Genk – Waregem 0:3 (kon.) | Waasland-Beveren – Lierse 2:0 (kon.) | Gent – Oostende 0:1 (kon.)
Kortrijk – Cercle Bruggy 4:0 (kon.) | Leuven – Mons 2:0 (kon.)
KV Kortrijk
4:0 (1:0)
Cercle Bruggy KSV
Sobota 29.03.2014, 20:00 • Gulden sporen stadion, Kortrijk • Belgická Jupiler Pro League

Já se s vámi loučím a přeji vám pěkný zbytek večera. (21:53:52)

Je za námi utkání mezi týmy KV Kortrijk a Cercle Bruggy. Favoritem tohoto střetnutí byli bezpochyby fotbalisté domácího celku. Ti se ujali vedení ve 41. minutě. Po změně stran přidali v rozmezí patnácti minut další tři branky a do tabulky si tak zaslouženě připsali tři body za jednoznačné vítězství 4:0.

90
    Míč se ovšem nachází ve středu hrací plochy a vypadá to, že utkání se již příliš protahovat nebude.

89
    Hráči hostujícího týmu se ještě dostali na polovinu soupeře, kde budou mít výhodu autového vhazování.

86
    Hosté se stále nemohou dostat do žádné větší šance, ze které by mohli přímo ohrozit bránu, kterou hájí Darren Keet. Vypadá to, že ten tak dnes udrží čisté konto.

83
    Kartonkem žluté barvy je potrestán hostující talentovaný hráč Mathieu Maertens.

81
    Do konce utkání zbývá něco málo přes deset minut a zápas se již pouze dohrává.

79
    Z tohoto rohového kopu se však nic vážného nestalo, jelikož domácí obrana nabíhající hráče Cercle Bruggy zcela zpacifikovala.

78
    Právě střídající Smolders vybojoval pro svůj tým rohový kop, jeho ránu totiž za branku tečoval Chanot.

75
    Ve stejném čase střídají také hosté, Staelense nahradí na zbývající čtvrthodinu Smolders.

75
    Domácí tým střídá v dnešním utkání naposledy, do hry se podívá Raman, který vystřídal autora úvodního gólu De Smeta.

73
    Střídá také domácí trenér, který ze hřiště stahuje De Metse a na jeho místo posílá Klaasena.

68
    Cercle Bruggy odolávaly domácímu favoritovi pouze v prvním poločasu, nyní se však naplno projevila větší kvalita na straně domácího mužstva, které nelítostně rozebírá hostující obranu.

65
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Kanonáda domácího celku nebere konce! Již na 4:0 z pohledu domácích zvyšuje přesně mířenou dalekonosnou střelou snad ze čtyřiceti metrů pravý záložník BRECHT CAPON, a s hostujícím celkem už to vypadá opravdu velmi zle.

62
    Hostující trenér Lorenzo Stelaens na nepříznivý vývoj logicky reaguje střídáním. Za hřiště stahuje Boie a Buyla, které nahradí Naudts a Uchebo.

60
    A právě střelec z předchozí chvilky Thomas Matton dostává žlutou kartu.

57
    Domácí přidávají další gól a svému soupeři odskakují už na rozdíl tří branek! Autorem této branky je opět záložník THOMAS MATTON, kterému přihrál Gertjan De Mets.

55
    Cercle Bruggy ale neztrácejí naději. Po rychlé kombinanční souhře se útočící hráči dostali až do zakončení, dobrý zákrok si však připsal Keet, který střelu zneškodnil.

53
    Hosté budou mít tedy mnohem více práce s nepříznivým vývojem něco udělat.

50
    Domácí tým se ujímá dvougólového vedení! Autorem branky je THOMAS MATTON, jenž dokázal přesně zamířit po přihrávce svého francouzského spoluhráče Teddyho Chevaliera.

48
    Ve druhé půli jsme zatím viděli po jednom faulu na obou stranách, hraje se převážně ve středu hřiště a mezi oběma pokutovými územími.

46
    O poločasové přestávce došlo v domácím celku ke střídání, do druhé půle už se nepodívá Baptiste Martin, kterého nahradil Michael Heylen.

46

Je za námi úvodních pětačtyřicet minut, během kterých byli aktivnější hráči domácího týmu. Těm se však podařilo skórovat až v závěru poločasu. Hostům na případné srovnání už moc času nezbývalo, a tak oba týmy odcházejí do šaten za stavu 1:0.

45+1

45
    Hlavní arbitr nastaví v prvním poločase jednu minutu.

43
    Domácí tedy potvrzují roli favorita již v prvním poločase, teď je na týmu Cercle Bruggy, jestli na tuto branku dokáže zareagovat ještě před koncem úvodního poločasu.

41
    Teď už se ale hráčům domácího Kortrijku podařilo skórovat. Přihrávku Thomase Mattona dokázal zužitkovat STIJN DE SMET, který prostřelil hostujícího brankáře střelou ke vzdálenější tyči, a poslal tím tak svůj tým do jednobrankového vedení.

40
    K vidění byl rohový kop také na druhé straně hřiště, po němž se domácí hráči dostali do zakončení, míč po hlavičce jednoho z nich však mířil pouze do středu brány, kde stál připravený Delle.

38
    Ten hosté zahrávali od pravého praporku, ale míč po centru obrana domácího Kortrijku odvrátila do bezpečí.

37
    Z rychlého protiútoku se do šance dostali hosté, následná střela však byla zblokována jedním z obránců na roh.

35
    Nyní se hraje ve středu hřiště, kde se odehrávají souboje o míč, převahu však mají stále hráči Kortrijku.

33
    Faul na polovině hřiště nyní zastavil rozvíjející se akci domácích hráčů. Ti budou mít výhodu přímého volného kopu.

31
    Je za námi půlhodina hry a na úvodní gól zatím čekáme marně. Větší kvalita je dnes na straně domácího celku, hosté se většinu této doby bránili a k pokutovému území domácích se dostávali spíše jen sporadicky.

28
    Aktivita domácích v těchto částech hry poněkud opadla, do náznaků šancí se začínají dostávat také hosté, k brance to však nevedlo.

26
    První žlutou kartu utkání vidí překvapivě domácí obránce Žarko Tomaševič, jenž se provinil nedovoleným zákrokem vůči soupeři.

24
    Hosté stále brání a nemohou se vymanit z tlaku domácího týmu, zvolili pouze odkop ze zoufalství.

22
    Domácí fotbalisté ovládají také statistiku držení míče, ta je 58%:42% v jejich prospěch.

20
    Kortrijští nadále kombinují na polovině svého soupeře, k výraznějšímu ohrožení branky z jejich strany ovšem nedochází.

18
    Domácí měli po faulu možnost přímého volného kopu. Ten rozehrál Chanot, ale mířil vysoko nad břevno.

17
    Vůbec poprvé v zápase se do zakončení dostali také hosté, střela sice byla přesná, avšak postrádala potřebnou razanci, a brankář Keet si tak na této ráně s chutí smlsnul.

15
    Hraje se ve vysokém tempu, k vidění je především spousta osobních soubojů, ale míč má více na kopačkách favorit utkání Kortrijk.

13
    Teď ovšem domácí vinou nedovoleného zákroku ve středu hřiště přišli o míč a kombinují s ním hostující fotbalisté.

11
    Hráči Kortrijku vybojovali rohový kop. Centr od pravého praporku byl však příliš dlouhý a celým pokutovým územím pouze proletěl.

10
    Otěže utkání mají ve svých rukou domácí hráči, kteří stále hýří aktivitou a diktují tempo hry.

7
    Fotbalisté Kortrijku jsou nadále nebezpeční a na bránu Cercle Bruggy vyslali další ránu. Ani Buylova razantní střela z bezprostřední blízkosti se však za záda hostujícího gólmana nedostala.

4
    Domácí hráči se od úvodních minut snaží dobývat branku soupeře. Aktivita je jednoznačně na jejich straně.

2
    Neuběhly ani dvě minuty hry a hostující brankář si musel připsat první zákrok. Se střelou Tomaševiče ze střední vzdálenosti si však Delle poradil.

1
    Hlavní rozhodčí Christof Dierick právě zahájil utkání.

1

KV Kortrijk: Keet – Martin, De Mets, Tomaševič, Chanot – Pavlovič, Oussalah, Matton – De Smet, Chevalier, Capon
    Náhradníci: Petrovič, Klaasen, Ragolle, Santini, Heylen, Raman, Coulibaly

Cercle Brugge KSV: Delle – Cornelis, Nuno Reis, Boi, N'Diaye – Van Acker, Staelens, Buyl, Maertens – D'Haene, Kabananga
    Náhradníci: Coppens, Buysse, Smolders, Uchebo, Wils, Van Roose, Naudts

Rozhodčí: Dierick – Scatorchia, Coeck.

Rozhodčí

Hlavním arbitrem dnešního duelu bude Christof Dierick, kterému budou pomáhat Michele Scatorchia a Maarten Coeck. Čtvrtým rozhodčím pak bude Istvan Lagaert.

Poslední vzájemná utkání:

24.11.2012 KV Kortrijk – Cercle Bruggy 3:1
    03.03.2013 KV Kortrijk – Cercle Bruggy 1:2
    27.03.2013 Cercle Bruggy – KV Kortrijk 2:2
    09.11.2013 Cercle Bruggy – KV Kortrijk 3:1
    01.03.2014 KV Kortrijk – Cercle Bruggy 4:0

Cercle se po třiceti odehraných utkáních umístilo na jedenácté pozici, když dokázalo nastřádat třiatřicet bodů. Mužstvo si během hlavní části připsalo devět výher, šest remíz a patnáct porážek. Nejlepšími střelci týmu jsou Junior Kabananga a Michael Uchebo, kteří nastříleli shodně pět branek.

KV Kortrijk

Kortrijk se po hlavní části s devětatřiceti body umístil na osmé příčce. Hráčům Kortrijku se podařilo zvítězit desetkrát, devět bodů si připsali za remízy a v jedenácti případech odešli ze hřiště poraženi. Nejlepším střelcem je se třinácti brankami Chorvat Ivan Santini.

Základní část belgické Jupiler League je za námi a teď nás čeká spousta utkání o konečné umístění. Do skupiny B byly spolu s dalšími dvěma týmy zařazeni také KV Kortrijk a Cercle Bruggy KSV, a právě tyto dva celky dnes sehrají svůj zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.