je zatím hodně přerušovaná, hra tak ztrácí mírně tempo.

54
    Žlutou kartu dostává Van der Bruggen (KAA Gent).

57
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Van der Bruggen, přichází Soumahoro.

59
    Pěknou kombinaci předvedli Habibou s Asarem, druhý jmenovaný se ale k ohrožení branky Ovona nakonec nedostal.

60
    Hodina hry je za námi, Oostende stále drží jednobrankové vedení.

63
    Po levém křídle se k vápnu soupeře probil Lepoint, jeho centr však nikoho ze spoluhráčů nenašel.

66
    Gent se zatím v ofenzivě hodně trápí, v posledních minutách neměl Ovono moc práce.

68
    Po nepřesném pasu domácího forvarda Habiba se balon dostává k Ovonovi, který bude rozehrávat od brány Oostende.

71
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Miličevič, přichází Kage.

73
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Vico, přichází Coussement.

76
    Domácí zahrávali rohový kop, Ovono však včasným zásahem balon kryje.

79
    Žlutou kartu dostává Nahayo (KAA Gent).

80
    Do konce utkání zbývá 10 minut, v Gentu se rodí velké překvapení v podobě vítězství Oostende.

83
    Obránce Gentu Diabaté našel přesným centrem Privata, jeho hlavička však míjí pravou tyč brány Ovona o zhruba metr.

84
    Soumahoro se odhodlal ke tvrdé ráně, balon šel však jen do středu brány, Ovono tak balon bez potíží krotí.

86
    Žlutou kartu dostává Lepoint (KAA Gent).

87
    Tato žlutá karta pro domácího záložníka zároveň znamená, že si Lepoint v příštím zápase nezahraje.

89
    Privat se dostal do dobré střelecké pozice, Ovono ale fantastickým zákrokem vyráží balon nad břevno!

90
    Začíná běžet nastavený čas.

90+1
    Žlutou kartu dostává Ovono (KV Oostende).

90+2
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Vico, přichází Pierre.

90+3
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Foket, přichází Van Imschoot.

94
    Zápas směřuje ke svému konci, hosté dělají vše proto, aby utkání dohnali k vítězství. Oostende se navíc velmi daří hru řádně zdržovat.

95
    Domácí jsou v zakončení svých akcí zoufalí, nyní to v plné "kráse" předvedl Habibou, kterému v klíčový okamžik utekl balon k soupeři.

Je tu konec, KAA Gent doma velmi překvapivě prohrává s KV Oostende 0:1. Rozhodl o tom již v 7. minutě svou brankou Siani, který překonal do té doby ne příliš zaměstnaného Selse. Hosté dobře bránili, což byl základ jejich vítězství. Gent si nedokázal vytvořit větší množství střeleckých příležitostí, a ty co měl, nedokázal proměnit.

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (21:57:08)